Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

Πινακακι 

Freedom1998 --> αυχενική 31/05, ΠΗΤ: 10/12

Κωνσταντινα13 —> αυχενική 06/06

 Hope.2019 --> αυχενική 08/06

 Ellidr --> αυχενική 13/06 

Rafaella123 --> αυχενική 14/06 

Marpi91 --> αυχενική 15/06 

Sisii --> αυχενική 17/06

Εφη Γιωργακη —> αυχενική 22/6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 hours ago, Rafaela_123 said:

Πινακακι 

Freedom1998 --> αυχενική 31/05, ΠΗΤ: 10/12

Κωνσταντινα13 —> αυχενική 06/06

 Hope.2019 --> αυχενική 08/06

 Ellidr --> αυχενική 13/06 

Rafaella123 --> αυχενική 14/06 

Marpi91 --> αυχενική 15/06 

Sisii --> αυχενική 17/06

Εφη Γιωργακη —> αυχενική 22/6

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ έχω αυχενική 7/6 δηλαδή την Τρίτη. Εδώ και πέντε μερες όμως έχω αιμορραγία.. καφέ σταγόνες κ ροζουλί υγρά. Πήγα 1/6 που ξεκίνησε για υπέρηχο εκτάκτως κ το μωρό ήταν μια χαρά κ δεν υπήρχε αποκόλληση. Όμως δεν έχει σταματήσει δυστυχώς. Έχει κάποια άλλη παρόμοια εμπειρία;; 

Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2022 at 3:13 ΜΜ, Rafaela_123 είπε:

Πινακακι 

Freedom1998 --> αυχενική 31/05, ΠΗΤ: 10/12

Hope.2019 --> αυχενική 08/06

Ellidr --> αυχενική 13/06 

Rafaella123 --> αυχενική 14/06 

Marpi91 --> αυχενική 15/06 

Sisii --> αυχενική 17/06 

 

 

Εγώ 09/06 κορίτσια!!! Γεια σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marina39 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ έχω αυχενική 7/6 δηλαδή την Τρίτη. Εδώ και πέντε μερες όμως έχω αιμορραγία.. καφέ σταγόνες κ ροζουλί υγρά. Πήγα 1/6 που ξεκίνησε για υπέρηχο εκτάκτως κ το μωρό ήταν μια χαρά κ δεν υπήρχε αποκόλληση. Όμως δεν έχει σταματήσει δυστυχώς. Έχει κάποια άλλη παρόμοια εμπειρία;; 

Εγώ ακριβώς το ίδιο βιώνω με καφέ υγρά. Πήγα την Πέμπτη όλα τέλεια και το απόγευμα είδα καφέ υγρά και πόνο περιόδου. Πέρασε ο πονος αλλά έχω λίγα καφέ ακόμα. Ο γιατρός αφού τα είδε όλα καλά δεν ανησυχει παίρνω όμως outrogestan. Την Τετάρτη έχω αυχενική.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Ναι ρώτησα και μου είπε εννοείται, εφόσον δεν έχω κάποια αντένδειξη όπως αίμα, πονακια κτλ. 
Σε καθαρή θάλασσα και σε στεγνή πετσέτα πάντα και εννοείται όταν βγαίνω από την θάλασσα ξεπλένομαι και αλλάζω μαγιό από κάτω, για να μην στεγνώσει επάνω μου! Γενικότερα εμένα μου είπε να κάνω- ήρεμα πάντα- όλες τις δραστηριότητες που έκανα και πριν μείνω έγκυος, θάλασσα, σεξ, βόλτες κτλ και να μην νιώθω ότι περιορίζομαι. Ξέρω ομωσ Και κοπέλες που ο γιατρός τους είχε απαγορεύσει αρκετά πράγματα, οποτε νομίζω είναι στον κάθε γιατρό και την κάθε περίπτωση τι θα επιτρέψει και τι όχι. 

Εμένα κολπική καλλιέργεια δεν μου έκανε πάντως μέχρι τώρα. Μήπως επειδή είχα κάνει τον Δεκέμβριο τεστ παπ; Ή απλά δεν μου έκανε γιατί δεν θεωρεί ότι χρειάζεται; Μήπως να του έλεγα να μου κάνει; 

Συμπάσχω. Εμένα έχει και γεύση πορτοκαλί ταχα μου τρομάρα του. Είναι σαν να πίνω κάτι απαίσιο που έχει απλά και λίγο γεύση πορτοκαλί. 

