Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΕΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΕΙΡΟ!!!!


Recommended Posts

Γλυκό μου κοριτσάκι τί κουβέντες είναι αυτές που λές???

Κι επειδή της έδωσες ξένο τί έγινε?Τόσα και τόσα μωρά δεν θηλάζουνε καθόλου μάλιστα..παθαίνουνε τίποτα?ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ!!!Σκέψου κι εμένα που θήλασα 7 μήνες αποκλειστικότατα και τί κατάλαβα χιχιχιχιχιχιχι Όλο άρρωστη είναι η μικρή μου χιχιιχιιχιιχιχ...Θέλω να σου πώ ότι δεν χρειάζεται τόση τρέλα για τον θηλασμό βρε αγάπη μου!Κακώς το πήρατε έτσι από την αρχή...έπρεπε όλα να γίνουνε ''πιο χαλαρά'' ώστε μία αποτυχία να μην φέρει την καταστροφή για εσένα αλλά και για όλα τα κοριτσάκια...ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΟ ΚΑΙ ΧΟΡΤΑΤΟ!!!!!!! ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ! Βέβαια θα ήτανε πολύ καλό να θηλάζαμε όσο περισσότερο αλλά εφ'όσον ευνοούνε οι συνθήκες..ΟΧΙ ΔΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ...

ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ..ΔΩΣΕ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΟΤΙ ΓΑΛΑ ΠΙΝΕΙ ΚΑΙ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΟ ΑΛΛΑ ΚΙ ΕΣΥ! Το είπες και μόνη σου έφαγε με λαχτάρα και κοιμήθηκε σαν πουλάκι...αυτό δεν έχει σημασία για εσένα?

Οτι θέλεις είμαστε εδώ κι εννοείται δεν μας πρήζεις ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!!!!!!!!

(((((((((((((())))))))))))) ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλημέρα Νατασάκι! Έχεις απόλυτο δίκιο! Όλες μας είμαστε υπέρ του θηλασμού αλλά αν δεν μπορεί να γίνει διαφορετικά δεν έγινε και τίποτα! Κι εμένα τα ανήψια μου δεν θηλάσανε καθόλου! Δεν πάθανε τίποτα! Ίσα ίσα μία χαρά μεγαλώσανε και δεν αρρωσταίνουν και συχνά όπως λένε!!! Ας είμαστε λίγο πιο επιεικείς με το θέμα αυτό! καλός ο θηλασμός αλλά όχι με παρωπίδες!

Κατά τα άλλα; Η μικρούλα σου πως είναι; Καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 18,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anastasaki_melisaki

    4043

  • ελενη-25

    2766

  • mp1979woman

    2274

  • YOTOU

    1709

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα Νατασάκι! Έχεις απόλυτο δίκιο! Όλες μας είμαστε υπέρ του θηλασμού αλλά αν δεν μπορεί να γίνει διαφορετικά δεν έγινε και τίποτα! Κι εμένα τα ανήψια μου δεν θηλάσανε καθόλου! Δεν πάθανε τίποτα! Ίσα ίσα μία χαρά μεγαλώσανε και δεν αρρωσταίνουν και συχνά όπως λένε!!! Ας είμαστε λίγο πιο επιεικείς με το θέμα αυτό! καλός ο θηλασμός αλλά όχι με παρωπίδες!

Κατά τα άλλα; Η μικρούλα σου πως είναι; Καλύτερα;

Καλημέρα!!!!!Έτσι ακριβώς Ιωαννάκι μου!!!Η μικρή μου εμφανώς καλύτερα αλλά

έχουμε το θέμα με την ακοή..συνεχίζει να μην ακούει...αυτήν την εβδομάδα θα την πάω στον ωρυλλά..θα την πήγαινα την παρασκευή αλλά επειδή μου έκανε λίγα δέκατα δεν την έβγαλα έξω..φοβήθηκα...

