Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΕΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΕΙΡΟ!!!!


Recommended Posts

κοριτσια αυτο με την καμπυλη που λετε τι ειναι???

http://www.nestlebaby.com/gr/baby_development/what_to_expect/information_about_weight_size/

Τις έχει και μέσα στο βιβλιάριο του παιδιού που σου έδωσαν στην κλινική!


Όταν η ζωή σου δίνει 100 λόγους για να κλάψεις...

Δείξ'της ότι υπάρχουν 1000 λόγοι για να χαμογελάς...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 18,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anastasaki_melisaki

    4043

  • ελενη-25

    2766

  • mp1979woman

    2274

  • YOTOU

    1709

Περισσότερες δημοσιεύσεις

http://demideli.blogspot.com/2010/01/blog-post.html και ειναι πολυ γρηγορη συνταγη!! να φανταστεις με το ποδι κουνουσα ταυτοχρονα το καροτσι! χιχιχι

Τελεια! Ευχαριστω! Δε μου λες, γινεται ζουμερη ή να κανω περισσοτερο σιροπι? Ειναι αρκετα γλυκια;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.nestlebaby.com/gr/baby_development/what_to_expect/information_about_weight_size/

Τις έχει και μέσα στο βιβλιάριο του παιδιού που σου έδωσαν στην κλινική!

σε ευχαριστω νατασσακι! ναι το κοιταξα, κατι καταλαβα...

Τελεια! Ευχαριστω! Δε μου λες, γινεται ζουμερη ή να κανω περισσοτερο σιροπι? Ειναι αρκετα γλυκια;

ειναι ακριβως οσο πρεπει!! απλα τα φυλλα να τα ξεχωρισεις κ να τα αφσεις να ξεραθουν....


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω εβαλα ηλιελαιο!

To ίδιο πράγμα είναι...δεν έχουνε διαφορά σαν έλαια!!Σπορέλαια είναι και τα 2!;)


Όταν η ζωή σου δίνει 100 λόγους για να κλάψεις...

Δείξ'της ότι υπάρχουν 1000 λόγοι για να χαμογελάς...!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου γλυκα....

δεν εχω λογια για ολες τις ευχουλες σας....χιλια ευχαριστω!!!!

σας αγαπω πολυ...

εμεις γυρισαμε το μεσημερακι σπιτακι μας.....και ολο κλαιω!!!!απο φοβο ,απο χαρα απο ανασφαλεια...απο ολα....τι να πω...δε θελω να ειμαι ετσι!!!

το αγγελουδι μας δεν μπορω να σας το περιγραψω....αχχχχχχχχχχχχ....ειναι ολη μου η ζωηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!

αχ δεν εχω πολυ χρονο να σας γραψω....πρεπι να παω να τη θηλασω...θα μπω ομως παλι μετα!!!!

σας αγαπωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω


as1cM8Y0g410000MTgwZHwwMTc3ZHx0byBtcGl6b3VkYWtpIG1hcyBlaW5haS4uLi4.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου τι κάνετε; Την πορτοκαλόπιτα αύριο θα την φτιάξω να φάει κι εμένα ο αντρούλης μου λίγο γιατί τώρα τελευταία όλοι εμένα προσέχουν!;););););)

Ρανιάκι μου γλυκό γυρίσατε;;;; Άντε κοπέλα μου τώρα όλα θέλουν το χρόνο τους! Να μην αγχωνεσαι καθόλου! Ακόμη και η ανασφάλεια μέσα στο πρόγραμμα είναι! Η μπιζουδένια όλη σου η ζωήηηηηηηηηηηηηη;;;;;;; Ααααχχχχ λογικό ματάκια μου!

Αχ βρε κορίτσια εσείς που γεννήσατε είχατε πόνους στη λεκάνη πίσω; Σήμερα η αλήθεια είναι πως ώρες ώρες μου δίνει κάτι σουβλιές αλλά περνάνε γρήγορα! Ουφφφφφ αγχώθηκα πολύ! Αν έρθει ο τοκετός και δεν το καταλάβω;;;;:confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου γλυκα....

δεν εχω λογια για ολες τις ευχουλες σας....χιλια ευχαριστω!!!!

σας αγαπω πολυ...

εμεις γυρισαμε το μεσημερακι σπιτακι μας.....και ολο κλαιω!!!!απο φοβο ,απο χαρα απο ανασφαλεια...απο ολα....τι να πω...δε θελω να ειμαι ετσι!!!

το αγγελουδι μας δεν μπορω να σας το περιγραψω....αχχχχχχχχχχχχ....ειναι ολη μου η ζωηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!

αχ δεν εχω πολυ χρονο να σας γραψω....πρεπι να παω να τη θηλασω...θα μπω ομως παλι μετα!!!!

