Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2021!


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Tatateo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να είστε ολες καλά κ τα μωρακια σας επίσης!!!!!! Έχετε καθόλου κραμπες???? Στη κοιλιά?!! Σαν σφαχτης ενα πράγμα ρε παιδί μμμ χαχα

Εννοείς συσπάσεις braxton hicks? Που σφίγγει πολύ η κοιλιά και μετά περνάει; εμένα με πιάνουν τις τελευταίες μέρες αλλά όχι συχνά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 16/6/2021 at 7:10 ΠΜ, ΕιρήνηΣ είπε:

Σου έβαλε ειδική διατροφή; ή σου είπε κάτι άλλο που πρέπει να προσέχεις; 

Ειδική διατροφή ναι, μου έστειλε πρόγραμμα. Με προσοχή στους συνδυασμούς τροφίμων, μικρές ποσότητες για να μοιράζονται σε 5 γεύματα οι θερμίδες, πολύ λίγους υδατάνθρακες κλπ

Και πολύ περιορισμένα στα φρούτα, δηλαδή μόνο 2 την ημέρα αλλά ως ένα φρούτο λογίζεται μισή μπανάνα ή μια φέτα πεπόνι ή μισό φλυτζάνι φράουλες. Εγώ τώρα το καλοκαίρι ειδικά μπορώ να ζήσω μόνο με φρούτα, οπότε αυτό μου φαίνεται πολύ ζόρι τώρα.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, ΕιρήνηΣ είπε:

Εννοείς συσπάσεις braxton hicks? Που σφίγγει πολύ η κοιλιά και μετά περνάει; εμένα με πιάνουν τις τελευταίες μέρες αλλά όχι συχνά. 

Δε ξέρω αν είναι braxton hicks. Αριστερά με πιάνει συνήθως σαν μαγκωμα κάπως. Ίσως να είναι πάντως braxton hicks γτ μοιάζουν τα συμπτώματα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανουλες και με τι καλό το μωράκια σας !!!Είμαι στις μανουλες Οκτωβρίου θα ήθελα να σας ρωτήσω αν κάποια μανούλα έχει βγάλει αιμορροΐδες κατά την διάρκεια τ εγκυμοσυνης και τι έκανε? Ευχαριστω

 

Link to comment
Share on other sites

On 18/6/2021 at 10:18 ΜΜ, βιολετα3 είπε:

Καλησπέρα μανουλες και με τι καλό το μωράκια σας !!!Είμαι στις μανουλες Οκτωβρίου θα ήθελα να σας ρωτήσω αν κάποια μανούλα έχει βγάλει αιμορροΐδες κατά την διάρκεια τ εγκυμοσυνης και τι έκανε? Ευχαριστω

 

Καλησπέρα, κορίτσι μου! Εγώ είχα βγάλει όχι σε εγκυμοσύνη αλλά σε άλλη φάση. Μια κρέμα χρησιμοποιούσα, η οποία όμως δεν ξέρω αν είναι συμβατή με εγκυμοσύνη, αλλά για άμεση ανακούφιση παγάκι τυλιγμένο σε γάζα ή σε χαρτί και ξάπλωνα μπρούμυτα όση ώρα άντεχα.

Είναι επώδυνο, ελπίζω να σου περάσουν γρήγορα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Καλησπέρα, κορίτσι μου! Εγώ είχα βγάλει όχι σε εγκυμοσύνη αλλά σε άλλη φάση. Μια κρέμα χρησιμοποιούσα, η οποία όμως δεν ξέρω αν είναι συμβατή με εγκυμοσύνη, αλλά για άμεση ανακούφιση παγάκι τυλιγμένο σε γάζα ή σε χαρτί και ξάπλωνα μπρούμυτα όση ώρα άντεχα.

Είναι επώδυνο, ελπίζω να σου περάσουν γρήγορα!!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου ,μου έδωσε κρέμα ο γιατρός αλλά την σταμάτησα δεν ξέρω φοβάμαι .Ευτυχώς δεν πονάει τόσο πολύ απλά είναι ενοχλητικό,έκοψα την κρέμα και βάζω ελαιόλαδο και χαμομήλι.Με το καλό το μωράκι σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/6/2021 at 9:20 ΠΜ, βιολετα3 είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου ,μου έδωσε κρέμα ο γιατρός αλλά την σταμάτησα δεν ξέρω φοβάμαι .Ευτυχώς δεν πονάει τόσο πολύ απλά είναι ενοχλητικό,έκοψα την κρέμα και βάζω ελαιόλαδο και χαμομήλι.Με το καλό το μωράκι σου

Ευτυχώς που δεν σε πονάει! 

Ελπίζω να εξαφανιστεί σύντομα, πρόσεχε λίγο την διατροφή σου απλώς για να μην αναγκάζεσαι να κάθεσαι αρκετή ώρα στην τουαλέτα (σούπες, διουρητικά φαγητά...τέτοια χρειάζεσαι τώρα).

Και με το καλό και το δικό σου μπεμπέ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μ... Ειμ 28Ε κ εχω 2-3 μερες οταν περπαταω νιωθω στ επιμαχο σημειο κατω σαν τσιμπημα σαν τρυπημα σε φαση που σταματαω κ το πιανω λες κ κατι θα φυγει απο εκει... Ξερετε τι μπορει να ειναι? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Sadri09 είπε:

Καλημερα κοριτσια μ... Ειμ 28Ε κ εχω 2-3 μερες οταν περπαταω νιωθω στ επιμαχο σημειο κατω σαν τσιμπημα σαν τρυπημα σε φαση που σταματαω κ το πιανω λες κ κατι θα φυγει απο εκει... Ξερετε τι μπορει να ειναι? 

