Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν γνωρίζω για πιο φθηνές αλλά εδώ στην Αγγλία δουλεύουν τις q10 αλλά είναι ακριβές δυστυχώς κ εμείς τέσσερεις μήνες λύγισαμε οικονομικά όμως στα φόρουμ του εξωτερικού εδώ διάβασα πολύ  καλές κριτικές για σπερμα κ ωάριο και σκέψου Ελλάδα είχε το πακέτο 70 κάτι κ Αγγλία 45 κ πάλι για εμάς που θέλαμε δυο κουτιά ο καθένας κάθε δεκαπέντε άστο 

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Δλδ κορίτσια μπορούμε να πάμε σε οδοντίατρο για καθαρισμό; Θέλω να πάω αλλά λεω μήπως δε γίνεται…

@Ellidr κορίτσι μου ελπίζω να είσαι καλύτερα!! Έκανες την αυχενική; Καλά αποτελέσματα :) 

Επίσης εγώ κορίτσια δεν έχω ρέψιμο αλλά μολις φάω μετά το φαΐ δεν έχει την ίδια γεύση δλδ μου αφήνει μια περίεργη αίσθηση στο στόμα! Καμία σχέση με αυτό που είχα φάει…το έχει κ καμία άλλη αυτό; 

Για τον οδοντίατρο επιτρέπεται καθε οδοντιατρική πράξη, όπως σφράγισμα, απονεύρωση, αφαίρεση δοντιου κλπ. Μόνο σε περίπτωση που Χρειαστεί αντιβιωση τότε δίνεται σε συνεννόηση με τον γυναικολόγο και προς θεού, δεν παίρνουμε ΠΟΤΕ αντιφλεγμονωδη φάρμακα, όπως niflamol πχ για τον πόνο γιατί δημιουργεί καρδιολογικες ανωμαλίες στο έμβρυο! 

Λοιπόν γύρισα από τον υπέρηχο μαστων και ευτυχώς ήταν ολα καλά, 2 κυστουλες έχω που δεν χρήζουν καν παρακολούθησης. Αλλαααα η γιατρός μου λέει "τελειώσαμε με τους μαστούς, θέλεις να δεις και το μωράκι σου"? Παιδιά, ήθελα να κλάψω! Είχα να το δω 3 εβδομάδες και έχει γίνει τεράστιο! Έκανε τούμπες, έτριβε το μούτρο του! Έλιωσα!!! Να είναι καλά η γυναίκα, αλήθεια ήθελα να την φιλήσω!!! Μεθαύριο και η αυχενικη μας! Αντε να δούμε!!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Δλδ κορίτσια μπορούμε να πάμε σε οδοντίατρο για καθαρισμό; Θέλω να πάω αλλά λεω μήπως δε γίνεται…

@Ellidr κορίτσι μου ελπίζω να είσαι καλύτερα!! Έκανες την αυχενική; Καλά αποτελέσματα :) 

Επίσης εγώ κορίτσια δεν έχω ρέψιμο αλλά μολις φάω μετά το φαΐ δεν έχει την ίδια γεύση δλδ μου αφήνει μια περίεργη αίσθηση στο στόμα! Καμία σχέση με αυτό που είχα φάει…το έχει κ καμία άλλη αυτό; 

Εγώ αυτή την αίσθηση στο στόμα την έχω όλη μέρα 

Αλλά ειδικά άμα φάω κάτι και μετά χειροτερεύει 

Γυρίσαμε από την αυχενική 

Όλα είναι τέλεια 

Τέλειες όλες οι μετρήσεις 

Πήτ : 24 Δεκεμβρίου 

Και έχουμε κοράκλα......... 

Μόλις μου το είπε έκλαιγα σαν το παιδάκι 

Καλή επιτυχία και στα υπολοιπά κορίτσια 

 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Υπέροχα νέα κορίτσια!!:) Χαίρομαι που είναι όλα καλά!! @marpi91 τι τυχερή που ήσουν!!!!Ανυπομονώ κι εγώ να περάσουν οι μέρες να δω το μπεμπάκι μου κ ότι όλα είναι καλά!!

