Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Melie είπε:

Ναι, με τη δική σου πιθανότητα, η τροφοβλάστη δεν ενδείκνυται. Εμένα ήταν τόσο μεγάλη (1/32) που έπρεπε να είμαστε σίγουροι.

Κατάλαβα!! Κορίτσι μου σε ευχαριστώ παρά πολύ!!! :) Με ηρέμησες παρά πολύ!!! 

πρίν από 12 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Ε#γώ ππιστεύω ότι όλα θα είναι καλά Ραφαέλλα μου. Όλα τα υπόλοιπα ήταν τέλεια. ΝΟμίζω ήτ;αν ένα τυχαίο εύρυμα απλά. Θα δεις στον επόμενο υπέρηχο θα έχουν πέσει και οι παλμοί. Προσπάθησε κι εσύ να πας πιο ήρεμη μήπως επηρεάζει το μωρό να είναι πιο ήρεμο κι αυτό.

Ναι εχεις δίκιο θα προσπαθήσω να είμαι ήρεμη! Κ εγώ πιστεύω απλά έτυχε! Είχα διαβάσει ότι μπορεί να συμβαίνει στην 12η εβδομάδα να είναι τόσοι οι παλμοί κ στην 13η να πέφτουν! Ισως το στρεσαραμε κ εμεις χθες που το πειραζαμε για να μετακινηθεί να το μετρήσουμε καλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κατάλαβα!! Κορίτσι μου σε ευχαριστώ παρά πολύ!!! :) Με ηρέμησες παρά πολύ!!! 

Ναι εχεις δίκιο θα προσπαθήσω να είμαι ήρεμη! Κ εγώ πιστεύω απλά έτυχε! Είχα διαβάσει ότι μπορεί να συμβαίνει στην 12η εβδομάδα να είναι τόσοι οι παλμοί κ στην 13η να πέφτουν! Ισως το στρεσαραμε κ εμεις χθες που το πειραζαμε για να μετακινηθεί να το μετρήσουμε καλά 

Nαι πολυ πιθανο αυτό. Εμενα φαντασου που ηταν οι παλμοι γυρω στους 160 μου τουε μετρησε 2-3 φορες να ειναι σιγουρος. Πιστευω αν αργοτερα τους ξανα μετρουσατε θα ειχαν πεσει.

Κι εγω  περιμενω ακομα Pappa κι εχω πολυ αγωνια να δω τι ποσοστα εχω. Τα εκανα απο την Πεμπτη κι ακομα να βγουν. Ενω μου ειχαν πει για Δευτερα.

Κοριτσια εσεις εχετε παρει κιλα? Εγω πηρα 2 ηδη ειμαι 13+4 εβδομαδων αλλα ειχα λιγα παραπανω κιλα απο την πρωτη εγκυμοσυνη  και πρεπει να προσεχω γιατι ειναι αρχη ακομα και δεν εχω πολυ περιθωριο.  


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Nαι πολυ πιθανο αυτό. Εμενα φαντασου που ηταν οι παλμοι γυρω στους 160 μου τουε μετρησε 2-3 φορες να ειναι σιγουρος. Πιστευω αν αργοτερα τους ξανα μετρουσατε θα ειχαν πεσει.

Κι εγω  περιμενω ακομα Pappa κι εχω πολυ αγωνια να δω τι ποσοστα εχω. Τα εκανα απο την Πεμπτη κι ακομα να βγουν. Ενω μου ειχαν πει για Δευτερα.

Εγώ το έκανα πριν 2 εβδομαδες για να είναι όλα έτοιμα στην αυχενική! Στις 2 ώρες που ήμουν το ακούσαμε 2-3 φορες αλλά πρέπει να ήταν στρεσαρισμενο μάλλον…εντάξει θα δούμε!! Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Εγώ όταν βήχω ή φτερνίζομαι με πιάνει κράμπα εκεί κάτω. Μου είπε ότι είναι νορμαλ, δεν είναι το μωρο που πονάει αλλά οι μύες εκεί που πιάνονται γιατί συνηθίζουν ακόμα(;;;) κάτι τέτοιο κατάλαβα :P

 

Ό,τι εξετάσεις σου βάζει να κάνεις καλές είναι προφανώς. Εγώ κάνω υπέρηχο μαστών λόγω οικογενειακού ιστορικού από τώρα και ο μαστολογος μου έχει πει πως στα 30 θα κάνω την πρώτη μου μαστογραφία. Μάλλον, λόγω ιστορικού θα την κάνω πιο νωρίς από ότι ξεκινάνε οι γυναικεσ γενικά υποθέτω. Γιαυτο μπερδεύτηκα.
Η βυθοσκόπηση που είπες πονάει; Γιατί όταν είχα πάει στην οφθαλμίατρο να μου γράψει γυαλλιά, επειδή έχω ζάχαρο λίγο στα όρια, μου είχε πει να πάω να κάνω σε ένα νοσοκομείο και μου είπε κιόλας ότι δεν πληρώνω τίποτα εκεί. 