Καλησπέρα, μήπως ρίχνει κλωτσιές;; Εμενα δίνει πόνο το κορίτσι αφού αναρωτιέμαι τελικά μήπως έκαναν λάθος το φύλο και μου βγει Μαραντονα. Πέρα από την πλάκα αν και νιώθω το ίδιο πάρε ένα τηλέφωνο και ρωτα τον γιατρό σου. Τώρα όσο πάει και ζωηρευουν περισσότερο. Η δικιά μου κάθε φορά που πάω να κοιμηθώ κάνει πάρτυ εκεί μέσα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jo-Anna είπε:

Καλησπέρα, μήπως ρίχνει κλωτσιές;; Εμενα δίνει πόνο το κορίτσι αφού αναρωτιέμαι τελικά μήπως έκαναν λάθος το φύλο και μου βγει Μαραντονα. Πέρα από την πλάκα αν και νιώθω το ίδιο πάρε ένα τηλέφωνο και ρωτα τον γιατρό σου. Τώρα όσο πάει και ζωηρευουν περισσότερο. Η δικιά μου κάθε φορά που πάω να κοιμηθώ κάνει πάρτυ εκεί μέσα.

Τις κλωτσιες τις καταλαβαινω παει βολτα η κοιλια απο αρχες του 6ου σκεψου... Εμενα δν κοιμαται ποτε 1.5 μηνα τωρα ολη μερα καθε μερα...

Αυτο δν ειναι σε τετοιο σημειο.... Ειν τερμα κατω σαν να ειν πανω στ κλειτοριδα να το πω μια κ εξω... Δλδ δν ειν στ μωρο στ μητρα καταλαβες? Νιωθω λες κ εχει βρει ηδη την εξοδο... Συν οτι στ ουσια εχει παρει θεση απο την αρχη κ μ ειπε ο γιατρος απο οτι φαινεται ετσι θα μεινει κ ειν καλο αυτο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να είστε ολες καλά.. Της έχει πει καμία ο γυναικολόγος της ότι θα κάνει μεγάλο παιδάκι?? Μου τον βλέπει μεγάλο το μπέμπη κ μου έκοψε τα πάντα από τα...ωραία πράγματα δλδ ζυμαρικά υδατάνθρακες κλπ. Ζάχαρο είμαι κομπλέ. Έχει καμία εμπειρία? 

πρίν από 39 λεπτά , Sadri09 είπε:

Τις κλωτσιες τις καταλαβαινω παει βολτα η κοιλια απο αρχες του 6ου σκεψου... Εμενα δν κοιμαται ποτε 1.5 μηνα τωρα ολη μερα καθε μερα...

Αυτο δν ειναι σε τετοιο σημειο.... Ειν τερμα κατω σαν να ειν πανω στ κλειτοριδα να το πω μια κ εξω... Δλδ δν ειν στ μωρο στ μητρα καταλαβες? Νιωθω λες κ εχει βρει ηδη την εξοδο... Συν οτι στ ουσια εχει παρει θεση απο την αρχη κ μ ειπε ο γιατρος απο οτι φαινεται ετσι θα μεινει κ ειν καλο αυτο. 

Εγω θα έλεγα να μη περπατάς πολύ ξεκουραση τώρα. Μπορεί να έχει κατέβει κ άλλο το μωράκι. Βέβαια δε το λέω με σιγουριά. Μπορεί να είναι απλά ενόχληση της εγκυμοσύνης. Πολλά έχουμε τώρα.. Χαχα

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Tatateo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να είστε ολες καλά.. Της έχει πει καμία ο γυναικολόγος της ότι θα κάνει μεγάλο παιδάκι?? Μου τον βλέπει μεγάλο το μπέμπη κ μου έκοψε τα πάντα από τα...ωραία πράγματα δλδ ζυμαρικά υδατάνθρακες κλπ. Ζάχαρο είμαι κομπλέ. Έχει καμία εμπειρία? 

Εγω θα έλεγα να μη περπατάς πολύ ξεκουραση τώρα. Μπορεί να έχει κατέβει κ άλλο το μωράκι. Βέβαια δε το λέω με σιγουριά. Μπορεί να είναι απλά ενόχληση της εγκυμοσύνης. Πολλά έχουμε τώρα.. Χαχα

Εμενα δν μ ειπε κατι για την ωρα... Εκανα κ γω την καμπυλη την πεμπτη κ ειν ολα τελεια ευτυχως... 1155 ειν ο μπεμπης μου... 

Δεν εχω ιδεα τι παιζει κ η αληθεια ειν οτι δν περπαταω κ ιδιαιτερα κ με μαλωνει ο γιατρος... Αναρωτιεμαι που θα πηγαινε ο μπεμπης αν περπατουσα κιολας χαχαχαχα θα παρω το απογευμα τν γιατρο μ να δω τι θα μ πει.. Γτ γυρναω σημερα απο διακοπες. ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sadri09 είπε:

Εμενα δν μ ειπε κατι για την ωρα... Εκανα κ γω την καμπυλη την πεμπτη κ ειν ολα τελεια ευτυχως... 1155 ειν ο μπεμπης μου... 

Δεν εχω ιδεα τι παιζει κ η αληθεια ειν οτι δν περπαταω κ ιδιαιτερα κ με μαλωνει ο γιατρος... Αναρωτιεμαι που θα πηγαινε ο μπεμπης αν περπατουσα κιολας χαχαχαχα θα παρω το απογευμα τν γιατρο μ να δω τι θα μ πει.. Γτ γυρναω σημερα απο διακοπες. ❤

Ολα καλα θα είναι μην ανησυχείς!!!! Πότε έχεις πητ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...