Εσείς ζουζού τί κάνετε?Είσαι έτοιμη με δωμάτια ρούχα κ.τ.λ???


Όταν η ζωή σου δίνει 100 λόγους για να κλάψεις...

Δείξ'της ότι υπάρχουν 1000 λόγοι για να χαμογελάς...!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!Έτσι ακριβώς Ιωαννάκι μου!!!Η μικρή μου εμφανώς καλύτερα αλλά

έχουμε το θέμα με την ακοή..συνεχίζει να μην ακούει...αυτήν την εβδομάδα θα την πάω στον ωρυλλά..θα την πήγαινα την παρασκευή αλλά επειδή μου έκανε λίγα δέκατα δεν την έβγαλα έξω..φοβήθηκα...

Εσείς ζουζού τί κάνετε?Είσαι έτοιμη με δωμάτια ρούχα κ.τ.λ???

Περαστικά σας βρε Νατασάκι μου! Σας πέθανε φέτος μωρέ! Κι εγώ η αλήθεια είναι δεν είμαι στα πολύ καλά μου! Ενώ ήταν η γιαγιά στο νοσοκομείο τώρα μπήκε και ο παππούς μας! Εννοείται πως μεγάλοι άνθρωποι είναι απλά τώρα που περιμένω το πριγκιπάκι μου το γλυκό τώρα τύχανε τα στραβά και δεν έχω την μανούλα μου κοντά! Ευτυχώς έχω τον αντρούλη μου που εννοείται δεν τον αλλάζω αλλά μακάρι εκείνη την ώρα να μπορεί και η μαμά μου να είναι εκεί! Κατά τα άλλα όλα έτοιμα! Τα τελευταία δικά μου προσωπικά είδα να μπουν στη βαλίτσα εκείνη την ώρα και όλα στην εντέλεια! Την Τετάρτη έχω γιατρό τώρα κι έχω άγχος! Θα με κοιτάξει κι από κάτω; Άκουσα ότι πονάει λίγο!!! Αγχώνομαι κι εγώ για κάτι χαζομάρες ώρες ώρες!

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σας βρε Νατασάκι μου! Σας πέθανε φέτος μωρέ! Κι εγώ η αλήθεια είναι δεν είμαι στα πολύ καλά μου! Ενώ ήταν η γιαγιά στο νοσοκομείο τώρα μπήκε και ο παππούς μας! Εννοείται πως μεγάλοι άνθρωποι είναι απλά τώρα που περιμένω το πριγκιπάκι μου το γλυκό τώρα τύχανε τα στραβά και δεν έχω την μανούλα μου κοντά! Ευτυχώς έχω τον αντρούλη μου που εννοείται δεν τον αλλάζω αλλά μακάρι εκείνη την ώρα να μπορεί και η μαμά μου να είναι εκεί! Κατά τα άλλα όλα έτοιμα! Τα τελευταία δικά μου προσωπικά είδα να μπουν στη βαλίτσα εκείνη την ώρα και όλα στην εντέλεια! Την Τετάρτη έχω γιατρό τώρα κι έχω άγχος! Θα με κοιτάξει κι από κάτω; Άκουσα ότι πονάει λίγο!!! Αγχώνομαι κι εγώ για κάτι χαζομάρες ώρες ώρες!

Περαστικά σας Ιωαννάκι μου καλό και μακάρι να τα καταφέρει η μανούλα σου..αλλά κι αν όχι έχεις τον αντρούλη σου που είναι και τόσο καλός!!!Αυτό που λές πάντως πολλές γνωστές μου στην εγκυμοσύνη τους είχανε του κόσμου τις αναποδιές..τυχαίο???...δεν νομίζω..!!! η γλωσσοφαγιά πήγαινε κι ερχότανε...

