Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , Melie είπε:

Επειδή το τρίτο τρίμηνο είναι το πιο 'επικίνδυνο' από πλευράς πιθανών επιπλοκών νόσησης, λόγω του ότι είναι κοντά στον τοκετό, συστήνεται το εμβόλιο να γίνει τώρα και όχι αργότερα. Εγώ έκανα την τρίτη δόση 8 εβδομάδων, γιατί τότε ήταν να γίνει.

Του κοκκύτη θα το κάνω την άλλη εβδομάδα (27w) γιατί τότε συστήνει ο γιατρός μου.

Πω πω, πολλές ερωτήσεις, και είναι η ώρα να απαντηθούν! Ελπίζω οι απαντήσεις να σε καλύψουν και να σε ικανοποιήσουν!

Εμένα τώρα είναι η ώρα της τρίτης δόσης μετά απο νόσηση. Κοκκύτη μου είπε μετά την 32 η εβδομάδα. Εννοείται θα το κάνω. Κ μάλλον θα κάνω κ του covid την αλλη βδομάδα να τελειώνω αν κ έχω δεύτερες σκέψεις.

Κατα τα άλλα κορίτσια εγώ αγχώνομαι πολύ για όλα.... δε ξέρω τι με έχει πιάσει κ το μυαλό μου παει στο κακό μετά τον τελευταίο υπέρηχο. Το γεγονός οτι δεν ανέβηκε ο πλακούντας όσο περιμέναμε με φόβησε πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Διανύω αισίως την 29η εβδομάδα μου και ανά διαστήματα νιώθω κάτι πονάκια στην κοιλιά, κυρίως χαμηλά αλλά και στο πλάι. Πώς να καταλάβω αν αυτά είναι συσπάσεις ή αν απλώς οφείλονται στις κινήσεις του μωρού;

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Konisn said:

Γειά σας κορίτσια. Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έκανε πρόσφατα το εμβόλιο covid? Είναι να κάνω την τρίτη δόση κ για κάποιο λόγο διστάζω. Εσείς την κάνατε; Μετά τις 32 βδομάδες θα κάνω κ του κοκκύτη.

Κι εγώ το έκανα στο πρώτο τρίμηνο και όλα καλά... 

2 hours ago, Konisn said:

Εμένα τώρα είναι η ώρα της τρίτης δόσης μετά απο νόσηση. Κοκκύτη μου είπε μετά την 32 η εβδομάδα. Εννοείται θα το κάνω. Κ μάλλον θα κάνω κ του covid την αλλη βδομάδα να τελειώνω αν κ έχω δεύτερες σκέψεις.

Κατα τα άλλα κορίτσια εγώ αγχώνομαι πολύ για όλα.... δε ξέρω τι με έχει πιάσει κ το μυαλό μου παει στο κακό μετά τον τελευταίο υπέρηχο. Το γεγονός οτι δεν ανέβηκε ο πλακούντας όσο περιμέναμε με φόβησε πολύ.

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς για το συγκεκριμένο θέμα. Κατά τα άλλα σε καταλαβαίνω, δεν ξέρεις πόσο! Κι εγώ τα ίδια. Είμαι βέβαια πιο χαλαρή σε σχέση με το πρώτο τρίμηνο, αλλά συνέχεια ανησυχώ για κάτι. 

Αρχές Ιουνίου θα έρθουν 2 φίλες μου από εξωτερικό και θα νοικιάσουμε αυτοκίνητο να πάμε νότια Κρήτη για μπάνια, και έχω και τον άντρα μου να με αγχώνει ότι δεν πρέπει να μπω σε αυτοκίνητο που δεν οδηγάει αυτός! Κατά τα άλλα οδηγαω κάθε μέρα. Σε κάθε περίπτωση, μου δημιούργησε ανασφάλεια και γενικά οπότε μπαίνω σε αυτοκίνητο σφιγγομαι... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , electra2021 είπε:

Κι εγώ το έκανα στο πρώτο τρίμηνο και όλα καλά... 

