Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Θελουμε να γίνουμε γονείς αλλά δεν έρχεται...


Recommended Posts

Just now, aqua_rella είπε:

 καλησπερα και απο εμενα!!!ειμαι 35 χεονων και πριν εναν χεονο ξεκινησαμε με τον συντροφο μου να κανουμε ελευθερα για να αποκτησουμε και εμεις την οικογενεια μας..δυστυχως περνουσαν οι μηνες και δν γινοταν τπτ,μετα απο επισκεψη μου στην γυναικολογο μου βλεπουμε οτι υπαρχουν πολυποδες στο ενδομητριο.προχωρησαμε σε αφαιρεση να ειμαστε σιγουροι  οτι δεν ενοχλουν...καναμε και ολες τις εξετασεις και εγω και εκεινος και ολα τελεια!η σαλπιγγες και αυτες το ιδιο...ειμαι στον 2ο μηνα προσπαθειας μετα απο παρακολουθηση της οωρρηξιας με την γιατρο μου για πιο στοχευμενες προσπαθειες...περιμενα πριν υ μερες περιοδο και τπτ...εβγαλα τις δυο μερες λιγο ιχνος καφε και μετα τπτ οποτε και σημερα το πρωι αποφασισα να κανω τεστ εγκυμοσυνης...δυστυχως αρνητικο και αυτο....:( απογοητευμενη και χωρις περιοδο και χωρις εγκυμοσυνη περιμενω να περασουν οι μερες να δω τι γινεται...

ποτε ειχες ωορηξια? να σου πω το εχω παθει κ εγω κ μαλλον απτο ανχος μου ειχε μπλοκαρει ολο το συστημα κ πηρα χαπι για να μου ερθει περιοδος. τι εχεις ελενξει μεχρι τωρα? σε ενδοκρινολογο εχεις παει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, linaa είπε:

ποτε ειχες ωορηξια? να σου πω το εχω παθει κ εγω κ μαλλον απτο ανχος μου ειχε μπλοκαρει ολο το συστημα κ πηρα χαπι για να μου ερθει περιοδος. τι εχεις ελενξει μεχρι τωρα? σε ενδοκρινολογο εχεις παει?

οωρηξια ειχα στις 4 του μηνα.ποτε δεν καθυστερει η περιοδος μου ειναι παντα στην ωρα της και απο εξετασεις εχω κανει τα παντα απο αμη φερορμονες και οτι χρειαστηκε και εγω και ο συντροφος μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, aqua_rella είπε:

οωρηξια ειχα στις 4 του μηνα.ποτε δεν καθυστερει η περιοδος μου ειναι παντα στην ωρα της και απο εξετασεις εχω κανει τα παντα απο αμη φερορμονες και οτι χρειαστηκε και εγω και ο συντροφος μου

δηλαδη εχεις 4 μερες καθηστερηση. κατι ισως πηγε λαθος με την ωορηξια ποσα τεστ εκανες ? μηπως κ εγινε λαθος αν εκανες μονο ενα. ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

δηλαδη εχεις 4 μερες καθηστερηση. κατι ισως πηγε λαθος με την ωορηξια ποσα τεστ εκανες ? μηπως κ εγινε λαθος αν εκανες μονο ενα. ?

την οωρηξια την παρακολουθω με την γυναικολογο μου οποτε δυσκολο να εγινε λαθος....γτ παω και μετα να δω οτι οντως εγινε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια..θελω να σας ρωτησω αν καποια εχει χρησημοποιηση την  λεγομενη λιγαρια (agnus castus) για να ρυθμηση τον κυκλο; Εχω διαβασει οτι βοηθαει πολυ και στην συλληψη


 

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια..θελω να σας ρωτησω αν καποια εχει χρησημοποιηση την  λεγομενη λιγαρια (agnus castus) για να ρυθμηση τον κυκλο; Εχω διαβασει οτι βοηθαει πολυ και στην συλληψη


 

 
  •  

Υπαρχει και ως ομοιοπαθητικο φαρμακο και σε γυναικες που απευθυνονται σε ομοιοπαθητική για πολυκυστικες ή ρυθμιση κυκλου ή αυξηση γονιμοτητας γενικοτερα εχει βοηθησει πολυ αυτο το φαρμακο γιατί δρα πιο αμεσα και η γενικοτερη εξατομικευμενη θεραπεια για καθε περιπτωση..ως βοτανο θελει λιγο προσοχη στην ποσοτητα που χρειαζεται η καθεμια.αυτα μου τα ειπε ομοιοπαθητικος,παρολα αυτα δε προλαβα να ακολουθησω αγωγη για τη περιπτωση μου..