@Ellidr Πόση ώρα διήρκησε η αυχενική;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Ellidr είπε:

Εγώ αυτή την αίσθηση στο στόμα την έχω όλη μέρα 

Αλλά ειδικά άμα φάω κάτι και μετά χειροτερεύει 

Γυρίσαμε από την αυχενική 

Όλα είναι τέλεια 

Τέλειες όλες οι μετρήσεις 

Πήτ : 24 Δεκεμβρίου 

Και έχουμε κοράκλα......... 

Μόλις μου το είπε έκλαιγα σαν το παιδάκι 

Καλή επιτυχία και στα υπολοιπά κορίτσια 

 

Με το καλό το κοριτσάκι σας!!! Χριστουγεννιατικο μωράκι, το καλύτερο δώρο!

πρίν από 9 λεπτά , Maritsaki είπε:

Υπέροχα νέα κορίτσια!!:) Χαίρομαι που είναι όλα καλά!! @marpi91 τι τυχερή που ήσουν!!!!Ανυπομονώ κι εγώ να περάσουν οι μέρες να δω το μπεμπάκι μου κ ότι όλα είναι καλά!!

@Ellidr Πόση ώρα διήρκησε η αυχενική;

Μα πραγματικά! Τωρα θα πάω με άλλη σιγουριά για την αυχενική! Με το καλό και σε εσένα, αντε να παίρνουμε όλες σειρά! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ellidr είπε:

Εγώ αυτή την αίσθηση στο στόμα την έχω όλη μέρα 

Αλλά ειδικά άμα φάω κάτι και μετά χειροτερεύει 

Γυρίσαμε από την αυχενική 

Όλα είναι τέλεια 

Τέλειες όλες οι μετρήσεις 

Πήτ : 24 Δεκεμβρίου 

Και έχουμε κοράκλα......... 

Μόλις μου το είπε έκλαιγα σαν το παιδάκι 

Καλή επιτυχία και στα υπολοιπά κορίτσια 

 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!! Χριστουγεννιάτικο μωρό!!! Όλα καλά από εδώ κ πέρα!!! Κ άλλο κοριτσάκι 

3 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Για τον οδοντίατρο επιτρέπεται καθε οδοντιατρική πράξη, όπως σφράγισμα, απονεύρωση, αφαίρεση δοντιου κλπ. Μόνο σε περίπτωση που Χρειαστεί αντιβιωση τότε δίνεται σε συνεννόηση με τον γυναικολόγο και προς θεού, δεν παίρνουμε ΠΟΤΕ αντιφλεγμονωδη φάρμακα, όπως niflamol πχ για τον πόνο γιατί δημιουργεί καρδιολογικες ανωμαλίες στο έμβρυο! 

Λοιπόν γύρισα από τον υπέρηχο μαστων και ευτυχώς ήταν ολα καλά, 2 κυστουλες έχω που δεν χρήζουν καν παρακολούθησης. Αλλαααα η γιατρός μου λέει "τελειώσαμε με τους μαστούς, θέλεις να δεις και το μωράκι σου"? Παιδιά, ήθελα να κλάψω! Είχα να το δω 3 εβδομάδες και έχει γίνει τεράστιο! Έκανε τούμπες, έτριβε το μούτρο του! Έλιωσα!!! Να είναι καλά η γυναίκα, αλήθεια ήθελα να την φιλήσω!!! Μεθαύριο και η αυχενικη μας! Αντε να δούμε!!!