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς για το συγκεκριμένο θέμα. Κατά τα άλλα σε καταλαβαίνω, δεν ξέρεις πόσο! Κι εγώ τα ίδια. Είμαι βέβαια πιο χαλαρή σε σχέση με το πρώτο τρίμηνο, αλλά συνέχεια ανησυχώ για κάτι. 

Αρχές Ιουνίου θα έρθουν 2 φίλες μου από εξωτερικό και θα νοικιάσουμε αυτοκίνητο να πάμε νότια Κρήτη για μπάνια, και έχω και τον άντρα μου να με αγχώνει ότι δεν πρέπει να μπω σε αυτοκίνητο που δεν οδηγάει αυτός! Κατά τα άλλα οδηγαω κάθε μέρα. Σε κάθε περίπτωση, μου δημιούργησε ανασφάλεια και γενικά οπότε μπαίνω σε αυτοκίνητο σφιγγομαι... 

Κ γω ήθελα να παω τον Ιούνιου 2-3μέρες για μπάνιο κάπου κοντά με τον άντρα μου, αλλά τελικά θα κάτσω στα αυγά μου. Έχω κ γω ανασφάλειες. Γενικά σε όλη την εγκυμοσύνη δε νομίζω να υπήρξα ποτέ χαλαρή. 

Link to comment
Share on other sites

Πόσο ζηλεύω εσάς που θα πάτε κάπου έστω και λίγες μέρες.Προσωπικα δε νομίζω ότι έχω το κουράγιο να πάω πουθενά.Ηδη έχω βαρύνει αρκετα(αν και έχω πάρει μόνο 3 κιλά μέχρι τωρα).Δυσκολεύομαι να κάνω δουλειές στο σπίτι και δε μπορώ να περπατήσω για πολλή ώρα γιατί έχω πάθει και διάταση ηθικής σύμβασης και όλα μου φαίνονται ήδη βουνό!Πως θα αντέξω μέχρι τον Αύγουστο ένας θεός ξέρει.

Επίσης έχω αγχωθεί με το θέμα του νηπιαγωγείου και της μάσκας.Ο γιος μου θέλει να πάει αλλά χωρίς την μάσκα.Τον πηγαίνουμε στην πόρτα το πρωί και μόλις του λέει η δασκάλα να βάλει μάσκα για να μπει μέσα,αρνείται και έτσι φεύγουμε γιατί δε γίνεται να τον κρατήσει η νηπιαγωγος χωρίς μάσκα.Μεταξυ μας ούτε και εγώ θέλω να τον βλέπω να φοράει μάσκα και γι αυτό δεν τον πιέζω καθόλου.Μας έχει πει να του τη φοράμε σαν παιχνίδι στο σπίτι για να τη συνηθίσει αλλά εμείς ως γονείς την βλέπουμε σαν ένα κακόγουστο αστείο και δε το έχουμε κάνει ποτέ.Το πρόβλημα μας θα ενταθεί τον Σεπτέμβριο αν η κυβέρνηση δεν έχει καταργήσει τις μάσκες στα σχολεία και για αυτό σκεφτόμαστε μήπως βιαστηκαμε να επιστρεψουμε ελλαδα και μήπως τελικά πρέπει πάλι να τα μαζέψουμε και να γυρίσουμε πίσω Αγγλία....

Πραγματικά η ζωη μας έχει γίνει ένα μπάχαλο και το άγχος μου έχει φτάσει ταβάνι με το θέμα του σχολείου και όχι μόνο.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Konisn said:

Κ γω ήθελα να παω τον Ιούνιου 2-3μέρες για μπάνιο κάπου κοντά με τον άντρα μου, αλλά τελικά θα κάτσω στα αυγά μου. Έχω κ γω ανασφάλειες. Γενικά σε όλη την εγκυμοσύνη δε νομίζω να υπήρξα ποτέ χαλαρή. 

