Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσια με το καλο τα μωρουλια σας! 

Επεσα στην συζητηση σας για το Ρεα. Εγω γεννησα στο Ρεα πριν τρεις βδομαδες. Με φυσιολογικο τοκετο, οχι προγραμματισμενο. 

Ειχα πονακια και πηγαμε, αφου με βαλανε καρδιοτοκογραφο κ ειδαν οτι εχω συσπασεις μου ειπαν οτι θα κανω εισαγωγη μιας κ πιθανον γενναω. Τοτε μας πηραν δειγμα για τεστ covid, οχι rapid, θελουν το μοριακο ειπαν. 150 ευρω κ οι δυο. 

Οσο ημουν στην αιθουσα ωδινων, δεν μου κανανε επισκληριδιο παρολο που ηδη πονουσα μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα του τεστ. Κανανε γυρω στις 2,5 ωρες για μενα να βγουν. Αλλα για τον συζυγο αργησε παραπανω, που σημαινει οτι προλαβε να με δει μονο 10 λεπτα γιατι μετα γεννησα. (Βεβαια ειναι δευτερη γεννα, οποτε πιο γρηγορος τοκετος - μεσα σε 3 ωρες ειχα γεννησει) 

Στο δωματιο (τρικλινο) επιτρεπεται ενας συνοδος με βραχιολακι που μπορει να μπει κ να βγει οσες φορες θελει (στις πληροφοριες βεβαια λενε με μετρο, αλλα ειναι κ λογικο). Εμενα ο αντρας μου ερχοταν το μεσημερι κ εφευγε το βραδυ. Της διπλανης μου καθοταν μεχρι τις 2 το πρωι μεσα στο δωματιο. Οποτε δεν ειναι τοσο αυστηρα τα πραγματα για τους συνοδους μιας κ ειναι ενας κ μοναδικος. 

Απο χαρτια χρειαστηκαμε ληξ.πραξη γαμου, ταυτοτητες κ 2 φωτοτυπιες αυτων και μια εξουσιοδοτηση που εκανα μεσα απο την κλινικη απο το gov στον συζυγο για να προβει στις οποιες διαδικασιες υποχρεουται για την δηλωση γεννησεως του τεκνου (καθως θελανε την παρουσια κ των 2 αλλα ειχα ρουμινγκ ιν κ δεν ηθελα να κατεβω εκει που ειχε κοσμο)

Την διαδικασια για το επιδομα γεννας την κανουν εκει, απλα σου λενε να μπεις στην σελιδα να επιβεβαιωσεις οτι τα στοιχεια που βαλανε ειναι σωστα. 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου και να σου ζήσει το μωράκι σου! Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες! Αυτή την εξουσιοδότηση της έκανα και εγώ γιατί θα πάρω rooming in αλλά την έκανα από τώρα και την εκτύπωσα νομίζω έχει ισχύ κάποιο διάστημα έτσι;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και να σου ζήσει το μωράκι σου! Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες! Αυτή την εξουσιοδότηση της έκανα και εγώ γιατί θα πάρω rooming in αλλά την έκανα από τώρα και την εκτύπωσα νομίζω έχει ισχύ κάποιο διάστημα έτσι;

Εγω δεν εχω ιδεα για για ποσο καιρο ειναι εγκυρη... μια φορα άκουσα  μια εφοριακο να οριεται σε μια δικηγορο οτι οι εξουσιοδοτησεις εχουν χρονικο οριο εγκυροτητας ενα μηνα... ο αντρας μου χρησιμοποιεί εξουσιοδοτησεις  και 3μηνων γτ βαριεται να βγαζει καινουργια και δεν εχει παρουσιαστει προβλημα... εγω να δεις που τα εχω απο τον 7ο ετοιμα αχαχαχ... νομιζω δεν κοιτανε ημερομηνίες  δεν ασχολουνται καν... θα επρεπε κανονικα... εγω ειμαι και πολυ ψειρας αλλα ποτε δεν μας εκανε παρατηρηση κάποιος υπαλληλος... 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και να σου ζήσει το μωράκι σου! Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες! Αυτή την εξουσιοδότηση της έκανα και εγώ γιατί θα πάρω rooming in αλλά την έκανα από τώρα και την εκτύπωσα νομίζω έχει ισχύ κάποιο διάστημα έτσι;

Σε ευχαριστω πολυ!! Με το καλο κ το δικο σου μπεμπακι. 

