Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Irenesirene είπε:

Καλησπέρα σας! Δεν περίμενα ότι θα είχατε προλάβει να πείτε τόσα πολλά, τόσο σύντομα, οπότε δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλες τις σελίδες. 

Για να βρίσκομαι εδώ, προφανώς περιμένω κι εγώ το Δεκέμβρη να κρατήσω μια καινούρια αγκαλίτσα! Απλά, έχω μια μπέμπα σχεδόν έντεκα μηνών και δεν πρόλαβα να σας ψάξω νωρίτερα. 

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη η ομάδα με βοήθησε πάρα πολύ να μη νιώθω μόνη και να μην πανικιβαλομαι, μιας και ήταν μια δύσκολη εγκυμοσύνη. 

Καλώς σας βρήκα λοιπόν και υπόσχομαι να διαβάσω όλα τα μηνύματα σας, ώστε να συμβαδισω μαζί σας! 

Έχω αυχενική 21 του μήνα και ΠΗΤ 25.12. Είναι καμιά άλλη που γεννά σε δημόσιο νοσοκομείο?! 

Καλώς βρεθήκαμε! Να πάνε όλα καλά για όλες μας και να έρθουν χαρές στις αγκαλιές μας!!! 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!

3 ώρες πρίν, riri88 είπε:

Κορίτσια όλα καλά εδώ!!! Είναι ένα υγιέστατο ζωηρό αγοράκι που έκανε ατελείωτες κωλοτουμπες !!! Καιρός να χαρούμε την εγκυμοσύνη μας!!! Χαιδεψτε κοιλιτσες!!!

Ωπ! Να τος ο πρώτος μπεμπης της παρέας! Με το καλό το ζουζούνι σας!!! 

11 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

52.35 η χοριακή μου με μια μέρα καθυστέρηση. Είναι οκκ;;;   

Είναι μια χαρά! Σημασία δεν έχει με τι νούμερο ξεκινάς, αρκεί να διπλασιαζεται εντός 48 - 72 ωρών! Με το καλό!!!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Ωπ! Να τος ο πρώτος μπεμπης της παρέας! Με το καλό το ζουζούνι σας!!! 

Είναι μια χαρά! Σημασία δεν έχει με τι νούμερο ξεκινάς, αρκεί να διπλασιαζεται εντός 48 - 72 ωρών! Με το καλό!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.... Θα κάνω την Τρίτη το πρωί και θα σας ενημερώσω όταν βγουν το απόγευμα

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Ραφαέλλα μου εγώ που έχω κι άλλο ένα πολύ μικρό παιδάκι ακόμα, μπορώ να σου πω ότι ώρες ώρες την ξεχνάω την εγκυμοσύνη. Πραγματικά καμμία σχέση η μια με την αλλη εγκυμοσύνη. Αν και σε αυτή είχα και δύσκολα συμπτώματα έπρεπε να τα ξεχνάω για το μωρό.

Εντωμεταξύ το παιδί μου που σας έλεγε ότι είχε πυρετό τελικά μόλις έπεσε αβγαλε εξανθήματα. Έχει τελικά την ίωση αιφνίδιο εξάνθημα. Λογικά σε δύ μέρες θα υποχωρήσουν κι αυτά να τελειώνουμε.

Αντε κοντέυεις, με το καλό!

Με το καλό κορίτσι μου...

Καλημεραα εύχομαι σύντομα καλά το αγοράκι σου!! Εχεις δίκιο όταν εχεις κ ένα άλλο παιδί πρέπει να το ξεχνάς για λίγο για το άλλο!! Εύχομαι να σας περάσουν τα συμπτώματα τα δύσκολα κ να σας είναι πιο εύκολα κ με το άλλο παιδί!!! 

17 ώρες πρίν, marina39 είπε:

Καλησπέρα σε όλες. εγώ είχα αυχενική την Τρίτη πήρα σήμερα αποτελέσματα, είναι 1/1005 και μου ζήτησε και εμένα NIPT οπωσδήποτε αλλά θα κάνω και CVS για να είμαστε σίγουροι.