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Εγω τα αγορασα σε χαπια..τα αρχισα και ελπιζω να βοηθησουν

Ααα ωραια κακό δεν κανουν ειμαι σιγουρη.. για τη ποσοτητα θα δεις μη πλακωθεις χαλαρα και σταθερα φανταζομαι :-) θα παιρνεις! καλή επιτυχια! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Ααα ωραια κακό δεν κανουν ειμαι σιγουρη.. για τη ποσοτητα θα δεις μη πλακωθεις χαλαρα και σταθερα φανταζομαι :-) θα παιρνεις! καλή επιτυχια! 

2 την ημερα ετσι γραφει στο κουτι..σε ευχαριστω ☺️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Eγω που πήρα τη λυγαρια για γονιμότητα και όχι ρύθμιση κυκλου(ο κύκλος μου ήτανε μια χαρά) μου έφερε μεγάλη ταραχή. Ξαφνικά είχα κύκλο 19 ημερών. Τρελάθηκα. Τα σταμάτησα και επέστρεψε στις 29-28 ηνερες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 10/8/2020 at 10:20 ΜΜ, Kate83 είπε:

Kαλησπερα σε όλες! Ήθελα κι εγώ να μοιραστώ την ιστορία μου, γιατί έχω βιώσει την απογοήτευση, τη διαψευση, τα κλάματα σε κάθε περίοδο, ακόμα και αισθήματα ενοχής όταν είχα αρχίσει τις προσπάθειες να μείνω έγκυος, περνούσαν οι μήνες κι εκείνο δεν ερχόταν. Επειδή ήμουν 36 (τώρα 37) όταν ξεκινήσαμε με τον σύντροφο μου (εκείνος 34 τότε) χαλαρά τις προσπάθειες κ είχα ήδη άγχος με την ηλικία μου, μετά από 2 μήνες περίπου άρχισα να το ψάχνω πιο συστηματικά (γιατί είχα άστατο κύκλο το τελευταίο διάστημα) κ να ρωτώ τον γυναικολόγο μου. Άλλαξα αρκετούς γιατρούς γιατί κανείς δεν μου έδινε ικανοποιητικες απαντήσεις σε αυτή την αστάθεια (μάλιστα ενώ οι υπέρηχοι έδειχναν την ύπαρξη πολυποδων θεωρούσαν ότι αυτοί δεν είναι τόσο μεγάλοι ώστε να δημιουργούν πρόβλημα στη σύλληψη), ώσπου μετά από σύσταση επισκέφτηκα έναν εξαιρετικό γυναικολόγο που μου βρήκε πολυκυστικες κ επέμεινε να αφαιρέσω τους πολύποδες, ενώ ταυτόχρονα ξεκίνησα τον περασμένο Σεπτέμβρη θεραπεία με glucophage για να βελτιωθεί η ποιότητα της ωορρηξίας μου. Παράλληλα, άρχισα διατροφή κ ξανά ξεκίνησα γυμναστική, μετά από παρότρυνση του, άρχισα δηλαδή να κάνω πράγματα για μένα που με έκαναν να νιώθω καλά. Τον Οκτώβρη εκανα την αφαίρεση κ κατά την υστεροσκοπηση διαπιστώθηκε φλεγμονή στη μήτρα που δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο. Ακολούθησα αγωγή με αντιβιωσεις για κάνα μήνα. Η συμβουλή του γιατρού ήταν να περιμένω 8 μήνες περίπου με στοχευμενες επαφες (μετα από τεστ ωορρηξίας) και ύστερα να αρχίσουμε να κανουμε εξετάσεις. Αλλά δεν χρειάστηκε γιατί τον περασμένο Δεκέμβρη έμεινα έγκυος, τώρα είμαι στον 8ο μηνα κ ανυπομονώ να γνωρίσω τη μικρή μου. Ακόμα δεν το έχω πιστέψει ότι πραγματικά συμβαίνει αυτό που τόσο είχα θελήσει... Αυτό που θέλω να πω είναι πως χρειάζεται πάντα να συμβουλευομαστε τον γιατρό μας κι αφού αποκλείσουμε όλους τους ιατρικους λόγους, να εστιάζουμε σε εμάς. Να φροντίσουμε τους εαυτούς μας, να φτιάξουμε ένα γερό κ υγιές σώμα, να εχουμε καλή διάθεση κ αυτοπεποίθηση κ το μωράκι θα έρθει όταν οι γονείς θα βρίσκονται στα καλύτερά τους. Τουλάχιστον αυτό συνέβη σε μένα. Κ κυρίως να μην εγκαταλειπετε το όνειρο σας! Όταν εμφανίζεται η καταραμένη περίοδος, να σκέφτεστε ότι ταυτόχρονα ξεκινάει ένας νέος κύκλος κι αυτός μπορεί να είναι εκείνος που θα δημιουργήσει τη ζωουλα μέσα σας!

ελπίζω και σε μας να βρούνε τέτοιο πρόβλημα γιατί εχει αρχίσει να με τρομάζει η ιδέα της εξωσωματικής

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...