Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Αν επιτρεπεται τι έγινε στις προηγούμενες εμφυτευσεις;  καταλαβαίνω ότι σου περνάνε αρνητικές σκέψεις αλλά να σκέφτεσαι θετικά ότι αυτή τη φορά ήρθε για να μείνει!!! Θα δεις που Τετάρτη θα χαρούμε με τον διπλασιασμό!!! Σκεψου όλα τα θετικά σενάρια και κάνε όνειρα! 💐

      Προσπαθω να κανω ονειρα αλλα φοβαμαι..γτ ολες τις φορες ονειρεύτηκα..

      Στην πρωτη αφου ακουσαμε καρδια την επομενη μερα ξεκινησε ηπια αιμορραγια..εμεινα κρεβατι με εξτρα προγεστερονη (ενα ΣΚ).. κυριακη βραδυ κ ενω κοιμαμαι πετάχτηκα απο έναν πόνο..πηγα τουαλετα κ ειχα ενα πηγμα υποθετω το εμβρυο (δεν ανοιξα ποτε το φως & χαιρομαι γι αυτο)..ειχαμε δυο σάκους εναν π αναπτυσσοταν κ εναν μικρο στασιμο π περιμεναμε ή να αποβληθει ή να συρρικνωθεί.. μαντεψτε ποιος εμεινε??ο αδειος! Αποξεση Μ. Τριτη!

      Στην τριτη προσπαθεια παλι θετικη χοριακη σχεδον 100- νομιζω την 10η μερα.. ο τοτε γυναικολογος απαισιοδοξος με το νουμερο..γι αυτο κ ειμαι ετσι σημερα.. κακες αυξησεις σχεδον τις μισες φορες καθε δυο μέρες..πραγματικα ουτε π θυμαμαι ποσες χοριακες εκανα..αλλα ηλπιζα γτ αναπτυσσοταν μεχρι π σταματησε..χαρακτηριστηκε ως κενος σακος αλλα μαζι με την αποξεση καναμε καρυοτυπο εμβρυου (ο εξωσωματικος μ ειπε πως αυτο δεν γινεται αλλα πως δεν αμφισβητει την γυναικολογο που μ εκενε υπερηχο)..κοινως απαντηση μηδεν.. ο καρυοτυπος έδειξε πως ηταν αγορι (αρα δεν υπάρχει περιπτωση να εχει μπλεχτει με δικα μ κυτταρα το δειγμα) κ υγιες.. οι απαντησεις π πηρα  προφανως κ δε με καλυψαν..τα ερωτηματικά απο εκει υπάρχουν ακομα.. η αιματολογος μ λεει πως οτι κ να εγινε εφοσον σταμάτησε η ανάπτυξη τ θα ειχε καποιο θεμα π δεν ηταν χρωμοσωμικο..προφανως μετα απο αυτο αλλαξα κ γυναικολογο κ εξωσωματικο..

      Εκανα λοιπον διαλειμμα ενα χρονο.. ενω ειχα ηδη διαλεξει νεο γιατρο απο περσι τον ιουνιο..περασα επιτροπη πηρα τα φαρμακα τα ειχα σπιτι κ το ανεβαλλα καθε μηνα.. να σημειωσω επισης πως στην επισκεψη στον νεο εξωσωματικο κ στον νεο γυναικολογο κ οι δυο ειδαν στο dvd οτι η υστεροσκοπηση τ διαφραγματος που ειχα δεν ειχε γινει σωστα (1ο χειρουργειο).. κ απλα αυτο ηταν το κερασακι στην τουρτα γτ το dvd ηταν πριν την τριτη εμβρυομεταφορα π με εβαλαν για scratching κ ειχαν την ευκαιρια να το διορθώσουν.. απλα εισεπρατταν απο τη μια απο εμενα κ απο την αλλη απο την ασφαλιστική μ.. αυτο ενιωσα.. οποτε τωρα χρειάστηκε να μπω τριτη φορα χειρουργειο πριν τη διεγερση κ την εμβρυομεταφορα!

      Αυταααα!