 

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου όλα καλά θα είναι θα δεις :) 

7 ώρες πρίν, Irenesirene είπε:

Καλησπέρα σας! Δεν περίμενα ότι θα είχατε προλάβει να πείτε τόσα πολλά, τόσο σύντομα, οπότε δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλες τις σελίδες. 

Για να βρίσκομαι εδώ, προφανώς περιμένω κι εγώ το Δεκέμβρη να κρατήσω μια καινούρια αγκαλίτσα! Απλά, έχω μια μπέμπα σχεδόν έντεκα μηνών και δεν πρόλαβα να σας ψάξω νωρίτερα. 

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη η ομάδα με βοήθησε πάρα πολύ να μη νιώθω μόνη και να μην πανικιβαλομαι, μιας και ήταν μια δύσκολη εγκυμοσύνη. 

Καλώς σας βρήκα λοιπόν και υπόσχομαι να διαβάσω όλα τα μηνύματα σας, ώστε να συμβαδισω μαζί σας! 

Έχω αυχενική 21 του μήνα και ΠΗΤ 25.12. Είναι καμιά άλλη που γεννά σε δημόσιο νοσοκομείο?! 

Καλώς βρεθήκαμε! Να πάνε όλα καλά για όλες μας και να έρθουν χαρές στις αγκαλιές μας!!! 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Να σου ζήσει και το άλλο παιδάκι σου!!! 

7 ώρες πρίν, riri88 είπε:

Κορίτσια όλα καλά εδώ!!! Είναι ένα υγιέστατο ζωηρό αγοράκι που έκανε ατελείωτες κωλοτουμπες !!! Καιρός να χαρούμε την εγκυμοσύνη μας!!! Χαιδεψτε κοιλιτσες!!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!! Αγοράκι ε!! Μπράβο τέλεια!! Στειλε μου την ΠΗΤ να το βάλω στο πινακακι 

Πινακακι 

Freedom1998 --> αυχενική 31/05, ΠΗΤ: 10/12

tzinaki7 --> αυχενική 03/06, ΠΗΤ: 16/12

marina39 --> αυχενική 07/06

Κωνσταντινα13 —> αυχενική 06/06, ΠΗΤ: 12/12

 Hope.2019 --> αυχενική 08/06, ΠΗΤ: 18/12

 Riri88 --> αυχενική 09/06, ΑΓΟΡΑΚΙ

  Ellidr --> αυχενική 13/06 

Rafaella123 --> αυχενική 14/06 

 Marpi91 --> αυχενική 15/06 

Maritsaki —>αυχενική 17/06

 Sisii --> αυχενική 17/06

Annie4 --> αυχενική 21/06

Irenesirene —> αυχενική 21/06 

 Εφη Γιωργακη —> αυχενική 22/06
 
Queen —> αυχενική 23/06
 
Ολετ —> αυχενική 29/06 
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, marina39 είπε:

Καλησπέρα σε όλες. εγώ είχα αυχενική την Τρίτη πήρα σήμερα αποτελέσματα, είναι 1/1005 και μου ζήτησε και εμένα NIPT οπωσδήποτε αλλά θα κάνω και CVS για να είμαστε σίγουροι.

 

Καλημέρα!Να σε ρωτήσω επειδή μάλλον είμαστε κοντά ηλικιακά από ότι έχω καταλάβει (είμαι 39), cvs σου πρότειναν λόγω ηλικίας σε συνδυασμό με τις πιθανότητες ή για άλλο λόγο ;Επισης ,γιατί όχι αμνιο και CVS και βασικά γνωρίζεις τις διαφορές;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα13 είπε:

Καλημέρα!Να σε ρωτήσω επειδή μάλλον είμαστε κοντά ηλικιακά από ότι έχω καταλάβει (είμαι 39), cvs σου πρότειναν λόγω ηλικίας σε συνδυασμό με τις πιθανότητες ή για άλλο λόγο ;Επισης ,γιατί όχι αμνιο και CVS και βασικά γνωρίζεις τις διαφορές;

 

Καλησπέρα. Εγώ είμαι 43 και πέρυσι, για το πρώτο μου, η γιατρός μου, μου είπε να μην μπω στον κόπο για nipt, μιας και αν δείξει κάτι, δεν θα αποφύγω την αμνιο. 

