Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Annie4 είπε:

Ενημέρωσέ μας!!! Αν και δεν εχει και πολυ σημασια..αφου ειχες θετικο τεστ σημαινει οτι ειναι πανω απο 10, αυτο σημαινει εγκυμοσυνη και αρκει!!!

Εννοείται ότι θα σας γράφω... Και μόλις πάρω τα αποτελέσματα θα σας ρωτήσω γνώμες χαχα ευχαριστώ για όλα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 52 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Εννοείται ότι θα σας γράφω... Και μόλις πάρω τα αποτελέσματα θα σας ρωτήσω γνώμες χαχα ευχαριστώ για όλα...

Σου λέω από τώρα ότι άλλες έχουν 15 στην αρχή κι άλλες 200! Δεν κρίνεται η εγκυμοσύνη από αυτό, πραγματικά. 

 

@Queen που εισαι κοπελα μου; σε εχουμε χασει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Annie4 είπε:

Σου λέω από τώρα ότι άλλες έχουν 15 στην αρχή κι άλλες 200! Δεν κρίνεται η εγκυμοσύνη από αυτό, πραγματικά. 

 

@Queen που εισαι κοπελα μου; σε εχουμε χασει!

Καλά είμαι κοπέλα μου έχω κάποια πονάκια με την μικρή είναι λίγο δύσκολα είναι αρκετά γκρινιαρουλα. Εσύ πως είσαι;;; ολα καλά; 

Τώρα 23 του μήνα έχω και αυχενική

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Annie4 είπε:

Σου λέω από τώρα ότι άλλες έχουν 15 στην αρχή κι άλλες 200! Δεν κρίνεται η εγκυμοσύνη από αυτό, πραγματικά. 

 

@Queen που εισαι κοπελα μου; σε εχουμε χασει!

52.35 η χοριακή μου με μια μέρα καθυστέρηση. Είναι οκκ;;;   

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Annie4 είπε:

Ειναι μια χαρα!!!!

Είναι όντως οκ;;; Μου πε τρίτη να ξανακάνω μια χοριακή. Κύκλος 29 ημερών και σήμερα πρώτη μέρα καθυστέρηση είναι σίγουρο οκ;;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Είναι όντως οκ;;; Μου πε τρίτη να ξανακάνω μια χοριακή. Κύκλος 29 ημερών και σήμερα πρώτη μέρα καθυστέρηση είναι σίγουρο οκ;;

Πεταγομαι απ' τις μανούλες του Νοεμβρίου. Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Κι εγώ με χαμηλή ξεκίνησα και διπλασιαζα στις 72 κι όχι στις 48 ώρες. Τότε μου έλεγαν μάλλον παλλινδρομη. Τώρα είμαι 17 εβδομάδων και περιμένω τον γιό μου. Με το καλό σου εύχομαι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Laky είπε:

Πεταγομαι απ' τις μανούλες του Νοεμβρίου. Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Κι εγώ με χαμηλή ξεκίνησα και διπλασιαζα στις 72 κι όχι στις 48 ώρες. Τότε μου έλεγαν μάλλον παλλινδρομη. Τώρα είμαι 17 εβδομάδων και περιμένω τον γιό μου. Με το καλό σου εύχομαι.

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ .. πρώτο παιδάκι και έχω πολύ άγχος. Θέλω όλα να πάνε καλά γτ το θέλουμε πάρα πολύ... Σου εύχομαι με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ .. πρώτο παιδάκι και έχω πολύ άγχος. Θέλω όλα να πάνε καλά γτ το θέλουμε πάρα πολύ... Σου εύχομαι με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου ...

Το ξέρω κορίτσι μου κι εμένα το πρώτο είναι και σε καταλαβαίνω. Γι αυτό σου έγραψα. Να είσαι καλά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Κοπελα μου, λυπαμαι που δυσφορεις αλλα βρηκα καποια να με καταλαβαινει. Εχω σχεδον 1 βδομαδα που ο,τι κι αν φαω μου προκαλει δυσφορια και πονο στο στομαχι και ναυτια. Απο χθες ειμαι πιο προσεκτικη στο τι τρωω και εχω δει μια μικρη βελτιωση. Δεν κανω εμετους και δεν ανακουφιζομαι. Απο χθες πινω μαλοξ μια φορα τη μερα. Δεν παλευεται ολο αυτο...πως αντεξες με 3 φρυγανιες; πως; πειναω παρα πολγ κι αν δε φαω ποναει απο την πεινα το στομαχι μου.

Συμφωνώ...κι εγώ τις καλες μερες την ξεχναω την εγκυμοσυνη. Αλλα ομοιως δε αυτην εχω δυσκολιες ενω στην 1η τιποτα! 