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, valentina23 said:

Και γω κάνω δουλειές. Σιδερωνω, μαγειρεύω.,σκουπιζω κ. Τ. λ. Εντάξει δεν θα κάνω γενική. Τα καθημερινά. Ποιος θα τα κάνει όπως είπε και μια κοπέλα πιο πάνω; 

@Popaki2011 ναι υπερηχογραφημα εννοώ. Δείχνει 5 μερες μεγαλύτερο το μωρο.

Να κάνω και μια ερώτηση; την αυχενική που την κάνατε η θα την κάνετε; στην κλινική που θα γέννησε τε η στον γυναικολόγο σας; 

Εγώ στο γυναικολόγο θα την κάνω.ειναι πιστοποιημένος 


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@valentina23 η πητ η υπερηχογραφικη είναι η πιο αξιόπιστη. Κ στην Αυχενική κλειδώνει! 

Εγώ θα κάνω σε καμία 10ρια μέρες σε άλλο γυναικολόγο-πιστοποιημενο. Θα είναι όμως μαζί μου κ η δικιά μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω από την εμβρυομεταφορά κιόλας δεν έκανα δουλειές, εν τω μετάξυ ελειπε και ο αντρας μου κ εμενα στους γονείς μου, οπότε πάλι δεν έκανα, αλλά δεν είχα και τα κουράγια, γυρνοντας από τη δουλειά πονούσε πολύ η κοιλια μου, όταν ήρθε ηταν φοβισμενος και αυτός γτ είχα και ειδα κάποιες φορές καφέ δε άφηνε να κάνω τίποτα.. Αύριο ξανά φεύγει ταξίδι οπότε ξανά εγώ στη μαμά... Οπότε τη γλύτωσα πάλι :razz: πάντως μπράβο στις ήδη μανούλες που τα βγάζουν πέρα και με ένα παιδί. Εγω θα κάνω αλλού αυχενική που μου σύστησε ο γιατρός μου και θα είναι και αυτός εκεί κατά την εξέταση... 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Και γω κάνω δουλειές. Σιδερωνω, μαγειρεύω.,σκουπιζω κ. Τ. λ. Εντάξει δεν θα κάνω γενική. Τα καθημερινά. Ποιος θα τα κάνει όπως είπε και μια κοπέλα πιο πάνω; 

@Popaki2011 ναι υπερηχογραφημα εννοώ. Δείχνει 5 μερες μεγαλύτερο το μωρο.

Να κάνω και μια ερώτηση; την αυχενική που την κάνατε η θα την κάνετε; στην κλινική που θα γέννησε τε η στον γυναικολόγο σας; 

Στην κλινική που θα γεννήσω κάνω τα πάντα,κάθε είδους εξέταση. 

Just now, F_Maria είπε:

Εγώ ρώτησα τη γυναικολόγο μου ποιόν εμπιστεύεται και συνεργάζεται. Έτσι, μου είπε να πάω στον Κο Ελευθεριάδη Μακάριο που έχει εξειδικευμένο γυναικολογικό ιατρείο (απέναντι από το Μέγαρο μουσικής) για την αυχενική διαφάνεια.

Οι υπόλοιπες;

Στο Ρέα εγώ!


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Α και εγώ σε άλλο γιατρό έκανα την αυχενική !αστέρι !με έστειλε για αίμα σε ένα μικροβιολογικό που συνεργάζεται δύο ώρες πριν τον υπερηχο.μέχρι να τελειώσει τον υπέρηχο του είχαν στείλει και τα αιματολογικά ούτε αναμονή ούτε άγχος !και μετα από εκεί τα έστειλε ολα κατευθείαν στον γιατρό μου !άψογος επαγγελματίας κορίτσια!


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κι απο μενα όμορφες!! Μολις τελείωσα με τις δουλειές του σπιτιού και είπα να διαβάσω τα νεα σας. Προσωπικά οσο αντέχω, κανω δουλειές, δεν μπορω να καθομαι αλλα τις κάνω με πιο αργούς ρυθμούς. Και δε σηκώνω βάρη, αυτα τα εχει αναλάβει ο σύζυγος ευτυχώς. Οσον αφορα την θάλασσα, λατρεύω το μπάνιο και απο τον γιατρό μου εχω το οκ, οποτε πηγαίνω οταν μπορώ αρκεί να μην ειναι κρύα τα νερά.

Εγω στον κ. Παφιλη θα κανω αυχενικη, για να δουμε...! 

