Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Θελουμε να γίνουμε γονείς αλλά δεν έρχεται...


Recommended Posts

Καλησπέρα!!!! Είμαι καινούργια στο forum.... και ήθελα τα φώτα σας... θελουμε κ εμείς να γίνουμε γονείς κ προσπαθουμε. Αλλά δεν έρχεται.. η αλήθεια είναι Ότι  τα έχω βάψει Λίγο μαύρα... Προσπαθουμε ουσιαστικά εδώ και 10 μήνες αλλά τίποτα...κάθε φορά που μ έρχεται η περίοδος η ίδια στεναχώρια ενώ λέω ότι δεν θα το αφήσω να με πάρει από κάτω. Έχουμε μπει σε μια διαδικασία να ψάξουμε μήπως συμβαίνει κάτι... αλλά μήπως πιστεύετε ότι είναι νωρις κ πρέπει να περάσει παραπανω καιρός προσπάθειας; Είμαι 32 χρόνων κ ο άντρας μου 36... τι κάνουμε λάθος... πείτε μου τις δικές σας ιστορίες μήπως κ πάρω λίγο κουράγιο! Ευχαριστώ! :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα!!

Οι ηλικίες σας είναι μια χαρά!! 

Εγώ θα σου πρότεινα να δεν έρθει κ σε ένα δύο μήνες ακόμη να κάνετε μια σπερματομετρηση κ σε εσένα αντίστοιχη εξέταση.. καλύτερα αν υπάρχει κάποιο θέμα να το αντιμετωπίσετε όσο το δυνατόν πιο νωρίς θεωρώ . Χωρίς να σε αγχωνει αυτό γτ η τεχνολογία κ η ιατρική έχουν πλέον προχωρήσει πολύ,οπότε μη φοβάσαι τίποτε:) 

Κατά τ αλλά τσεκαρεις περίπου γόνιμες ημέρες όταν προσπαθείτε.?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα!

Συμφωνω απόλυτα με την renez.

Η ηλικίες σας είναι μια χαρά αλλά εαν σε δυο μήνες δεν έρθει το μωράκι να το ψάξατε...Μπορεί να είναι κ τ άγχος.Ολα παίζουν ρόλο!

Εχω κ εγώ μια φίλη στην ηλικία σου που προσπαθούσαν 8 μήνες κ ο γυναικολογοσ της,της είχε πει ότι είναι οκ κ εκεί π αποφασίσανε ν κοιταχτεί κ ο άνδρας της τσουυυπ ήρθε!Γι αυτό μην έχετε άγχος!Τι ξέρω είναι δύσκολο αλλά το άγχος π έχουμε πιο πλ εμείς οι γυναίκες τ μεταφέρουμε κ στους άνδρες μας κ είναι χειρότερο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας!!! @Renez τις κοιτάζω τις γόνιμες ημέρες όσο μπορώ! Κ ελπίζω να είναι εκεί που υπολογίζω γιατί δεν παίρνω τα τεστ που δείχνουν ωορρηξία.. έχω σταθερό κύκλο. Μάλλον θα κάνω αυτό που λετε να περιμενω λίγο ακόμη... κ ο γυναικολόγος το ίδιο μου είπε αλλά επειδή είδε ότι εγώ θέλω μ είπε να κάνω σαλπιγγογραφια κ ο άντρας μου να κάνει σπέρμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο διαγνωστικό.... @Marialena123 Ευχαριστώ που μ είπες για τη φίλη σου... γιατί αλήθεια φοβάμαι ότι δεν θα αποκτήσουμε ποτέ παιδιά.... κ μπυ έδωσε χαρά η εμπειρία της φίλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ariap είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας!!! @Renez τις κοιτάζω τις γόνιμες ημέρες όσο μπορώ! Κ ελπίζω να είναι εκεί που υπολογίζω γιατί δεν παίρνω τα τεστ που δείχνουν ωορρηξία.. έχω σταθερό κύκλο. Μάλλον θα κάνω αυτό που λετε να περιμενω λίγο ακόμη... κ ο γυναικολόγος το ίδιο μου είπε αλλά επειδή είδε ότι εγώ θέλω μ είπε να κάνω σαλπιγγογραφια κ ο άντρας μου να κάνει σπέρμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο διαγνωστικό.... @Marialena123 Ευχαριστώ που μ είπες για τη φίλη σου... γιατί αλήθεια φοβάμαι ότι δεν θα αποκτήσουμε ποτέ παιδιά.... κ μπυ έδωσε χαρά η εμπειρία της φίλης σου!