Κοντεύεις Ιωαννάκι μου...!!!!!!!!!!:D:D

Εντάξει πονάει λιγάκι αλλά όχι και τόσο πολύ..θυμάμαι ο γιατρός μου μου είχε πει ''πονάς?? λογικό είναι τόσο καιρό έχει να μπεί κάτι εκεί μέσα...'':oops::oops::oops::oops: ντράπηκα.....χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Μην αγχώνεσαι όσο πιο χαλαρή τόσο καλύτερα!!!!!χιχιχιχιχιχιχιχιχ


Όταν η ζωή σου δίνει 100 λόγους για να κλάψεις...

Δείξ'της ότι υπάρχουν 1000 λόγοι για να χαμογελάς...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας ευχαριστω τοσο πολυ.....

και νιωθω τοσο εγωιστρια που λεω τα δικα μου και δεν σας εχω δωσει καθολου σημασια....

σας αγαπω πολυ ομως και μολις βρουμε τους ρυθμους μας λιγο θα μπαινω πιο συχνα....

μακια πολλαααααααα....


as1cM8Y0g410000MTgwZHwwMTc3ZHx0byBtcGl6b3VkYWtpIG1hcyBlaW5haS4uLi4.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου!

τι κανετε?

εχτες πηγε ο αντρας μου κατα τις 12 να δει την μπουμπου και μου λεει, γιωτα βρωμαει πολυ εδω μεσα, λες να τα εκανε? παω και τι να δω? μεχρι τον λαιμο ηταν!!! χαχαχαχαχα, κ ξεκινησαμε μπανια κ ολα τα παρεκλομενα κ μετα αμεσως νανι! πολυ γελιο ριξαμε βραδιατικα!

αναστασακι μου, μια απο τα ιδια, νερουλο ηταν το γαλα μου κ η μπεμπα εκλαιγε συνεχεια, 3 μερες εκλαιγα κ εγω μαζι της την 4η μερα εδωσα ξενο! μην στεναχωριεσαι κοριτσακι μου! και εγω τα περασα!

ποπακι, νατασακι, ιωαννακι,ρανακι λενακι και ελενακι!

φιλακια πολλα!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω τοσο πολυ.....

και νιωθω τοσο εγωιστρια που λεω τα δικα μου και δεν σας εχω δωσει καθολου σημασια....

σας αγαπω πολυ ομως και μολις βρουμε τους ρυθμους μας λιγο θα μπαινω πιο συχνα....

μακια πολλαααααααα....

μην εισαι χαζουλα!!! ευχαριστησου το τσουρεκακι σου τωρα κ μολις βρεις χρονο μπες!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χαρα σας κοριτσακια μου! Τι κανετε?????

Εμεις ειμαστε καλα και τρωμε σαν πειναλες....κοριτσια πεινουσε το μωρακι μου και παλι καλα που τον εβαλα στο ξενο...με 45 γραμμαρια σε καθε θηλασμο ζουσε το μαναρι μου! Οσο ηταν πολυ νινακι του εφτανε προφανως αλλα τωρα μεγαλωνει και αυξανονται οι απαιτησεις του...ανεβηκαμε στα 90 γραμμαρια ξενο και εν αλλαξ το δικο μου που βγαζω παλι 90γρ. ειναι...το βγαζω γιατι θελω να βλεπω ποσο τρωει...απο αυριο στο ξενο θα τρωει 120 γρ. γιατι οταν τελειωνουν τα 90γρ. κλαιει θελοντας κι αλλο. Η παιδιατρος ομως που της το ειπα αυτο μου ειπε επειδη ετρωγε λιγο να μην τον βαλουμε αποτομα στο πολυ γαλα και να το παω λαου λαου! Μονο που εχει να κανει κακακια απο χθες τα ξημερωματα και ανησυχω αν και μου ειπε η γιατρος οτι το ξενο μπορει να του φερει δυσκοιλιοτητα!

Δεν θυμαμαι απο ποτε εχω να σας διαβασω κοριτσακια μου, σας διαβασα στα πεταχτα και δεν πολυθυμαμαι...ειναι και αυτο το αλτσχαιμερ στην μεση...χιχιχι!