Το παιδακι σου ειναι ευδιαθετο; συνερχεται;

@LouloudakiK κοπελα μου συγχαρητήρια!!! Τελικα σου έκατσε αμέσως ε; Θυμαμαι που μας ειχες γραψει ξανα πριν 2 βδομάδες. Υπέροχα τα νέα σου,όλα  να πάνε κατ'ευχήν!

Τώρα που έχει δύο μέρες γεμίσει εξανθήματα σε όλο το σώμα έχει γκρίνια. Όταν είχε πυρετό ήταν πεσμένο όπως ήταν φυσιολογικό και δεν έτρωγε. Ελπίζω σε δύο τρεις μέρες να περάσει γιατί έχει ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ το καημένο..

Υπομονή κορίτσι μου με το στομάχι. Εγώ το είχα κάθε μέρα για τρεις εβδομάδες. Τώρα με πιάνει που και που όχι κάθε μέρα ευτυχώς. Αλλά είναι βασανιστήριο.

6 ώρες πρίν, marina39 είπε:

Καλησπέρα σε όλες. εγώ είχα αυχενική την Τρίτη πήρα σήμερα αποτελέσματα, είναι 1/1005 και μου ζήτησε και εμένα NIPT οπωσδήποτε αλλά θα κάνω και CVS για να είμαστε σίγουροι.

 

Δεν είναι κακό το ποσοστό σου. Πιστεύω πως όλα θα βγουν καλά ! Νομίζω στο περίπου με λιγότερο από 1/350 αν δεν κάνω λάθος ανησυχούμε. Αλλά καλά κάνεις και θα κάνεις περαιτέρω έλεγχο να είσαι ήρεμη μετά!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Τώρα που έχει δύο μέρες γεμίσει εξανθήματα σε όλο το σώμα έχει γκρίνια. Όταν είχε πυρετό ήταν πεσμένο όπως ήταν φυσιολογικό και δεν έτρωγε. Ελπίζω σε δύο τρεις μέρες να περάσει γιατί έχει ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ το καημένο..

Υπομονή κορίτσι μου με το στομάχι. Εγώ το είχα κάθε μέρα για τρεις εβδομάδες. Τώρα με πιάνει που και που όχι κάθε μέρα ευτυχώς. Αλλά είναι βασανιστήριο.

 

Ψυχουλα μου μωρε...ταλαιπωρια παιδακι μου. Κουραγιο, να περασει συντομοτατα ευχομαι.

Νομιζω το στομαχι μου δε θα καλυτερεψει ποτε. Λες κι εχω μια πετρα μεσα μονιμα που με πιεζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Δεν περίμενα ότι θα είχατε προλάβει να πείτε τόσα πολλά, τόσο σύντομα, οπότε δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλες τις σελίδες. 

Για να βρίσκομαι εδώ, προφανώς περιμένω κι εγώ το Δεκέμβρη να κρατήσω μια καινούρια αγκαλίτσα! Απλά, έχω μια μπέμπα σχεδόν έντεκα μηνών και δεν πρόλαβα να σας ψάξω νωρίτερα. 

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη η ομάδα με βοήθησε πάρα πολύ να μη νιώθω μόνη και να μην πανικιβαλομαι, μιας και ήταν μια δύσκολη εγκυμοσύνη. 

Καλώς σας βρήκα λοιπόν και υπόσχομαι να διαβάσω όλα τα μηνύματα σας, ώστε να συμβαδισω μαζί σας! 

Έχω αυχενική 21 του μήνα και ΠΗΤ 25.12. Είναι καμιά άλλη που γεννά σε δημόσιο νοσοκομείο?! 

Καλώς βρεθήκαμε! Να πάνε όλα καλά για όλες μας και να έρθουν χαρές στις αγκαλιές μας!!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2022 at 4:21 ΜΜ, Rafaela_123 είπε:

@riri88 καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!! Περιμένουμε τα νέα σας!! 

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Αν θες να γράφεις κ εδώ εμεις δεν έχουμε πρόβλημα!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; Είναι το πρώτο σου; 

Κορίτσια όλα καλά εδώ!!! Είναι ένα υγιέστατο ζωηρό αγοράκι που έκανε ατελείωτες κωλοτουμπες !!! Καιρός να χαρούμε την εγκυμοσύνη μας!!! Χαιδεψτε κοιλιτσες!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Συγχαρητηριααα και με το καλοοο :wub:

Ευχαριστώ πάρα πολύ... Σας ευχαριστώ πραγματικά...δεν το περίμενα ότι εδώ μέσα θα ένιωθα τόση στήριξη...την οποία χρειάζομαι γτ είναι πολύ πρωτόγνωρα συναισθήματα που βιώνω και ακόμα δεν θέλω να το πω σε κανέναν... Ξυπνησα και από τα άγρια χαράματα...αναψουρες

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...