Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Bellitsa! είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Από το άγχος μου κοιμήθηκα ελάχιστα ! 

Ευχαριστώ πολύ για τα μυνήματα σας, μου έδωσαν δύναμη@Lottaki kai @Mikri Ollandeza

Βγήκε το τεστ και είναι αρνητικό! Ηρέμησα για να πω την αλήθεια! Τώρα νιώθω πολύ καλύτερα!

Από ζέστη άλλο τίποτα στο σπίτι, έχουμε και αφυγραντήρα, οπότε θα στεγνώσουν τα του λίκνου! Τα άλλα μωρουδιακά και του καροτσιού τα έχω πλυμένα, σιδερωμενα! 

Η γιατρός που με είδε χθες μου μίλησε για την διαδικασία της πρόκλησης και μου είπε ότι θα πάρει πολλές ώρες μέχρι να γεννήσω, πάνω από 24ωρο! Ακόμη, δεν μου έκαναν τίποτα οπότε είμαι σε αναμονή!

Με το καλό να υποδεχτείς τη μαμά σου@Mikri Ollandeza

Ηρέμησε όλα θα πάνε μια χαρά.... εγώ πάντως που μπήκα με πρόκληση κράτησε 10 ώρες περίπου...φίλη μου που γέννησε πριν 1 εβδομάδα με πρόκληση στο 5ωρο είχε τελειώσει... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 51 λεπτά , Ladybag20 είπε:

Συγγνώμη που πετάγομαι στη συζήτηση σας. Πριν λίγες μέρες,  συγκεκριμένα στις 28/12 είχα κλείσει ραντεβού στο ΚΕΠ στις 08:15. Επέλεξα αυτή την ώρα για να με βοηθούσε και ο άντρας μου, γιατι τις ίδιες απορίες είχαμε και εμείς. Είχα λάβει επιβεβαίωση του ραντεβού στο email μου, είναι αυτοματοποιημένα,  στο στέλνουν αμέσως. Και είχε επιλεγεί τυχαία το ΚΕΠ Γλυφάδας,  άσχετο με την περιοχή που μένουμε. Στο mail έχει ένα λινκ ""Συμμετοχή στη συνάντηση "". Εκεί θα πατήσεις. Το κακό ήταν ότι εκείνη την ημέρα περιμεναμε αλλά δεν συνδέθηκε κάνεις,  ούτε με κάλεσαν στο τηλέφωνο, ούτε τίποτα. Το είχα ανοιχτό καμιά ώρα. Έστειλα email ξανά και ρώτησα μήπως είχα κάνει κάτι λάθος.  Έλαβα άμεση απάντηση αυτοματοποιημένη να επαναλάβω το ραντεβού.  

Έκλεισα για την επόμενη μέρα 29/12 στις 11:00. Ίδια διαδικασία , δεν άλλαξα κάτι,  πάτησα "Συμμετοχή στη συνάντηση " και μετά αν θυμάμαι καλά πατάς συμμετοχή στη συζήτηση κάτι τέτοιο.  Θα βλέπεις τον εαυτό σου στην κάμερα.  Δεν κάνεις κάτι άλλο.  Είναι ανοιχτά μικρόφωνο και κάμερα.  Αυτοί βλέπουν έτσι ότι έχεις μπει και περιμένεις. Εγώ συνδεθηκα 5 λεπτά νωρίτερα και κατευθείαν με κάλεσε ο υπάλληλος. Όπως μιλάς στο Skype είναι. Στην αρχή δεν με έβλεπε,  έκανα refresh και ήταν οκ. Αν χρειαστεί θα σου γράψει και το email τους. Γενικά,  θα σε καθοδηγήσουν,  μην ανησυχείς. 

Σε ευχαριστω παρα πολυ...

Σας ευχαριστω κοριτσια!!! Θα συνδεθω αυριο λιγο νωριτερα... και ελπιζω με την πρωτη να παρω τα χαρτια που θελω!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ...

Σας ευχαριστω κοριτσια!!! Θα συνδεθω αυριο λιγο νωριτερα... και ελπιζω με την πρωτη να παρω τα χαρτια που θελω!!!

Κορίτσια αυτά τα χαρτιά που βγαίνουν αυτόματα από το gov.gr που σαν πιστοποίηση έχουν ένα κωδικό κάνουν για το μαιευτήριο; Δηλαδή ληξιαρχική πράξη γάμου για παράδειγμα; Νομίζω εκεί αν χρειαστεί βγάζεις και εξουσιοδότηση εγώ έβγαλα καλού κακού γιατί σκέφτομαι μην έχω κάνει καισαρική και δεν μπορω να πάω με το σύζυγο για τη δήλωση του παιδιού.