Θελω να πιστεύω πως δεν πονάει η βυθοσκόπηση! Γενικά με τον οφθαλμίατρο δεν έχω καλή σχέση! Δώσε μου οδοντίατρο και απονεύρωση, τον οφθαλμίατρο τον φοβάμαι χαχαχαχα! Θα το ψάξω γενικά, αν μπορώ να κάνω την εξέταση σε νοσοκομείο, γιατί οι εξετάσεις μας έχουν στοιχίσει όσο ένα νεφρό! Τώρα πάω για αυχενική στις 14.00 και μετά σειρά έχει ο καρδιολόγος σε 2 εβδομάδες! 

2 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Nαι πολυ πιθανο αυτό. Εμενα φαντασου που ηταν οι παλμοι γυρω στους 160 μου τουε μετρησε 2-3 φορες να ειναι σιγουρος. Πιστευω αν αργοτερα τους ξανα μετρουσατε θα ειχαν πεσει.

Κι εγω  περιμενω ακομα Pappa κι εχω πολυ αγωνια να δω τι ποσοστα εχω. Τα εκανα απο την Πεμπτη κι ακομα να βγουν. Ενω μου ειχαν πει για Δευτερα.

Κοριτσια εσεις εχετε παρει κιλα? Εγω πηρα 2 ηδη ειμαι 13+4 εβδομαδων αλλα ειχα λιγα παραπανω κιλα απο την πρωτη εγκυμοσυνη  και πρεπει να προσεχω γιατι ειναι αρχη ακομα και δεν εχω πολυ περιθωριο.  

Εγω εχω πάρει σχεδόν 1 κιλό, αλλα τον 2ο μήνα είχα χάσει 2 άρα είμαι στα ίδια με την αρχή της εγκυμοσύνης. Δεν έχω καθόλου περιθώριο, είμαι υπερβαρη ούτως ή άλλως και μου επιτρέπει μαξ 12 κιλά. Και μάλιστα μέχρι τον 6ο μήνα το πολύ 3 με 4

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , marpi91 είπε:

Θελω να πιστεύω πως δεν πονάει η βυθοσκόπηση! Γενικά με τον οφθαλμίατρο δεν έχω καλή σχέση! Δώσε μου οδοντίατρο και απονεύρωση, τον οφθαλμίατρο τον φοβάμαι χαχαχαχα! Θα το ψάξω γενικά, αν μπορώ να κάνω την εξέταση σε νοσοκομείο, γιατί οι εξετάσεις μας έχουν στοιχίσει όσο ένα νεφρό! Τώρα πάω για αυχενική στις 14.00 και μετά σειρά έχει ο καρδιολόγος σε 2 εβδομάδες! 

Εχω κανει εγω βυθοσκοπηση. Δεν ποναει αλλα ειναι ενοχλητικη. Σου βαζει ενα κολυριο περιμενεις λιγο να δρασει, θολωνει το ματι και μετα σου εξεταζει το ματι βαζοντας ενα φακο. Αυτο λιγο ενοχλει αλλα δνε ποναει. Πιο πολυ γιατι στο κρατα ανοιχτο μεχρι να κανει την εξεταση. Μετα για κανενα δυωρο βλεπεις θολα και θες ανθρωπο μαζι. Σε καμμια περιπτωση δεν πας μονη στην εξεταση γιατι δεν βλεπεις για καποια ωρα λογω του κολυριου.

πρίν από 21 λεπτά , marpi91 είπε:

Θελω να πιστεύω πως δεν πονάει η βυθοσκόπηση! Γενικά με τον οφθαλμίατρο δεν έχω καλή σχέση! Δώσε μου οδοντίατρο και απονεύρωση, τον οφθαλμίατρο τον φοβάμαι χαχαχαχα! Θα το ψάξω γενικά, αν μπορώ να κάνω την εξέταση σε νοσοκομείο, γιατί οι εξετάσεις μας έχουν στοιχίσει όσο ένα νεφρό! Τώρα πάω για αυχενική στις 14.00 και μετά σειρά έχει ο καρδιολόγος σε 2 εβδομάδες! 