  • Μου αρέσει 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο ιατρείο του γυναικολόγου από πιστοποιημενο ιατρό είναι και στη λίστα Νικολαΐδη το χω ψάξει. Αλλά λίγο μουντρουχος δεν ξέρω.. Μου πε λίγα στην αυχενική εγώ ρώταγα.. Άσε που μετά από μια βδομάδα που την έκανα πήρα τα μισά χαρτιά στα χέρια μου:neutral: Με πήρε τηλ βέβαια ο γυναικολόγος για τα αποτελέσματα.. Αλλά κάτι μου ξινιζει.. Ήταν να κάνω και για κυστικη ινωση.. Αλλά ξεχάστηκε ο γιατρος:confused:θα την κάνω μέσα στη βδομάδα μάλλον.. Είμαι και τελειομανής σαν άνθρωπος και τα πασαλειματα δεν μ αρέσουν καθόλου.

Θα δω για την Β επιπέδου αν θα τη κάνω στο Ρέα. Εκεί θα γεννήσω 

@Rina-Katerina τον κύριο Παφιλη τον ακούω συνέχεια ειδικά εδώ στο φόρουμ. Πρέπει να είναι πολύ καλός ε; 

@vivi.nik. 2 φορές θα κάνεις αυχενική; Γιατί; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Εγώ στο ιατρείο του γυναικολόγου από πιστοποιημενο ιατρό είναι και στη λίστα Νικολαΐδη το χω ψάξει. Αλλά λίγο μουντρουχος δεν ξέρω.. Μου πε λίγα στην αυχενική εγώ ρώταγα.. Άσε που μετά από μια βδομάδα που την έκανα πήρα τα μισά χαρτιά στα χέρια μου:neutral: Με πήρε τηλ βέβαια ο γυναικολόγος για τα αποτελέσματα.. Αλλά κάτι μου ξινιζει.. Ήταν να κάνω και για κυστικη ινωση.. Αλλά ξεχάστηκε ο γιατρος:confused:θα την κάνω μέσα στη βδομάδα μάλλον.. Είμαι και τελειομανής σαν άνθρωπος και τα πασαλειματα δεν μ αρέσουν καθόλου.

Θα δω για την Β επιπέδου αν θα τη κάνω στο Ρέα. Εκεί θα γεννήσω 

@Rina-Katerina τον κύριο Παφιλη τον ακούω συνέχεια ειδικά εδώ στο φόρουμ. Πρέπει να είναι πολύ καλός ε; 

@vivi.nik. 2 φορές θα κάνεις αυχενική; Γιατί; 

@valentina23 Εχω διαβάσει πολυ καλα σχόλια, δεν τον ξέρω τον άνθρωπο αλλα αφου με έστειλε εκει η γιατρός μου έκλεισα σε αυτόν. Ελπίζω να φανεί άξιος των προσδοκιών μου. 

  • Μου αρέσει 2

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

Καλησπέρα κι απο μενα όμορφες!! Μολις τελείωσα με τις δουλειές του σπιτιού και είπα να διαβάσω τα νεα σας. Προσωπικά οσο αντέχω, κανω δουλειές, δεν μπορω να καθομαι αλλα τις κάνω με πιο αργούς ρυθμούς. Και δε σηκώνω βάρη, αυτα τα εχει αναλάβει ο σύζυγος ευτυχώς. Οσον αφορα την θάλασσα, λατρεύω το μπάνιο και απο τον γιατρό μου εχω το οκ, οποτε πηγαίνω οταν μπορώ αρκεί να μην ειναι κρύα τα νερά.

Εγω στον κ. Παφιλη θα κανω αυχενικη, για να δουμε...! 