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια αυτά τα χαρτιά που βγαίνουν αυτόματα από το gov.gr που σαν πιστοποίηση έχουν ένα κωδικό κάνουν για το μαιευτήριο; Δηλαδή ληξιαρχική πράξη γάμου για παράδειγμα; Νομίζω εκεί αν χρειαστεί βγάζεις και εξουσιοδότηση εγώ έβγαλα καλού κακού γιατί σκέφτομαι μην έχω κάνει καισαρική και δεν μπορω να πάω με το σύζυγο για τη δήλωση του παιδιού.

 

 

 

Ναι ειναι ολα εγκυρα!! Τα εχω χρησιμοποιησει δεκαδες φορες!!! Και πισυοποιητικα κ εξουσιοδοτησεις και υπευθυνες δηλωσεις!!! Και τωρα απο εκεί  τα εχω ολα ετοιμα!!! 

Και αυριο θελω να βγαλω ασχετα!! Για την μαμα μου!!!

Κοριτσια εχω ευχαριστα!!! Ειδα την τραχηλικη βλεννη:blink: αλλο να τα λεμε προφορικα αλλο να την βλέπεις ακομα τα χερια μου τρεμουν αχαχαχ....

Εμενα ηταν εκκριση κολπικη σαν ζελε παχυρευστο κιτρινου χρωματος... δεν ειχε κοκκινο η καφε..!! Οποτε μετραω αντιστροφα μια εβδομαδα απο τωρα!!!

Η γυναικολογος μου δεν το σήκωσε  ακομα!!!

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι πλέον αυτα που βγαίνουν ηλεκτρονικά κ έχουν αυτο τον κωδικό με τα πολλα γράμματα κλπ κάνουν για τέτοιες χρήσεις γιατι είναι σαν ηλεκτρονικη "υπογραφη". Τι εξουσιοδότηση σου ζητάνε;

Κορίτσια μου γύρισα απο το γιατρό, 2700 η μικρή, συνεχίζει κεφάλι κάτω να κοιτάει πάτωμα. Καμία περιτυλιξη με λωρο κ μου είπε ότι το κρίνει δύσκολο έτσι πως κάθεται να τυλιχτεί. Αλλά κ αν...μου έδωσε 2 οδηγίες τι να προσέχω. Δηλ α) αν δεν την νιώθω καθόλου για ωρες ή β) να νιωσω τρελη κινητικότητα σα σπασμούς (κάτι διαφορετικό απο το συνηθισμένο ) . Επίσης ηρθε κ η μαία μου ,κ μου έκανε εκείνη την εξέταση κάτω, ειδαν οτι εχω ακόμα μέρες, δεν έχει εμπεδωθεί πλήρως, ο τράχηλος μαλακος αλλά ακόμα στο 2.1 οπότε έχουμε ακόμα ενα 70%. Περπάτημα όπως κάνω κ ξεκούραση! Αυταααααααα

  • Μου αρέσει 4

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

Ναι ειναι ολα εγκυρα!! Τα εχω χρησιμοποιησει δεκαδες φορες!!! Και πισυοποιητικα κ εξουσιοδοτησεις και υπευθυνες δηλωσεις!!! Και τωρα απο εκεί  τα εχω ολα ετοιμα!!! 

Και αυριο θελω να βγαλω ασχετα!! Για την μαμα μου!!!

Κοριτσια εχω ευχαριστα!!! Ειδα την τραχηλικη βλεννη:blink: αλλο να τα λεμε προφορικα αλλο να την βλέπεις ακομα τα χερια μου τρεμουν αχαχαχ....

Εμενα ηταν εκκριση κολπικη σαν ζελε παχυρευστο κιτρινου χρωματος... δεν ειχε κοκκινο η καφε..!! Οποτε μετραω αντιστροφα μια εβδομαδα απο τωρα!!!

Η γυναικολογος μου δεν το σήκωσε  ακομα!!!