Αμνιο απ ότι έχω καταλάβει κάνουν σχεδόν σε όλες όσες είναι άνω των 40 ή πλησιάζουν. Είναι πάρα πολύ έγκυρο το αποτέλεσμα και αυτό τους βολεύει για να είναι και οι γιατροί καλυμμένοι. 

Δεν ξέρω καμία που να έχει κάνει CVS, αλλά απ όσα διαβάζω, γίνεται νωρίτερα, οπότε κερδίζεις χρόνο και δείχνει αποτελέσματα για περισσότερα σύνδρομα. Από την άλλη δεν γνωρίζω καθόλου τα ποσοστά αξιοπιστίας της. Αν μάθετε κάτι περισσότερο, θα με ενδιέφερε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια 

Νομίζω ότι έχω πέσει σε κατάθλιψη 

Δεν έχω όρεξη για τίποτα 

Ούτε για βόλτες ούτε για δουλειές , ούτε για φαι 

Μόνο να κοιμάμαι θέλω 

Δε ξέρω πως να το διαχειριστώ 

Τι έχω πάθει;

Άλλο πάλι κ αυτό 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Irenesirene είπε:

Καλησπέρα σας! Δεν περίμενα ότι θα είχατε προλάβει να πείτε τόσα πολλά, τόσο σύντομα, οπότε δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλες τις σελίδες. 

Για να βρίσκομαι εδώ, προφανώς περιμένω κι εγώ το Δεκέμβρη να κρατήσω μια καινούρια αγκαλίτσα! Απλά, έχω μια μπέμπα σχεδόν έντεκα μηνών και δεν πρόλαβα να σας ψάξω νωρίτερα. 

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη η ομάδα με βοήθησε πάρα πολύ να μη νιώθω μόνη και να μην πανικιβαλομαι, μιας και ήταν μια δύσκολη εγκυμοσύνη. 

Καλώς σας βρήκα λοιπόν και υπόσχομαι να διαβάσω όλα τα μηνύματα σας, ώστε να συμβαδισω μαζί σας! 

Έχω αυχενική 21 του μήνα και ΠΗΤ 25.12. Είναι καμιά άλλη που γεννά σε δημόσιο νοσοκομείο?! 

Καλώς βρεθήκαμε! Να πάνε όλα καλά για όλες μας και να έρθουν χαρές στις αγκαλιές μας!!! 

Καλως ηρθες! Εχουμε συχενικη την ιδια μερα. Και εγω το 2ο παιδακι περιμενω, φυσικα και θα τα λεμε ολα εδω!

1 hour ago, Ellidr είπε:

Κορίτσια 

Νομίζω ότι έχω πέσει σε κατάθλιψη 

Δεν έχω όρεξη για τίποτα 

Ούτε για βόλτες ούτε για δουλειές , ούτε για φαι 

Μόνο να κοιμάμαι θέλω 

Δε ξέρω πως να το διαχειριστώ 

Τι έχω πάθει;

Άλλο πάλι κ αυτό 

Πως ειναι τα συμπτωματα σου; ταλαιπωρεισαι σωματικα; ρωτω γιατι κι αυτο παιζει ρολο. κανεις αρνητικες σκεψεις; κοσμο βλεπεις; 

Πολλα ρωταω αλλα θελω να καταλαβω. Μην ανησυχεις!!! Οι ορμονες κουμανταρουν εκτος απο το σωμα μας και την ψυχολογια μας. Αυτο σου συμβαινει, ειναι παροδικο, πιστεψε με! Μπραβο σου που το μοιραζεσαι, ελπιζω το ιδιο να κανεις και με τους δικους σου ανθρωπους, βοηθαει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Annie4 είπε:

Καλως ηρθες! Εχουμε συχενικη την ιδια μερα. Και εγω το 2ο παιδακι περιμενω, φυσικα και θα τα λεμε ολα εδω!