Κι εγώ στον κύριο Παφιλη! Αύριο έχω την αυχενική! Διάβασα σε άλλο φόρουμ ότι είναι κορυφή!!! Ποιος είναι ο γυναικολόγος σου;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Κι εγώ στον κύριο Παφιλη! Αύριο έχω την αυχενική! Διάβασα σε άλλο φόρουμ ότι είναι κορυφή!!! Ποιος είναι ο γυναικολόγος σου;;

@Evoulini24 Ωωωω με το καλο, περιμένω εντυπώσεις!! Δυστυχώς ακομη δεν εχω καταλήξει σε γυναικολόγο. Οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος ημουν σε άδεια στην πολη καταγωγής μου οποτε πήγα εκεί σε γιατρό για τον πρώτο έλεγχο. Μετα, οταν γύρισα Αθήνα και έπρεπε να κάνω τον 2ο υπέρηχο πήγα τυχαία σε μια μιας και την ειχα επισκεφτεί παλαιότερα για τεστ ΠΑΠ και μου ειχε φανει καλη. Αλλα τωρα αυτο κριτήριο δεν ειναι.. Ψάχνομαι ακομη και ιδανικά θα ήθελα κάποιον που να ειναι και σε ιδιωτικό και δημόσιο ωστε να εχω την επιλογή για το που θα γεννήσω.. 

  • Μου αρέσει 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου αυριο θα με δει η γιατρος μου. Εμεινα σε αναπαυση απο την Πέμπτη που χα δει αιμα, κ Παρασκευή εως σήμερα εβγαζα καφε εκκρισεις. Ελπίζω να ταν ο δευτερος σακος οπως λεει κ η γιατρός μου κ να ειναι ολα καλα με το εμβρυακι μου.. Εχω πολυ αγωνια, φοβάμαι δλδ, μη λεω ψέματα... Αγωνιω μηπως δεν ακουσω το μωρο.. Εχω κ πονακια, μερικα εντονα κιόλας κ με δυσκολευει να ηρεμισω. Πφφφφ τα πα κ γω να ξαλαφρωσω. Αυριο το απόγευμα θα σας πω.. Σας φιλω ολες γλυκα. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Rina-Katerina είπε:

@Evoulini24 Ωωωω με το καλο, περιμένω εντυπώσεις!! Δυστυχώς ακομη δεν εχω καταλήξει σε γυναικολόγο. Οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος ημουν σε άδεια στην πολη καταγωγής μου οποτε πήγα εκεί σε γιατρό για τον πρώτο έλεγχο. Μετα, οταν γύρισα Αθήνα και έπρεπε να κάνω τον 2ο υπέρηχο πήγα τυχαία σε μια μιας και την ειχα επισκεφτεί παλαιότερα για τεστ ΠΑΠ και μου ειχε φανει καλη. Αλλα τωρα αυτο κριτήριο δεν ειναι.. Ψάχνομαι ακομη και ιδανικά θα ήθελα κάποιον που να ειναι και σε ιδιωτικό και δημόσιο ωστε να εχω την επιλογή για το που θα γεννήσω.. 

Έχω τον γιατρό που ψάχνεις χαχα

Δασκαλάκης λέγεται και είναι διευθυντής κλινικής στο Αλεξάνδρα!! Είναι και στο Ιασώ και στο Αλεξάνδρα!! Κορυφή!! Σοβαρός και μετρημένος στους υπερήχους αλλά φοβερός γιατρός με χιούμορ όταν έχει όρεξη!! Στη Μιχαλακοπούλου είναι το ιατρείο του... αξίζει να τον επισκεφθείς!! Αυτός με στέλνει στον Παφιλη αύριο..

πρίν από 56 λεπτά , Rina-Katerina είπε:

@Evoulini24 Ωωωω με το καλο, περιμένω εντυπώσεις!! Δυστυχώς ακομη δεν εχω καταλήξει σε γυναικολόγο. Οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος ημουν σε άδεια στην πολη καταγωγής μου οποτε πήγα εκεί σε γιατρό για τον πρώτο έλεγχο. Μετα, οταν γύρισα Αθήνα και έπρεπε να κάνω τον 2ο υπέρηχο πήγα τυχαία σε μια μιας και την ειχα επισκεφτεί παλαιότερα για τεστ ΠΑΠ και μου ειχε φανει καλη. Αλλα τωρα αυτο κριτήριο δεν ειναι.. Ψάχνομαι ακομη και ιδανικά θα ήθελα κάποιον που να ειναι και σε ιδιωτικό και δημόσιο ωστε να εχω την επιλογή για το που θα γεννήσω.. 

Γράψε στο Google "Δασκαλάκης γυναικολόγος φόρουμ" και θα δεις και μόνη σου!!

