Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , LeneL είπε:

      Είναι μεγάλο το κόστος να νοσηλευτεις τόσες μέρες όντως, αλλά αν σε παίρνει κάτσε όσο πιο πολύ μπορείς για να αποφύγεις αν γίνεται τη θερμοκοιτίδα.. όχι ότι θα γίνει κάτι αν χρειαστεί, αλλά και το άγχος τότε θα είναι τεράστιο και το κόστος... Εμάς 4 μέρες μπήκε η μικρή και δε θέλω να σου πω πόσο πήγε. Το λιγότερο φυσικά είναι το κόστος, απλά το λέω έτσι γιατί ξέραμε και τότε ότι μπήκε σχεδόν προληπτικά και πλέον έχει περάσει καιρός. Με το καλό!

      34 θα το πάμε ! το αποφασίσαμε !

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Και μένα πάντως νομίζω ότι αρχίζει να με πιάνει συχνοουρια!! Το βράδυ δεν θα άντεχα αν δεν σημωνομουν που πολύ σπάνια σηκώνομαι τα βράδια για τουαλέτα!!

Ρε κορίτσια μαρεσει που έλεγα για πόνους..  με έπιασε l

Κορίτσια τώρα γύρισα από το γιατρό!! Όλα μια χαρά! Όχι κουνιόταν απλά πολλή κίνηση! Ζωηρή ζωηρή ήταν! Ευτυχώς γιατί είχα μια κακη διάθεση όλη την εβδομάδα με πονακια κ σκληρή κοιλιά! Βγήκε κ το veracity ολα μια χαρά και σίγουρα κορίτσι!!! 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Vasso87 είπε:

Κορίτσια τώρα γύρισα από το γιατρό!! Όλα μια χαρά! Όχι κουνιόταν απλά πολλή κίνηση! Ζωηρή ζωηρή ήταν! Ευτυχώς γιατί είχα μια κακη διάθεση όλη την εβδομάδα με πονακια κ σκληρή κοιλιά! Βγήκε κ το veracity ολα μια χαρά και σίγουρα κορίτσι!!! 

Μπράβο κοπέλα μου!!! Όλα τέλεια!! Πάντως και μένα είναι σκληρή η κοιλιά μου όταν είμαι όρθια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Vasso87 είπε:

Κορίτσια τώρα γύρισα από το γιατρό!! Όλα μια χαρά! Όχι κουνιόταν απλά πολλή κίνηση! Ζωηρή ζωηρή ήταν! Ευτυχώς γιατί είχα μια κακη διάθεση όλη την εβδομάδα με πονακια κ σκληρή κοιλιά! Βγήκε κ το veracity ολα μια χαρά και σίγουρα κορίτσι!!! 

Μπράβο κοπέλα μου!!!

Με το καλό η πριγκίπισσα και επίσημα πια!!!

Εγώ έχω αύριο ραντεβού και αν πω ότι δεν ανυπομονώ, θα πω ψέματα...❤️

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Μπράβο κοπέλα μου!!! Όλα τέλεια!! Πάντως και μένα είναι σκληρή η κοιλιά μου όταν είμαι όρθια..

Και εμένα είναι σκληρή κ με ενοχλεί αν την πιέσω και όταν είμαι ξαπλωμένη αλλά μόνο χαμηλά.. Πιο πάνω είναι μαλακή.. Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό αυτό! 

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου!!!

Με το καλό η πριγκίπισσα και επίσημα πια!!!

Εγώ έχω αύριο ραντεβού και αν πω ότι δεν ανυπομονώ, θα πω ψέματα...❤️

Και εγώ αύριο έχω αυχενική και εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Στείλτε θετική ενέργεια!!:rolleyes:

Και άμα δούμε κ το φύλο του μωρού ακόμη καλύτερα.. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Και εμένα είναι σκληρή κ με ενοχλεί αν την πιέσω και όταν είμαι ξαπλωμένη αλλά μόνο χαμηλά.. Πιο πάνω είναι μαλακή.. Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό αυτό! 

Και εγώ αύριο έχω αυχενική και εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Στείλτε θετική ενέργεια!!:rolleyes:

Και άμα δούμε κ το φύλο του μωρού ακόμη καλύτερα.. 