Σε ευχαριστώ θα κλείσω ραντεβού τότε :) 

Πινακακι 

Freedom1998 --> αυχενική 31/05, ΠΗΤ: 10/12

tzinaki7 --> αυχενική 03/06, ΠΗΤ: 16/12

marina39 --> αυχενική 07/06

Κωνσταντινα13 —> αυχενική 06/06, ΠΗΤ: 12/12

 Hope.2019 --> αυχενική 08/06, ΠΗΤ: 18/12

 Riri88 --> αυχενική 09/06, ΑΓΟΡΑΚΙ

vivi24 --> αυχενική 09/06, ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 18/12

  Ellidr --> αυχενική 13/06, ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, ΠΗΤ: 24/12

 Rafaella123 --> αυχενική 14/06 

 Marpi91 --> αυχενική 15/06 

Αθανασια Ι —> αυχενική 16/06

Maritsaki —>αυχενική 17/06

 Sisii --> αυχενική 17/06

Annie4 --> αυχενική 21/06

Irenesirene —> αυχενική 21/06 

 Εφη Γιωργακη —> αυχενική 22/06
 
Queen —> αυχενική 23/06
 
Ολετ —> αυχενική 29/06 
  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Maritsaki είπε:

Υπέροχα νέα κορίτσια!!:) Χαίρομαι που είναι όλα καλά!! @marpi91 τι τυχερή που ήσουν!!!!Ανυπομονώ κι εγώ να περάσουν οι μέρες να δω το μπεμπάκι μου κ ότι όλα είναι καλά!!

@Ellidr Πόση ώρα διήρκησε η αυχενική;

Περίπου μία ώρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σχετικά με τον υπέρηχο μαστων. Όχι όχι, έχω τεράστια εμπιστοσύνη, μου έχει εξηγήσει μάλιστα γιατί πρέπει να πάω στην κάθε ειδικότητα ξεχωριστά, πχ στον οφθαλμίατρο πρέπει να κάνω βυθοσκόπηση για την πίεση στα μάτια, να δει αν μπορώ να γεννήσω φυσιολογικά κλπ. Έχει λόγο που μου τα είπε, απλά κι εγώ δε μπορω να παραβλέψω το γεγονός ότι από τοοοσες γυναίκες εδω μέσα,  μόνο εγώ τρέχω για τόσες εξετάσεις, έτσι λοιπόν ρωτάω αν υπάρχει και άλλος γιατρός τόσο ψείρας (που με το ιστορικό μου καλα κάνει) ή αν είναι μόνο ο δικός μου! Απλή απορία, σε καμία περίπτωση έλλειψη εμπιστοσύνης! 

Ο υπέρηχος μαστών δεν είναι κάτι. Εγώ κάνω χρόνο παρά χρόνο γιατί λόγω ηλικίας δεν επιτρέπεται να κάνω ακόμη μαστογραφία. Τώρα εσένα σου βάζει γιατι απαγορευεται η ακτινοβολία στην εγκυμοσύνη λογικα. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Εγώ αυτή την αίσθηση στο στόμα την έχω όλη μέρα 

Αλλά ειδικά άμα φάω κάτι και μετά χειροτερεύει 

Γυρίσαμε από την αυχενική 

Όλα είναι τέλεια 

Τέλειες όλες οι μετρήσεις 

Πήτ : 24 Δεκεμβρίου 

Και έχουμε κοράκλα......... 

Μόλις μου το είπε έκλαιγα σαν το παιδάκι 

Καλή επιτυχία και στα υπολοιπά κορίτσια 

 

Είδε το φύλο από την αυχενική ;;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Ο υπέρηχος μαστών δεν είναι κάτι. Εγώ κάνω χρόνο παρά χρόνο γιατί λόγω ηλικίας δεν επιτρέπεται να κάνω ακόμη μαστογραφία. Τώρα εσένα σου βάζει γιατι απαγορευεται η ακτινοβολία στην εγκυμοσύνη λογικα. 

Ουτε εγώ κάνει να υποβληθω σε μαστογραφία ακόμα! 30 είμαι! Απλά από ότι καταλαβαίνω, θέλει να τα έχει όλα τσεκαρισμενα, καλά κάνει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, marpi91 είπε:

Ουτε εγώ κάνει να υποβληθω σε μαστογραφία ακόμα! 30 είμαι! Απλά από ότι καταλαβαίνω, θέλει να τα έχει όλα τσεκαρισμενα, καλά κάνει!

