Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

@riri88 καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!! Περιμένουμε τα νέα σας!! 

1 hour ago, nairobi είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε; συνεχισα να γραφω στην ομαδα του Νοέμβρη γιατι ημουν πιο κοντα με τις κοπελες εκει με βαση την ημερομηνια και τα συμπτωματα!! Εγω εχω πητ 3/12 αλλα διορθωμενη με βαση την αυχενικη 5/12!! Πιστευω ομως οτι θα παω να γεννησω νωριτερα δηλαδη μεσα στον νοεμβριο! 

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Αν θες να γράφεις κ εδώ εμεις δεν έχουμε πρόβλημα!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; Είναι το πρώτο σου; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

@riri88 καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!! Περιμένουμε τα νέα σας!! 

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Αν θες να γράφεις κ εδώ εμεις δεν έχουμε πρόβλημα!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; Είναι το πρώτο σου; 

Ευχαριστώ πολυ!! Επισης με το καλο!!! Δευτερο μωρακι και ειμαι 15η εβδομαδα! Εσυ; 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , nairobi είπε:

Ευχαριστώ πολυ!! Επισης με το καλο!!! Δευτερο μωρακι και ειμαι 15η εβδομαδα! Εσυ; 

Αα ωραία πως τα βγάζετε πέρα βρε κορίτσια με τα αλλά σας παιδιά κ την εγκυμοσύνη;;; Εγώ θέλω να χαρώ αυτή που είναι το πρώτο γιατί με το δεύτερο νομίζω θα είναι δύσκολο… εγώ είμαι 11&3 σήμερα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Αα ωραία πως τα βγάζετε πέρα βρε κορίτσια με τα αλλά σας παιδιά κ την εγκυμοσύνη;;; Εγώ θέλω να χαρώ αυτή που είναι το πρώτο γιατί με το δεύτερο νομίζω θα είναι δύσκολο… εγώ είμαι 11&3 σήμερα 

Μπραβο με το καλο κοριτσι μου! Αυχενικη ποτς εχεις; Κατσε και απολαυσε την τωρα που μπορεις!! Και κοιμησου κοιμησου κοιμησου!! Χαχχα πραγματικα καμια σχεση οι δυο εγκυμοσυνες! Αλλη προσοχη μου δειχνανε στην πρωτη αλλη τωρα! Ο πρωτος ειναι 21 μηνων ολη μερα τον κυνηγαω σκαρφαλωνει πανω μου κ εννοείται δεν μπορω να αραξω να ξεκουραστώ οποτε θελω!! Αναγκαστικά τον σηκωνω καποιες φορες επισης! Να δω μεχρι ποτε ηδη φουσκωσε η κοιλιτσα! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , nairobi είπε:

Μπραβο με το καλο κοριτσι μου! Αυχενικη ποτς εχεις; Κατσε και απολαυσε την τωρα που μπορεις!! Και κοιμησου κοιμησου κοιμησου!! Χαχχα πραγματικα καμια σχεση οι δυο εγκυμοσυνες! Αλλη προσοχη μου δειχνανε στην πρωτη αλλη τωρα! Ο πρωτος ειναι 21 μηνων ολη μερα τον κυνηγαω σκαρφαλωνει πανω μου κ εννοείται δεν μπορω να αραξω να ξεκουραστώ οποτε θελω!! Αναγκαστικά τον σηκωνω καποιες φορες επισης! Να δω μεχρι ποτε ηδη φουσκωσε η κοιλιτσα! 

Έχω αυχενική την Τρίτη! Κ ανυπομονώ να είναι όλα καλά :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 8/6/2022 at 6:45 ΜΜ, Εφη γιωργακι είπε:

Καλησπέρα! Σ εμένα η διάρροια ήταν σημαδι έναρξης της εγκυμοσύνης και του τοκετού στο πρώτο μου παιδάκι!!! Σου εύχομαι ολόψυχα να είναι εγκυμοσύνη, αλλά και κάποια ιωσουλα να είναι μην το βάζεις κάτω!!! 

Τελικά και δικό μου σημάδι εγκυμοσύνης ήταν..... Πριν δυο ώρες επιβεβαίωσα την εγκυμοσύνη μου με τεστ. Βγήκε θετικό αμέσως και μετά από επικοινωνία με τη γυναικολόγο μου πήγα για χοριακή και τα αποτελέσματα θα βγουν απόγευμα...το είχα διαίσθηση ότι είμαι έγκυος....έχω βάλει φωτό στο προφίλ μου το τεστ.