Όλα καλά θα πάνε Μν αγχώνεσαι!! Εμένα νομίζω είναι σκληρή πάνω και όταν την πιέζω πονάω λίγο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Vasso87 είπε:

Κορίτσια τώρα γύρισα από το γιατρό!! Όλα μια χαρά! Όχι κουνιόταν απλά πολλή κίνηση! Ζωηρή ζωηρή ήταν! Ευτυχώς γιατί είχα μια κακη διάθεση όλη την εβδομάδα με πονακια κ σκληρή κοιλιά! Βγήκε κ το veracity ολα μια χαρά και σίγουρα κορίτσι!!! 

Γιουπιιιι τέλεια νεααα!!! Μπράβο κοριτσάρα μου!!

@iwanna24 και μένα ξεκίνησαν οι φιγούρες ειδικά μετά τις 7ξεκιναω να τσιμπολογαω ότι βρω και καταλήγω να φούσκωνε σαν μπαλόνι και να το μετανιώνω άλλα δεν με ελέγχω ούτε χθες ούτε σήμερα!!

Και που λετε ειμαι 17! Μπήκα στο ιντερνετ γτ δεν νοιώθω άνετα να πριζω την γυναικολόγο..  Και όταν της πω κάτι σοβαρό να το πάρει αψηφιστα... 

Λοιπόν διάβασα ότι σε αυτήν την εβδομαδα είναι φυσιολογικοί οι πόνοι στη μέση (γτ έχω ιδιαίτερα ενοχλητικους και ανησυχω), η μήτρα ακουμπάει ηβικη συμφυση γραφει που με πονάει εκεί το δεξι κόκκαλο σήμερα (και πάλι ανησυχησα).... Επίσης λέει ξεκινάει να ανοίγει η όρεξη, πονοκεφαλοι, καουρες και δυσπεψια, ταση για λιποθυμία και ζάλη και ραγάδες!! Οπότε μια βαθιά ανάσα και σήμερα!!

Κρατάω και αυτο που είπε η Ιωάννα αν δεν είναι συνεχόμενα και είναι περιστασιακά και παροδικα στην ημερα τα πονακια δεν είναι αγχωτικα.. επισης διαβασα στο ιντερνέτ... Εάν είναι διαρκή αυξανόμενα και δεν παίρνανε με ξεκούραση και συνοδευονται και με αιμορραγία, πυρετο, εκροή υγρών από κόλπο τότε να προσεχουμε αλλιως τα πονακια είναι φυσιολογικά γτ ανοίγουν κόκκαλα, μήτρα τεντώνει μεγαλώνει και γίνεται εκεί μέσα πανικός. Επίσης  τα πονακια οφείλονται  σε μετεωρισμο έγραφε δυσκοιλιότητα και κολικους εντερου!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημερα!! Μην αγχωνεστε ολη την ωρα βρε!! Ολα μια χαρα ειναι με τα μωράκια μας! Εξαλλου αν χτυπα ξυλο συμβει κατι κακο θα το καταλαβουμε σιγουρα!! Μην ψαχνομαστε χωρις λογο και αγχωνομαστε επισης χωρις λογο. Απολαύστε τοοοοο. Χαλαρώστε! Ειμαι γραφειο σημερα κλαψ! Μετα απο ενα μηνα απουσιας κλαψ κλαψ!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

 

Εγώ σήμερα έχω γιατρό...(πηγαίνω κάθε βδομάδα, και τώρα άργησα να πάω 2 μέρες)

Και με έχει καταλάβει το άγχος ( πάλι) 

Φτάιει αλήθεια ότι δεν εχυ συμπτώματα...εκτός από το βαρύ και στο στήθος που πονάει, και τα σπυράκια στο πρόσωπο δεν έχω τίποτα άλλο....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Emmi@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

 

Εγώ σήμερα έχω γιατρό...(πηγαίνω κάθε βδομάδα, και τώρα άργησα να πάω 2 μέρες)

Και με έχει καταλάβει το άγχος ( πάλι) 

Φτάιει αλήθεια ότι δεν εχυ συμπτώματα...εκτός από το βαρύ και στο στήθος που πονάει, και τα σπυράκια στο πρόσωπο δεν έχω τίποτα άλλο....

Καλημεραααα.....

Με το καλό ο υπέρηχος!!!

Άντε τυχερή θα δεις το μωρούλι!! Και θα σ φύγει ο φόβος!!! 