Εμένα δε μου είπε για ολες αυτες τις εξετάσεις! Ο κάθε γιατρος έχει άλλη τακτική…εγώ δεν έκανα ποτέ εξέταση μαστού! Κ εγώ 30 είμαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2022 at 9:41 ΠΜ, LouloudakiK είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Επίσης όταν βήχω και φταρνιζομαι έχω τσιμπήματα. Κι αυτό φυσιολογικό;;

Εγώ όταν βήχω ή φτερνίζομαι με πιάνει κράμπα εκεί κάτω. Μου είπε ότι είναι νορμαλ, δεν είναι το μωρο που πονάει αλλά οι μύες εκεί που πιάνονται γιατί συνηθίζουν ακόμα(;;;) κάτι τέτοιο κατάλαβα :P

3 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Ουτε εγώ κάνει να υποβληθω σε μαστογραφία ακόμα! 30 είμαι! Απλά από ότι καταλαβαίνω, θέλει να τα έχει όλα τσεκαρισμενα, καλά κάνει!

 

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Εμένα δε μου είπε για ολες αυτες τις εξετάσεις! Ο κάθε γιατρος έχει άλλη τακτικήεγώ δεν έκανα ποτέ εξέταση μαστού! Κ εγώ 30 είμαι 

Ό,τι εξετάσεις σου βάζει να κάνεις καλές είναι προφανώς. Εγώ κάνω υπέρηχο μαστών λόγω οικογενειακού ιστορικού από τώρα και ο μαστολογος μου έχει πει πως στα 30 θα κάνω την πρώτη μου μαστογραφία. Μάλλον, λόγω ιστορικού θα την κάνω πιο νωρίς από ότι ξεκινάνε οι γυναικεσ γενικά υποθέτω. Γιαυτο μπερδεύτηκα.
Η βυθοσκόπηση που είπες πονάει; Γιατί όταν είχα πάει στην οφθαλμίατρο να μου γράψει γυαλλιά, επειδή έχω ζάχαρο λίγο στα όρια, μου είχε πει να πάω να κάνω σε ένα νοσοκομείο και μου είπε κιόλας ότι δεν πληρώνω τίποτα εκεί. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sisii είπε:

Εγώ όταν βήχω ή φτερνίζομαι με πιάνει κράμπα εκεί κάτω. Μου είπε ότι είναι νορμαλ, δεν είναι το μωρο που πονάει αλλά οι μύες εκεί που πιάνονται γιατί συνηθίζουν ακόμα(;;;) κάτι τέτοιο κατάλαβα :P

 

Ό,τι εξετάσεις σου βάζει να κάνεις καλές είναι προφανώς. Εγώ κάνω υπέρηχο μαστών λόγω οικογενειακού ιστορικού από τώρα και ο μαστολογος μου έχει πει πως στα 30 θα κάνω την πρώτη μου μαστογραφία. Μάλλον, λόγω ιστορικού θα την κάνω πιο νωρίς από ότι ξεκινάνε οι γυναικεσ γενικά υποθέτω. Γιαυτο μπερδεύτηκα.
Η βυθοσκόπηση που είπες πονάει; Γιατί όταν είχα πάει στην οφθαλμίατρο να μου γράψει γυαλλιά, επειδή έχω ζάχαρο λίγο στα όρια, μου είχε πει να πάω να κάνω σε ένα νοσοκομείο και μου είπε κιόλας ότι δεν πληρώνω τίποτα εκεί. 

Κατάλαβα...θα περάσω χάρμα και γω χαχαχαχα...σήμερα απόγευμα θα βγουν τα αποτελέσματα από τη δεύτερη χοριακή που έκανα το πρωί.. η πρώτη με μια μέρα καθυστέρηση ήταν 52.33 ...για να δούμε την δεύτερη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου; Εγώ περιμένω ακόμα την PappA για να βγάλουμε τα τελικά ποσοστά. 

@Rafaela_123 τελείωσες με την αυχενική πως πήγε;

Τι είναι η PappA ; Την κάνουμε μετά την αυχενική; Υπέρηχος είναι πάλι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...