Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, enjoy είπε:

Ναι ειναι ολα εγκυρα!! Τα εχω χρησιμοποιησει δεκαδες φορες!!! Και πισυοποιητικα κ εξουσιοδοτησεις και υπευθυνες δηλωσεις!!! Και τωρα απο εκεί  τα εχω ολα ετοιμα!!! 

Και αυριο θελω να βγαλω ασχετα!! Για την μαμα μου!!!

Κοριτσια εχω ευχαριστα!!! Ειδα την τραχηλικη βλεννη:blink: αλλο να τα λεμε προφορικα αλλο να την βλέπεις ακομα τα χερια μου τρεμουν αχαχαχ....

Εμενα ηταν εκκριση κολπικη σαν ζελε παχυρευστο κιτρινου χρωματος... δεν ειχε κοκκινο η καφε..!! Οποτε μετραω αντιστροφα μια εβδομαδα απο τωρα!!!

Η γυναικολογος μου δεν το σήκωσε  ακομα!!!

 

Σε ποια εβδομάδα είσαι ?? και γτ μια εβδομάδα ???? σου είχε πει ότι όταν το δεις έχεις μια εβδομάδα ακόμα ??? και επίσης σόρρυ τώρα για την λεπτομέρεια αλλά καμία σχέση με τα υγρά ?? ήταν παραπάνω σε ποσότητα ???Στην πρώτη εγκυμοσύνη πήγα κατευθείαν με πρόκληση δεν είχα ούτε συσπάσεις ούτε σπάσιμο νερων ούτε τίποτα και σε αυτήν τώρα νομίζω θα μου τυχουν ολα μαζί  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Klegeo said:

Κοριτσια καλησπερα!! Εχω να σας πω πως ειμαι ερωτευμενη:xθηλαζω.. Ο μικρος ειναι πειναλας! Λοιπον να σας πω τα συμπτωματα.. Διαρροιες 3με 4μερες πριν.. Εγω νομιζα οτι ηταν απο κατι χαλασμενο.. :shock: πονακια περιοδου κατω μερος..  αισθηση για κακα μερες πριν.. . Το αμνιακο υγρο μυριζει σαν σπερμα.  Εγω τραχηλικη βλεννη δεν ειδα αλλα ειχα πολλα υγρα κολλωδη π μπορει να ηταν κ αυτο.. 

Ειμαι στο ιασω ακομη αναρρωνω κ απολαμβανω τον μικρο μου!! Ευχομαι καλη λευτερια!!! 

Να σου ζήσει κοπελα μου. Καλη ανάρρωση σου ευχομαι . Να σε ρωτησω εχεις πολυ αιμορραγία? Απο κιλα ποσα είχες πάρει?


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelvas είπε:

Δε ξέρω αν ανυπομονεις για τη γέννα αλλά εγώ στις 26/12 ειχα στο σκούπισμα ροζ βλέννα μεγάλη έκρισση στο χαρτί αλλά από τότε τπτ ξανά οπότε ο τοκετός δε ξέρω πότε τελικά θα ξεκινησει.Γενικα δε πανικοβλήθηκα.Νομιζα ότι από τη πίεση του παιδιού σπάνε κάποια αγγεια.

Αυριο θα με δει ο γυναικολόγος μου βέβαια θα κάνω και καρδιοτοκογραφο..και θα το αναφέρω

Σου έχουν πει σίγουρα ότι μετά από μια βδομάδα γέννας αν το δεις;

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου!!!Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες! Καλή και γρήγορη ανάρρωση με το μπεμπέ σου στην αγκαλιά.

Οχι δεν μου το ειπε κανεις απλα εχω ΠΗΤ 11/1... Και αν δεν γεννησω μεχρι 18/1... θα μου κανουν προκληση στο νοσοκομειο... 

Εγω απο μονη μου ειπα καμια εβδομαδα μου εμεινε... ετσι εχω ακουσει οτι αν βγει η βλεννη σε μερικες μερες γέννας....