Καλα να λες με δεκα μηνες προσπαθείες οτι δεν θα αποκτήσεις παιδί ειναι άτοπο. Εγω αφαιρούσα απο την ηλικία μου έως τα 50 που επιτρεπεται η τεκνοποίηση και ελεγα εχω αλλα 15 χρόνια μπροστά μου να προσπαθώ! Που θα πάει;

 Την απογοήτευση και την ερώτηση τι κάνουμε λάθος εμεις , την εχω νιώσει στο πετσί μου. Την εχω κανει στον εαυτό μου άπειρες φορές.

 Η απάντηση ειναι λάθος δεν κάνετε κανένα!. Όλοι άνθρωποι το ίδιο σεξ κανουν.

 μπορει να ειναι τυχαίο, μπορει και όχι. Οταν πια νιώθεις το βάρος και την στεναχωρια ασήκωτα πάτε να κάνετε τις εξετασεις που πρεπει. Και απλα με εναν απο τους πάμπολλους τρόπους που υπάρχουν θα προκύψει και η εγκυμοσυνη!

  • Μου αρέσει 5

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοπέλα μου,μετά από δύο παλινδρομες κ άπειρες εξετάσεις που δεν βρέθηκε τίποτα,έμεινα έγκυος στους δέκα μήνες κ έχω τώρα τον γιο μου.προσπαθουσαμε κάθε μήνα εντατικά κ με τεστακια ωορρηξίας κ πολλούς μήνες υπερηχογραφικη παρακολούθηση αλλα δεν ερχόταν.τον μήνα που μου είπε ο γιατρός μου ότι μάλλον δεν θα γίνει γιατί το ενδομήτριο ήταν αρκετά λεπτό,ε εκείνο τον μήνα χαλάρωσα,δεν το σκεφτόμουν κ έμεινα.οποτε σίγουρα κ ο παράγοντας άγχος παίζει τον ρόλο του.προσπαθησε ένα τρίμηνο ακόμα χαλαρά,ίσως κ για επαλήθευση ωορρηξίας να πάρετε κ κάνα τεστακι εκτός αν έρχεστε σε επαφή ούτως ή άλλως μέρα παρά μέρα ή κάθε δύο μερες κ μετά ίσως να ξεκινήσετε με ένα σπερμοδιαγραμμα κ ορμονικές δικές σου εξετάσεις,θα σε καθοδηγήσει και ο γιατρός σου.προσπαθησε με κάθε τρόπο(διάβασμα,τζοκινγκ,βελονισμό,πλέξιμο)να αποβάλλεις το άγχος σου,φταίει για πολλά.32 έκανα κι εγώ τον μικρό κ τώρα 33 είμαι πάλι έγκυος στην κόρη.μην απογοητεύεσαι.ολα καλά θα πάνε στο τέλος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά τι να πω σας ευχαριστώ όλες τόσο.. αλήθεια είχα ανάγκη να μου πει κάποιος την εμπειρία του.... κ ας μ είστε άγνωστες αλήθεια νιώθω ήδη πιο ομορφα!! Μακάρι κ σε μένα να συμβεί αυτό!!!! @Καντι έχεις δικιο.. κ εγώ σε πιο χαλαρές στιγμές αντιλαμβάνομαι πως είμαι υπερβολική αλλά δεν μπορώ πάντα να το ελέγξω δυστυχώς... @MumMaria δεν έχω πάρει μέχρι τώρα τεστ ωορρηξιας γιατί σκέφτηκα ότι ίσως με κάνει να αγχωθώ παραπανω.... αλλά θα το δοκιμάσω και γενικά θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις συμβουλές περί άγχους! :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκι ! Κάπως έτσι ήμουν και εγώ , και μόνο όταν χαλαρώσαμε και δεν το σκεφτόμασταν καθόλου , ήρθε το μωράκι. Αν και πολύ δύσκολο φυσικά , αλλά σου προτείνω να βρεις τρόπο να χαλαρώσεις. και αν θες τσέκαρε και τα επίπεδα προλακτίνης σου, ο γυναικολόγος σου θα ξέρει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δικιο @Emi-ly αλλά το θέμα είναι να καταφέρω να μην το σκέφτομαι... προσπαθώ πάντως αλλά με το που βλέπω κόκκινες κηλίδες με πιάνει πάλι στεναχώρια. Τελοσπαντων! Ευχαριστώ πολύ! :-) 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 20/5/2020 at 3:52 ΠΜ, Ariap είπε:

Ειλικρινά τι να πω σας ευχαριστώ όλες τόσο.. αλήθεια είχα ανάγκη να μου πει κάποιος την εμπειρία του.... κ ας μ είστε άγνωστες αλήθεια νιώθω ήδη πιο ομορφα!! Μακάρι κ σε μένα να συμβεί αυτό!!!! @Καντι έχεις δικιο.. κ εγώ σε πιο χαλαρές στιγμές αντιλαμβάνομαι πως είμαι υπερβολική αλλά δεν μπορώ πάντα να το ελέγξω δυστυχώς... @MumMaria δεν έχω πάρει μέχρι τώρα τεστ ωορρηξιας γιατί σκέφτηκα ότι ίσως με κάνει να αγχωθώ παραπανω.... αλλά θα το δοκιμάσω και γενικά θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις συμβουλές περί άγχους! :-)

Καλησπέρα! έγω ακριβώς τα ίδια θέματα και όλο απογοητέυομαι....και στεναχωρίεμαι! σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

Καλησπέρα! έγω ακριβώς τα ίδια θέματα και όλο απογοητέυομαι....και στεναχωρίεμαι! σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!

Πρέπει να το δούμε αλλιώςΚ να χαλαρώσουμε ... αν τους επόμενους μήνες δεν Μας έρθει θα πάμε για εξετάσεις. Εσείς κάνατε!; Σε πόσους μήνες προσπαθειών είστε;

Link to comment
Share on other sites

Σε νιώθω απόλυτα!!! Προσπαθούμε 16 μήνες!!! Είμαι 27 και ο αρραβωνιαστικός μου 29!!! Σε τελευταίο τεστ Παπ που έγινε τον Φεβρουάριο, το συζητήσαμε με τον γιατρό μου ( που του έχω τυφλή εμπιστοσύνη και μάλιστα ανήκει και στην ομάδα γνωστού γυναικολόγου που ειδικεύεται σε εξωσωματικές) ,μας είπε είμαστε πολύ νέοι,δεν καπνίζουμε, δεν πίνουμε, ενδέχεται να είναι τυχαίο .Χωρίς να ζοριστουμε και χωρίς πίεση μας είπε όταν θελήσουμε να κάνουμε έναν προγεννητικο έλεγχο αν και πιστεύει δεν είναι κάτι , πρότεινε να προσπαθήσουμε λίγο ακόμα χωρίς άγχος!!! Τι να πω , κάθε φορά που μου έρχεται περίοδος πλέον τα βάφω μαύρα( με σταθερό κύκλο 30 ημερών ) !!! Οπότε καταλαβαίνω .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ariap είπε:

Πρέπει να το δούμε αλλιώςΚ να χαλαρώσουμε ... αν τους επόμενους μήνες δεν Μας έρθει θα πάμε για εξετάσεις. Εσείς κάνατε!; Σε πόσους μήνες προσπαθειών είστε;

Εμείς είμαστε στο 4ο μήνα προσπαθειων... έχω άστατο κύκλο και ποτέ δεν ξέρουμε πότε είναι οι γόνιμες μέρες!!Κάθε φορά λέω να μην το σκέφτομαι και να μην πάρω τεστ ωορρηξίας και κάθε φορά λέω γιατί δεν πήρα!!Εγώ είμαι 32 και ο φίλος μου 40...Ο γιατρός λέει είμαι μια χαρά σε ηλικία μετά το 6μηνο για εξετάσεις...αλλα ξέρετε όταν θέλεις...

Just now, Ειρήνη Ρηγ. είπε:

Σε νιώθω απόλυτα!!! Προσπαθούμε 16 μήνες!!! Είμαι 27 και ο αρραβωνιαστικός μου 29!!! Σε τελευταίο τεστ Παπ που έγινε τον Φεβρουάριο, το συζητήσαμε με τον γιατρό μου ( που του έχω τυφλή εμπιστοσύνη και μάλιστα ανήκει και στην ομάδα γνωστού γυναικολόγου που ειδικεύεται σε εξωσωματικές) ,μας είπε είμαστε πολύ νέοι,δεν καπνίζουμε, δεν πίνουμε, ενδέχεται να είναι τυχαίο .Χωρίς να ζοριστουμε και χωρίς πίεση μας είπε όταν θελήσουμε να κάνουμε έναν προγεννητικο έλεγχο αν και πιστεύει δεν είναι κάτι , πρότεινε να προσπαθήσουμε λίγο ακόμα χωρίς άγχος!!! Τι να πω , κάθε φορά που μου έρχεται περίοδος πλέον τα βάφω μαύρα( με σταθερό κύκλο 30 ημερών ) !!! Οπότε καταλαβαίνω .

Υπομονή...Δεν γίνεται αλλιώς και εγώ δυστυχώς από τον 1ο μήνα (ξαναλέω δυστυχώς) είχα αγχωθεί και δεν βοηθάει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Εμείς είμαστε στο 4ο μήνα προσπαθειων... έχω άστατο κύκλο και ποτέ δεν ξέρουμε πότε είναι οι γόνιμες μέρες!!Κάθε φορά λέω να μην το σκέφτομαι και να μην πάρω τεστ ωορρηξίας και κάθε φορά λέω γιατί δεν πήρα!!Εγώ είμαι 32 και ο φίλος μου 40...Ο γιατρός λέει είμαι μια χαρά σε ηλικία μετά το 6μηνο για εξετάσεις...αλλα ξέρετε όταν θέλεις...

Υπομονή...Δεν γίνεται αλλιώς και εγώ δυστυχώς από τον 1ο μήνα (ξαναλέω δυστυχώς) είχα αγχωθεί και δεν βοηθάει!

Λες το άγχος να παίζει τόσο ρόλο; Πλέον, επειδή πείστηκα ότι δεν θα έρθει ποτέ το επιθυμητό αποτέλεσμα, περιμένω την περίοδο σαν κάτι φυσιολογικό χωρίς αγχος χαχα και είναι πάντα στην ώρα της!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ειρήνη Ρηγ. είπε:

Λες το άγχος να παίζει τόσο ρόλο; Πλέον, επειδή πείστηκαν ότι δεν θα έρθει ποτέ το επιθυμητό αποτέλεσμα, περιμένω την περίοδο σαν κάτι φυσιολογικό χωρίς αγχος χαχα και είναι πάντα στην ώρα της!!! 

Σίγουρα παίζει...έχω πολλά παραδείγματα! Τώρα η αλήθεια είναι ότι εγώ θα έκανα ένα απλά check η αλήθεια είναι για παν ενδεχόμενο απλά να μην το έχεις στο μυαλό σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...