 

Σας ευχαριστώ όλες για τις οποίες απαντήσεις....

Με το καλό τα μωράκια μας...

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LouloudakiK είπε:

Τελικά και δικό μου σημάδι εγκυμοσύνης ήταν..... Πριν δυο ώρες επιβεβαίωσα την εγκυμοσύνη μου με τεστ. Βγήκε θετικό αμέσως και μετά από επικοινωνία με τη γυναικολόγο μου πήγα για χοριακή και τα αποτελέσματα θα βγουν απόγευμα...το είχα διαίσθηση ότι είμαι έγκυος....έχω βάλει φωτό στο προφίλ μου το τεστ.

 

Σας ευχαριστώ όλες για τις οποίες απαντήσεις....

Με το καλό τα μωράκια μας...

Συγχαρητήρια!!! Με το καλό το μωράκι σας μια εύκολη εγκυμοσύνη εύχομαι!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LouloudakiK είπε:

Τελικά και δικό μου σημάδι εγκυμοσύνης ήταν..... Πριν δυο ώρες επιβεβαίωσα την εγκυμοσύνη μου με τεστ. Βγήκε θετικό αμέσως και μετά από επικοινωνία με τη γυναικολόγο μου πήγα για χοριακή και τα αποτελέσματα θα βγουν απόγευμα...το είχα διαίσθηση ότι είμαι έγκυος....έχω βάλει φωτό στο προφίλ μου το τεστ.

 

Σας ευχαριστώ όλες για τις οποίες απαντήσεις....

Με το καλό τα μωράκια μας...

Υπέροχο νέο!!! Με το καλό το μωρακι σου!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Αα ωραία πως τα βγάζετε πέρα βρε κορίτσια με τα αλλά σας παιδιά κ την εγκυμοσύνη;;; Εγώ θέλω να χαρώ αυτή που είναι το πρώτο γιατί με το δεύτερο νομίζω θα είναι δύσκολο… εγώ είμαι 11&3 σήμερα 

Ραφαέλλα μου εγώ που έχω κι άλλο ένα πολύ μικρό παιδάκι ακόμα, μπορώ να σου πω ότι ώρες ώρες την ξεχνάω την εγκυμοσύνη. Πραγματικά καμμία σχέση η μια με την αλλη εγκυμοσύνη. Αν και σε αυτή είχα και δύσκολα συμπτώματα έπρεπε να τα ξεχνάω για το μωρό.

Εντωμεταξύ το παιδί μου που σας έλεγε ότι είχε πυρετό τελικά μόλις έπεσε αβγαλε εξανθήματα. Έχει τελικά την ίωση αιφνίδιο εξάνθημα. Λογικά σε δύ μέρες θα υποχωρήσουν κι αυτά να τελειώνουμε.

18 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Έχω αυχενική την Τρίτη! Κ ανυπομονώ να είναι όλα καλά :)

Αντε κοντέυεις, με το καλό!

2 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Τελικά και δικό μου σημάδι εγκυμοσύνης ήταν..... Πριν δυο ώρες επιβεβαίωσα την εγκυμοσύνη μου με τεστ. Βγήκε θετικό αμέσως και μετά από επικοινωνία με τη γυναικολόγο μου πήγα για χοριακή και τα αποτελέσματα θα βγουν απόγευμα...το είχα διαίσθηση ότι είμαι έγκυος....έχω βάλει φωτό στο προφίλ μου το τεστ.

 

Σας ευχαριστώ όλες για τις οποίες απαντήσεις....

Με το καλό τα μωράκια μας...

Με το καλό κορίτσι μου...

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες. εγώ είχα αυχενική την Τρίτη πήρα σήμερα αποτελέσματα, είναι 1/1005 και μου ζήτησε και εμένα NIPT οπωσδήποτε αλλά θα κάνω και CVS για να είμαστε σίγουροι.