Ναι εννοειται κ καλα εκανες, πιστευω δεν θα υπαρχει θεμα, αν ειναι σχετικα προσφατη η ημερομηνια. Αμα το γνωριζα κ γω εκ των προτερων, θα το χα κανει απ το σπιτι. Ωστοσο ευτυχως ειναι ευκολο και μεσα απο το gov, εμεις δεν την εκτυπωσαμε καν φαντασου επειδη την εκανα μεσα απο το μαιευτηριο κ τους τη στειλαμε σε μειλ.

  • Μου αρέσει 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Το οτι πρέπει να γίνουμε κ εξπέρ με τα πρωτόκολλα των νοσοκόμειων μέσα σε όλες μας τις έννοιες είναι κάτι ανεπανάληπτο ....

Μάλιστα για το Ρέα! Έχει καμία αναλυτικά για Μητέρα; θα πάρω να ρωτήσω αν είναι γιατι σε 2 εβδομάδες που θα παω για καρδιοτοκογραφο μου είπαν να κάνω rapid  κ θέλω να ρωτησω αν βγει σε 15 λεπτά να παω λιγο πριν την εξέταση. Αν κάνει ωρα να το κάνω 1 μερα πριν αλλού. Απλά ρε κοριτσάκια εχω ακούσει τόσα για το σύζυγο που δεν πρόλαβε να ειναι κ οσο να ειναι το εχω στο μυαλό μου μη τυχόν....

Όταν λέει γρομπαλακι;;;;;;; τι εννοεί ο ποιητης;;! Μπορεί δηλ κ αυτο να σου φέρνει το αιμα επειδη πιέζει το μωρο;

Κ εμένα αυτήν την εξέταση μου έκανε η μαία χθες Κ με το ζόρι έπιασε λιγο κεφάλι :roll:

 

Τι εννοείς έπιασε κεφάλι καλέ??????????? Εμένα μου είπε μετά τις 38 βδομάδες θα αρχίσει να με κοιτάζει από κάτω.

Συγγνώμη το ραπίντ μοριακό στο μητέρα που κάνει 24-36 ώρες πώς γίνεται δηλαδή? Δεν μπαίνει ο πατέρας μέσα τη μέρα της γέννας?τι κουλό! Εμάς στο Λητώ μας είπαν νομίζω κάνει περίπου μιάμιση ώρα να βγει....


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

Εγω δεν εχω ιδεα για για ποσο καιρο ειναι εγκυρη... μια φορα άκουσα  μια εφοριακο να οριεται σε μια δικηγορο οτι οι εξουσιοδοτησεις εχουν χρονικο οριο εγκυροτητας ενα μηνα... ο αντρας μου χρησιμοποιεί εξουσιοδοτησεις  και 3μηνων γτ βαριεται να βγαζει καινουργια και δεν εχει παρουσιαστει προβλημα... εγω να δεις που τα εχω απο τον 7ο ετοιμα αχαχαχ... νομιζω δεν κοιτανε ημερομηνίες  δεν ασχολουνται καν... θα επρεπε κανονικα... εγω ειμαι και πολυ ψειρας αλλα ποτε δεν μας εκανε παρατηρηση κάποιος υπαλληλος... 

Το καλό είναι άμα χρειαστεί την ξαναβγάζουμε από gov.gr και τη στέλνουμε το πολύ πολύ αλλά δεν νομίζω να έχουμε θέμα.. έχω την εντύπωση ότι οι εξουσιοδοτήσεις έχουν τουλάχιστον 3μηνη ισχύ.

Just now, nanoula90 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!! Με το καλο κ το δικο σου μπεμπακι. 

Ναι εννοειται κ καλα εκανες, πιστευω δεν θα υπαρχει θεμα, αν ειναι σχετικα προσφατη η ημερομηνια. Αμα το γνωριζα κ γω εκ των προτερων, θα το χα κανει απ το σπιτι. Ωστοσο ευτυχως ειναι ευκολο και μεσα απο το gov, εμεις δεν την εκτυπωσαμε καν φαντασου επειδη την εκανα μεσα απο το μαιευτηριο κ τους τη στειλαμε σε μειλ.