Με την προυποθεση οτι δεν καθομαι ουτε λεπτο μονο ξαπλωνω το βραδυ... περπαταω... καθαριζω σκυβω σηκωνομαι ορθοστασια ολη την ημερα... τρεχω πισω απο το παιδί.. Συν επειδη ειμαι 39και3... συν επειδη ειναι δευτερο... εχω ακουσει οτι μολις βγει η βλεννη γεννας μεσα στην επομενη εβδομαδα.... για αυτο το ειπα.... φανταστηκα θα μου συμβει και μενα...

Τι αλλο να κανω η δολια..??? Αχαχαχαχα....

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

Οχι δεν μου το ειπε κανεις απλα εχω ΠΗΤ 11/1... Και αν δεν γεννησω μεχρι 18/1... θα μου κανουν προκληση στο νοσοκομειο... 

Εγω απο μονη μου ειπα καμια εβδομαδα μου εμεινε... ετσι εχω ακουσει οτι αν βγει η βλεννη σε μερικες μερες γέννας....

Με την προυποθεση οτι δεν καθομαι ουτε λεπτο μονο ξαπλωνω το βραδυ... περπαταω... καθαριζω σκυβω σηκωνομαι ορθοστασια ολη την ημερα... τρεχω πισω απο το παιδί.. Συν επειδη ειμαι 39και3... συν επειδη ειναι δευτερο... εχω ακουσει οτι μολις βγει η βλεννη γεννας μεσα στην επομενη εβδομαδα.... για αυτο το ειπα.... φανταστηκα θα μου συμβει και μενα...

Τι αλλο να κανω η δολια..??? Αχαχαχαχα....

Χαχχαχαα και  εγω στο 2ο ειμαι σε καταλαβαίνω....περιμενα να μπω λίγο στον μήνα μου να "ξεκουραστώ" αλλά μια οι γιορτές μια η μικρή δεν κάθομαι σε μια μεριά...εγώ αύριο 37η.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γελάω πολυ με την κυρία βλεννη! Αχαχαχαχ!!!! Χαιρετίσματα κ να μας θυμήθει κ εμας οταν τη χρειαστουμεχαχαχαχα!

Vivi είχα παει 16/12 κάπου στο γιατρό κ ηταν 2400 το μωρο κ τώρα 2700. Κ γω σήμερα 37+1. Αλλά μου έλεγαν ότι παίζει ρόλο Κ ο κύκλος. Είχα 30 ημερών..

Ναι enjoy ,σχεδόν έτοιμα τα εχω ,τις κάλτσες μου δεν εχω βάλει κ τις σερβιέτες. Οι έννοιες μου ήταν οτι θέλω να πάρω την τράπεζα να δω τι γίνεται με τα όρια αναληψεων κ "αγορων" . Δεν εχω δώσει τόσα λεφτά μαζεμένα μετα τα capital controls. Δεν εχω ιδέα τι ισχυει πια....

Σε ποιο νοσοκομείο είσαι κ έχεις απορία με τα χαρτιά; εμένα πάντως ζητάνε Α.ληξιαρχική πράξη γάμου ή πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης σε περίπτωση μη έγγαμου β.ταυτότητες κ των 2 (τις εχω βγάλει φωτοτοτυπια) θα έχουμε τις πρωτότυπες γ.αμκα δ.αφμ (για τα 2 τελευταία, εκτυπώσα την πρώτη σελ της φορολογικής δηλώσης που φαίνονται αμκα ,ΑΦΜ κ ΔΟΥ οπότε να μην τους τα εχω σε χαρτακια) ε. Iban δικο μου, το εκτυπώσα απο τράπεζα στ. Νο ασφαλιστηριου συμβολαιου (αν υπάρχει ιδιωτική ασφάλεια)

πρίν από 27 λεπτά , Klegeo είπε:

