Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Κορίτσια επειδή και μένα μου τα λέγανε αυτά οτι το κακομαθαίνω το παιδί. Πληροφόρησα τα άτομα που το έλεγαν οτι στο βιβλιάριο υγείας του παιδιού λέει οτι τα μωρά δεν κακομαθαίνουν και χρειάζονται την αγκαλιά μας.

Όντως, εάν ανοίξετε το βιβλιάριο υγείας, το αναγράφει. Δεν θυμάμαι όμως σε πια σελίδα ακριβώς. Είναι με μαύρα έντονα γράμματα. Ποιος ξέρει τι έχουν ακούσει τα αυτιά των γιατρών τόσα χρόνια που το γράψανε και στο βιβλιάριο ! Από τότε που το είπα αυτό πάντως σταμάτησαν να το λένε. Το έχω βρει πλέον λοιπόν και λέω για ότι και εάν κάνω ο παιδίατρος μου το είπε! Εάν και δεν θα έπρεπε να εξηγούμαστε για τέτοια θέματα αλλά τουλάχιστον τελειώνουν σύντομα αχρείαστες συζητήσεις. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν κάθομαι να ασχοληθώ μαζί της. Έχει τσακωθεί με τον άντρα μ κ τώρα προσπαθεί να έχει σχέσεις μαζί μας για το εγγόνι. Έχει πει πολλά και δυστυχώς είναι ένα άτομο χωρίς όρια. Εγώ πάντως χάρηκα που το παιδί έκλαψε. Γιατί κάτι δεν του άρεσε κ το έδειξε. Ενώ σε εμάς δεν κλαίει καθόλου. Άρα κάτι καλό του κάνουμε κ του αρέσει. 
Οι δικοί μ από την άλλη δεν μου λένε τπτ με στηρίζουν και ας μην ξέρουν από θηλασμό. Κ ειδικά με την αγκαλιά μου λένε τώρα π είναι μικρό θέλει να είναι πάνω σ να σε μυρίζει. Κ αν δεν ξέρουν κάτι έχουν θέληση να μάθουν, και ακούνε συμβουλές κλπ. Η πεθερά ότι της πω θα πει το δικό της κ επιμένει ενώ δεν έχει δίκιο. Τώρα που οι ορμόνες μου κάπως έχουν καλμάρει και τα βλέπω σφαιρικά καταλαβαίνω ποσό μεγάλη διαφορά έχουν μεταξύ τους οι γονείς μ και τα πεθερικά. Κ όχι επειδή έχω εγώ το θέμα αλλά επειδή έχουν άλυτα θέματα δικά τους.   Δεν μπορώ όμως να τα λύσω εγώ, ούτε το παιδί μου να είναι ακούει τέτοια. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα την βοήθεια σας, την στήριξη σας .. δεν ξέρω πλέον. Έχω μεγάλο θέμα με τον ύπνο της μικρής. Ξυπνάει 2 φορές μέσα στην νύχτα αλλά πολλές φορές μπορεί να μου πάρει και 2 ώρες να την βάλω στην κούνια της και να παραμείνει κοιμισμένη. Την κοιμίζω αγκαλιά κάνοντας βόλτες πάνω κάτω στο δωμάτιο και ενώ φαίνεται κοιμισμένη την ακουμπάω στην κούνια και ξυπνάει. Ειλικρινά δεν αντέχω άλλο .. πονάνε τα χέρια μου και κυρίως ψυχολογικά είμαι ράκος. Το κακό είναι που ο άντρας μου δουλεύει βάρδιες και όταν είμαι μόνη μου σπίτι βράδυ τα παίζω κανονικά. Τι να κάνω για να αλλάξει; Μήπως έτσι όπως την ακουμπάω την ξυπνάω; Υπάρχει κάποιος τρόπος που δεν έχω σκεφτεί η δόλια μάνα; Θέλω να προσπαθήσω να την βάλω στο κρεβάτι μας αλλά φοβάμαι μην την  πλακώσω. Ή έστω τι να κάνω να σκέφτομαι λίγο θετικά.. με έχει πάρει τελείως από κάτω. 