Ευχαριστώ κορίτσι μου!

Α τέλεια!! Εγώ λογικά θα γεννήσω νωρίτερα αλλά ακόμα δεν ξέρω πότε φαντάζομαι ότι δεν θα έχω θέμα. Αλλά αν είναι την ξανά βγάζω αν την δέχονται με μέιλ μια χαρά!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Τι εννοείς έπιασε κεφάλι καλέ??????????? Εμένα μου είπε μετά τις 38 βδομάδες θα αρχίσει να με κοιτάζει από κάτω.

Συγγνώμη το ραπίντ μοριακό στο μητέρα που κάνει 24-36 ώρες πώς γίνεται δηλαδή? Δεν μπαίνει ο πατέρας μέσα τη μέρα της γέννας?τι κουλό! Εμάς στο Λητώ μας είπαν νομίζω κάνει περίπου μιάμιση ώρα να βγει....

Διανύω την 38 οπότε για αυτο ήθελαν να με δουν κ με είδε η μαία, αλλά παρ' όλο μαλακος τράχηλος, ηταν στενος οπότε ισα που εφτασε κεφάλι. Είναι η εξέταση η γνωστή που σου πιέζει την κοιλιά πανω κ ψιλαφιζει κάτω. Κ γω πρώτη εμπειρία ήταν σε αυτο:idea: ,ηταν λιγο ζόρικη. Ετσι είδε ότι έχουμε ακόμα ενα 70% να διανυθεί να εμπεδωθεί το μωρο. Περπάτημα αλλα ξεκούραση να μη γίνονται συσπάσεις μητρας αφού έχουμε ακόμα χρονο.

Για το τεστ δεν έγραψα rapid, είπα για τη μέρα του τοκετού θέλουν μονο μοριακο. Όχι rapid. Κ μου είπαν τόσες ώρες, μπορεί να βάζουν Κ το μέγιστο για να μη γίνει κάτι κ αργήσει τόσο οπότε υπάρξει διαμάχη. Rapid είναι σε 20 λεπτά αλλά δυστυχώς δε θέλουν αυτο. Πόσες κοπέλες δυστυχώς ανέφεραν ότι δεν πρόλαβε ο πατέρας να μπει στη γέννα, για αυτο άρχισα να το ψάχνω. Τα έχουμε όλα.... διάβασα κ μια κοπέλα Φεβρουαρίου  λητω που έκανε ωρες να βγει το τεστ του συζύγου. Δε θυμάμαι αν την έχασε ή όχι... πήρες πρόσφατα να μάθεις; 


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Διανύω την 38 οπότε για αυτο ήθελαν να με δουν κ με είδε η μαία, αλλά παρ' όλο μαλακος τράχηλος, ηταν στενος οπότε ισα που εφτασε κεφάλι. Είναι η εξέταση η γνωστή που σου πιέζει την κοιλιά πανω κ ψιλαφιζει κάτω. Κ γω πρώτη εμπειρία ήταν σε αυτο:idea: ,ηταν λιγο ζόρικη. Ετσι είδε ότι έχουμε ακόμα ενα 70% να διανυθεί να εμπεδωθεί το μωρο. Περπάτημα αλλα ξεκούραση να μη γίνονται συσπάσεις μητρας αφού έχουμε ακόμα χρονο.

Για το τεστ δεν έγραψα rapid, είπα για τη μέρα του τοκετού θέλουν μονο μοριακο. Όχι rapid. Κ μου είπαν τόσες ώρες, μπορεί να βάζουν Κ το μέγιστο για να μη γίνει κάτι κ αργήσει τόσο οπότε υπάρξει διαμάχη. Rapid είναι σε 20 λεπτά αλλά δυστυχώς δε θέλουν αυτο. Πόσες κοπέλες δυστυχώς ανέφεραν ότι δεν πρόλαβε ο πατέρας να μπει στη γέννα, για αυτο άρχισα να το ψάχνω. Τα έχουμε όλα.... διάβασα κ μια κοπέλα Φεβρουαρίου  λητω που έκανε ωρες να βγει το τεστ του συζύγου. Δε θυμάμαι αν την έχασε ή όχι... πήρες πρόσφατα να μάθεις; 