Κοριτσια καλησπερα!! Εχω να σας πω πως ειμαι ερωτευμενη:xθηλαζω.. Ο μικρος ειναι πειναλας! Λοιπον να σας πω τα συμπτωματα.. Διαρροιες 3με 4μερες πριν.. Εγω νομιζα οτι ηταν απο κατι χαλασμενο.. :shock: πονακια περιοδου κατω μερος..  αισθηση για κακα μερες πριν.. . Το αμνιακο υγρο μυριζει σαν σπερμα.  Εγω τραχηλικη βλεννη δεν ειδα αλλα ειχα πολλα υγρα κολλωδη π μπορει να ηταν κ αυτο.. 

Ειμαι στο ιασω ακομη αναρρωνω κ απολαμβανω τον μικρο μου!! Ευχομαι καλη λευτερια!!! 

Τι ωραία!!! Μπράβο!!!! Ποσο χαίρομαι για εσένα!!! Όλα με το καλο σπίτι σας ! Καλή ανάρρωση! Πόσες μέρες θα μείνεις συνολικά; 

Ξέχασα να πω πριν, οντως για τη διάρροια μου το έχουν αναφέρει κ εμένα. Είναι σύμπτωμα...Όπως κ εγκυμοσύνης είναι σύμπτωμα, εγω είχα πχ Κ νόμιζα ότι ήταν γαστρεντερίτιδα μαζί με την αναγούλα.

Για τις καουρες, κάποιες τις βοηθάει το γάλα ξέρω...περαστικά!!! 

  • Μου αρέσει 3

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Γελάω πολυ με την κυρία βλεννη! Αχαχαχαχ!!!! Χαιρετίσματα κ να μας θυμήθει κ εμας οταν τη χρειαστουμεχαχαχαχα!

Vivi είχα παει 16/12 κάπου στο γιατρό κ ηταν 2400 το μωρο κ τώρα 2700. Κ γω σήμερα 37+1. Αλλά μου έλεγαν ότι παίζει ρόλο Κ ο κύκλος. Είχα 30 ημερών..

Ναι enjoy ,σχεδόν έτοιμα τα εχω ,τις κάλτσες μου δεν εχω βάλει κ τις σερβιέτες. Οι έννοιες μου ήταν οτι θέλω να πάρω την τράπεζα να δω τι γίνεται με τα όρια αναληψεων κ "αγορων" . Δεν εχω δώσει τόσα λεφτά μαζεμένα μετα τα capital controls. Δεν εχω ιδέα τι ισχυει πια....

Σε ποιο νοσοκομείο είσαι κ έχεις απορία με τα χαρτιά; εμένα πάντως ζητάνε Α.ληξιαρχική πράξη γάμου ή πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης σε περίπτωση μη έγγαμου β.ταυτότητες κ των 2 (τις εχω βγάλει φωτοτοτυπια) θα έχουμε τις πρωτότυπες γ.αμκα δ.αφμ (για τα 2 τελευταία, εκτυπώσα την πρώτη σελ της φορολογικής δηλώσης που φαίνονται αμκα ,ΑΦΜ κ ΔΟΥ οπότε να μην τους τα εχω σε χαρτακια) ε. Iban δικο μου, το εκτυπώσα απο τράπεζα στ. Νο ασφαλιστηριου συμβολαιου (αν υπάρχει ιδιωτική ασφάλεια)

+φωτοτυπια πραξης προσδιορισμου επωνυμου τέκνων  πηρα που μου ειχαν δωσει στο γαμο! Μου το ειχαν ζητησει στον πρωτο!!

+οσον αφορα το ε. Πηρα φωτοτυπια το πρωτο φυλλο του βιβλίαριου του ασφαλιστικού φορεα του πατερα (δημοσιο) για να ασφαλιστει σε αυτον..

+3 υπευθυνες δηλωσεις:

Α.συναινω το παιδι να ασφαλιστει στο ταμειο του πατερα!

