Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πινακακι 

Freedom1998 --> αυχενική 31/05, ΠΗΤ: 10/12

tzinaki7 --> αυχενική 03/06, ΠΗΤ: 16/12

marina39 --> αυχενική 07/06

Κωνσταντινα13 —> αυχενική 06/06

 Hope.2019 --> αυχενική 08/06

Riri88 --> αυχενική 09/06

 Ellidr --> αυχενική 13/06 

Rafaella123 --> αυχενική 14/06 

Marpi91 --> αυχενική 15/06 

 Sisii --> αυχενική 17/06

 Εφη Γιωργακη —> αυχενική 22/06

Annie4 --> αυχενική 20/06
 


 

 
16 ώρες πρίν, tzinaki7 είπε:

Η αυχενική σαν εξέταση κραταει περιπου μιση ωρα με 3 τεταρτα γτ σου παιρνουν κ αιμα ..  αλλα αν βαλεις κ το περιμενε στην αναμονη πανω από 2 ωρες !!! 

Καλημέρα σε ευχαριστώ :) εμένα μου πήρε αιμα θα είναι έτοιμο ως την αυχενική να τα δει μαζί για να τα συγκρίνει! 

@marina39 καλή επιτυχία σήμερα θα περιμένουμε τα νέα σας!!! Όλα καλά θα είναι!! :) 

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2022 at 1:10 ΜΜ, marina39 είπε:

Ακριβώς τα ίδια μου δώσανε κ ένεση προγεστερόνης. Εγώ αύριο αυχενική καλή μας επιτυχία!! 

Εμένα τελικά κράτησαν δυόμιση μέρες και πέρασαν ευτυχώς. Έχω αύριο αυχενική!

Κορίτσια αρρώστησε το πρώτο μου μωράκι έχει πυρετό πρώτη φορά και σας έχασα λίγο. Θα σας διαβάσω τώρα.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Εμένα τελικά κράτησαν δυόμιση μέρες και πέρασαν ευτυχώς. Έχω αύριο αυχενική!

Κορίτσια αρρώστησε το πρώτο μου μωράκι έχει πυρετό πρώτη φορά και σας έχασα λίγο. Θα σας διαβάσω τώρα.

Περαστικά στο παιδάκι σου και με το καλό η αυχενική για αύριο! Θα περιμένουμε νέα! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!Όλα καλά με την αυχενική,σύμφωνα με την ηλικία μου είμαι στον χαμηλότερο ποσοστό επικίνδυνοτητας για αυτά τα σύνδρομα που όμως για να ελαχιστοποιηθεί καλό θα ήταν να προχωρήσω σε αμνιοπαρακέντηση.Το οποίο το σκέφτομαι ακόμα .Μια πρόβλεψη φύλου 80-20 κορίτσι!

Πητ έχω 12.12

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Κωνσταντίνα13 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!Όλα καλά με την αυχενική,σύμφωνα με την ηλικία μου είμαι στον χαμηλότερο ποσοστό επικίνδυνοτητας για αυτά τα σύνδρομα που όμως για να ελαχιστοποιηθεί καλό θα ήταν να προχωρήσω σε αμνιοπαρακέντηση.Το οποίο το σκέφτομαι ακόμα .Μια πρόβλεψη φύλου 80-20 κορίτσι!

Πητ έχω 12.12

Δε σου είπε να κανεις νίπτ; 

1 hour ago, Hope.2019 είπε:

Εμένα τελικά κράτησαν δυόμιση μέρες και πέρασαν ευτυχώς. Έχω αύριο αυχενική!

Κορίτσια αρρώστησε το πρώτο μου μωράκι έχει πυρετό πρώτη φορά και σας έχασα λίγο. Θα σας διαβάσω τώρα.

Περαστικά στο μωράκι σου κορίτσι μου 

Πινακακι 

Freedom1998 --> αυχενική 31/05, ΠΗΤ: 10/12

tzinaki7 --> αυχενική 03/06, ΠΗΤ: 16/12

marina39 --> αυχενική 07/06

Κωνσταντινα13 —> αυχενική 06/06, ΠΗΤ: 12/12

 Hope.2019 --> αυχενική 08/06

Riri88 --> αυχενική 09/06

 Ellidr --> αυχενική 13/06 

Rafaella123 --> αυχενική 14/06 

Marpi91 --> αυχενική 15/06 

 Sisii --> αυχενική 17/06

 Εφη Γιωργακη —> αυχενική 22/06

Annie4 --> αυχενική 20/06
Link to comment
Share on other sites

Η τελική απόφαση είναι δική μου όμως το Νιπτ πηγαίνει με πιθανότητες βάση του dna της μητέρας ,η αμνιοπαρακέντηση παίρνεις το υγρό του πλακούντα κατευθείαν και είναι πιο σίγουρο μου είπε γιατί σου δίνει απαντήσεις για πιο πολλά σύνδρομα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Κωνσταντίνα13 είπε:

Η τελική απόφαση είναι δική μου όμως το Νιπτ πηγαίνει με πιθανότητες βάση του dna της μητέρας ,η αμνιοπαρακέντηση παίρνεις το υγρό του πλακούντα κατευθείαν και είναι πιο σίγουρο μου είπε γιατί σου δίνει απαντήσεις για πιο πολλά σύνδρομα

Αα κατάλαβα…καλά ομως δε βγήκε η εξέταση;; Θα κανεις ότι καλύτερο κορίτσι μου εσυ για σένα κ το μωρό σου η απόφαση είναι δίκη σου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Αα κατάλαβα…καλά ομως δε βγήκε η εξέταση;; Θα κανεις ότι καλύτερο κορίτσι μου εσυ για σένα κ το μωρό σου η απόφαση είναι δίκη σου 

Η εξέταση για την ηλικία μου ναι είναι καλή .Περιμένω και papp a τις απαντήσεις.Αν δεν ήταν το τέταρτο μωρό ίσως και να έκανα και Νιπτ και να μη το ψαχουλευα και τόσο .

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Κωνσταντίνα13 είπε:

Η εξέταση για την ηλικία μου ναι είναι καλή .Περιμένω και papp a τις απαντήσεις.Αν δεν ήταν το τέταρτο μωρό ίσως και να έκανα και Νιπτ και να μη το ψαχουλευα και τόσο .

Όποτε θα περιμένεις κ εκείνη την εξέταση και θα αποφασίσεις!! Όλα καλά θα είναι ομως μην αγχώνεσαι :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα13 είπε:

Η εξέταση για την ηλικία μου ναι είναι καλή .Περιμένω και papp a τις απαντήσεις.Αν δεν ήταν το τέταρτο μωρό ίσως και να έκανα και Νιπτ και να μη το ψαχουλευα και τόσο .

Αν θυμάμαι καλά, με την Papp a θα τροποποιηθουν και οι τιμές για τα υπόλοιπα σύνδρομα, οπότε μπορεί να μην χρειαστεί αμνιο τελικά? Δλδ εμένα είχαν μεγάλη απόκλιση οι τιμές όταν μπήκα στο ιατρείο και οι τροποποιημενες πιθανότητες. Πχ από 1/3.000 μου είχε πάει 1/13.000 για down κάτι τέτοιο. Επίσης υπάρχει και μια άλλη εξέταση που βλέπω με τροφοβλαστη και είναι λιγότερο επεμβατικη, αν και δεν γνωρίζω τι ακριβώς δείχνει. 

Όπως και να έχει, θα πάρεις την πιο σωστή απόφαση για το μωράκι σας! Με το καλό, εύχομαι να είναι οοολα καλά!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

@Hope.2019 καλή επιτυχία σήμερα!! Περιμένουμε τα νέα σας!!! ❤️❤️❤️

Eυχαριστώ πολύ. Τώρα στις 3 έχω και είναι μεγάλη η αγωνία.

Το παιδακι μου ακόμα με πυρετο βρε κορίτσια δύο μέρες τώρα, να σκάσω είμαι!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Δε σου είπε να κανεις νίπτ; 

Περαστικά στο μωράκι σου κορίτσι μου 

Πινακακι 

Freedom1998 --> αυχενική 31/05, ΠΗΤ: 10/12

tzinaki7 --> αυχενική 03/06, ΠΗΤ: 16/12

marina39 --> αυχενική 07/06

Κωνσταντινα13 —> αυχενική 06/06, ΠΗΤ: 12/12

 Hope.2019 --> αυχενική 08/06

Riri88 --> αυχενική 09/06

 Ellidr --> αυχενική 13/06 

Rafaella123 --> αυχενική 14/06 

Marpi91 --> αυχενική 15/06 

 Sisii --> αυχενική 17/06

 Εφη Γιωργακη —> αυχενική 22/06

Annie4 --> αυχενική 20/06

Κοριτσι εγώ τελικά 21/06 αυχενικη. Δε βολεψε η ωρα τελικα στις 20

1 ώρα πρίν, Hope.2019 είπε:

Eυχαριστώ πολύ. Τώρα στις 3 έχω και είναι μεγάλη η αγωνία.

Το παιδακι μου ακόμα με πυρετο βρε κορίτσια δύο μέρες τώρα, να σκάσω είμαι!

Κουράγιο κοπέλα μου...είναι ασχημο οταν αρρωσταινουν αλλα θα αναρρωσει, ειναι ακομα νωρις, δωσε χρονο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...