Ρανια μου τι κανεις κοριτσαρα μου? Να δωσεις πολλα ρουφηχτα φιλια στην νυφουλα μου! Θελω να σου πω κατι, γιατι και εγω εκλαιγα προχθες αλλα οχι επειδη εβαλα τον μπεμπη στο ξενο, αλλωστε το δικο μου δεν το κοβω.Εκλαιγα γιατι ενιωσα τυψεις που δεν καταλαβα οτι πεινουσε ετσι ωστε να τον εβαζα πιο νωρις στο ξενο...εγω ειχα μεινει με την εντυπωση οτι ειχα υπερπαραγωγη και λογικο ηταν να μην θελω να του βαλω ξενο γαλα αφου υποτιθεται δεν το χρειαζοταν! Η αληθεια ειναι οτι ειχα τρελα να τον θηλασω αποκλειστικα για τουλαχιστον 6 μηνες αν ειχα αρκετο γαλα και μαλλον αυτο του στερησε την μικρη καθυστερηση αναπτυξης....τωρα που βλεπω οτι τρωει τοσο και ζηταει κι αλλο και να κοπει το δικο μου γαλα δεν θα στενοχωρηθω γιατι καλυτερα να χορταινει και να αναπτυσεται σωστα παρα να του λειπει και να μην παιρνει βαρος που ειναι βασικο! Οποτε μην νιωθεις καθολου ετσι και στο λεω εγω που εχω μουρλια με τον θηλασμο...δεν μας εκατσε τι να κανουμε τωρα????? Αλλωστε ταυτοχρονα θα της δινεις και απο το δικο σου για οσο εχεις...φροντισε να ξεκουραζεσαι και να εχεις καλη διαθεση για την μικρη σου που ειναι πολυ βασικο και θα μεγαλωσουν τα παιδακια μας μια χαρα και με το ξενο γαλα....αλλωστε τα αντισωματα τα παιρνουν τις πρωτες 15 μερες με ή χωρις ξενο ταυτοχρονα...!!!!!

Σ'αγαπω πολυ πολυ.....((((((((((((((((()))))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσακια μου!

τι κανετε?

εχτες πηγε ο αντρας μου κατα τις 12 να δει την μπουμπου και μου λεει, γιωτα βρωμαει πολυ εδω μεσα, λες να τα εκανε? παω και τι να δω? μεχρι τον λαιμο ηταν!!! χαχαχαχαχα, κ ξεκινησαμε μπανια κ ολα τα παρεκλομενα κ μετα αμεσως νανι! πολυ γελιο ριξαμε βραδιατικα!

αναστασακι μου, μια απο τα ιδια, νερουλο ηταν το γαλα μου κ η μπεμπα εκλαιγε συνεχεια, 3 μερες εκλαιγα κ εγω μαζι της την 4η μερα εδωσα ξενο! μην στεναχωριεσαι κοριτσακι μου! και εγω τα περασα!

ποπακι, νατασακι, ιωαννακι,ρανακι λενακι και ελενακι!

φιλακια πολλα!!!:lol:

ρε κοριτσακια συγνωμη, εκανα λαθος, ηθελα να γραψω για την ρανια κ εγραψα για το αναστασακι! τωρα το καταλαβα που ειδα το μηνυμα της ματινας!

αναστασακι μου μπερδευτικα!!! καλα εινια ο μπεμπης?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Από τις 4.15 είμαι ξύπνια!!! Νυστάζω πολύ και η καούρα δεν με αφήνει να κοιμηθώ!!! :-(:sad::-(:sad::-(:sad:

καλημερα κοριτσακια!

ιωαννακι μου, υπομονη, λιγες μερουλες μειναν! και εγω πρωινη πρωινη, ξεκινησα δουλεια το πρωι! το ζουζουνακι το εχει ο μπαμπας της!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...