Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

1 hour ago, marilia35 είπε:

Τελικά διάλεξα όπως είπατε τα ζώα του δάσους κ η τούρτα ζαχαρόπαστα κορμός δέντρου με αλεπού κ σκιουράκι!έχω κ πιατέλες σαν κορμό δέντρου να σερβίρω διάφορα!να αλλάξει λίγο η μέρα μας!

Να σε ρωτήσω?έχει ο μικρός μου βγάζει αίμα απ' την μύτη νορμάλ ποσότητα αλλά συχνά πρωινά μόλις ξυπνάει!έχουμε παιδίατρο θα ρωτήσω!σας έχει τύχει?

Χρονια σας πολλα!!! Να τον χαιρεσαι κ με το καλο να υποδεχτειτε το νεο μελος!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , Aria89 είπε:

Χρονια σας πολλα!!! Να τον χαιρεσαι κ με το καλο να υποδεχτειτε το νεο μελος!!! 

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σας κ εσείς!

πρίν από 32 λεπτά , iwanna24 είπε:

Νομίζω ρε αγάπη ότι το ένιωσα ξεκάθαρα...όχι μπουρμπουληθρα και τέτοια...ένιωσα κάτι πολύ έντονο...που έχω χρόνια να το νιώσω :razz:

@marilia35 χρόνια πολλά ταίρι μου! Να χαίρεσαι τον γιο σου τον υπέροχο και με το καλό το νέο μέλος...να είσαι πάντα γεροί και ευτυχισμένοι ❤️❤️❤️ 

Να περάσετε τέλεια στο πάρτι!!!

Γλυκιά μου σ ευχαριστώ πολύ!με το καλό κ σε σας η δεύτερη νεραιδουλα σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Καλημέρα σε όλες!πήγα για αιματολογικές σήμερα πολύ κρυο -4 είχαμε!σήμερα έχω γενέθλια κ αύριο ο γιος μου!θα κάνουμε κ παρτακι αύριο μόνο με παππούδες κ θείους!

Χρόνια πολλά και στους δύο σας!! Με υγεία και με το καλό να υποδεχτειτε το νέο μέλος!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Χρόνια πολλά και στους δύο σας!! Με υγεία και με το καλό να υποδεχτειτε το νέο μέλος!!

Να είσαι καλά κορίτσι μου!με το καλό κ σε σας το μωράκι κ ότι άλλο επιθυμείτε να σας έρθει!πώς πας από αναγουλες?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , marilia35 είπε:

Να είσαι καλά κορίτσι μου!με το καλό κ σε σας το μωράκι κ ότι άλλο επιθυμείτε να σας έρθει!πώς πας από αναγουλες?

Ευχαριστώ πολύ και εγώ κοπέλα μου!! Έτσι και έτσι όταν δεν έχω αναγουλες θα έχω πικριλες στο στόμα η και καούρα!! Πολύ ωραία δλδ! Πάντως αυτές τις μέρες δεν έχω πονακια που είχα στην αρχή δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό! Πάντως αρχίζει με τραβάει η πλάτη αρκετά! Και δεν είμαι και πολλά κιλά! Πού να βαρύνω κιόλας!!! Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Ευχαριστώ πολύ και εγώ κοπέλα μου!! Έτσι και έτσι όταν δεν έχω αναγουλες θα έχω πικριλες στο στόμα η και καούρα!! Πολύ ωραία δλδ! Πάντως αυτές τις μέρες δεν έχω πονακια που είχα στην αρχή δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό! Πάντως αρχίζει με τραβάει η πλάτη αρκετά! Και δεν είμαι και πολλά κιλά! Πού να βαρύνω κιόλας!!! Χαχαχα

Τα πονακια έρχονται φεύγουν!σήμερα είχα κ γω στην πλάτη δεξιά έναν πόνο!η αλήθεια είναι αυτή βαραινουμε στο τέλος!καούρα δν υπάρχει!έφαγα δύο φορές αγγουράκι με αλάτι κ ξύδι εννοείτε δν ξαναεφαγα!