Άμα δεν έχεις συμπτώματα πάλι φυσιολογικό είναι!!! Το δεύτερο 3μηνο περνάει πιο όμορφα από όλα..  χωρίς συμπτώματα.. απλά και να έχεις κάποια από ότι κατάλαβα φυσιολογικά είναι!!! 

Εγώ στην πρώτη κύηση δεν είχα τίποτα η δεν καταλάβαινα τπτ γτ έκανα μεταπτυχιακό και ήμουν κοσμαρα. Τώρα με δύο παιδιά μέσα στο σπίτι ασχολούμαι, οπότε σωματική επιβάρυνση και προκύπτουν διαφορα που μου φαίνονται πρωτόγνωρα .. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, enjoy είπε:

Καλημεραααα.....

Με το καλό ο υπέρηχος!!!

Άντε τυχερή θα δεις το μωρούλι!! Και θα σ φύγει ο φόβος!!! 

Άμα δεν έχεις συμπτώματα πάλι φυσιολογικό είναι!!! Το δεύτερο 3μηνο περνάει πιο όμορφα από όλα..  χωρίς συμπτώματα.. απλά και να έχεις κάποια από ότι κατάλαβα φυσιολογικά είναι!!! 

Εγώ στην πρώτη κύηση δεν είχα τίποτα η δεν καταλάβαινα τπτ γτ έκανα μεταπτυχιακό και ήμουν κοσμαρα. Τώρα με δύο παιδιά μέσα στο σπίτι ασχολούμαι, οπότε σωματική επιβάρυνση και προκύπτουν διαφορα που μου φαίνονται πρωτόγνωρα .. 

Περιμένω πως και πως να περάσουν οι ώρες...

Τουλάχιστον όταν είχα τα συμπτώματα κάπως το δικαιολογούσα στο κεφάλι μου και ηρεμούσα ..τώρα άστα να πάνε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Γιουπιιιι τέλεια νεααα!!! Μπράβο κοριτσάρα μου!!

@iwanna24 και μένα ξεκίνησαν οι φιγούρες ειδικά μετά τις 7ξεκιναω να τσιμπολογαω ότι βρω και καταλήγω να φούσκωνε σαν μπαλόνι και να το μετανιώνω άλλα δεν με ελέγχω ούτε χθες ούτε σήμερα!!

Και που λετε ειμαι 17! Μπήκα στο ιντερνετ γτ δεν νοιώθω άνετα να πριζω την γυναικολόγο..  Και όταν της πω κάτι σοβαρό να το πάρει αψηφιστα... 

Λοιπόν διάβασα ότι σε αυτήν την εβδομαδα είναι φυσιολογικοί οι πόνοι στη μέση (γτ έχω ιδιαίτερα ενοχλητικους και ανησυχω), η μήτρα ακουμπάει ηβικη συμφυση γραφει που με πονάει εκεί το δεξι κόκκαλο σήμερα (και πάλι ανησυχησα).... Επίσης λέει ξεκινάει να ανοίγει η όρεξη, πονοκεφαλοι, καουρες και δυσπεψια, ταση για λιποθυμία και ζάλη και ραγάδες!! Οπότε μια βαθιά ανάσα και σήμερα!!

Κρατάω και αυτο που είπε η Ιωάννα αν δεν είναι συνεχόμενα και είναι περιστασιακά και παροδικα στην ημερα τα πονακια δεν είναι αγχωτικα.. επισης διαβασα στο ιντερνέτ... Εάν είναι διαρκή αυξανόμενα και δεν παίρνανε με ξεκούραση και συνοδευονται και με αιμορραγία, πυρετο, εκροή υγρών από κόλπο τότε να προσεχουμε αλλιως τα πονακια είναι φυσιολογικά γτ ανοίγουν κόκκαλα, μήτρα τεντώνει μεγαλώνει και γίνεται εκεί μέσα πανικός. Επίσης  τα πονακια οφείλονται  σε μετεωρισμο έγραφε δυσκοιλιότητα και κολικους εντερου!!!

Φίλη μου αν με ανησυχούσαν τα πονακια θα έπρεπε κάθε μέρα να είμαι γιατρό...εγώ όταν κάθομαι ρε νιώθω ότι πιέζω κάτι μέσα που έχει βγει...μην το ψάχνεις...η μέση πονάει εδώ και δύο μήνες...εντάξει έχω αποδεχτεί ότι το σώμα μου φιλοξενεί ένα έμβρυο, μια μπάλα εκεί μέσα...όλα αλλάζουν θέση και γενικά, αυτά είναι μια χαρά...εμείς θα ζοριζομαστε.