Β. Συναινω στην διεκπαιρεωση του επιδοματος γεννησης. (Δηλαδη να μου το κανουν αυτοι! Αν δεν το κανουν και μονη σου μπορεις!! Μερικες το κανουν μονες)

Γ. (Ειδικη περιπτωση) αναφέρω  οτι θελω να γραφει στο δημοτολόγιο της μητερας...

εναλλακτικα  αυτοματα παει στο δημοτολογιο του πατερα.. οποτε απλα μπορει καποια να γραψει οτι συναινει για εγγραφη στην οικογενειακη μεριδα του πατερα!! Στο δημοτολογιο του πατερα δλδ...

Συν 3 εξουδιοτησεις ξεχωριστα: για τα Α.Β.Γ. γτ στην Ελλαδα ζουμε και αμα μου αρχισουν οτι το καθε εγγραφο παει σε διαφορετικη  υπηρεσια... δεν θελω να τους πνιξω!!!

Ολα αυτα τα ειδα στο ιντερνετ... δεν ξερω τι χρειαζεται απο ολα αυτα... οταν τους πηρα τηλέφωνο  μου ειπαν ελα να γεννησεις και θα τα πουμε στον μπαμπα τοτε... ο μπαμπας ομως σιγα μην ασχοληθει θα τα παει ετοιμα και ας διαλεξουν οτι θελουν... 

Αυριο θα τσεκαρω και στο αμαξι να δω αν πηρα κατι αλλο... αλλα νομιζω αυτα... αχρειαστα να ειναι... στο δημοσιο θα γεννησω... και δεν θελω να ασχοληθω  καθόλου  με τα χαρτια... οσο ειμαι εκει...

 

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω να ρώτησω γιατί στο Μητέρα δεν εγραφαν να θέλουν τις εξουσιοδοτήσεις ,Βεβαια κάτι είχα ακούσει ότι έχει ειδικο γραφείο μέσα στο νοσοκομείο που στα κάνει αυτα. Θα τους ρωτησω καλου κακου! Στην ληξ.πραξη γάμου αναφέρεται το επίθετο που θα πάρει το παιδι. Κ αλλο θέλουν;;; οιμε!!!!!! Καλα θα το κάνω το τηλεφωνακι μου κ ολα οκ. Το Ε. Enjoy είναι iban για την τράπεζα, προφανώς εμείς στα ιδιωτικά το θέλουν για κάποιο λόγο, μακάρι για να μας επιστρέψουν λεφτά αχχααχαχ

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , vivi24 είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι ?? και γτ μια εβδομάδα ???? σου είχε πει ότι όταν το δεις έχεις μια εβδομάδα ακόμα ??? και επίσης σόρρυ τώρα για την λεπτομέρεια αλλά καμία σχέση με τα υγρά ?? ήταν παραπάνω σε ποσότητα ???Στην πρώτη εγκυμοσύνη πήγα κατευθείαν με πρόκληση δεν είχα ούτε συσπάσεις ούτε σπάσιμο νερων ούτε τίποτα και σε αυτήν τώρα νομίζω θα μου τυχουν ολα μαζί  

Παρασκευη 39.4 ξημερωνει για μενα...  

Εγω πηγα με πονους στην πρωτη οποτε και μενα ολα μ φαινονται πρωτογνωρα τωρα...

Η πρωτη κυρια ηταν κιτρινη, μεγεθος κουταλακι του γλυκου, υφη σαν καραμελες ζελεδενιες με ζαχαρη που κυκλοφορούν στην αγορα  πως λεγονται δεν ξερω δλδ παχυρευστη... η σκέτο παχια υφη καθολου ρευστη.. ενω τα υγρα τα κολπικα τα κλασσικά  συνήθως  ειναι σαν βλεννα αλλοτε ειναι λιγο νερουλα αλλοτε λιγο σαν μυξα αλλα αυτα ηταν πιο πολυ προς ζελε που τρωμε παχυ σαν καραμελιτσα ζελεδενια (τις ξερετε?? Αυτες τις μαλακες με επικαλυψη ζαχαρης- τετοια υφη) 