Link to comment
Share on other sites

@thelνα έχεις σχεδόν σκοτάδι μέσα στο δωμάτιο και γενικά το παιδί να μην έχει υπερδιέγερση  από φώτα οθόνες μουσική ομιλίες. Όταν τη βάζεις κάτω θα της κρατάς τα χέρια να μην πέφτουν. Και θα βάζεις πρώτα τον πωπω στη κούνια κ τελευταίο το κεφάλι. Και μετά να του αφήνεις το χέρι σου από πάνω για λίγα λεπτά να σε καταλαβαίνει. Εγώ αυτό κάνω αλλά κ πάλι υπάρχουν φορές που ξανά ξυπνάει. Γενικά να έχεις συγκεκριμένη ώρα που ξεκινάει η ρουτίνα σας για τον βραδυνο ύπνο κ αυτό θα κάνετε κάθε μέρα. Τους αρέσει να έχουν πρόγραμμα που θα ακολουθείτε καθημερινά. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Rina_87 είπε:

@thelνα έχεις σχεδόν σκοτάδι μέσα στο δωμάτιο και γενικά το παιδί να μην έχει υπερδιέγερση  από φώτα οθόνες μουσική ομιλίες. Όταν τη βάζεις κάτω θα της κρατάς τα χέρια να μην πέφτουν. Και θα βάζεις πρώτα τον πωπω στη κούνια κ τελευταίο το κεφάλι. Και μετά να του αφήνεις το χέρι σου από πάνω για λίγα λεπτά να σε καταλαβαίνει. Εγώ αυτό κάνω αλλά κ πάλι υπάρχουν φορές που ξανά ξυπνάει. Γενικά να έχεις συγκεκριμένη ώρα που ξεκινάει η ρουτίνα σας για τον βραδυνο ύπνο κ αυτό θα κάνετε κάθε μέρα. Τους αρέσει να έχουν πρόγραμμα που θα ακολουθείτε καθημερινά. 

Τα κάνω όλα αυτά που είπες .. ρουτινα .. στανταρ ωρα .. σκοταδι κτλ κτλ :(. Τα χέρια μόνο δεν κρατάω όταν την ακουμπάω. Με το που πάω να κάνω κίνηση να την βάλω προς τα κάτω ξεκινάει να κουνιέται. Κάνω και εγω την τεχνική πρώτα να ακουμπάω τον πωπουδάκο και μετά το κεφάλι και κρατάω λίγο και το στήθος όταν την αφήνω για να ηρεμεί. Υπάρχουν αρκετές φορές όμως που ξυπνάει κανονικά.. και άμα μου το κάνει 2 φορές εγώ χάνω την υπομονή μου.. και μετά προσπαθώ μέσα σε πέντε λεπτά να την ξαναβάλω.. και τελικά μας πάει καροτσάκι 2 ώρες μέχρι να κοιμηθεί. Μήπως φταίει που της αλλάζω πάνα μέσα στην νύχτα με μωρομάντηλο ; Αλλά πολλές φορές μου κάνει κακάκια να την αφήσω έτσι; Βασικά να σας πω τι κάνω .. μόλις σηκωθεί μέσα στην νύχτα θα αλλάξω πάνα θα την θηλάσω και θα την σηκώσω να την περπατήσω κανά 20 λεπτο. Από την πρώτη στιγμή που την σηκώνω για να κόψουμε βόλτες έχει κλειστά τα μάτια αλλά δεν κοιμάται βαριά.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, thel είπε:

Εγώ θα ήθελα την βοήθεια σας, την στήριξη σας .. δεν ξέρω πλέον. Έχω μεγάλο θέμα με τον ύπνο της μικρής. Ξυπνάει 2 φορές μέσα στην νύχτα αλλά πολλές φορές μπορεί να μου πάρει και 2 ώρες να την βάλω στην κούνια της και να παραμείνει κοιμισμένη. Την κοιμίζω αγκαλιά κάνοντας βόλτες πάνω κάτω στο δωμάτιο και ενώ φαίνεται κοιμισμένη την ακουμπάω στην κούνια και ξυπνάει. Ειλικρινά δεν αντέχω άλλο .. πονάνε τα χέρια μου και κυρίως ψυχολογικά είμαι ράκος. Το κακό είναι που ο άντρας μου δουλεύει βάρδιες και όταν είμαι μόνη μου σπίτι βράδυ τα παίζω κανονικά. Τι να κάνω για να αλλάξει; Μήπως έτσι όπως την ακουμπάω την ξυπνάω; Υπάρχει κάποιος τρόπος που δεν έχω σκεφτεί η δόλια μάνα; Θέλω να προσπαθήσω να την βάλω στο κρεβάτι μας αλλά φοβάμαι μην την  πλακώσω. Ή έστω τι να κάνω να σκέφτομαι λίγο θετικά.. με έχει πάρει τελείως από κάτω. 