σας αγαπωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Καλωσηρθες, Ρανιουκο σπιτακι σου με το αγγελακι σου!!! :P

Να μην κλαις κοριτσακι μου!!! Μερα με τη μερα θα συνηθισεις... Ειναι τεραστια αλλαγη αυτο που ζεις και λογικο ειναι να νιωθεις περιεργα! Συντομα ομως θα συνηθισεις τη νεα πραγματικοτητα-καθημερινοτητα και θα μπορεσεις να χαρεις τη μπιζουδενια σου οπως της αξιζει!!! :D

Αχ, να τη χαιρεστε!!!! Ανυπομονω τρελα να ζησω κι εγω τετοιες υπεροχες στιγμες!!!! Θα σκασωωωωω!!!! :lol:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες, Ρανιουκο σπιτακι σου με το αγγελακι σου!!! :P

Να μην κλαις κοριτσακι μου!!! Μερα με τη μερα θα συνηθισεις... Ειναι τεραστια αλλαγη αυτο που ζεις και λογικο ειναι να νιωθεις περιεργα! Συντομα ομως θα συνηθισεις τη νεα πραγματικοτητα-καθημερινοτητα και θα μπορεσεις να χαρεις τη μπιζουδενια σου οπως της αξιζει!!! :D

Αχ, να τη χαιρεστε!!!! Ανυπομονω τρελα να ζησω κι εγω τετοιες υπεροχες στιγμες!!!! Θα σκασωωωωω!!!! :lol:

Ελενίτσα τι κάνεις; Καιρό έχω να σε πετύχω! Η μπεμπούλα σου τι κάνει; Κλωτσάει συνέχεια τώρα ε;;; Τι καλά!!! Η κοιλίτσα φούσκωσε καθόλου;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου τι κανετε?????

Εγω ειμαι να σκασω....πηγαμε χθες στην παιδιατρο να τον ζυγισουμε και εχει παρει μονο 105 γραμμαρια αυτες τις 15 μερες! Ξεκινησαμε και ξενο γαλα απο χθες μετα την παιδιατρο...μας εδωσε ενα βιολογικο για αρχη που πλησιαζει το μητρικο! Το ηπιε μια χαρα και αμεσως πιπιλισε την θηλη του μπιμπερο!

Σημερα εκανα προσπαθεια να βγαλω με το θηλαστρο μετα απο 4 ωρες που ειχα να θηλασω και εβγαλα 70 γραμμαρια και απο τα 2 στηθη...δεν ειναι ασχημα μπου ειπε η παιδιατρος αλλα καθε φορα του εδινα εν αλλαξ μια απο το ενα μια απο το αλλο και βασικα επαιρνε πολυ λιγο και σε μικρος χρονικο διαστημα που δεν προλαβαινε να γεμισει.....αλλα βασικα νιωθω τυψεις γιατι εδειχνε να εχω αρκετο και τελικα δεν ειχα οσο επρεπε για να του φτανει! Αλλα μου κανει εντυπωση πως και δεν παραπονιοταν αφου δεν του εφτανε...τι να πω? Το μονο που θελω ειναι να ξεκινησει η καμπυλη αναπτυξης να ειναι στα φυσιολογικα ορια και οχι να μενει στασιμη οπως εδω και ενα μηνα...

Χθες το βραδυ εκλαιγα συνεχεια δεν μπορουσα να σταματησω....αφου το καταλαβε κι ο μπεμπης και δεν μπορουσε να κοιμηθει...ουφ!Παω να σκασω αληθεια σας λεω....

Αγαπούλα μου γλυκιά τώρα σε διάβασα και στεναχωρέθηκα πραγματικά! Σε παρακαλώ πάρα πολύ να μην αγχώνεσαι και να μην κλαίς γιατί ο μπεμπουλίνος σου τα καταλαβαίνει όλα! Ότι ήταν να κάνεις το έκανες! Σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο ζήλο για το θηλασμό αλλά δεν θα πάθουν τίποτα τα μωράκια μας αν πιουν και ξένο γαλατάκι! Άλλωστε θηλάζεις ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ επί 2,5 μήνες και πίστεψέ με δεν είναι πολλές οι μανούλες που έχουν την υπομονή να το κάνουν αυτό! Και από την άλλη πως να καταλάβεις αγαπούλα μου ότι δεν του έφτανε το γαλατάκι αν δεν γκρίνιαζε ο μπεμπάκος; Να μην αισθάνεσαι τύψεις καθόλου! Άλλωστε τα μωράκια μας αυτό που θέλουν πάνω από όλα είναι την αγάπη μας και να είμαστε καλά κυρίως ψυχολογικά! Ναι Ματινάκι μου; Σε αγαπάμε πολύ και σε σκεφτόμαστε!!!

Link to comment
Share on other sites

Ελενίτσα τι κάνεις; Καιρό έχω να σε πετύχω! Η μπεμπούλα σου τι κάνει; Κλωτσάει συνέχεια τώρα ε;;; Τι καλά!!! Η κοιλίτσα φούσκωσε καθόλου;;

Γεια σου, Ιωαννακι!!! Ναι, καιρο να μπουμε ταυτοχρονα!

Καλα ειναι και η μπεμπουλα, τα δικα της κανει!! :P Η κοιλιτσα φουσκωσε λιγο, αλλα το παει λαου-λαου.... Περιμενω να γινει μπαλονι....:rolleyes: Για να δουμε....

Εσυ πώς νιωθεις που μπηκες στο μηνα σου;;;; Τελεια;;;:P Αντε, αντε ερχεται και το δικο σου αγορακι!!!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...