Η δευτερη κυρια η μουλωχτη ειχε ξεπροβάλλει  στον κολπο καθως ξυριζομουν με καθρεπτη... ηταν ασπρη, σχημα σαν μακαρονι στενομακρη, μεγεθος καλαμακι που πινουμε καφε μισο ποντο εξω το υπολοιπο μεσα... λεω ας σκουπιστω με μωρομαντιλο να συνεχισω την δουλεια μου σκουπιζα δεν εφευγε... πιανω  ακρη να τραβήξω... ηταν σαν ζελεδενια ζαχαρωτα μακροστενα με ζαχαρη που κυκλοφορουν στο εμποριο... εγω τραβουσα και αυτο επανερχοταν στην θεση του... σαν σιλικονη... λεω βρε ουστ απο εδω μην κανω καμια ζημια... κοπηκε με τα πολλα η ακρη και μετα..  δεν ασχοληθηκα ξυριστηκα εκανα μπανιο και τωρα δεν κοιταω καθολου τι γινεται εκει κατω... 

Και πηρα και την γυναικολογο κατα τις 6 που εγινε να ρωτησω... αλλα αυτην συνηθως είναι ελευθερη στις 9μιση.. εγω ομως κοιμιζα το μωρο... και μετα δεν ασχοληθηκα....

Αφου δεν ειναι αιμα νερα η πονοι ας ειναι οτι θελει...  κολπικα υγρα ειναι προφανως τωρα αν ειναι η κυρια η μανταμ η γνωστή :grin: η ειναι η συνηθισμενη η δεν ξερω και εγω.. δεν σκαω...

Μαλ....ια μου?? :roll: Ισως... Γενικα ειμαι ανθρωπος που θα πανικοβληθω εκεινη την ωρα και μετα ηρεμω αναισθητη...

Just now, Lottaki είπε:

Θα πάρω να ρώτησω γιατί στο Μητέρα δεν εγραφαν να θέλουν τις εξουσιοδοτήσεις ,Βεβαια κάτι είχα ακούσει ότι έχει ειδικο γραφείο μέσα στο νοσοκομείο που στα κάνει αυτα. Θα τους ρωτησω καλου κακου! Στην ληξ.πραξη γάμου αναφέρεται το επίθετο που θα πάρει το παιδι. Κ αλλο θέλουν;;; οιμε!!!!!! Καλα θα το κάνω το τηλεφωνακι μου κ ολα οκ. Το Ε. Enjoy είναι iban για την τράπεζα, προφανώς εμείς στα ιδιωτικά το θέλουν για κάποιο λόγο, μακάρι για να μας επιστρέψουν λεφτά αχχααχαχ

Αντι για ε. Ηθελα να γραψω στ.

Διορθωστε!!

(Το ε. Ναι το θελουν  και αυτο!! Απο οτι διαβασα για επιδομα γεννας το θελουν για τα 2000.. για να σου κανουν την αιτηση θελουν το Iban οπωσδηποτε!!!) Διαβασα στο.ιντερνετ παιρνεις 1000 μετα τον πρωτο μηνα αιτησης και τα υπολοιπα 1000 μετα απο το περας 6μηνων απο την ημερομηνια αιτησεως.. Να προσθεσω οτι ειναι μια Ηλεκτρονική δηλωση στην οποια συμπληρωνεις κατι στοιχεια λιγοστα και γραφει στο ιντερνετ οτι στην κανουν τα μαιευτήρια , ιδιωτικα και δημοσια!!