καλημέρα κορίτσι μου. και μεις κάτι αντίστοιχο ζούμε.  άμα δεν πάει 2 δεν κοιμάται.. είναι και βαρύς και μου χει κόψει τα χέρια και την μέση.. τον κάνω μπάνιο 20.30.. 21:00 ξεκινάμε το τάισμα και αποκοιμαται στο στήθος.. χαίρομαι εγώ,  πάω να τον βάλω στο λικνο , γαρίδα το μάτι και ξανά από την αρχή.. χθες φτάσαμε 2 η ώρα μέχρι να κοιμηθεί βαριά και ξυπνησε πριν λίγο από τότε.. εμάς πάντως μας βοηθούν και οι λευκοί ήχοι μεχρι να τον παρει ο ύπνος... επίσης του εχω μια κουβερτούλα οταν τον κοιμίζω και τον βαζω οπως ειναι τυλιγμένος με αυτη στο λίκνο, να μη καταλάβει τη διαφορά θερμοκρασίας του σεντονιου..μέσα στην ημέρα κοιμάται η μικρούλα;;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anastasiade είπε:

καλημέρα κορίτσι μου. και μεις κάτι αντίστοιχο ζούμε.  άμα δεν πάει 2 δεν κοιμάται.. είναι και βαρύς και μου χει κόψει τα χέρια και την μέση.. τον κάνω μπάνιο 20.30.. 21:00 ξεκινάμε το τάισμα και αποκοιμαται στο στήθος.. χαίρομαι εγώ,  πάω να τον βάλω στο λικνο , γαρίδα το μάτι και ξανά από την αρχή.. χθες φτάσαμε 2 η ώρα μέχρι να κοιμηθεί βαριά και ξυπνησε πριν λίγο από τότε.. εμάς πάντως μας βοηθούν και οι λευκοί ήχοι μεχρι να τον παρει ο ύπνος... επίσης του εχω μια κουβερτούλα οταν τον κοιμίζω και τον βαζω οπως ειναι τυλιγμένος με αυτη στο λίκνο, να μη καταλάβει τη διαφορά θερμοκρασίας του σεντονιου..μέσα στην ημέρα κοιμάται η μικρούλα;;

Βάζω και εγώ λευκούς ήχους .. τρεις συσκευές έχω αγοράσει σκέψου ! Κουβερτούλα δεν βάζω γιατί έχω υπνόσακο αλλά όντως η διαφορά θερμοκρασίας παίζει ρόλο .. πρέπει να βάζω κάτι πάνω από το σεντόνι να μην είναι κρύο. Μέσα στην ημέρα το ίδιο ζόρι με τους ύπνους .. εκεί που κάπως είχαμε στρώσει.. κοιμάται λίγο σε σχέση με αυτό που "πρέπει" για την ηλικία της.. και πολλές φορές με ζόρι μέχρι να την πάρει ο ύπνος! Εσένα πως κοιμάται; Τώρα που έχει φτιάξει ο καιρός την βγάζω έξω τα απογεύματα να κοιμάται στο καρότσι να γλυτώνω και εγώ όλη την διαδικασία του ύπνου! Πρέπει με κάποιο μαγικό τρόπο να το δω χαλαρά και να αποκτήσω υπομονή.. απλά εκείνες τις στιγμές νοιώθω οτι όλη μου η ζωή από δω και πέρα θα είναι έτσι και απελπίζομαι. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, thel είπε:

Τα κάνω όλα αυτά που είπες .. ρουτινα .. στανταρ ωρα .. σκοταδι κτλ κτλ :(. Τα χέρια μόνο δεν κρατάω όταν την ακουμπάω. Με το που πάω να κάνω κίνηση να την βάλω προς τα κάτω ξεκινάει να κουνιέται. Κάνω και εγω την τεχνική πρώτα να ακουμπάω τον πωπουδάκο και μετά το κεφάλι και κρατάω λίγο και το στήθος όταν την αφήνω για να ηρεμεί. Υπάρχουν αρκετές φορές όμως που ξυπνάει κανονικά.. και άμα μου το κάνει 2 φορές εγώ χάνω την υπομονή μου.. και μετά προσπαθώ μέσα σε πέντε λεπτά να την ξαναβάλω.. και τελικά μας πάει καροτσάκι 2 ώρες μέχρι να κοιμηθεί. Μήπως φταίει που της αλλάζω πάνα μέσα στην νύχτα με μωρομάντηλο ; Αλλά πολλές φορές μου κάνει κακάκια να την αφήσω έτσι; Βασικά να σας πω τι κάνω .. μόλις σηκωθεί μέσα στην νύχτα θα αλλάξω πάνα θα την θηλάσω και θα την σηκώσω να την περπατήσω κανά 20 λεπτο. Από την πρώτη στιγμή που την σηκώνω για να κόψουμε βόλτες έχει κλειστά τα μάτια αλλά δεν κοιμάται βαριά.

 

 

Καλησπέρα μανούλα και υπομονή!! Τα κανείς όλα τέλεια ! Και εγώ στην αρχή μέσα στη νύχτα τον άλλαζα πάνα και μετά τον τάιζα με αποτέλεσμα να αρχίσει να κλαίει επειδή πεινάει και μετά κοιμόταν πολύ δύσκολα . Ετσι το έκοψα το βραδυνο άλλαγμα πάνας και τον αλλάζω το πρωί που ξυπνάει , βέβαια δεν θα σου κρύψω ότι πολλές φορές ξυπνάει βρεγμένος από τσίσα . Επίσης τώρα που έχει κλείσει τους δυο μήνες ο δικός μου τα βραδιά σπάνια κάνει κακακια στον ύπνο και τα κάνει όλα τα πρωί , εσενα το μωράκι σου ποσό είναι ; Ακόμα προσπάθησε να την ταΐζεις τη νύχτα πριν αρχίσει την γκρίνια, αν δεν το κανείς ήδη , δηλαδή με το πρώτο σημάδι πείνας (εμένα ξεκινάει κάτι μουγκρητά που ίσα που ακούγονται και ετσι τρώει με κλειστά μάτια ). Και επίσης όταν ανοίγει τα μάτια και ξυπνάει (αν δεν κλαίει) προσπάθησε να την αφήνεις χωρίς να την πάρεις αγκαλιά γιατί μπορεί να μήν είναι τελείως ξύπνια και να ξανακοιμηθεί . Βέβαια το κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό και μπορεί αυτά που σου λέω να μην της ταιριάξουν αλλά προσπάθησε το ❤️ Υπομονή σε όλες μας και πολλές αγκαλίτσες 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, thel είπε:

Βάζω και εγώ λευκούς ήχους .. τρεις συσκευές έχω αγοράσει σκέψου ! Κουβερτούλα δεν βάζω γιατί έχω υπνόσακο αλλά όντως η διαφορά θερμοκρασίας παίζει ρόλο .. πρέπει να βάζω κάτι πάνω από το σεντόνι να μην είναι κρύο. Μέσα στην ημέρα το ίδιο ζόρι με τους ύπνους .. εκεί που κάπως είχαμε στρώσει.. κοιμάται λίγο σε σχέση με αυτό που "πρέπει" για την ηλικία της.. και πολλές φορές με ζόρι μέχρι να την πάρει ο ύπνος! Εσένα πως κοιμάται; Τώρα που έχει φτιάξει ο καιρός την βγάζω έξω τα απογεύματα να κοιμάται στο καρότσι να γλυτώνω και εγώ όλη την διαδικασία του ύπνου! Πρέπει με κάποιο μαγικό τρόπο να το δω χαλαρά και να αποκτήσω υπομονή.. απλά εκείνες τις στιγμές νοιώθω οτι όλη μου η ζωή από δω και πέρα θα είναι έτσι και απελπίζομαι. 