Just now, Mareva είπε:

Κοριτσια μου αυριο θα με δει η γιατρος μου. Εμεινα σε αναπαυση απο την Πέμπτη που χα δει αιμα, κ Παρασκευή εως σήμερα εβγαζα καφε εκκρισεις. Ελπίζω να ταν ο δευτερος σακος οπως λεει κ η γιατρός μου κ να ειναι ολα καλα με το εμβρυακι μου.. Εχω πολυ αγωνια, φοβάμαι δλδ, μη λεω ψέματα... Αγωνιω μηπως δεν ακουσω το μωρο.. Εχω κ πονακια, μερικα εντονα κιόλας κ με δυσκολευει να ηρεμισω. Πφφφφ τα πα κ γω να ξαλαφρωσω. Αυριο το απόγευμα θα σας πω.. Σας φιλω ολες γλυκα. :)

Περιμένουμε νέα σου!!! Όλα να πάνε κατ' ευχήν και να ακούσεις το μωράκι σου!!! Μην αγχώνεσαι, δε θα αλλάξει κάτι!!! Καλό και ήσυχο βράδυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Κοριτσια μου αυριο θα με δει η γιατρος μου. Εμεινα σε αναπαυση απο την Πέμπτη που χα δει αιμα, κ Παρασκευή εως σήμερα εβγαζα καφε εκκρισεις. Ελπίζω να ταν ο δευτερος σακος οπως λεει κ η γιατρός μου κ να ειναι ολα καλα με το εμβρυακι μου.. Εχω πολυ αγωνια, φοβάμαι δλδ, μη λεω ψέματα... Αγωνιω μηπως δεν ακουσω το μωρο.. Εχω κ πονακια, μερικα εντονα κιόλας κ με δυσκολευει να ηρεμισω. Πφφφφ τα πα κ γω να ξαλαφρωσω. Αυριο το απόγευμα θα σας πω.. Σας φιλω ολες γλυκα. :)

Σου στέλνω ολη μου την θετική ενέργεια και αγάπη. Εύχομαι να ακούσεις τα θετικά νεα που ολες τοσο περιμένουμε για σενα και ολα να εξελιχθούν φυσιολογικά. Αναμένουμε ενημέρωση!! <3

@Evoulini24 σε ευχαριστώ πάρα πολυ, εχω διαβάσει για αυτόν απλώς δεν εχω καμια φιλη εδω στην Αθήνα που να εχει γεννήσει η να τον ξέρει οπότε κολυμπαω στα τυφλα στο θεμα γιατρού. 1000 ευχαριστώ και παλι! 

Just now, elpida2019 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου !  Αύριο στις 11:00 έχω ραντεβού για αυχενική. Έχω πολύ άγχος. 

Αγάπη μου, προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά και να λες επιτέλους ήρθε η μερα να δω το εμβρυακι μου πιο αναλυτικά! Εχω διαβάσει απο αλλα κορίτσια οτι ειναι μαγική εμπειρία, βλέπεις ενα ολόκληρο ανθρωπάκι πλέον μεσα σου. Αυτό να σκέφτεσαι και να ξαπλώσεις με ενα χαμόγελο και ειμαι σίγουρη οτι ολα θα πάνε καλα αυριο. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, giwta_86 είπε:
Just now, Mareva είπε:

Κοριτσια μου αυριο θα με δει η γιατρος μου. Εμεινα σε αναπαυση απο την Πέμπτη που χα δει αιμα, κ Παρασκευή εως σήμερα εβγαζα καφε εκκρισεις. Ελπίζω να ταν ο δευτερος σακος οπως λεει κ η γιατρός μου κ να ειναι ολα καλα με το εμβρυακι μου.. Εχω πολυ αγωνια, φοβάμαι δλδ, μη λεω ψέματα... Αγωνιω μηπως δεν ακουσω το μωρο.. Εχω κ πονακια, μερικα εντονα κιόλας κ με δυσκολευει να ηρεμισω. Πφφφφ τα πα κ γω να ξαλαφρωσω. Αυριο το απόγευμα θα σας πω.. Σας φιλω ολες γλυκα. :)

 

Καλές εξετασεις να εχεις κοριτσι μου!!! Ολα θα είναι καλα, μην ανησυχεις! Αύριο θα μας πεις καλα νεα!!! Καλο σου βράδυ κ καλή ξεκούραση! ❤


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...