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2022 at 10:46 ΠΜ, Ellidr είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;;

Χαίρομαι για τις κοπέλες με τις αυχενικες τους συγχαρητήρια και καλή συνέχεια 

Εγώ χάθηκα γιατί δύο μέρες ήμουν χαλιά με αναγουλες και να πονάει το στομάχι μου πολύ 

Δυο μέρες είχα φάει μόνο 3 φρυγανιές και νερό με το ζόρι μόνο για τα χάπια μου 

Ευτυχώς σήμερα ξύπνησα καλύτερα αχ Παναγία μου Μ αρέσει που ανησυχούσα που δεν είχα αναγουλες  

Να φύγουν και να μην ξανάρθουν ένιωσα πιο χάλια από ποτέ 

 

Κοπελα μου, λυπαμαι που δυσφορεις αλλα βρηκα καποια να με καταλαβαινει. Εχω σχεδον 1 βδομαδα που ο,τι κι αν φαω μου προκαλει δυσφορια και πονο στο στομαχι και ναυτια. Απο χθες ειμαι πιο προσεκτικη στο τι τρωω και εχω δει μια μικρη βελτιωση. Δεν κανω εμετους και δεν ανακουφιζομαι. Απο χθες πινω μαλοξ μια φορα τη μερα. Δεν παλευεται ολο αυτο...πως αντεξες με 3 φρυγανιες; πως; πειναω παρα πολγ κι αν δε φαω ποναει απο την πεινα το στομαχι μου.

1 ώρα πρίν, Hope.2019 είπε:

Ραφαέλλα μου εγώ που έχω κι άλλο ένα πολύ μικρό παιδάκι ακόμα, μπορώ να σου πω ότι ώρες ώρες την ξεχνάω την εγκυμοσύνη. Πραγματικά καμμία σχέση η μια με την αλλη εγκυμοσύνη. Αν και σε αυτή είχα και δύσκολα συμπτώματα έπρεπε να τα ξεχνάω για το μωρό.

Εντωμεταξύ το παιδί μου που σας έλεγε ότι είχε πυρετό τελικά μόλις έπεσε αβγαλε εξανθήματα. Έχει τελικά την ίωση αιφνίδιο εξάνθημα. Λογικά σε δύ μέρες θα υποχωρήσουν κι αυτά να τελειώνουμε.

 

Συμφωνώ...κι εγώ τις καλες μερες την ξεχναω την εγκυμοσυνη. Αλλα ομοιως δε αυτην εχω δυσκολιες ενω στην 1η τιποτα! 

Το παιδακι σου ειναι ευδιαθετο; συνερχεται;

@LouloudakiK κοπελα μου συγχαρητήρια!!! Τελικα σου έκατσε αμέσως ε; Θυμαμαι που μας ειχες γραψει ξανα πριν 2 βδομάδες. Υπέροχα τα νέα σου,όλα  να πάνε κατ'ευχήν!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Annie4 είπε:

Κοπελα μου, λυπαμαι που δυσφορεις αλλα βρηκα καποια να με καταλαβαινει. Εχω σχεδον 1 βδομαδα που ο,τι κι αν φαω μου προκαλει δυσφορια και πονο στο στομαχι και ναυτια. Απο χθες ειμαι πιο προσεκτικη στο τι τρωω και εχω δει μια μικρη βελτιωση. Δεν κανω εμετους και δεν ανακουφιζομαι. Απο χθες πινω μαλοξ μια φορα τη μερα. Δεν παλευεται ολο αυτο...πως αντεξες με 3 φρυγανιες; πως; πειναω παρα πολγ κι αν δε φαω ποναει απο την πεινα το στομαχι μου.

Συμφωνώ...κι εγώ τις καλες μερες την ξεχναω την εγκυμοσυνη. Αλλα ομοιως δε αυτην εχω δυσκολιες ενω στην 1η τιποτα! 

Το παιδακι σου ειναι ευδιαθετο; συνερχεται;

@LouloudakiK κοπελα μου συγχαρητήρια!!! Τελικα σου έκατσε αμέσως ε; Θυμαμαι που μας ειχες γραψει ξανα πριν 2 βδομάδες. Υπέροχα τα νέα σου,όλα  να πάνε κατ'ευχήν!

Σε ευχαριστώ πολύ... Με τη μία....Είμαστε πολύ χαρούμενοι.... Ανυπομονώ για τη χοριακή...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ... Με τη μία....Είμαστε πολύ χαρούμενοι.... Ανυπομονώ για τη χοριακή...

Ενημέρωσέ μας!!! Αν και δεν εχει και πολυ σημασια..αφου ειχες θετικο τεστ σημαινει οτι ειναι πανω απο 10, αυτο σημαινει εγκυμοσυνη και αρκει!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...