@VDald ήθελα να σου πω ότι και εγώ καθε πρωί κάνω εμετό και βγάζω γαστρικα υγρά και μετά είμαι καλά...δεν είναι ψυχολογικό...είναι φυσιολογικό. Επειδή σηκωνόμαστε και ζαλιζόμαστε συμβαίνει ...παίζει να το έχουμε για κάνα μήνα ακόμα εγώ και για λίγες βδομάδες εσύ...δεν είναι τίποτα...μην τα ρίχνεις σε σένα προς θεού!!!

1 hour ago, Emmi@ είπε:

Περιμένω πως και πως να περάσουν οι ώρες...

Τουλάχιστον όταν είχα τα συμπτώματα κάπως το δικαιολογούσα στο κεφάλι μου και ηρεμούσα ..τώρα άστα να πάνε...

Και εγώ έχω σημερα γιατρό ..θα δούμε τα μωρά μας...

Το αχγος είναι μέσα στον χορό που χορεύουμε...θα το δεις και θα είσαι απόλυτα χαρούμενη...

Μην σκέφτεσαι όσο μπορείς αρνητικά...

Να χαίρεσαι που δεν έχεις πια τα συμπτώματα...είναι απόλυτα φυσιολογικό να σταματάνε ...όλα θα πάνε τέλεια ❤️

2 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Καλημεραααα.....

Με το καλό ο υπέρηχος!!!

Άντε τυχερή θα δεις το μωρούλι!! Και θα σ φύγει ο φόβος!!! 

Άμα δεν έχεις συμπτώματα πάλι φυσιολογικό είναι!!! Το δεύτερο 3μηνο περνάει πιο όμορφα από όλα..  χωρίς συμπτώματα.. απλά και να έχεις κάποια από ότι κατάλαβα φυσιολογικά είναι!!! 

Εγώ στην πρώτη κύηση δεν είχα τίποτα η δεν καταλάβαινα τπτ γτ έκανα μεταπτυχιακό και ήμουν κοσμαρα. Τώρα με δύο παιδιά μέσα στο σπίτι ασχολούμαι, οπότε σωματική επιβάρυνση και προκύπτουν διαφορα που μου φαίνονται πρωτόγνωρα .. 

Εγώ πάντως και στην πρώτη πονούσα συνέχεια και πήγαινα στον γιατρό ανά δύο μέρες και εκλαιγα και έλεγα θα το χάσω...τώρα ξέρω ότι δεν γίνεται να είσαι έγκυος και να μην πονάς λίγο...μα αν σκεφτείς τι γίνεται μέσα σε μια κοιλιά...πόσα να αντέξει...άσε που είναι τα έντερα όπως λες που επίσης είναι θέμα μεγάλο με τα αέρια και τις αηδιες που προκαλούν πόνο, φούσκωμα και άγχος :evil:

Έχετε καταλάβει ότι είμαστε η πιο αγχωτική αλλά και πάρλα ομάδα του 2022 ε; ❤️

Μέχρι να γεννησουμε θα έχουμε γράψει τη χιλιάρα ❤️

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , iwanna24 είπε:

Φίλη μου αν με ανησυχούσαν τα πονακια θα έπρεπε κάθε μέρα να είμαι γιατρό...εγώ όταν κάθομαι ρε νιώθω ότι πιέζω κάτι μέσα που έχει βγει...μην το ψάχνεις...η μέση πονάει εδώ και δύο μήνες...εντάξει έχω αποδεχτεί ότι το σώμα μου φιλοξενεί ένα έμβρυο, μια μπάλα εκεί μέσα...όλα αλλάζουν θέση και γενικά, αυτά είναι μια χαρά...εμείς θα ζοριζομαστε.

@VDald ήθελα να σου πω ότι και εγώ καθε πρωί κάνω εμετό και βγάζω γαστρικα υγρά και μετά είμαι καλά...δεν είναι ψυχολογικό...είναι φυσιολογικό. Επειδή σηκωνόμαστε και ζαλιζόμαστε συμβαίνει ...παίζει να το έχουμε για κάνα μήνα ακόμα εγώ και για λίγες βδομάδες εσύ...δεν είναι τίποτα...μην τα ρίχνεις σε σένα προς θεού!!!

Και εγώ έχω σημερα γιατρό ..θα δούμε τα μωρά μας...