 

Τέλεια! Άντε με το καλό το μωράκι σου! Συνήθως λένε μετά από λίγες μέρες έρχεται ο τοκετός αν δεν κάνω λάθος! Αυτή η τραχηλική βλέννη είναι με αίμα ή κιτρινωπή και παχύρρευστη ; Πώς ξεχωρίζεις αν δεν είναι αυξημένα κολπικά υγρά; Και την βλέπεις πάντα πριν τον τοκετό;

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Ναι πλέον αυτα που βγαίνουν ηλεκτρονικά κ έχουν αυτο τον κωδικό με τα πολλα γράμματα κλπ κάνουν για τέτοιες χρήσεις γιατι είναι σαν ηλεκτρονικη "υπογραφη". Τι εξουσιοδότηση σου ζητάνε;

Κορίτσια μου γύρισα απο το γιατρό, 2700 η μικρή, συνεχίζει κεφάλι κάτω να κοιτάει πάτωμα. Καμία περιτυλιξη με λωρο κ μου είπε ότι το κρίνει δύσκολο έτσι πως κάθεται να τυλιχτεί. Αλλά κ αν...μου έδωσε 2 οδηγίες τι να προσέχω. Δηλ α) αν δεν την νιώθω καθόλου για ωρες ή β) να νιωσω τρελη κινητικότητα σα σπασμούς (κάτι διαφορετικό απο το συνηθισμένο ) . Επίσης ηρθε κ η μαία μου ,κ μου έκανε εκείνη την εξέταση κάτω, ειδαν οτι εχω ακόμα μέρες, δεν έχει εμπεδωθεί πλήρως, ο τράχηλος μαλακος αλλά ακόμα στο 2.1 οπότε έχουμε ακόμα ενα 70%. Περπάτημα όπως κάνω κ ξεκούραση! Αυταααααααα

Υπεροχα νεα!!! Αντε ολα κυλανε ρολοι!! Τελεια!!! Φτου φτου σκορδα!!!

 

Just now, Hope.2019 είπε:

Τέλεια! Άντε με το καλό το μωράκι σου! Συνήθως λένε μετά από λίγες μέρες έρχεται ο τοκετός αν δεν κάνω λάθος! Αυτή η τραχηλική βλέννη είναι με αίμα ή κιτρινωπή και παχύρρευστη ; Πώς ξεχωρίζεις αν δεν είναι αυξημένα κολπικά υγρά; Και την βλέπεις πάντα πριν τον τοκετό;

Την ***κυρια** :D την ειδα πρωτη φορά!!!Εμενα δεν ειχε αίμα... ηταν τοσο παχυρευστη που ξεχωριζε απο κολπικα υγρα!! Και κιτρινη!! Πηρα την γιατρο να επιβεβαιωσω αν το χρωμα ειναι φυσιολογικο αλλα δεν το σηκωσε!! 

Οχι δεν την βλεπεις παντα πριν το τοκετο.. μπορει να βγει και στον τοκετο ακομα νομιζω!! Επισης, με ειχε προετοιμασει η γιατρος οτι μπορει να μην την αντιληφθω καν... να φυγει χωρις να το παρω ειδηση η να φευγει λιγο λιγο και παλι να μην το παρω ειδηση... αλλα νομιζω αυτη ηταν η γνωστη κυρια βλεννη.. οτι δεν κανω λαθος... γτ πραγματικα ξεχωριζε...

Και με ειχε εμημερωσει αν δεν εχει ιχνη αιματος να μην ασχοληθω καθολου!!! Αφου το παρατηρησα για λιγα δευτερολεπτα φωναξα και τον αντρα μου να επιβεβειωσει οτι δεν βλεπει τιποτα κοκκινο γτ ηταν κιτρινο σαν ουρα!!!  Ζαρτ μου πηγε.. :shock:τωρα χαλαρωσα που περασε η ωρα!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Ηρέμησα λίγο ,γιατί δε ξέρω με είχε πιάσει μια έννοια πωπω γενναω Τώρα. Ο αντρας μου δουλεύει φουλ (ωραρια απο το πρωι μεχρι αργα το βραδύ) κ με ειχε πιασει ανασφάλεια οτι εχουμε να κάνουμε  2 πραγματάκια ακόμα κ δε θα προλάβουμε.

Θα μου πείτε οτι απλα παρατείνεται κ θα με πιάσει μετα αυτο κατα τις 20 ,αλλά είναι που είδα το γιατρο μου κ τη μαια κ νιώθω μια ησυχία. Σας επρηξα αλλα το έβγαλα απο μεσα μου!

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, enjoy είπε:

Ναι ειναι ολα εγκυρα!! Τα εχω χρησιμοποιησει δεκαδες φορες!!! Και πισυοποιητικα κ εξουσιοδοτησεις και υπευθυνες δηλωσεις!!! Και τωρα απο εκεί  τα εχω ολα ετοιμα!!! 

Και αυριο θελω να βγαλω ασχετα!! Για την μαμα μου!!!