Για την ληξιαρχικη μπορει να εχεις δικιο ουτε το παρατηρησα!! Εγω πηρα την πραξη προσδιορισμου ετσι επειδη μου το ζητησαν στο πρωτο!!! Γενικα με τα χαρτια ειμαι λιγο περιεργη κουβαλαω τα παντα γτ ολο κατι σκαρφιζονται... γενικα στις υπηρεσιες...!!! Και δεν θελω να παω εγω στον κισε... θελω να στειλω τον αντρα μου και αυτος αυτα δεν τα γουσταρει καθολου... και μονο φακελακι που δεν του ετοιμασα για να τα προωθήσει... αχαχαχα φανταζομαι δεν υπαρχει κατι αλλο να ζητήσουν..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Lottaki είπε:

Την ξαναπαίρνεις αύριο δεν είναι οτι σου έτυχε Κ κάτι φοβερό πολυ αιμα πχ .

Άντε με το καλο να ξημερωθουμε όλες!!! 

Καλο ξημερωμα αγαπη μου και υπολοιπες φουσκωκοιλιτσες!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Roula2021 είπε:

Να σου ζήσει κοπελα μου. Καλη ανάρρωση σου ευχομαι . Να σε ρωτησω εχεις πολυ αιμορραγία? Απο κιλα ποσα είχες πάρει?

Ευχαριστω!! Οχι πολυ Αιμορραγια! Κιλα πηρα 7συνολο..:wink:

Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2021 at 12:12 ΠΜ, Lottaki είπε:

Καλά το κατάλαβα ότι θα είναι για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο! Βέβαια με 3 ώρες δρόμο πηγαίνεις από τώρα χωρίς σκέψη. Ωραία δρομολογήθηκε κ η δική σου προετοιμασία κ ο ερχομός για το μωράκι. Με το καλό όλα κ σε εσένα!

Θα μας λες τα νέα σου εκ των έσω! 

Τέλεια κ εσύ @KwnKwn10 ! Λίγο έμεινε σε όλες μας :)

Εγω ειλικρινά δεν πίστευα ότι θα φτάσω μέχρι και τν Ιανουαρίο αλήθεια δόξα το θεό μέχρι στιγμής όλα πηγαίνουν αργά κι σταθερά..Ναι θα σας στα λέω 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2021 at 11:49 ΜΜ, Maria mariaa είπε:

Καλησπέρααα τεστ εκανα στο ΡΕΑ που πήγα να με δει πριν 10 ημέρες εκανα Ράμπιτ τώρα θέλει μοριακό τεστ..Θα το κάνω σε διαγνωστικό κέντρο και θέλει 24 ώρες πριν μπω στο Έλενα θα γεννήσω και θα μπω γιατί έχω πολλες συσπάσει μην μου τύχει τιποτα και τρέχω γιατί μένω σε επαρχία και θέλω 3 ώρες δρόμο..Εννοείται δεν έχω πρόβλημα ρωτα ότι θέλεις 

Καλημεραααααααααα......

Μαρακι οπως τα λες δοξα το Θεο!! Να σε πω ποτε θα μπεις??? 

Girls is on the way... Πλακα κανω.... Ιδεα δεν εχω... σημερα κατα το σκουπισμα  ειδα ανεπαίσθητα  ιχνη (ινες) αιματος! Τοσο αναιπαισθητα που μου το επιβεβαιωσε ο συζυγος! Να ναι καλα τι τραβαει με εμενα!!!

Πηρα την γιατρό  φειδωλη οπως παντα... και αυτην και εγω μπροστα  της μονο αχαχχ  της λεω χθες νομιζω βλεννη σημερα ιχνη αιματος... λεω τωρα τι να περιμενω... μου λεει πονας?? Οχι... μου λεει να παω νοσοκομειο να ελεγξω διαστολη... της λεω εχω να μαγειρεψω... να μην κατσω να μαγειρεψω πρωτα και μου λεει ε μα ειναι σοβαρος λογος εννοείται... ααχαχχαχ τεσπα... μου λεει απλα πανε τσεκαρε αν εχεις διαστολη δεν σημαινει αμα πας οτι θα γεννησεις γτ στα δημοσια μου λεει εχει και αναμονη... για αυτο της λεω που να τρεχω  τωρα αφου δεν γενναω ας μαγειρεψω πρωτα... εχω και και 10 η ωρα Κεπ...