Πότε με το καλό έχεις υπέρηχο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , marilia35 είπε:

Τα πονακια έρχονται φεύγουν!σήμερα είχα κ γω στην πλάτη δεξιά έναν πόνο!η αλήθεια είναι αυτή βαραινουμε στο τέλος!καούρα δν υπάρχει!έφαγα δύο φορές αγγουράκι με αλάτι κ ξύδι εννοείτε δν ξαναεφαγα!

Πότε με το καλό έχεις υπέρηχο?

Την Δευτέρα περιμένω πώς και πώς!! Και εγώ από σαλάτες μόνο Αγγούρι με ξύδι τρώω αλλά δεν με πειράζει τα άλλα τα αποφεύγω τα φοβάμαι στο πλύσιμο! Εσύ πόσο είσαι??

Link to comment
Share on other sites

Πονακια εγώ κοπέλες έχω αρκετά...ειδικά όταν κάθομαι, σηκώνομαι κτλ...ουυυυ μια τρέλα...στη δουλειά που κάθομαι 7 ώρες καθιστή, πεθαίνω μετά...θέλω μια ώρα ανάσκελα να ηρεμήσει η μέση...και η κοιλιά με τσιμπάει αλλά όχι ακριβώς οίνοι περιόδου...πιο πολύ πονακια και ενοχλήσεις έχω και λόγω κατουρηματος...πάω κάθε μία ώρα το πολύ...και το βράδυ θα πάω σίγουρα δύο φορές...

Στην κόρη μου στον 8ο δεν κοιμόμουν, μόνο κατουρουσα...αφού όταν έσπασαν τα νερά, τι έκανα;!; 

Κατουρουσαααααα :tongue:

Επίσης, έχω ταράξει τις φράουλες και μου αρέσει πολύ η φέτα ...τρώω πολλά κιλά φέτα...σημερα ήδη σκέφτηκα ότι θα φάω ντάκο...

Πεινάω ρε παιδιά...πεινάω συνεχώς και σκέφτομαι κάποιες φορές ότι δεν θέλω να πάρω 30 κιλά αλλά μετά απλά γουργουριζει ξανά η κοιλιά μου και ξεχνάω τα κιλά...

Ελπίζω να πάρω 20 ...καλά θα είναι...

Είμαι σίγουρα η πιο λιχουδο της παρέας...όλες με αγγούρια τη βγάζετε...που είστε κρυμμένες φίλες μου;

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Την Δευτέρα περιμένω πώς και πώς!! Και εγώ από σαλάτες μόνο Αγγούρι με ξύδι τρώω αλλά δεν με πειράζει τα άλλα τα αποφεύγω τα φοβάμαι στο πλύσιμο! Εσύ πόσο είσαι??

Εμένα μου λέγε η μικροβιολόγος μου να τα μουλιαζω σε μια λεκάνη με νερό κ ξύδι για 20 λεπτά κ ξεπλυσιμο κ μια χαρά!εγώ τρώω καρότο κ μπρόκολο!τρίτη εγώ υπέρηχο!είναι 15 κ 4 μέρες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , marilia35 είπε:

Εμένα μου λέγε η μικροβιολόγος μου να τα μουλιαζω σε μια λεκάνη με νερό κ ξύδι για 20 λεπτά κ ξεπλυσιμο κ μια χαρά!εγώ τρώω καρότο κ μπρόκολο!τρίτη εγώ υπέρηχο!είναι 15 κ 4 μέρες 

Αααα ωραία θα τα κάνω έτσι!! Εσύ είσαι μεγαλύτερη 2 εβδομάδες!! Όλες καλά αποτελέσματα να έχουμε..

πρίν από 16 λεπτά , iwanna24 είπε:

Πονακια εγώ κοπέλες έχω αρκετά...ειδικά όταν κάθομαι, σηκώνομαι κτλ...ουυυυ μια τρέλα...στη δουλειά που κάθομαι 7 ώρες καθιστή, πεθαίνω μετά...θέλω μια ώρα ανάσκελα να ηρεμήσει η μέση...και η κοιλιά με τσιμπάει αλλά όχι ακριβώς οίνοι περιόδου...πιο πολύ πονακια και ενοχλήσεις έχω και λόγω κατουρηματος...πάω κάθε μία ώρα το πολύ...και το βράδυ θα πάω σίγουρα δύο φορές...