Πως ειναι τα συμπτωματα σου; ταλαιπωρεισαι σωματικα; ρωτω γιατι κι αυτο παιζει ρολο. κανεις αρνητικες σκεψεις; κοσμο βλεπεις; 

Πολλα ρωταω αλλα θελω να καταλαβω. Μην ανησυχεις!!! Οι ορμονες κουμανταρουν εκτος απο το σωμα μας και την ψυχολογια μας. Αυτο σου συμβαινει, ειναι παροδικο, πιστεψε με! Μπραβο σου που το μοιραζεσαι, ελπιζω το ιδιο να κανεις και με τους δικους σου ανθρωπους, βοηθαει! 

Άμα πω κάτι τέτοιο του άντρα μου 

Θα με κοροϊδεύει δε το δέχεται κάτι τέτοιο 

Θα μου πει δεν ήσουν καλά που δεν έμενες έγκυος και τώρα πάλι δεν είσαι καλά ;;

Άστο μη το ψάχνεις 

Δε θέλω να βγαίνω 

Δε θέλω να βλέπω φίλους δεν έχω καμία όρεξη 

Ελπίζω να μου περάσει 

Τη Δευτέρα που θα πάμε για αυχενική θα κάνουμε και μια μικρή εκδρομή καμιά δυο μέρες κ ελπίζω να μου περάσει λίγο 

Τι να πω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Ellidr είπε:

Άμα πω κάτι τέτοιο του άντρα μου 

Θα με κοροϊδεύει δε το δέχεται κάτι τέτοιο 

Θα μου πει δεν ήσουν καλά που δεν έμενες έγκυος και τώρα πάλι δεν είσαι καλά ;;

Άστο μη το ψάχνεις 

Δε θέλω να βγαίνω 

Δε θέλω να βλέπω φίλους δεν έχω καμία όρεξη 

Ελπίζω να μου περάσει 

Τη Δευτέρα που θα πάμε για αυχενική θα κάνουμε και μια μικρή εκδρομή καμιά δυο μέρες κ ελπίζω να μου περάσει λίγο 

Τι να πω 

Δεν ξέρω αν έχεις ακουστά την ΜΚΟ Φαιναρετη. Εμένα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου, που ήταν πολύ δύσκολη και την πέρασα όλη στο κρεβάτι, με βοήθησε πάρα πολύ. Έχει και ομάδα ψυχολογων. Δεν χάνεις τίποτα να μιλήσεις μαζί τους. Πολύ πιθανό να είναι απλά ορμόνες, αλλά με αυτές έχουμε να κάνουμε! Όλες χρειαζομαστε ένα μπουσταρισμα κατά καιρούς! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια έχω να σας διαβάσω μέρες.... εμείς έχουμε αγοράκι έκανα αυχενική  την Πέμπτη  και όλα καλά 1.6... ΠΗΤ 18/12 επειδή είναι το 3ο μου παιδάκι θα του πω να το καθυστερησουμε 1-2 μέρες μήπως μου σπάσουν τα νερα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ellidr είπε:

Άμα πω κάτι τέτοιο του άντρα μου 

Θα με κοροϊδεύει δε το δέχεται κάτι τέτοιο 

Θα μου πει δεν ήσουν καλά που δεν έμενες έγκυος και τώρα πάλι δεν είσαι καλά ;;

Άστο μη το ψάχνεις 

Δε θέλω να βγαίνω 

Δε θέλω να βλέπω φίλους δεν έχω καμία όρεξη 

Ελπίζω να μου περάσει 

Τη Δευτέρα που θα πάμε για αυχενική θα κάνουμε και μια μικρή εκδρομή καμιά δυο μέρες κ ελπίζω να μου περάσει λίγο 