Τι να σας πω, εγώ γενικά είμαι άνθρωπος που ανησυχεί για όλα αλλά στο τέλος αγνοώ τους φόβους και ζω κανονικά, γιατί αλλιώς δεν έχει πλάκα. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, είχα προγραμματισμενο ταξίδι με τη δουλειά στη Νορβηγία. Βασανίστηκα για το αν θα το ακυρώσω ή όχι, κλάματα, χαμός, στο τέλος πήγα! 4 μηνών έγκυος, ολομόναχη, και από την Κρήτη να φτάσω στη μικρή πόλη της Νορβηγίας που πήγαινα άλλαξα 3 αεροπλάνα! Άσε που έτυχαν διαφορά παρατράγουδα, ακυρώσεις πτήσεων, διαμονή στη Γερμανία, χαμοοος! Τελικά όλα καλά και πέρασα ωραία :shock::!::-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , electra2021 είπε:

Τι να σας πω, εγώ γενικά είμαι άνθρωπος που ανησυχεί για όλα αλλά στο τέλος αγνοώ τους φόβους και ζω κανονικά, γιατί αλλιώς δεν έχει πλάκα. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, είχα προγραμματισμενο ταξίδι με τη δουλειά στη Νορβηγία. Βασανίστηκα για το αν θα το ακυρώσω ή όχι, κλάματα, χαμός, στο τέλος πήγα! 4 μηνών έγκυος, ολομόναχη, και από την Κρήτη να φτάσω στη μικρή πόλη της Νορβηγίας που πήγαινα άλλαξα 3 αεροπλάνα! Άσε που έτυχαν διαφορά παρατράγουδα, ακυρώσεις πτήσεων, διαμονή στη Γερμανία, χαμοοος! Τελικά όλα καλά και πέρασα ωραία :shock::!::-P

Καλά κάνεις!! Θες γιατί δυσκολεύτηκα να κάνω παιδάκι, θες γιατί κ ο γιατρός μου έχει πει να είμαι προσεκτική, θες γιατί φανταζόμουν πως θα είμαι πιο χαλαρή, δε μου βγαίνει σε αυτή τη φάση να είμαι αλλιώς. Ίσως γιατί έχω κ ανοιχτό το μέτωπο της μετακόμισης που με ζορίζει ψυχολογικά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , electra2021 είπε:

Τι να σας πω, εγώ γενικά είμαι άνθρωπος που ανησυχεί για όλα αλλά στο τέλος αγνοώ τους φόβους και ζω κανονικά, γιατί αλλιώς δεν έχει πλάκα. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, είχα προγραμματισμενο ταξίδι με τη δουλειά στη Νορβηγία. Βασανίστηκα για το αν θα το ακυρώσω ή όχι, κλάματα, χαμός, στο τέλος πήγα! 4 μηνών έγκυος, ολομόναχη, και από την Κρήτη να φτάσω στη μικρή πόλη της Νορβηγίας που πήγαινα άλλαξα 3 αεροπλάνα! Άσε που έτυχαν διαφορά παρατράγουδα, ακυρώσεις πτήσεων, διαμονή στη Γερμανία, χαμοοος! Τελικά όλα καλά και πέρασα ωραία :shock::!::-P

Βασικά αν δεν έχεις επιπλοκές και προβλήματα στην εγκυμοσύνη και αισθάνεσαι καλά μπορείς να πας όπου θες.Καπως έτσι την πάτησα εγώ όταν είχαμε κλεισμένα εισιτήρια για Ιταλία  με τον άντρα μου και ο γιατρός μας είπε να μην πάμε για καλό και για κακό ενώ ήμουν 3 μηνων εγκυος.Ειχα τελικά μια τέλεια εγκυμοσυνη και το μετάνιωσα που δεν πηγαμε.Τωρα είμαι πάλι στο εξωτερικό αλλά δεν υπηρχε κάτι που να με προβληματιζε πριν το ταξίδι και ξεκουράζομαι αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Konisn said:

Καλά κάνεις!! Θες γιατί δυσκολεύτηκα να κάνω παιδάκι, θες γιατί κ ο γιατρός μου έχει πει να είμαι προσεκτική, θες γιατί φανταζόμουν πως θα είμαι πιο χαλαρή, δε μου βγαίνει σε αυτή τη φάση να είμαι αλλιώς. Ίσως γιατί έχω κ ανοιχτό το μέτωπο της μετακόμισης που με ζορίζει ψυχολογικά. 