Θα παω καποια στιγμη μεχρι τις 12... ετσι και αλλιως το νοσοκομειο ειναι ουτε 2χιλιομετρα απο το σπιτι μου... 

Εννοειται, θα χρειαστω την παρεα σας... 

Φιλιαααα καλημεραααα

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Κοριτσια καλησπερα!! Εχω να σας πω πως ειμαι ερωτευμενη:xθηλαζω.. Ο μικρος ειναι πειναλας! Λοιπον να σας πω τα συμπτωματα.. Διαρροιες 3με 4μερες πριν.. Εγω νομιζα οτι ηταν απο κατι χαλασμενο.. :shock: πονακια περιοδου κατω μερος..  αισθηση για κακα μερες πριν.. . Το αμνιακο υγρο μυριζει σαν σπερμα.  Εγω τραχηλικη βλεννη δεν ειδα αλλα ειχα πολλα υγρα κολλωδη π μπορει να ηταν κ αυτο.. 

Ειμαι στο ιασω ακομη αναρρωνω κ απολαμβανω τον μικρο μου!! Ευχομαι καλη λευτερια!!! 

Να σου ζήσει κοριτσάκι!!! Καλούς θηλασμούς και καλή ανατροφή!! :x

8 ώρες πρίν, enjoy είπε:

+φωτοτυπια πραξης προσδιορισμου επωνυμου τέκνων  πηρα που μου ειχαν δωσει στο γαμο! Μου το ειχαν ζητησει στον πρωτο!!

+οσον αφορα το ε. Πηρα φωτοτυπια το πρωτο φυλλο του βιβλίαριου του ασφαλιστικού φορεα του πατερα (δημοσιο) για να ασφαλιστει σε αυτον..

+3 υπευθυνες δηλωσεις:

Α.συναινω το παιδι να ασφαλιστει στο ταμειο του πατερα!

Β. Συναινω στην διεκπαιρεωση του επιδοματος γεννησης. (Δηλαδη να μου το κανουν αυτοι! Αν δεν το κανουν και μονη σου μπορεις!! Μερικες το κανουν μονες)

Γ. (Ειδικη περιπτωση) αναφέρω  οτι θελω να γραφει στο δημοτολόγιο της μητερας...

εναλλακτικα  αυτοματα παει στο δημοτολογιο του πατερα.. οποτε απλα μπορει καποια να γραψει οτι συναινει για εγγραφη στην οικογενειακη μεριδα του πατερα!! Στο δημοτολογιο του πατερα δλδ...

Συν 3 εξουδιοτησεις ξεχωριστα: για τα Α.Β.Γ. γτ στην Ελλαδα ζουμε και αμα μου αρχισουν οτι το καθε εγγραφο παει σε διαφορετικη  υπηρεσια... δεν θελω να τους πνιξω!!!

Ολα αυτα τα ειδα στο ιντερνετ... δεν ξερω τι χρειαζεται απο ολα αυτα... οταν τους πηρα τηλέφωνο  μου ειπαν ελα να γεννησεις και θα τα πουμε στον μπαμπα τοτε... ο μπαμπας ομως σιγα μην ασχοληθει θα τα παει ετοιμα και ας διαλεξουν οτι θελουν... 

Αυριο θα τσεκαρω και στο αμαξι να δω αν πηρα κατι αλλο... αλλα νομιζω αυτα... αχρειαστα να ειναι... στο δημοσιο θα γεννησω... και δεν θελω να ασχοληθω  καθόλου  με τα χαρτια... οσο ειμαι εκει...

 

Εσύ το εχεις πάει και ένα βήμα πιο πέρα!!! Δεν μου πέρασαν καν από το μυαλό ολα αυτά!!! :roll: Μπραβο πάντως οργάνωση!!!!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...