Ωχ Παναγία μου.. ελπίζω να μην πονάει η εξέταση του τραχηλου... θα μου πεις εδώ θα κάνεις ολόκληρη γέννα εκεί θα κολλήσουμε?? ;- P Βασικά στο Λητώ απ'οτι έχω καταλάβει δεν κάνουν το ραπίντ που βγαίνει σε 20 λεπτά. Αν είναι προγραμματισμένος τοκετός κάνεις 2 μέρες πριν μοριακό τεστ που κάνει για το ζευγάρι 140 ευρώ. Αν σπάσουν τα νερά η πιάσουν πόνοι και πας ξαφνικά κάνεις ένα τεστ που λέγεται ραπίντ μοριακό κοστίζει 200 ευρώ  για το ζεύγος και κάνει γύρω στη μια-μιαμιση ώρα να βγει. Αυτή την ώρα ο άντρας περιμένει έξω από το μαιευτήριο και η γυναίκα στα εξεταστηρια που σε ετοιμάζουν . Αυτα  κατάλαβα από το γιατρό μου και από την κοπέλα που γέννησε τα διδυμακια.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Ωχ Παναγία μου.. ελπίζω να μην πονάει η εξέταση του τραχηλου... θα μου πεις εδώ θα κάνεις ολόκληρη γέννα εκεί θα κολλήσουμε?? ;- P Βασικά στο Λητώ απ'οτι έχω καταλάβει δεν κάνουν το ραπίντ που βγαίνει σε 20 λεπτά. Αν είναι προγραμματισμένος τοκετός κάνεις 2 μέρες πριν μοριακό τεστ που κάνει για το ζευγάρι 140 ευρώ. Αν σπάσουν τα νερά η πιάσουν πόνοι και πας ξαφνικά κάνεις ένα τεστ που λέγεται ραπίντ μοριακό κοστίζει 200 ευρώ  για το ζεύγος και κάνει γύρω στη μια-μιαμιση ώρα να βγει. Αυτή την ώρα ο άντρας περιμένει έξω από το μαιευτήριο και η γυναίκα στα εξεταστηρια που σε ετοιμάζουν . Αυτα  κατάλαβα από το γιατρό μου και από την κοπέλα που γέννησε τα διδυμακια.

Αυτο ακριβώς είπα πεταλουδίτσα! Ξεκινήσαμε να μπαίνουμε σε ζορια πόνου να συνηθίσουμε τη γέννα. Ωχ Κ πάλι ωχ δε λες τπτ! Πάλι καλά που μου την έκανε η μαία που είναι γυναίκα με χεράκι. Δε θέλω να γκρινιάζω αλλά πραγματικά δεν ήταν κ χαλαρουα.

Τέλειο αυτο τοτε στο Λητω, δε μπορώ να καταλάβω γιατι στο Μητέρα αλλιώς... στον ίδιο όμιλο είναι Κ μη σου πω νομίζω ότι το στέλνουν στο ιδιο μοριακο εργαστήριο που είναι δίπλα στο Λητω. Εχω παει να κάνω καρυωτυπο εκεί ...


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Lottaki είπε:

Αυτο ακριβώς είπα πεταλουδίτσα! Ξεκινήσαμε να μπαίνουμε σε ζορια πόνου να συνηθίσουμε τη γέννα. Ωχ Κ πάλι ωχ δε λες τπτ! Πάλι καλά που μου την έκανε η μαία που είναι γυναίκα με χεράκι. Δε θέλω να γκρινιάζω αλλά πραγματικά δεν ήταν κ χαλαρουα.

Τέλειο αυτο τοτε στο Λητω, δε μπορώ να καταλάβω γιατι στο Μητέρα αλλιώς... στον ίδιο όμιλο είναι Κ μη σου πω νομίζω ότι το στέλνουν στο ιδιο μοριακο εργαστήριο που είναι δίπλα στο Λητω. Εχω παει να κάνω καρυωτυπο εκεί ...

Έχω καταλάβει ότι με τον κωρονοιο το κάθε μαιευτήριο κάνει ότι να ναι...πχ στο Λητώ το βράδυ δεν επιτρέπεται με τίποτα σύνοδος ενώ στα υπόλοιπα Ιασώ,Ρέα,και μητέρα απ'οτι κατάλαβα επιτρέπεται. Τι να κάνουμε? Σημασία έχει να γεννήσουμε με το καλό τα μωράκια μας και όλα τα άλλα θα γίνουν.