Αν δεν υπάρχει κάποια φαγούρα, κάποια περίεργη οσμή στα υγρά γενικά δεν κάνουν καλλιέργεια κολπικου, γιατί όσο να πεις είναι μια μπατονετα που την τρίβουν στον τράχηλο, καλό είναι να μην γίνεται ελαφρά τη καρδία! Εγώ έκανα γιατί είχα μύκητες. Σίγουρα πάντως θα μας κάνουν στο τέλος, όσες είμαστε για φυσιολογικό τοκετό, γιατί αν υπάρχει μικρόβιο στον κόλπο μεταφέρεται στο νεογνο και μπορεί να προκαλέσει από ήπια έως πολύ σοβαρά προβλήματα. Και αν δεν σας πει ο γυναικολόγος από μόνος του να το απαιτησετε. Η ξαδέρφη μου γέννησε και έμεινε το μωρό θερμοκοιτίδα γιατί "ξέχασε" ο γιατρός να της κάνει καλλιέργεια...

On 3/6/2022 at 4:26 ΜΜ, Freedom1998 είπε:

Ελπίζω να είναι όλα καλά τώρα και να είσαι ήρεμη. Φαντάζομαι λαχτάρα που πήρες. Εγώ δεν νιώθω τίποτα ειλικρινά. Κάτι ανακατωσουρες μόνο όταν τρώω γρήγορα. Πλέον τρώω πάρα πολύ αργά αλλιώς υπάρχει θέμα. Κάτι τραβήγματα είχα μόνο. Αυτά. Ούτε εμετού ούτε κάτι ανησυχητικό. Σαν να μην είμαι έγκυος. Το απόλυτο τίποτα. Καλό είναι αυτό τώρα; Αγχώνομαι καμία φορά.

Τι σας εχει δώσει ο/η γυναικολόγος σας μέχρι στιγμής από χάπια και συμπληρώματα γενικότερα;

@Freedom1998Καλώς ήρθες στην παρέα! Με το καλό το μωράκι σας!

Εγω παίρνω κανονικά το χάπι για τον θυρεοειδή μου και έπαιρνα και φυλλικο οξύ. Πλέον, ωστόσο, παίρνω την πολυβιταμινη pregnacare plus που είναι 2 κάψουλες, μια με όλα τα μέταλλα, βιταμίνες κλπ που χρειάζονται και μια με μουρουνελαιο για τα ω3 λιπαρά οξέα. Τουλάχιστον αυτή δεν με αηδιάζει γιατί η προηγούμενη που είχα πάρει ήταν απαίσια! Αυτά, δεν παίρνω ακόμα σίδηρο, είμαι φουλ και με φερριτινη 147, αιματοκριτη 40

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πινακακι 

Freedom1998 --> αυχενική 31/05, ΠΗΤ: 10/12

marina39 --> αυχενική 07/06

Κωνσταντινα13 —> αυχενική 06/06

 Hope.2019 --> αυχενική 08/06

Riri88 --> αυχενική 09/06

 Ellidr --> αυχενική 13/06 

Rafaella123 --> αυχενική 14/06 

Marpi91 --> αυχενική 15/06 

 Sisii --> αυχενική 17/06

 Εφη Γιωργακη —> αυχενική 22/6
  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

@Κωνσταντίνα13 καλή επιτυχία σήμερα!! Θα περιμένουμε τα νέα σας!!! 

Ευχαριστώ πολύ !!!!Θα προσπαθήσω να το θυμηθώ και να σας στείλω σήμερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2022 at 10:23 ΠΜ, Rafaela_123 είπε:

Πινακακι 

Freedom1998 --> αυχενική 31/05, ΠΗΤ: 10/12

Κωνσταντινα13 —> αυχενική 06/06

 Hope.2019 --> αυχενική 08/06

 Ellidr --> αυχενική 13/06 

Rafaella123 --> αυχενική 14/06 

Marpi91 --> αυχενική 15/06 

Sisii --> αυχενική 17/06

Εφη Γιωργακη —> αυχενική 22/6

Εμάς θα μας ορίσει ημερομηνία για την αυχενική την Τετάρτη που θα πάμε. Πητ μας έδωσε 2/1/2023 αλλά επειδή θα γίνει κατά τα φαινόμενα επαναληπτική Καισαρικη είμαι σίγουρα για Δεκέμβρη 

On 3/6/2022 at 4:54 ΜΜ, Ellidr είπε:

Εγώ το 99 τελείωνα το λύκειο 

ΧΑΧΑΧΑ 

Αχ που πάω η πουρογρια ????