Εγω εχω πάρει σχεδόν 1 κιλό, αλλα τον 2ο μήνα είχα χάσει 2 άρα είμαι στα ίδια με την αρχή της εγκυμοσύνης. Δεν έχω καθόλου περιθώριο, είμαι υπερβαρη ούτως ή άλλως και μου επιτρέπει μαξ 12 κιλά. Και μάλιστα μέχρι τον 6ο μήνα το πολύ 3 με 4

Κι εγω ετσι ειμαι υπερβαρη. Εχω περιπου 10 κιλα παραπανω απο το κανονικο οποτε θελω να προσεχω. Στο πρωτο πηρα 12 και απο αυτα εχασα τα 7 μονο. Οποτε τωρα ιδανικα θελω να παρω μεχρι 10 μαξ. 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 37 λεπτά , marpi91 είπε:

Θελω να πιστεύω πως δεν πονάει η βυθοσκόπηση! Γενικά με τον οφθαλμίατρο δεν έχω καλή σχέση! Δώσε μου οδοντίατρο και απονεύρωση, τον οφθαλμίατρο τον φοβάμαι χαχαχαχα! Θα το ψάξω γενικά, αν μπορώ να κάνω την εξέταση σε νοσοκομείο, γιατί οι εξετάσεις μας έχουν στοιχίσει όσο ένα νεφρό! Τώρα πάω για αυχενική στις 14.00 και μετά σειρά έχει ο καρδιολόγος σε 2 εβδομάδες! 

Σίγουρα γίνεται σε νοσοκομείο η βυθοσκόπηση και νομίζω χωρίς κανένα κόστος, θυμάμαι μου το είχε τονίσει η οφθαλμίατρος που είχα πάει! Ψαξ’το γιατί την ίδια δουλειά φαντάζομαι θα κάνουν και στο νοσοκομείο, δεν είναι καμία εξεζητημένη εξέταση να αξίζει να τα σκάσεις σε ιδιωτικό. 
 

καλα αποτελέσματααα ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Εγώ το έκανα πριν 2 εβδομαδες για να είναι όλα έτοιμα στην αυχενική! Στις 2 ώρες που ήμουν το ακούσαμε 2-3 φορες αλλά πρέπει να ήταν στρεσαρισμενο μάλλον…εντάξει θα δούμε!! Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου 

Τίποτα δεν θα είναι κούκλα μου 

Θα δεις 

Απλά οι γιατροί θέλουν να τα κάνουν όλα σωστά και καλά κάνουν 

Μην αγχώνεσαι γιατί το στρεσαρεις και το μωρό 

 

2 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Nαι πολυ πιθανο αυτό. Εμενα φαντασου που ηταν οι παλμοι γυρω στους 160 μου τουε μετρησε 2-3 φορες να ειναι σιγουρος. Πιστευω αν αργοτερα τους ξανα μετρουσατε θα ειχαν πεσει.

Κι εγω  περιμενω ακομα Pappa κι εχω πολυ αγωνια να δω τι ποσοστα εχω. Τα εκανα απο την Πεμπτη κι ακομα να βγουν. Ενω μου ειχαν πει για Δευτερα.

Κοριτσια εσεις εχετε παρει κιλα? Εγω πηρα 2 ηδη ειμαι 13+4 εβδομαδων αλλα ειχα λιγα παραπανω κιλα απο την πρωτη εγκυμοσυνη  και πρεπει να προσεχω γιατι ειναι αρχη ακομα και δεν εχω πολυ περιθωριο.  

Και εμένα στους 160 ήταν οι παλμοί της 

Μη φοβάσαι για την pappa αν ήταν καλη η αυχενική και οι μετρήσεις οι πιθανότητες να είναι κακή η pappa μηδενίζονται 