Το αχγος είναι μέσα στον χορό που χορεύουμε...θα το δεις και θα είσαι απόλυτα χαρούμενη...

Μην σκέφτεσαι όσο μπορείς αρνητικά...

Να χαίρεσαι που δεν έχεις πια τα συμπτώματα...είναι απόλυτα φυσιολογικό να σταματάνε ...όλα θα πάνε τέλεια ❤️

Εγώ πάντως και στην πρώτη πονούσα συνέχεια και πήγαινα στον γιατρό ανά δύο μέρες και εκλαιγα και έλεγα θα το χάσω...τώρα ξέρω ότι δεν γίνεται να είσαι έγκυος και να μην πονάς λίγο...μα αν σκεφτείς τι γίνεται μέσα σε μια κοιλιά...πόσα να αντέξει...άσε που είναι τα έντερα όπως λες που επίσης είναι θέμα μεγάλο με τα αέρια και τις αηδιες που προκαλούν πόνο, φούσκωμα και άγχος :evil:

Έχετε καταλάβει ότι είμαστε η πιο αγχωτική αλλά και πάρλα ομάδα του 2022 ε; ❤️

Μέχρι να γεννησουμε θα έχουμε γράψει τη χιλιάρα ❤️

Πραγματικά όμως!! Είδα την ομάδα του Μαϊου και έχει γράψει μόνο 30 σελίδες!! Και εμείς είμαστε ήδη 110... Και λίγες λες

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Πραγματικά όμως!! Είδα την ομάδα του Μαϊου και έχει γράψει μόνο 30 σελίδες!! Και εμείς είμαστε ήδη 110... Και λίγες λες

Λες ε;

Μάλλον θα τις ξεπεράσουμε ναι...

Κοίτα και εγώ στην ομάδα του 18 που ήμουν, όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου, δεν μιλούσαμε τόσο...τώρα νιώθω ότι έχω κάπου να τα πω και να με καταλάβουν!

Είναι ωραίο που είμαστε όλες μαζί...και αν προσέξεις θα δεις ότι όλες σχεδόν, περνάμε τα ίδια...και από άγχος και από πόνους και από όλα...

Όποτε όλα θα πάνε καλά ..!

Τα παιδιά Ιουλίου θα είναι σούπερ υπέροχα ❤️

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , iwanna24 είπε:

Λες ε;

Μάλλον θα τις ξεπεράσουμε ναι...

Κοίτα και εγώ στην ομάδα του 18 που ήμουν, όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου, δεν μιλούσαμε τόσο...τώρα νιώθω ότι έχω κάπου να τα πω και να με καταλάβουν!

Είναι ωραίο που είμαστε όλες μαζί...και αν προσέξεις θα δεις ότι όλες σχεδόν, περνάμε τα ίδια...και από άγχος και από πόνους και από όλα...

Όποτε όλα θα πάνε καλά ..!

Τα παιδιά Ιουλίου θα είναι σούπερ υπέροχα ❤️

Μακάρι!! Και εγώ ότι νιώθω σε εσάς τα λέω αν δεν έμπαινα σε αυτή την ομάδα δεν θα ήξερα τι μου γινόταν και θα ζαλιζα τον γιατρό... χαχαχα.. τουλάχιστον τώρα ζαλίζω εσάς...

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Μακάρι!! Και εγώ ότι νιώθω σε εσάς τα λέω αν δεν έμπαινα σε αυτή την ομάδα δεν θα ήξερα τι μου γινόταν και θα ζαλιζα τον γιατρό... χαχαχα.. τουλάχιστον τώρα ζαλίζω εσάς...

Μπα δεν μας ζαλίζεις...είναι και η πρώτη σου φορά...εγώ ήμουν απόλυτα τρομοκρατημένη και πρηχτρα...

Μια χαρά είσαι εσύ...λογικό το άγχος και οι απορίες...και με το καλό όταν γεννήσεις να δεις απορίες ...ουυυ...ξαφνικά ένα μωράκι...εγώ έριξα τόσο κλάμα όταν είδα την κόρη μου...πιστεύω ένιωσα το απόλυτο...νόμιζα ότι δεν θα νιώσω ποτέ ξανά έτσι...αλλά πιστεύω ήδη ότι και αυτό το μωράκι θα μου δημιουργήσει ακριβώς τα ίδια συναισθήματα ❤️

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...