ΧΑΧΑΧΑ 

 

 

Παρέα είμαστε εμείς ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Hope.2019 said:

Εγώ ακριβώς το ίδιο βιώνω με καφέ υγρά. Πήγα την Πέμπτη όλα τέλεια και το απόγευμα είδα καφέ υγρά και πόνο περιόδου. Πέρασε ο πονος αλλά έχω λίγα καφέ ακόμα. Ο γιατρός αφού τα είδε όλα καλά δεν ανησυχει παίρνω όμως outrogestan. Την Τετάρτη έχω αυχενική.

Ακριβώς τα ίδια μου δώσανε κ ένεση προγεστερόνης. Εγώ αύριο αυχενική καλή μας επιτυχία!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε ολες τις μαμαδες,με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας. Εγω ειμαι 12 εβδομάδων κ 3ημερων ,έκανα αυχενικη τη Παρασκευη ολα ειναι καλα κ συνεχιζουμε .Πητ 16/12/22 ,δεν ειδαμε φυλλο ειχε τα ποδαρακια του μπροστα !!! αλλα δεν μας νοιαζει κ ολας 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Πινακακι 

Freedom1998 --> αυχενική 31/05, ΠΗΤ: 10/12

tzinaki7 --> αυχενική 03/06, ΠΗΤ: 16/12

marina39 --> αυχενική 07/06

Κωνσταντινα13 —> αυχενική 06/06

 Hope.2019 --> αυχενική 08/06

Riri88 --> αυχενική 09/06

 Ellidr --> αυχενική 13/06 

Rafaella123 --> αυχενική 14/06 

Marpi91 --> αυχενική 15/06 

 Sisii --> αυχενική 17/06

  Εφη Γιωργακη —> αυχενική 22/6
  •  

Κορίτσια πόση ώρα κάνατε την αυχενικη; Επειδή πήρα τηλ κ μ είπαν 2 ώρες…δεν είναι πολλές;; Πήρα βασικά να ξέρω αν θα μπορεί να έρθει κ ο άντρας μου αλλά μου είπε η κοπέλα θα με πάρει πίσω…

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω ερώτηση.. από εχθές το βράδυ νιώθω κράμπες και τραβήγματα συνεχώς στο κάτω μέρος της κοιλιάς.. διαβάζω πως είναι φυσιολογικό, ωστόσο με ανησυχεί η επιμονή για αρκετές ώρες. Είμαι στην 12η εβδομάδα,  έχει κάποια άλλη κάτι αντίστοιχο? Να σημειώσω ότι δεν κουράστηκα και δεν έκανα κάτι ενάντια στις υποδείξεις του γιατρού..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marpi91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω ερώτηση.. από εχθές το βράδυ νιώθω κράμπες και τραβήγματα συνεχώς στο κάτω μέρος της κοιλιάς.. διαβάζω πως είναι φυσιολογικό, ωστόσο με ανησυχεί η επιμονή για αρκετές ώρες. Είμαι στην 12η εβδομάδα,  έχει κάποια άλλη κάτι αντίστοιχο? Να σημειώσω ότι δεν κουράστηκα και δεν έκανα κάτι ενάντια στις υποδείξεις του γιατρού..

Κ εγώ έχω τέτοια συμπτώματα κ εμαι 10&6 το ΣΚ είχα πιο πολλά κ εγώ μπορώ να πω ότι δεν κουράστηκα κ ιδιαίτερα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Πινακακι 

Freedom1998 --> αυχενική 31/05, ΠΗΤ: 10/12

tzinaki7 --> αυχενική 03/06, ΠΗΤ: 16/12

marina39 --> αυχενική 07/06

Κωνσταντινα13 —> αυχενική 06/06

 Hope.2019 --> αυχενική 08/06

Riri88 --> αυχενική 09/06

 Ellidr --> αυχενική 13/06 

Rafaella123 --> αυχενική 14/06 

Marpi91 --> αυχενική 15/06 

 Sisii --> αυχενική 17/06

  Εφη Γιωργακη —> αυχενική 22/6
  •  

Κορίτσια πόση ώρα κάνατε την αυχενικη; Επειδή πήρα τηλ κ μ είπαν 2 ώρες…δεν είναι πολλές;; Πήρα βασικά να ξέρω αν θα μπορεί να έρθει κ ο άντρας μου αλλά μου είπε η κοπέλα θα με πάρει πίσω…

Η αυχενική σαν εξέταση κραταει περιπου μιση ωρα με 3 τεταρτα γτ σου παιρνουν κ αιμα ..  αλλα αν βαλεις κ το περιμενε στην αναμονη πανω από 2 ωρες !!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...