Έχω πάρει 3 κιλά 

Και τα έχω τα κιλακια μου κ εγώ 

Θα προσπαθήσω να προσέχω περισσότερο 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μίλησα με τη γιατρο μου! Μου είπε να μην ανησυχώ γιατί αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα θα το βλέπαμε και στους τυπικούς υπερήχους στο ιατρείο! Όλα ήταν μια χαρά τα ποσοστά λέει τέλεια απλά οι παλμοί έριξαν κάτω το συγκεκριμένο σύνδρομο τρισωμια 13! Θα πάω αύριο να κανω το νιπτ! Μου είπε ισως χθες να έτυχε έτσι γιατί μπορεί να στρεσαριστικε το έμβρυο, απλά ανησύχησε η γιατρος η άλλη γιατί στις 2 ώρες το έλεγξε 2-3 φορές κ κυμενοταν εκεί! Επίσης μου είπε ότι το πρωτόκολλο λέει παιδιοκαρδιολογο αλλ πρώτα θα περιμένουμε τα αποτελέσματα κ θα πράξουμε ανάλογος! Αλλα να μην αγχώνομαι κ ότι αν υπήρχε πρόβλημα θα το αντιλαμβανόμασταν από την αρχή! Με καθησύχασε αρκετά μπορώ να πω! Έφυγε ένα άγχος που μίλησα μαζί της γιατί σήμερα όλη μέρα δουλεύω κ έχω το πρόσωπο τηςΜεγάλης Παρασκευής, πήγαινα στις συναντήσεις έμπαινα στο αυτοκίνητο κ έκλαιγα, ευτυχως δεν έβαλα μάσκαρα σήμερα…

2 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Τίποτα δεν θα είναι κούκλα μου 

Θα δεις 

Απλά οι γιατροί θέλουν να τα κάνουν όλα σωστά και καλά κάνουν 

Μην αγχώνεσαι γιατί το στρεσαρεις και το μωρό 

 

Και εμένα στους 160 ήταν οι παλμοί της 

Μη φοβάσαι για την pappa αν ήταν καλη η αυχενική και οι μετρήσεις οι πιθανότητες να είναι κακή η pappa μηδενίζονται 

Έχω πάρει 3 κιλά 

Και τα έχω τα κιλακια μου κ εγώ 

Θα προσπαθήσω να προσέχω περισσότερο 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Έχετε δίκιο όλα καλά θα είναι! Μια εξέταση παραπάνω τώρα… 

εγώ κορίτσια έχασα 3 κιλά ζυγίστηκα σήμερα έβαλα το 1! 

Πινακακι 

Freedom1998 --> αυχενική 31/05, ΠΗΤ: 10/12

tzinaki7 --> αυχενική 03/06, ΠΗΤ: 16/12

marina39 --> αυχενική 07/06, ΠΗΤ: 08/12

Κωνσταντινα13 —> αυχενική 06/06, ΠΗΤ: 12/12

 Hope.2019 --> αυχενική 08/06, ΠΗΤ: 18/12

 Riri88 --> αυχενική 09/06, ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 21/12

vivi24 --> αυχενική 09/06, ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 18/12

  Ellidr --> αυχενική 13/06, ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 24/12

 Rafaella123 --> αυχενική 14/06, ΠΗΤ: 25/12

 Marpi91 --> αυχενική 15/06 

 Αθανασια Ι —> αυχενική 16/06

Maritsaki —>αυχενική 17/06

 Sisii --> αυχενική 17/06

Annie4 --> αυχενική 21/06

Irenesirene —> αυχενική 21/06 

 Εφη Γιωργακη —> αυχενική 22/06
 
Queen —> αυχενική 23/06
 
Ολετ —> αυχενική 29/06 
  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Γυρίσαμε από την αυχενική! Ο υπέρηχος ήταν εξαιρετικός μας είπε ο εμβρυολογος, με αυχενική 1,2, ορατό ρινικο οστό, 164 παλμούς, φλεβωδης πόρος μια χαρά. Ολα καλά! Κουνιόταν σαν παλαβό πάλι αλλά μετά ηρέμησε και μας άφησε να κάνουμε τον έλεγχο. Δυστυχώς χάλασε ο εκτυπωτής του ιατρείου και δεν πήρα μαζί μου ούτε τις φωτογραφίες, ούτε τις πρώτες πιθανότητες αλλά θα μου τα στείλουν συνολικά μαζί με pappA αύριο ή μεθαύριο! Ο γιατρός μας ειπε πως δύσκολα να αλλάξουν οι αιματολογικες μια τόσο καλή υπερηχογραφικη εικόνα, οπότε είμαι πολύ χαλαρή και απλά περιμένω! 