Στην κόρη μου στον 8ο δεν κοιμόμουν, μόνο κατουρουσα...αφού όταν έσπασαν τα νερά, τι έκανα;!; 

Κατουρουσαααααα :tongue:

Επίσης, έχω ταράξει τις φράουλες και μου αρέσει πολύ η φέτα ...τρώω πολλά κιλά φέτα...σημερα ήδη σκέφτηκα ότι θα φάω ντάκο...

Πεινάω ρε παιδιά...πεινάω συνεχώς και σκέφτομαι κάποιες φορές ότι δεν θέλω να πάρω 30 κιλά αλλά μετά απλά γουργουριζει ξανά η κοιλιά μου και ξεχνάω τα κιλά...

Ελπίζω να πάρω 20 ...καλά θα είναι...

Είμαι σίγουρα η πιο λιχουδο της παρέας...όλες με αγγούρια τη βγάζετε...που είστε κρυμμένες φίλες μου;

Και εγώ τρώω φράουλες κυρίως γιαούρτι φράουλα και βάζω και μερικές μέσα!!εσύ θα τα χάσεις εύκολα!! Είσαι και μικρή ακόμα!! Όχι πονακια δεν έχω τώρα απλά η πλάτη με τραβάει όταν κάθομαι κυρίως και όταν ξαπλώνω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , iwanna24 είπε:

Πονακια εγώ κοπέλες έχω αρκετά...ειδικά όταν κάθομαι, σηκώνομαι κτλ...ουυυυ μια τρέλα...στη δουλειά που κάθομαι 7 ώρες καθιστή, πεθαίνω μετά...θέλω μια ώρα ανάσκελα να ηρεμήσει η μέση...και η κοιλιά με τσιμπάει αλλά όχι ακριβώς οίνοι περιόδου...πιο πολύ πονακια και ενοχλήσεις έχω και λόγω κατουρηματος...πάω κάθε μία ώρα το πολύ...και το βράδυ θα πάω σίγουρα δύο φορές...

Στην κόρη μου στον 8ο δεν κοιμόμουν, μόνο κατουρουσα...αφού όταν έσπασαν τα νερά, τι έκανα;!; 

Κατουρουσαααααα :tongue:

Επίσης, έχω ταράξει τις φράουλες και μου αρέσει πολύ η φέτα ...τρώω πολλά κιλά φέτα...σημερα ήδη σκέφτηκα ότι θα φάω ντάκο...

Πεινάω ρε παιδιά...πεινάω συνεχώς και σκέφτομαι κάποιες φορές ότι δεν θέλω να πάρω 30 κιλά αλλά μετά απλά γουργουριζει ξανά η κοιλιά μου και ξεχνάω τα κιλά...

Ελπίζω να πάρω 20 ...καλά θα είναι...

Είμαι σίγουρα η πιο λιχουδο της παρέας...όλες με αγγούρια τη βγάζετε...που είστε κρυμμένες φίλες μου;

Χαχαχαχαχα σιγά χτες έφαγα το βράδυ παιδάκια αρνίσια με πατάτες!απ' όλα τρώω μόνο που δν μπορώ να φάω ποσότητες φουσκώνω!κ σήμερα έφαγα ψάρι γλώσσα που είναι το αγαπημένο μου κ έφαγα ένα!

Για τα πονακια κ μένα άρχισαν συχνοουρια σε αυτή την κύηση δν παίζει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , marilia35 είπε:

Χαχαχαχαχα σιγά χτες έφαγα το βράδυ παιδάκια αρνίσια με πατάτες!απ' όλα τρώω μόνο που δν μπορώ να φάω ποσότητες φουσκώνω!κ σήμερα έφαγα ψάρι γλώσσα που είναι το αγαπημένο μου κ έφαγα ένα!

Για τα πονακια κ μένα άρχισαν συχνοουρια σε αυτή την κύηση δν παίζει!

Αχ τυχερή που δεν έχεις συχνοουρια!

Είναι ένα μικρό βάσανο γιατί παντού ψάχνω την τουαλέτα!!!

πρίν από 27 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Αααα ωραία θα τα κάνω έτσι!! Εσύ είσαι μεγαλύτερη 2 εβδομάδες!! Όλες καλά αποτελέσματα να έχουμε..