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό που λες! Το εχω καταλάβει οπως κι όλες μας  απο το καλοκαίρι που είχαμε ξεκινήσει εξετάσεις κλπ κλπ κ μπαίναμε σε διαδικασία να ρωτάμε κ να ψαχνομαστε. 

Εμείς κ τα μωράκια να ειναι καλά κ ολα θα γινουν όπως χρειάζεται. Απλα ενημερωνόμαστε για να ξέρουμε τι έπεται.

Η Bellitsa πως λετε να ειναι;; κοριτσακι οπότε μπορείς στείλε μας!!

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εμένα αυτές οι κολπικές εξετάσεις με τρομάζουν !!!Προτιμώ να πονάω από συσπάσεις πάρα αυτόν τον πόνο της κολπικής !!σίγουρα μέχρι να γεννήσω πιστεύω 5 φορές θα το ζήσω  μια σίγουρα από τον γιατρό την επόμενη εβδομάδα και άλλες 3-4 φορές να δουν  διαστολή ή να σπάσουν νερά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα.

Σμρ γύρισα από γιατρό,η μπέμπα θα βγει μοσχαναθρεμενη...3200!!:shock: 37+5 σήμερα.

Είναι ψηλά ακόμα αν και έχω πονακια περιόδου από προχθές,χθες βράδυ με ξύπνησαν γτ ήταν έντονοι,χάρηκε ο γιατρός μου και μου λέει τέλεια τέτοιους πόνους θέλουμε!!Προετοιμάζεται η μήτρα.Σε καρδιοτοκογραφο θα με δει σε μια βδομάδα και άλλη μία φορά λίγο πριν την ΠΗΤ αν δεν έχω γεννήσει βέβαια μέχρι τότε....επίσης δίνει και παραταση 41+3 αν ξεπεραστεί και η ΠΗΤ(οιμεεεε:?)Οσον αφορά το τεστ μου είπε ότι στο Γαία που γεννάω μου κάνουν τεστ εμένα και του άντρα μου μαζί και μπαίνει και μέσα κανονικά μέχρι να βγουν.Υποτιθεται μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα θεωρουμαστε "μολυσματικοί"και μας έχουν σε ένα χώρο μολυσματικο.Αν προχωρήσει ο τοκετός τόσο γρήγορα γεννιέται το παιδί και χωρίς απάντηση.Ησυχασα κατά κάποιο τροπο.

Μας έχουν τρελάνει όμως πραγματικά,ειδικά σε όσες πάνε στο φλου και δε ξέρουν πότε θα έρθει η ώρα...αλλά θεωρώ αδιανόητο όσες από σας είπατε για τα άλλα μαιευτήρια ότι ο σύζυγος περιμένει τόσες ώρες....και της εγκυου βγαίνει πιο γρήγορα παράλληλα είναι το σωστό.Δε φτάνει που δε θα έχουμε κανέναν άλλο!!!Το covid μου μέσα!!!απαράδεκτοι.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Μολις ηρθα και εστειλα τον αντρα μου σπιτι..... περιμενω να μπω εχει 3 κοριτσια μεσα μετριουνται μετα εγω... νυσταζωωωω...

Ελα εσυ εισια δικια μου... και εγω επεσα απο τα σκαλοπατια την προηγουμενη εβδομαδα αχαχαχααχ.... μοσχος!!! Δεν καταλαβα και εγω για ποτε σωριαστηκα ευτυχως επεσα ομαλα στα 4!! Ειχα παρει και την γυναικολογο μου.. ειχε γεννα δεν την ξαναενοχλησα.. οτι να ναι εγω... ειχα πεσει ομως ομαλα και δεν ειχα πονους μονο που φοβηθηκα λιγο...

Καλησπέρα τι κανεις,τι σου ειπε ο γιατρός;;Μου ειπε ο γιατρός ότι αλλάζει το κέντρο βάρος και φεύγουμε μπροστά θέλει προσοχή 

Just now, enjoy είπε:

@maria mariaa @bellitsa τα νεα σας?? Σε τι φαση ειστε??? 