Πρόβλεψη για το φύλο: μάλλον περιμένουμε αγοράκι!!! Ο άντρας μου κοντεύει να χεστει από τη χαρά, εγώ περιμένω να το επιβεβαιώσουμε στον επόμενο υπέρηχο που μας είπε. Για πητ θα ενημερώσω μόλις έρθουν οι απαντήσεις! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλησπέρα! Γυρίσαμε από την αυχενική! Ο υπέρηχος ήταν εξαιρετικός μας είπε ο εμβρυολογος, με αυχενική 1,2, ορατό ρινικο οστό, 164 παλμούς, φλεβωδης πόρος μια χαρά. Ολα καλά! Κουνιόταν σαν παλαβό πάλι αλλά μετά ηρέμησε και μας άφησε να κάνουμε τον έλεγχο. Δυστυχώς χάλασε ο εκτυπωτής του ιατρείου και δεν πήρα μαζί μου ούτε τις φωτογραφίες, ούτε τις πρώτες πιθανότητες αλλά θα μου τα στείλουν συνολικά μαζί με pappA αύριο ή μεθαύριο! Ο γιατρός μας ειπε πως δύσκολα να αλλάξουν οι αιματολογικες μια τόσο καλή υπερηχογραφικη εικόνα, οπότε είμαι πολύ χαλαρή και απλά περιμένω! 

Πρόβλεψη για το φύλο: μάλλον περιμένουμε αγοράκι!!! Ο άντρας μου κοντεύει να χεστει από τη χαρά, εγώ περιμένω να το επιβεβαιώσουμε στον επόμενο υπέρηχο που μας είπε. Για πητ θα ενημερώσω μόλις έρθουν οι απαντήσεις! 

Συγχαρητήρια  κορίτσι μου!!! Όλα καλά θα είναι!! Μπράβο!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα, θα είμαι και γω μανουλα τον Δεκέμβρη καλώς εχόντων των πραγματων. 

Εγώ ήθελα να μοιραστω το άγχος μου μαζι σας. Εκανα εξετάσεις αίματος τις τυπικές και οι τρανσαμηνασεις μου είναι εντός ορίων αλλά έχουν τριπλασιαστεί από τον προηγουμενο μήνα. Επηρεαζουν οι πολυβιταμίνες που παιρνω; Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία;

6 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια μίλησα με τη γιατρο μου! Μου είπε να μην ανησυχώ γιατί αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα θα το βλέπαμε και στους τυπικούς υπερήχους στο ιατρείο! Όλα ήταν μια χαρά τα ποσοστά λέει τέλεια απλά οι παλμοί έριξαν κάτω το συγκεκριμένο σύνδρομο τρισωμια 13! Θα πάω αύριο να κανω το νιπτ! Μου είπε ισως χθες να έτυχε έτσι γιατί μπορεί να στρεσαριστικε το έμβρυο, απλά ανησύχησε η γιατρος η άλλη γιατί στις 2 ώρες το έλεγξε 2-3 φορές κ κυμενοταν εκεί! Επίσης μου είπε ότι το πρωτόκολλο λέει παιδιοκαρδιολογο αλλ πρώτα θα περιμένουμε τα αποτελέσματα κ θα πράξουμε ανάλογος! Αλλα να μην αγχώνομαι κ ότι αν υπήρχε πρόβλημα θα το αντιλαμβανόμασταν από την αρχή! Με καθησύχασε αρκετά μπορώ να πω! Έφυγε ένα άγχος που μίλησα μαζί της γιατί σήμερα όλη μέρα δουλεύω κ έχω το πρόσωπο τηςΜεγάλης Παρασκευής, πήγαινα στις συναντήσεις έμπαινα στο αυτοκίνητο κ έκλαιγα, ευτυχως δεν έβαλα μάσκαρα σήμερα…

Σε ευχαριστώ πολύ!! Έχετε δίκιο όλα καλά θα είναι! Μια εξέταση παραπάνω τώρα… 

εγώ κορίτσια έχασα 3 κιλά ζυγίστηκα σήμερα έβαλα το 1! 