Κοριτσια εχω ευχαριστα!!! Ειδα την τραχηλικη βλεννη:blink: αλλο να τα λεμε προφορικα αλλο να την βλέπεις ακομα τα χερια μου τρεμουν αχαχαχ....

Εμενα ηταν εκκριση κολπικη σαν ζελε παχυρευστο κιτρινου χρωματος... δεν ειχε κοκκινο η καφε..!! Οποτε μετραω αντιστροφα μια εβδομαδα απο τωρα!!!

Η γυναικολογος μου δεν το σήκωσε  ακομα!!!

 

Αχ άντε !!! Τι ωραία !!! Μετράς μέρες δηλαδή!!!!!!! Με το καλό!!!!

Ρε κορίτσια σήμερα που μπήκα να δω τί χαρτιά χρειάζονται για το μαιευτήριο βλέπω μόνο ταυτότητα. Έχει αλλάξει κάτι;;;;; Γιατί θυμάμαι ότι ήθελε και πιστοποιητικά οικογενειακής κατάστασης και τέτοια;

Επίσης μήπως ξέρετε κάτι που να ανακουφίζει λίγο την καουρα???Έχω πεθάνει από χτες.

  • Ευχαριστώ 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοττακι ισχυει... και εγω αγχωθηκα γτ ημουν αξυριστη 3 ημερων... και τωρα που με το μοναδικο ανεπαναληπτο τροπο :-D ξερετε εσεις... με περιποιηθηκα ηρεμησα.... 

Κανε κατι χαλαρωτικο καθως εχεις χρονο οπως σου ειπαν γιατρος και μαια... ολα τα δεδομενα σου δείχνουν οτι αργει.. και εγω ειχα τραχηλο 1.8-2 απο 36 η 37 εβδομαδα και κλεινω 40 σχεδον και ακομα δεν γεννησα... οποτε προλαβαινεις...

Απλα καντε τις ετοιμασιες σας γτ εγω διαπιστωσα οτι δεν με αγχωσε η βλεννη αλλα η σκεψη τα εχω ολα ετοιμα?? Τωρα ηρεμησα.. αλλα και να μην τα ειχα για ολα υπαρχουν λυσεις...

Κοριτσια και φυσικα με μοναδικο τροπο περιποιησης μεταξυ μας ετσι...??:-P τι ανακαλυψα??? Η πρωτη κυρια η κιτρινη ειχε κανει guest εμφανιση απο πισω επονταν μια λευκη κυρια... την τραβαω με μωρομαντιλο να σκουπιστω καθως *περιποιουμαι* και αυτην επανερχοταν σαν σιλικονη σαν ζελε... δεν μπορουσα  να με σκουπισω... οπως θα σκουπιζαμε πχ κολπικα υγρα... 

Τι να σας πω?? Πρωτογνωρες εμπειριες... η παρελαση κυριων φανταζομαι θα ειναι τραχιλικη βλεννη τι αλλο να εχω εκει χαμω...χααχχα... 

Ακουω εμπειριες.... πειτε μου... σωστα υποπτευομαι??

Just now, butterfly1986 είπε:

Αχ άντε !!! Τι ωραία !!! Μετράς μέρες δηλαδή!!!!!!! Με το καλό!!!!

Ρε κορίτσια σήμερα που μπήκα να δω τί χαρτιά χρειάζονται για το μαιευτήριο βλέπω μόνο ταυτότητα. Έχει αλλάξει κάτι;;;;; Γιατί θυμάμαι ότι ήθελε και πιστοποιητικά οικογενειακής κατάστασης και τέτοια;

Επίσης μήπως ξέρετε κάτι που να ανακουφίζει λίγο την καουρα???Έχω πεθάνει από χτες.

Με καουρες δεν ξερω με χαρτια παλι δεν ξερω αχαχαχ απλα θα σ γραψω αυτα που προετοιμασα εγω αυριο γτ τα εχω στο αμαξι....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!! Εχω να σας πω πως ειμαι ερωτευμενη:xθηλαζω.. Ο μικρος ειναι πειναλας! Λοιπον να σας πω τα συμπτωματα.. Διαρροιες 3με 4μερες πριν.. Εγω νομιζα οτι ηταν απο κατι χαλασμενο.. :shock: πονακια περιοδου κατω μερος..  αισθηση για κακα μερες πριν.. . Το αμνιακο υγρο μυριζει σαν σπερμα.  Εγω τραχηλικη βλεννη δεν ειδα αλλα ειχα πολλα υγρα κολλωδη π μπορει να ηταν κ αυτο.. 