και μένα δεν κοιμάται όσο πρέπει σύμφωνα με αυτά που διαβάζω.. μέσα στην ημέρα αντε να κάνει 4 - 5 10λεπτους ύπνους και αυτούς στην αγκαλιά.. το βράδυ προσπαθώ να τον βάλω για ύπνο νωρίς αλλά ξυπνάει συνέχεια...τον βαθύ ύπνο τον κάνει μετα τις 2 και ξυπνάει 7 - 8 το πρωί,τρωει και ξανακοιμαται για κάνα 2 ώρες..  και αυτά όχι στάνταρ αλλά συνήθως έτσι κοιμόμαστε...είχα απελπιστεί και γω αλλά πλέον χαλάρωσα και πάω με τους ρυθμούς του ,λέω στον εαυτό μου υπομονή , πόσο θα κρατήσει κ αυτό.. μεγαλώνουν γρήγορα , θα στρώσει το ωράριο.. απολαμβάνω την αγκαλιά του και είμαι ήρεμη για να είναι και εκείνος.. υπομονή σου εύχομαι,  δεν θα κρατήσει για πάντα αυτό να σκέφτεσαι ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kallibabyboy είπε:

Καλησπέρα μανούλα και υπομονή!! Τα κανείς όλα τέλεια ! Και εγώ στην αρχή μέσα στη νύχτα τον άλλαζα πάνα και μετά τον τάιζα με αποτέλεσμα να αρχίσει να κλαίει επειδή πεινάει και μετά κοιμόταν πολύ δύσκολα . Ετσι το έκοψα το βραδυνο άλλαγμα πάνας και τον αλλάζω το πρωί που ξυπνάει , βέβαια δεν θα σου κρύψω ότι πολλές φορές ξυπνάει βρεγμένος από τσίσα . Επίσης τώρα που έχει κλείσει τους δυο μήνες ο δικός μου τα βραδιά σπάνια κάνει κακακια στον ύπνο και τα κάνει όλα τα πρωί , εσενα το μωράκι σου ποσό είναι ; Ακόμα προσπάθησε να την ταΐζεις τη νύχτα πριν αρχίσει την γκρίνια, αν δεν το κανείς ήδη , δηλαδή με το πρώτο σημάδι πείνας (εμένα ξεκινάει κάτι μουγκρητά που ίσα που ακούγονται και ετσι τρώει με κλειστά μάτια ). Και επίσης όταν ανοίγει τα μάτια και ξυπνάει (αν δεν κλαίει) προσπάθησε να την αφήνεις χωρίς να την πάρεις αγκαλιά γιατί μπορεί να μήν είναι τελείως ξύπνια και να ξανακοιμηθεί . Βέβαια το κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό και μπορεί αυτά που σου λέω να μην της ταιριάξουν αλλά προσπάθησε το ❤️ Υπομονή σε όλες μας και πολλές αγκαλίτσες 

Είναι 4 μηνών και κάνει ακόμα μέσα στην νύχτα κακάκια. Θα εφαρμόσω σιγά σιγά οτι μου είπατε .. όλο και κάτι θα βοηθήσει. Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις συμβουλές και την δύναμη .. όσο να πεις σκέφτομαι δεν είμαι η μόνη. Ένοιωθα και άσχημα οτι το ταλαιπωρώ το μωράκι μου και δεν ξεκουράζεται καθόλου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Geia sas koritsia!

Diavazw osa grafetsi gia ton ypno! Einai ena thema pou talaipwrei oles tis manoules🤪🤪🤪🤪Egw parakolouthisa ena seminario kai me ypomoni kai epimoni kataferame na koimomaste sto likno kata ti diarkeia tis meras, enw pio prin o mikros koimotan mono stin agkalia mou kai mono sto stithos. Einai enas logariasnos sto instagram m_formama, apo ekei agorasa to seminario. Dinei poly kales symboules❤️❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anriana είπε:

Geia sas koritsia!