Αλίμονο, σε καταλαβαίνω! Κι εγώ αν δεν μου προέκυπταν αυτά δεν θα τα σχεδίαζα από μόνη μου ενώ ήξερα ότι είμαι έγκυος, το μόνο σίγουρο. Τυχαίνει όμως να έχουμε σπίτι στη νότια Κρήτη και η θάλασσα είναι πιο καθαρή εκεί, οπότε μέχρι εκεί τουλάχιστον πάω καμιά φορά τα σαββατοκύριακα, είναι περίπου 1.30 μισή ώρα με το αυτοκίνητο. 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοριτσια γύρισα από τον γιατρό…. Όλα καλά με τα μωρά… 868γρ το ένα κ 752γρ το άλλο… από τις 15 Ιουλίου κ μετά υπάρχει πιθανότητα να γεννήσω… όσο αντέχουν θα τα αφήσουμε μέσα μου είπε… αν καταφέρουν να φτάσουν κ 38 εβδομάδες θα είναι τέλεια. Αν λοιπόν δεν σπάσουν τα νερά νωρίτερα θα πάμε προγραμματισμένα με καισαρική… που κ τα νερά να έσπαγαν πάλι καισαρική θα κάναμε μου είπε εκτός αν μέχρι να φτάσω στο μαιευτήριο έχει βγει το παιδί σχεδόν μόνο του. 
Θαλασσα με αφήνει να πάω όσο θέλω απλά μου είπε να μην κάθομαι στον ήλιο κ να μην μένω με βρεγμένο μαγιό για ώρα.

τωρα για το οικονομικό έπαθα ένα σοκ γτ περίμενα να θέλει λιγότερα ο γιατρός… 2500€ μου είπε είναι η αμοιβή του κ 1900€ είναι για το Ιασώ το πακέτο για δίδυμα με καισαρική σε δίκλινο (τόσα θα πήγαινε κ σε τρίκλινο απλά το κάνουν προσφορά λόγω δίδυμων) κ θα μου κάνει αυτός λέει αναβάθμιση σε μονόκλινο δωρεάν. Είχα στο μυαλό μου ότι θα γεννούσα λητω αλλά μου είπε ότι διέκοψε τη συνεργασία για τις γέννες από τότε που έγινε το λητω πρώτη φορά μονάδα κοβιντ…οποτε πάμε Ιασώ. Η άλλη εναλλακτική θα ήταν το αρεταιειο αλλά δεν έχει μονάδα μενν αν χρειαστούν τα μωρά που σημαίνει πως θα τα πάρουν μόλις γεννηθούν κ θα πάνε μόνα τους ασυνόδευτα στο παίδων κ δεν μαρεσει καθόλου σαν ιδέα αυτό.. ο άντρας μου μόλις άκουσε τα 2500 είπε θα αρχίσει να χρεώνει παραπάνω τους γιατρούς στο συνεργείο :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Patataki83 είπε:

Λοιπόν κοριτσια γύρισα από τον γιατρό…. Όλα καλά με τα μωρά… 868γρ το ένα κ 752γρ το άλλο… από τις 15 Ιουλίου κ μετά υπάρχει πιθανότητα να γεννήσω… όσο αντέχουν θα τα αφήσουμε μέσα μου είπε… αν καταφέρουν να φτάσουν κ 38 εβδομάδες θα είναι τέλεια. Αν λοιπόν δεν σπάσουν τα νερά νωρίτερα θα πάμε προγραμματισμένα με καισαρική… που κ τα νερά να έσπαγαν πάλι καισαρική θα κάναμε μου είπε εκτός αν μέχρι να φτάσω στο μαιευτήριο έχει βγει το παιδί σχεδόν μόνο του. 
Θαλασσα με αφήνει να πάω όσο θέλω απλά μου είπε να μην κάθομαι στον ήλιο κ να μην μένω με βρεγμένο μαγιό για ώρα.