Ειμαι στο ιασω ακομη αναρρωνω κ απολαμβανω τον μικρο μου!! Ευχομαι καλη λευτερια!!! 

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, enjoy είπε:

Ναι ειναι ολα εγκυρα!! Τα εχω χρησιμοποιησει δεκαδες φορες!!! Και πισυοποιητικα κ εξουσιοδοτησεις και υπευθυνες δηλωσεις!!! Και τωρα απο εκεί  τα εχω ολα ετοιμα!!! 

Και αυριο θελω να βγαλω ασχετα!! Για την μαμα μου!!!

Κοριτσια εχω ευχαριστα!!! Ειδα την τραχηλικη βλεννη:blink: αλλο να τα λεμε προφορικα αλλο να την βλέπεις ακομα τα χερια μου τρεμουν αχαχαχ....

Εμενα ηταν εκκριση κολπικη σαν ζελε παχυρευστο κιτρινου χρωματος... δεν ειχε κοκκινο η καφε..!! Οποτε μετραω αντιστροφα μια εβδομαδα απο τωρα!!!

Η γυναικολογος μου δεν το σήκωσε  ακομα!!!

 

Δε ξέρω αν ανυπομονεις για τη γέννα αλλά εγώ στις 26/12 ειχα στο σκούπισμα ροζ βλέννα μεγάλη έκκριση στο χαρτί αλλά από τότε τπτ ξανά οπότε ο τοκετός δε ξέρω πότε τελικά θα ξεκινησει.Γενικα δε πανικοβλήθηκα.Νομιζα ότι από τη πίεση του παιδιού σπάνε κάποια αγγεια.

Αυριο θα με δει ο γυναικολόγος μου βέβαια θα κάνω και καρδιοτοκογραφο..και θα το αναφέρω.

 

Σου έχουν πει σίγουρα ότι μετά από μια βδομάδα γέννας αν το δεις;

Just now, Klegeo είπε:

Κοριτσια καλησπερα!! Εχω να σας πω πως ειμαι ερωτευμενη:xθηλαζω.. Ο μικρος ειναι πειναλας! Λοιπον να σας πω τα συμπτωματα.. Διαρροιες 3με 4μερες πριν.. Εγω νομιζα οτι ηταν απο κατι χαλασμενο.. :shock: πονακια περιοδου κατω μερος..  αισθηση για κακα μερες πριν.. . Το αμνιακο υγρο μυριζει σαν σπερμα.  Εγω τραχηλικη βλεννη δεν ειδα αλλα ειχα πολλα υγρα κολλωδη π μπορει να ηταν κ αυτο.. 

Ειμαι στο ιασω ακομη αναρρωνω κ απολαμβανω τον μικρο μου!! Ευχομαι καλη λευτερια!!! 

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου!!!Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες! Καλή και γρήγορη ανάρρωση με το μπεμπέ σου στην αγκαλιά.

Αυτά τα πονακια έρχονταν και έφευγαν η ήταν συνεχόμενοι;και επίσης οι βλεννες που λες ήταν κιτρινες ή διαυγείς?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelvas είπε:

Δε ξέρω αν ανυπομονεις για τη γέννα αλλά εγώ στις 26/12 ειχα στο σκούπισμα ροζ βλέννα μεγάλη έκρισση στο χαρτί αλλά από τότε τπτ ξανά οπότε ο τοκετός δε ξέρω πότε τελικά θα ξεκινησει.Γενικα δε πανικοβλήθηκα.Νομιζα ότι από τη πίεση του παιδιού σπάνε κάποια αγγεια.

Αυριο θα με δει ο γυναικολόγος μου βέβαια θα κάνω και καρδιοτοκογραφο..και θα το αναφέρω.

 

Σου έχουν πει σίγουρα ότι μετά από μια βδομάδα γέννας αν το δεις;

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου!!!Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες! Καλή και γρήγορη ανάρρωση με το μπεμπέ σου στην αγκαλιά.

Αυτά τα πονακια έρχονταν και έφευγαν η ήταν συνεχόμενοι;και επίσης οι βλεννες που λες ήταν κιτρινες ή διαυγείς?

Ερχονταν μια φορα την μερα σιγουρα μπορει κ για καμμια ωρα.. Κ ειχα κ μια ελαφρια αισθηση για κακα.. Αλλα οι διαρροιες ειναι συχνο φαινομενο λιγο πριν.. Το ιδιο ειχε κ εδω μια κοπελα στο δωματιο.. Η οποια ειναι δυσκοιλια γενικα! 

Οι βλεννες μπεζοκιτρινες! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...