Πινακακι 

Freedom1998 --> αυχενική 31/05, ΠΗΤ: 10/12

tzinaki7 --> αυχενική 03/06, ΠΗΤ: 16/12

marina39 --> αυχενική 07/06, ΠΗΤ: 08/12

Κωνσταντινα13 —> αυχενική 06/06, ΠΗΤ: 12/12

 Hope.2019 --> αυχενική 08/06, ΠΗΤ: 18/12

 Riri88 --> αυχενική 09/06, ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 21/12

vivi24 --> αυχενική 09/06, ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 18/12

  Ellidr --> αυχενική 13/06, ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 24/12

 Rafaella123 --> αυχενική 14/06, ΠΗΤ: 25/12

 Marpi91 --> αυχενική 15/06 

 Αθανασια Ι —> αυχενική 16/06

Maritsaki —>αυχενική 17/06

 Sisii --> αυχενική 17/06

Annie4 --> αυχενική 21/06

Irenesirene —> αυχενική 21/06 

 Εφη Γιωργακη —> αυχενική 22/06
 
Queen —> αυχενική 23/06
 
Ολετ —> αυχενική 29/06 

Καλησπερα, και μένα οι παλμοι ήταν αυξημένοι 175 και η αλήθεια εγώ ανησυχώ αλλά ο γιατρός μου όχι. 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Αστερακι91 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, θα είμαι και γω μανουλα τον Δεκέμβρη καλώς εχόντων των πραγματων. 

Εγώ ήθελα να μοιραστω το άγχος μου μαζι σας. Εκανα εξετάσεις αίματος τις τυπικές και οι τρανσαμηνασεις μου είναι εντός ορίων αλλά έχουν τριπλασιαστεί από τον προηγουμενο μήνα. Επηρεαζουν οι πολυβιταμίνες που παιρνω; Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία;

Καλησπερα, και μένα οι παλμοι ήταν αυξημένοι 175 και η αλήθεια εγώ ανησυχώ αλλά ο γιατρός μου όχι. 

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες! Παίρνεις προγεστερονη? Είχα πολύ υψηλά επίπεδα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου, με αποτέλεσμα να νοσηλευτώ ένα διήμερο, για παρακολούθηση. 

Η προγεστερονη ανεβάζει πολύ τα ποσοστά, αλλά πολλές φορές μπορεί να σχετίζεται με κάποια ίωση που μπορεί να περνάμε και να μην το γνωρίζουμε. Το ανέφερες στο γιατρό σου? 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Irenesirene είπε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες! Παίρνεις προγεστερονη? Είχα πολύ υψηλά επίπεδα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου, με αποτέλεσμα να νοσηλευτώ ένα διήμερο, για παρακολούθηση. 

Η προγεστερονη ανεβάζει πολύ τα ποσοστά, αλλά πολλές φορές μπορεί να σχετίζεται με κάποια ίωση που μπορεί να περνάμε και να μην το γνωρίζουμε. Το ανέφερες στο γιατρό σου? 

 Σε ευχαρίστω για την απαντηση! Με τον γυναικολόγο σήμερα θα μιλήσω, η παθολογος μου είπε ότι αφου ειναι εντός ορίων να μη με απασχολεί και ότι στην εγκυμοσύνη υπάρχουν τέτοιες αυξομειώσεις. 

Δεν παιρνω προγεστερονη μόνο τις πολυβιραμινες pregnaderm. 

Επεξεργάστηκαν by Αστερακι91
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλησπέρα! Γυρίσαμε από την αυχενική! Ο υπέρηχος ήταν εξαιρετικός μας είπε ο εμβρυολογος, με αυχενική 1,2, ορατό ρινικο οστό, 164 παλμούς, φλεβωδης πόρος μια χαρά. Ολα καλά! Κουνιόταν σαν παλαβό πάλι αλλά μετά ηρέμησε και μας άφησε να κάνουμε τον έλεγχο. Δυστυχώς χάλασε ο εκτυπωτής του ιατρείου και δεν πήρα μαζί μου ούτε τις φωτογραφίες, ούτε τις πρώτες πιθανότητες αλλά θα μου τα στείλουν συνολικά μαζί με pappA αύριο ή μεθαύριο! Ο γιατρός μας ειπε πως δύσκολα να αλλάξουν οι αιματολογικες μια τόσο καλή υπερηχογραφικη εικόνα, οπότε είμαι πολύ χαλαρή και απλά περιμένω! 

Πρόβλεψη για το φύλο: μάλλον περιμένουμε αγοράκι!!! Ο άντρας μου κοντεύει να χεστει από τη χαρά, εγώ περιμένω να το επιβεβαιώσουμε στον επόμενο υπέρηχο που μας είπε. Για πητ θα ενημερώσω μόλις έρθουν οι απαντήσεις! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό το μωράκι σου!

 

Εμένα βγήκε και η PappA όλα τέλεια είπε ο γιατρός μου!

  • Μου αρέσει 6

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...