Υγ: οποιος απηγαγε το @Suzukaki  να την φερει πισω.... προσφερουμε λυτρα!!!:x

Εγω περιμένω τα αποτελέσματα του τεστ και μπω στο νοσοκομείο!!Εσυ πως εισαι;;

Παράθεση

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelvas είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.

Σμρ γύρισα από γιατρό,η μπέμπα θα βγει μοσχαναθρεμενη...3200!!:shock: 37+5 σήμερα.

Είναι ψηλά ακόμα αν και έχω πονακια περιόδου από προχθές,χθες βράδυ με ξύπνησαν γτ ήταν έντονοι,χάρηκε ο γιατρός μου και μου λέει τέλεια τέτοιους πόνους θέλουμε!!Προετοιμάζεται η μήτρα.Σε καρδιοτοκογραφο θα με δει σε μια βδομάδα και άλλη μία φορά λίγο πριν την ΠΗΤ αν δεν έχω γεννήσει βέβαια μέχρι τότε....επίσης δίνει και παραταση 41+3 αν ξεπεραστεί και η ΠΗΤ(οιμεεεε:?)Οσον αφορά το τεστ μου είπε ότι στο Γαία που γεννάω μου κάνουν τεστ εμένα και του άντρα μου μαζί και μπαίνει και μέσα κανονικά μέχρι να βγουν.Υποτιθεται μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα θεωρουμαστε "μολυσματικοί"και μας έχουν σε ένα χώρο μολυσματικο.Αν προχωρήσει ο τοκετός τόσο γρήγορα γεννιέται το παιδί και χωρίς απάντηση.Ησυχασα κατά κάποιο τροπο.

Μας έχουν τρελάνει όμως πραγματικά,ειδικά σε όσες πάνε στο φλου και δε ξέρουν πότε θα έρθει η ώρα...αλλά θεωρώ αδιανόητο όσες από σας είπατε για τα άλλα μαιευτήρια ότι ο σύζυγος περιμένει τόσες ώρες....και της εγκυου βγαίνει πιο γρήγορα παράλληλα είναι το σωστό.Δε φτάνει που δε θα έχουμε κανέναν άλλο!!!Το covid μου μέσα!!!απαράδεκτοι.

Τέλεια κ εσένα το μωράκι σου! Όλα πάνε μια χαρά!!! Κ εμένα μου έδωσαν παραταση,γιατι με ρωτούσαν τι κυκλο εχω αν εχω μικρο ή μεγάλο. Είχα 30 μέρες κυκλο....Οπότε άκουσα κ ατακα οτι μπορει να παει Κ Φεβρουάριο. Ομιτζι!!!!

Συμφωνώ κ επαυξάνω για το τεστ Κ όλη αυτήν την τρελα! Λες κ φταίμε, τι να πω!! Επίσης μη θίξω ότι θα έπρεπε να είναι δωρεάν παντού...ας μην το θίξω κ αυτο. Σε καιρούς πανδημίας κ εμείς να γεννάμε...αλλά το λεω για ολο τον κόσμο . Τεσπα...ας μη συγχιστω βραδιάτικα γιατί ήδη ειμαι κάπως. Εμείς μελετούμε τη λύση οταν θα πλησιάζουν οι μέρες να κάνει κάθε 2 μέρες τεστ να είμαστε οκ. Αλλιώς δε γίνεται πραγματικά...Κ δε θέλω να κάνω προγραμματισμένα (εφόσον δε συντρέχει λόγος, ) 

Τα πονακια κ σε εμένα το ίδιο!! Spasmoapotel μου είπε κ τον ρώτησα πόσα μπορώ να πάρω γιατί εχω πάρει 2 μεσα σε 10 μέρες κ μου απάντησε μέχρι 4 τη μέρα. Επίσης μου είπε κ η μαία επειδή δεν έχει κατέβει το μωρο, βοηθάνε να μη γίνονται πολλές συσπάσεις εφόσον έχουμε χρόνο να εμπεδωθεί, τις θέλουμε πιο μετα.

Γενικά βλέπω 2-3 κορίτσια που μιλούσαμε έχουν εξαφανιστεί. Όλα καλα κοριτσια;;;

Με το καλο Μαρία η εισαγωγή ,στελνε μας να έχεις παρέα.

  • Μου αρέσει 3

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...