Diavazw osa grafetsi gia ton ypno! Einai ena thema pou talaipwrei oles tis manoules🤪🤪🤪🤪Egw parakolouthisa ena seminario kai me ypomoni kai epimoni kataferame na koimomaste sto likno kata ti diarkeia tis meras, enw pio prin o mikros koimotan mono stin agkalia mou kai mono sto stithos. Einai enas logariasnos sto instagram m_formama, apo ekei agorasa to seminario. Dinei poly kales symboules❤️❤️❤️❤️

Την m_formama την ακολουθώ και εγώ στο insta και η αλήθεια είναι μου αρέσει πολύ έτσι όπως γράφει .. έχει και πολύ χιούμορ ! Αγόρασες τα μαγνητοσκοπημένα σεμινάρια ; Η παρακολούθησες κάποιο live ;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, thel είπε:

Την m_formama την ακολουθώ και εγώ στο insta και η αλήθεια είναι μου αρέσει πολύ έτσι όπως γράφει .. έχει και πολύ χιούμορ ! Αγόρασες τα μαγνητοσκοπημένα σεμινάρια ; Η παρακολούθησες κάποιο live ;

Nai to magnitoskopimeno seminario agorasa kai itan poly kalo!🤗

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Anastasiade είπε:

κορίτσι μου ξέρεις αν έχει και κάποιο site η κοπέλα;; γιατί δεν έχω instagram 

Σου έστειλα το link σε προσωπικό μήνυμα κορίτσι 

18 ώρες πρίν, thel είπε:

Βάζω και εγώ λευκούς ήχους .. τρεις συσκευές έχω αγοράσει σκέψου ! Κουβερτούλα δεν βάζω γιατί έχω υπνόσακο αλλά όντως η διαφορά θερμοκρασίας παίζει ρόλο .. πρέπει να βάζω κάτι πάνω από το σεντόνι να μην είναι κρύο. Μέσα στην ημέρα το ίδιο ζόρι με τους ύπνους .. εκεί που κάπως είχαμε στρώσει.. κοιμάται λίγο σε σχέση με αυτό που "πρέπει" για την ηλικία της.. και πολλές φορές με ζόρι μέχρι να την πάρει ο ύπνος! Εσένα πως κοιμάται; Τώρα που έχει φτιάξει ο καιρός την βγάζω έξω τα απογεύματα να κοιμάται στο καρότσι να γλυτώνω και εγώ όλη την διαδικασία του ύπνου! Πρέπει με κάποιο μαγικό τρόπο να το δω χαλαρά και να αποκτήσω υπομονή.. απλά εκείνες τις στιγμές νοιώθω οτι όλη μου η ζωή από δω και πέρα θα είναι έτσι και απελπίζομαι. 

@thel υπομονή κ ψυχραιμία κορίτσι μου. Εσύ προσπάθησε να συνεχίσεις τη ρουτίνα σας κι αυτά που είπαν τα κορίτσια και θα έρθουν και καλύτερες μέρες...δεν μπορεί..δεν θα είναι όλη σου η ζωή έτσι..αλίμονο.απλα θεωρώ κάποια μωρά μπαίνουν σε ένα Ρυθμό πιο νωρίς κ καποια λίγο πιο μετα.

Εμείς χθες κάναμε το 2ο εμβόλιο κ του έδωσε κ το πόσιμο για τον ροταιο..είναι 7400kg και 63εκ! Η μεγάλη χαρά που μου έδωσε ο γιατρός είναι που είπε να κόψουμε την αποστείρωση νερού και μπιμπερο..πολύ το χάρηκα γιατί με είχε κουράσει .Επίσης μας αύξησε το γάλα από 120 σε 160ml..μου είπε να βάζω 10ml παραπάνω νερο απ' ότι αντιστοιχεί στις 5 μεζούρες.εχει πει σε καμία το ίδιο ο γιατρός της;;

Κατά τ αλλά από πριν πάμε στο γιατρό, από το πρωί δηλαδή μέχρι το βράδυ δεν κοιμόταν καθόλου ο μικρός  ,είχε τρομερή γκρίνια αλλά κάποιες στιγμές ξεκαρδιζοταν κ μιλούσε πολύ . Με ξεπατωσε κ προσπαθούσα να δουλέψω αλλά ήταν αδύνατον γιατί ο άνδρας Μ δεν μπορούσε με τίποτα να τον ηρεμήσει.κλεισαμε τη 13η εβδομάδα με βάση τη ΠΗΤ μου..λέτε να είναι άλμα ?!κοιμήθηκε 7ωρο σερί το βράδυ από τη κούραση.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...