Τι να πω 

Κορίτσι μου μην ανησυχείς οι ορμόνες κάνουν πάρτι!Κάπως έτσι ήμουν κι εγώ μετα το πρώτο ραντεβού με τον γιατρό που μου είπε να μείνω σπίτι κ να είμαι κρεβατι-μπανιο!Είναι φυσιολογικό να περνάμε από διάφορα στάδια ειδικά αν είναι κ η πρώτη εγκυμοσύνη!Θα σου πρότεινα να σκέφτεσαι πως έχεις στην κοιλίτσα σου το παιδάκι σου, που από ότι καταλαβαίνω το ήθελες πολύ, και σε λίγο καιρό θα το κρατήσεις στην αγκαλιά σου κ όλα αυτά θα είναι παρελθόν!! Φυσικά πάντα υπάρχει και η επιλογή που προτείνει η Irenesirene που θα σε βοηθήσει πιστεύω και δεν είναι κακό!! Σίγουρα θα σε βοηθήσει και η εκδρομή,θα αλλάξεις εικόνες κ παραστάσεις!!Θα δεις όλα καλά θα πάνε!!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Irenesirene είπε:

Καλησπέρα. Εγώ είμαι 43 και πέρυσι, για το πρώτο μου, η γιατρός μου, μου είπε να μην μπω στον κόπο για nipt, μιας και αν δείξει κάτι, δεν θα αποφύγω την αμνιο. 

Αμνιο απ ότι έχω καταλάβει κάνουν σχεδόν σε όλες όσες είναι άνω των 40 ή πλησιάζουν. Είναι πάρα πολύ έγκυρο το αποτέλεσμα και αυτό τους βολεύει για να είναι και οι γιατροί καλυμμένοι. 

Δεν ξέρω καμία που να έχει κάνει CVS, αλλά απ όσα διαβάζω, γίνεται νωρίτερα, οπότε κερδίζεις χρόνο και δείχνει αποτελέσματα για περισσότερα σύνδρομα. Από την άλλη δεν γνωρίζω καθόλου τα ποσοστά αξιοπιστίας της. Αν μάθετε κάτι περισσότερο, θα με ενδιέφερε. 

Εμένα δεν μου αναφέρθηκε καν το cvs οπότε δεν ξέρω και πως γίνεται.Εμενα μου είπαν τις επιλογές μου ,αφού μου είπαν ότι η αυχενική είναι πολύ καλή ,μου είπαν ότι προτιμάνε την αμνιο για πιο σίγουρα αποτελέσματα.ςγω φυσικά δεν θέλω και θέλω να το αποφύγω Παρ όλα αυτά μου αναφςρθηκε σαν επιλογή 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα13 είπε:

Εμένα δεν μου αναφέρθηκε καν το cvs οπότε δεν ξέρω και πως γίνεται.Εμενα μου είπαν τις επιλογές μου ,αφού μου είπαν ότι η αυχενική είναι πολύ καλή ,μου είπαν ότι προτιμάνε την αμνιο για πιο σίγουρα αποτελέσματα.ςγω φυσικά δεν θέλω και θέλω να το αποφύγω Παρ όλα αυτά μου αναφςρθηκε σαν επιλογή 

Η απόφαση είναι όλη δική σου και έχει να κάνει με το ποσό εμπιστεύεσαι το γιατρό σου. Εγώ το φοβόμουν πολύ και δεν ήθελα, αλλά δεν το μετανιώνω. Πιθανά θα χρειαστεί να το ξανακάνω. Εσύ ξέρεις καλύτερα από τον καθένα. 

3 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες... Είμαι πολύ χαρούμενη όπως σας είπα και χθες...

Είναι πολύ πρησμένη η κοιλιά μου και έχω κάτι ήπια πονάκια. Είναι φυσιολογικό αυτό ε;;

Κι εγώ, ενώ δεν έχω βάλει ακόμα κιλά, είμαι πρισμενη σαν μπαλόνι από την προγεστερονη..! Φυσιολογικό είναι.. Ετοιμάζεται το κορμί σου για τη φωλιτσα του μικρού σου! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...