τωρα για το οικονομικό έπαθα ένα σοκ γτ περίμενα να θέλει λιγότερα ο γιατρός… 2500€ μου είπε είναι η αμοιβή του κ 1900€ είναι για το Ιασώ το πακέτο για δίδυμα με καισαρική σε δίκλινο (τόσα θα πήγαινε κ σε τρίκλινο απλά το κάνουν προσφορά λόγω δίδυμων) κ θα μου κάνει αυτός λέει αναβάθμιση σε μονόκλινο δωρεάν. Είχα στο μυαλό μου ότι θα γεννούσα λητω αλλά μου είπε ότι διέκοψε τη συνεργασία για τις γέννες από τότε που έγινε το λητω πρώτη φορά μονάδα κοβιντ…οποτε πάμε Ιασώ. Η άλλη εναλλακτική θα ήταν το αρεταιειο αλλά δεν έχει μονάδα μενν αν χρειαστούν τα μωρά που σημαίνει πως θα τα πάρουν μόλις γεννηθούν κ θα πάνε μόνα τους ασυνόδευτα στο παίδων κ δεν μαρεσει καθόλου σαν ιδέα αυτό.. ο άντρας μου μόλις άκουσε τα 2500 είπε θα αρχίσει να χρεώνει παραπάνω τους γιατρούς στο συνεργείο :lol:

Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!χωρίς να θέλω να  είμαι αδιάκριτη γιατί πας όμως με καισαρικη;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Patataki83 είπε:

Λοιπόν κοριτσια γύρισα από τον γιατρό…. Όλα καλά με τα μωρά… 868γρ το ένα κ 752γρ το άλλο… από τις 15 Ιουλίου κ μετά υπάρχει πιθανότητα να γεννήσω… όσο αντέχουν θα τα αφήσουμε μέσα μου είπε… αν καταφέρουν να φτάσουν κ 38 εβδομάδες θα είναι τέλεια. Αν λοιπόν δεν σπάσουν τα νερά νωρίτερα θα πάμε προγραμματισμένα με καισαρική… που κ τα νερά να έσπαγαν πάλι καισαρική θα κάναμε μου είπε εκτός αν μέχρι να φτάσω στο μαιευτήριο έχει βγει το παιδί σχεδόν μόνο του. 
Θαλασσα με αφήνει να πάω όσο θέλω απλά μου είπε να μην κάθομαι στον ήλιο κ να μην μένω με βρεγμένο μαγιό για ώρα.

τωρα για το οικονομικό έπαθα ένα σοκ γτ περίμενα να θέλει λιγότερα ο γιατρός… 2500€ μου είπε είναι η αμοιβή του κ 1900€ είναι για το Ιασώ το πακέτο για δίδυμα με καισαρική σε δίκλινο (τόσα θα πήγαινε κ σε τρίκλινο απλά το κάνουν προσφορά λόγω δίδυμων) κ θα μου κάνει αυτός λέει αναβάθμιση σε μονόκλινο δωρεάν. Είχα στο μυαλό μου ότι θα γεννούσα λητω αλλά μου είπε ότι διέκοψε τη συνεργασία για τις γέννες από τότε που έγινε το λητω πρώτη φορά μονάδα κοβιντ…οποτε πάμε Ιασώ. Η άλλη εναλλακτική θα ήταν το αρεταιειο αλλά δεν έχει μονάδα μενν αν χρειαστούν τα μωρά που σημαίνει πως θα τα πάρουν μόλις γεννηθούν κ θα πάνε μόνα τους ασυνόδευτα στο παίδων κ δεν μαρεσει καθόλου σαν ιδέα αυτό.. ο άντρας μου μόλις άκουσε τα 2500 είπε θα αρχίσει να χρεώνει παραπάνω τους γιατρούς στο συνεργείο :lol:

Ο γιατρός σου σου είπε ότι δεν έχει μονάδα μενν το Αρεταίειο;; Εγώ εκεί θα γεννήσω και δεν  το ήξερα.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Angela123 είπε:

Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!χωρίς να θέλω να  είμαι αδιάκριτη γιατί πας όμως με καισαρικη;

Είναι δίδυμα από εξωσωματική κ γενικά στα δίδυμα δεν το διακινδυνεύουν για φυσιολογικό τοκετό μου είπε.