Και εγώ τρώω φράουλες κυρίως γιαούρτι φράουλα και βάζω και μερικές μέσα!!εσύ θα τα χάσεις εύκολα!! Είσαι και μικρή ακόμα!! Όχι πονακια δεν έχω τώρα απλά η πλάτη με τραβάει όταν κάθομαι κυρίως και όταν ξαπλώνω..

Μωρέ θα τα χάσω απλά δεν θέλω να επιβαρύνω τη μέση...

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Τελικά διάλεξα όπως είπατε τα ζώα του δάσους κ η τούρτα ζαχαρόπαστα κορμός δέντρου με αλεπού κ σκιουράκι!έχω κ πιατέλες σαν κορμό δέντρου να σερβίρω διάφορα!να αλλάξει λίγο η μέρα μας!

Να σε ρωτήσω?έχει ο μικρός μου βγάζει αίμα απ' την μύτη νορμάλ ποσότητα αλλά συχνά πρωινά μόλις ξυπνάει!έχουμε παιδίατρο θα ρωτήσω!σας έχει τύχει?

Τέλεια να περάσετε τέλεια!!

Άμα σε πω ότι δεν υπάρχει κάτι που να μην έχει περάσει ο μεγάλος μου άλλα να που μας ξέφυγε το αίμα από την μύτη!! Δεν μου έχει τύχει άλλα έχει πάρει το μάτι μου κάτι πληροφορίες νομίζω δεν είναι κάτι ανησυχητικό... (εμείς είχαμε αίμα στα κακα όταν ήταν μωρό: αλλεργία) 

Περαστικά εύχομαι...  

Πληροφοριακα: Να σου πω εγώ από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου τρέχει αίμα από την μύτη μου!!! Είναι ένα αγγείο που έχω λεπτό και επιφανειακό και σπάει συνέχεια (τα καλοκαίρια από την ζεστη/ το χειμώνα αν έχω καμία ίωση και φυσαω την μύτη μου συνέχεια)!!. Η λύση είναι καυτηριαση του αγγειου..  Άλλα είναι προαιρετικο... Εγώ δεν το έκανα...

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , marilia35 είπε:

Χαχαχαχαχα σιγά χτες έφαγα το βράδυ παιδάκια αρνίσια με πατάτες!απ' όλα τρώω μόνο που δν μπορώ να φάω ποσότητες φουσκώνω!κ σήμερα έφαγα ψάρι γλώσσα που είναι το αγαπημένο μου κ έφαγα ένα!

Για τα πονακια κ μένα άρχισαν συχνοουρια σε αυτή την κύηση δν παίζει!

Και μένα πάντως νομίζω ότι αρχίζει να με πιάνει συχνοουρια!! Το βράδυ δεν θα άντεχα αν δεν σημωνομουν που πολύ σπάνια σηκώνομαι τα βράδια για τουαλέτα!!

Ρε κορίτσια μαρεσει που έλεγα για πόνους..  με έπιασε κάτι δυνατό σαν σφαχτης ψηλά που μου κόπηκε η ανάσα...τι μπορεί να είναι? Στιγμιαίο ήταν και χτες νομίζω με έπιασε αλλά δεν έδωσα σημασία.. Σήμερα ήταν πιο έντονο

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Και μένα πάντως νομίζω ότι αρχίζει να με πιάνει συχνοουρια!! Το βράδυ δεν θα άντεχα αν δεν σημωνομουν που πολύ σπάνια σηκώνομαι τα βράδια για τουαλέτα!!

Ρε κορίτσια μαρεσει που έλεγα για πόνους..  με έπιασε κάτι δυνατό σαν σφαχτης ψηλά που μου κόπηκε η ανάσα...τι μπορεί να είναι? Στιγμιαίο ήταν και χτες νομίζω με έπιασε αλλά δεν έδωσα σημασία.. Σήμερα ήταν πιο έντονο

Θα έχεις διάφορους πόνους...και που σαι ακόμα...όλα θα γίνουν συνήθεια...μεγαλώνουν και πιέζονται τα όργανα...μην ανησυχείς αν ο πόνος δεν επιμένει...

  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...