πρίν από 3 λεπτά , Giwtou είπε:

Ο γιατρός σου σου είπε ότι δεν έχει μονάδα μενν το Αρεταίειο;; Εγώ εκεί θα γεννήσω και δεν  το ήξερα.....

Ναι έτσι μου είπε… είναι διευθυντής εκεί οποτε φαντάζομαι ξέρει τι ισχύει για το αρεταιειο 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Patataki83 είπε:

Λοιπόν κοριτσια γύρισα από τον γιατρό…. Όλα καλά με τα μωρά… 868γρ το ένα κ 752γρ το άλλο… από τις 15 Ιουλίου κ μετά υπάρχει πιθανότητα να γεννήσω… όσο αντέχουν θα τα αφήσουμε μέσα μου είπε… αν καταφέρουν να φτάσουν κ 38 εβδομάδες θα είναι τέλεια. Αν λοιπόν δεν σπάσουν τα νερά νωρίτερα θα πάμε προγραμματισμένα με καισαρική… που κ τα νερά να έσπαγαν πάλι καισαρική θα κάναμε μου είπε εκτός αν μέχρι να φτάσω στο μαιευτήριο έχει βγει το παιδί σχεδόν μόνο του. 
Θαλασσα με αφήνει να πάω όσο θέλω απλά μου είπε να μην κάθομαι στον ήλιο κ να μην μένω με βρεγμένο μαγιό για ώρα.

τωρα για το οικονομικό έπαθα ένα σοκ γτ περίμενα να θέλει λιγότερα ο γιατρός… 2500€ μου είπε είναι η αμοιβή του κ 1900€ είναι για το Ιασώ το πακέτο για δίδυμα με καισαρική σε δίκλινο (τόσα θα πήγαινε κ σε τρίκλινο απλά το κάνουν προσφορά λόγω δίδυμων) κ θα μου κάνει αυτός λέει αναβάθμιση σε μονόκλινο δωρεάν. Είχα στο μυαλό μου ότι θα γεννούσα λητω αλλά μου είπε ότι διέκοψε τη συνεργασία για τις γέννες από τότε που έγινε το λητω πρώτη φορά μονάδα κοβιντ…οποτε πάμε Ιασώ. Η άλλη εναλλακτική θα ήταν το αρεταιειο αλλά δεν έχει μονάδα μενν αν χρειαστούν τα μωρά που σημαίνει πως θα τα πάρουν μόλις γεννηθούν κ θα πάνε μόνα τους ασυνόδευτα στο παίδων κ δεν μαρεσει καθόλου σαν ιδέα αυτό.. ο άντρας μου μόλις άκουσε τα 2500 είπε θα αρχίσει να χρεώνει παραπάνω τους γιατρούς στο συνεργείο :lol:

Με το καλό!!!! Μέσα Ιουλίου είναι μια χαρά. Κ γω Ιασω θα γεννήσω. Δεν έχω κάνει ακόμα συζήτηση για χρήματα. Την επόμενη φορά....

πρίν από 33 λεπτά , electra2021 είπε:

Αλίμονο, σε καταλαβαίνω! Κι εγώ αν δεν μου προέκυπταν αυτά δεν θα τα σχεδίαζα από μόνη μου ενώ ήξερα ότι είμαι έγκυος, το μόνο σίγουρο. Τυχαίνει όμως να έχουμε σπίτι στη νότια Κρήτη και η θάλασσα είναι πιο καθαρή εκεί, οπότε μέχρι εκεί τουλάχιστον πάω καμιά φορά τα σαββατοκύριακα, είναι περίπου 1.30 μισή ώρα με το αυτοκίνητο. 

1.30 ώρα δεν είναι τπτ. Εννοείται να πας και να το ευχαριστηθείς!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Patataki83 είπε:

Είναι δίδυμα από εξωσωματική κ γενικά στα δίδυμα δεν το διακινδυνεύουν για φυσιολογικό τοκετό μου είπε.

Ναι έτσι μου είπε… είναι διευθυντής εκεί οποτε φαντάζομαι ξέρει τι ισχύει για το αρεταιειο 

Ναι όντως δίκιο έχεις.... Έχει μόνο για όσα γεννιούνται λέει πάνω από 1500 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...