Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Marla@ είπε:

Βρε κορίτσια,το μωράκι μου έχει κάθε μέρα λόξυγκα.. Είναι φυσιολογικό;

Κι εμένα! Κ 2 φορές τη μέρα μερικές φορές! Ρώτησα τη γιατρο και μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό! Έτσι εξασκούνται κ στο να αναπνέουν μετά εκτός της μήτρας!!!είναι αστείο όταν την πιάνει χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marla@ είπε:

Βρε κορίτσια,το μωράκι μου έχει κάθε μέρα λόξυγκα.. Είναι φυσιολογικό;

Πολύ καλό αυτό γιατί τα μωράκια έτσι φαίνεται ότι δουλεύει σωστά το διάφραγμα τους και εξασκούνται όντως για τον έξω κόσμο 

4 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Σπυριδούλα, πολύχρονη!!!Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό. Να έχουμε όλοι καλές γιορτές με υγεία πάνω από όλα και τον Φλεβάρη να έχουμε τα θαύματα μας αγκαλιά επιτέλους 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχαμε το πρώτο μας ντοπλερ , τα κορίτσια είναι 1800 κ 1760 . . . Μου είπε ο εμβρυολογος ότι τα έχω παραταισμενα , όλες οι μετρήσεις πολύ καλές αλλά στο τέλος μετρήσαμε κ τράχηλο κ μας πέσαν λίγο τα φτερά.  . .πριν ένα μήνα ήταν 3.6 κ τώρα 1.7 . . .  Θα κάνω τις ενεσεις κορτιζόνης για τους πνεύμονες για παν ενδεχόμενο κ μεθαύριο πάω για καρδιοτοκογραφο για να δούμε τις συσπάσεις ( γτ πετρώματα έχω εδώ κ 2 μήνες αλλά δεν καταλαβαίνω αν είναι συσπάσεις) κ μετά βλέπουμε πως πάμε.  . . 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Σήμερα είχαμε το πρώτο μας ντοπλερ , τα κορίτσια είναι 1800 κ 1760 . . . Μου είπε ο εμβρυολογος ότι τα έχω παραταισμενα , όλες οι μετρήσεις πολύ καλές αλλά στο τέλος μετρήσαμε κ τράχηλο κ μας πέσαν λίγο τα φτερά.  . .πριν ένα μήνα ήταν 3.6 κ τώρα 1.7 . . .  Θα κάνω τις ενεσεις κορτιζόνης για τους πνεύμονες για παν ενδεχόμενο κ μεθαύριο πάω για καρδιοτοκογραφο για να δούμε τις συσπάσεις ( γτ πετρώματα έχω εδώ κ 2 μήνες αλλά δεν καταλαβαίνω αν είναι συσπάσεις) κ μετά βλέπουμε πως πάμε.  . . 

Ποσων εβδομάδων είσαι τώρα???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Amalia! είπε:

Ποσων εβδομάδων είσαι τώρα???

 

πρίν από 4 λεπτά , Amalia! είπε:

Ποσων εβδομάδων είσαι τώρα???

Έχω μπει στον 8ο ειμαι 30+2 . . . Υπολόγιζαμε  να φτάσουμε τις 36 . . . Τώρα θέλουμε να φτάσουμε τις 34   .. . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mar.Theo είπε:

 

Έχω μπει στον 8ο ειμαι 30+2 . . . Υπολόγιζαμε  να φτάσουμε τις 36 . . . Τώρα θέλουμε να φτάσουμε τις 34   .. . 

Κι εγώ έχω ντοπλερ την Παρασκευή κι αγχώνομαι για το τι τράχηλο θα αντικρίσουμε! Σου έδωσε προγεστερόνη ή σου είπε να ξεκουραζεσαι κτλ?? 

Link to comment
Share on other sites

Προγεστερονη παίρνω ούτως  ή άλλως από την αρχή της κύησης.  .  . Μου είπε να ρίξω τους ρυθμούς μου κ να κάνω υπομονή δεν έχει μείνει πολύ.  . . Κοινώς να γίνω μια κλωσσα. . . Πάλι καλά που τα έχω όλα έτοιμα.  . . Μόνο κάτι κουβέρτες έχουν μείνει για πλύσιμο.  . . Θα φωνάξω την γιαγιά να αναλάβει τώρα.  . . Εγώ θα κοιτάω.  . . Καλή επιτυχία στο ντοπλερ σου , όλα θα είναι τέλεια !!!! Είδα κ τις 3d κ έχω πάθει πλάκα !!! Μοιάζουν τόσο πολύ μεταξύ τους κ έχουν κάτι μαγουλάκια κ χειλάκια για φάγωμα!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mar.Theo είπε:

Προγεστερονη παίρνω ούτως  ή άλλως από την αρχή της κύησης.  .  . Μου είπε να ρίξω τους ρυθμούς μου κ να κάνω υπομονή δεν έχει μείνει πολύ.  . . Κοινώς να γίνω μια κλωσσα. . . Πάλι καλά που τα έχω όλα έτοιμα.  . . Μόνο κάτι κουβέρτες έχουν μείνει για πλύσιμο.  . . Θα φωνάξω την γιαγιά να αναλάβει τώρα.  . . Εγώ θα κοιτάω.  . . Καλή επιτυχία στο ντοπλερ σου , όλα θα είναι τέλεια !!!! Είδα κ τις 3d κ έχω πάθει πλάκα !!! Μοιάζουν τόσο πολύ μεταξύ τους κ έχουν κάτι μαγουλάκια κ χειλάκια για φάγωμα!!!!!

Σε ευχαριστώ... ακριβώς λίγο μας έχει μείνει οπότε ας κάνουμε υπομονή! Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι! Ας φτάσουμε τις 34 και μετά τις 36 εβδομαδες.. πιστεύω όλα καλά θα πάνε! Εγώ αυτή την εβδομάδα θα πλύνω τα ρουχαλακια του μωρού και θα ετοιμάσω τη βαλίτσα μου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια !!Mar.Theo, θηρία οι μπεμπούλες σου , μπράβο!!!Πρόσεξε λίγο κι όλα θα πάνε καλά!!!Σήμερα θα ξαναδώ κι εγώ τα μικρουλια μου...Ντόπλερ στις αρχές Γενάρη.Την Παρασκευή κλείνω τις 30 βδομάδες!!!Περίμενα πως και πως να φτάσει αυτή η στιγμή...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Marla@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!Mar.Theo, θηρία οι μπεμπούλες σου , μπράβο!!!Πρόσεξε λίγο κι όλα θα πάνε καλά!!!Σήμερα θα ξαναδώ κι εγώ τα μικρουλια μου...Ντόπλερ στις αρχές Γενάρη.Την Παρασκευή κλείνω τις 30 βδομάδες!!!Περίμενα πως και πως να φτάσει αυτή η στιγμή...

Μα περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός,  εγώ δεν το πιστεύω,   ποτέ ήταν καλοκαίρι κ έλεγα " μα γτ δεν έχω κοιλιά; " ποτέ ήρθε ο Δεκεμβρης κ η κοιλιά μου δεν χωράει πουθενά , κ κουνιούνται συνέχεια αυτά τα πλασματακια κ λέω από κει θα βγουν 2 μωρουλινια.  . .2 ανθρωπάκια!!!! Έχουμε να ζήσουμε τρομερές στιγμές!!! Κ με τα δίδυμα ακόμα πιο πολλές!!! Θα έχεις βοήθεια εσύ?? 

Να πάνε όλα καλά στο ραντεβού σου !!! Να μας στείλεις!!!

1 ώρα πρίν, Amalia! είπε:

Σε ευχαριστώ... ακριβώς λίγο μας έχει μείνει οπότε ας κάνουμε υπομονή! Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι! Ας φτάσουμε τις 34 και μετά τις 36 εβδομαδες.. πιστεύω όλα καλά θα πάνε! Εγώ αυτή την εβδομάδα θα πλύνω τα ρουχαλακια του μωρού και θα ετοιμάσω τη βαλίτσα μου.

Έτσι θέλει βήμα-βήμα!!!! Κ όλα θα πάνε κατ ευχήν!!!  Ειναι τα μόνα πλυντήρια κ σιδερωματα που τα έκανα με κέφι!!!! Μύριζε όλος ο όροφος μωρουδιλα από το Αρκάδι!!!!! Αφού σκέφτομαι να πλύνω κ τα δικά μου με αυτό!!!! Χαχαχαχαχα !!!! Έκανα τσεκ το βράδυ για την βαλίτσα μόνο τις εξετάσεις μου θέλω να εκτυπώσω γτ τις έχω όλες σε email . . . Την ληξιαρχική πράξη γάμου  την έχω  κατεβάσει από το gov αλλά νομίζω θέλει  Κ την πρωτότυπη???? Ας μας πει οποία γνωρίζει 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

Σήμερα είχαμε το πρώτο μας ντοπλερ , τα κορίτσια είναι 1800 κ 1760 . . . Μου είπε ο εμβρυολογος ότι τα έχω παραταισμενα , όλες οι μετρήσεις πολύ καλές αλλά στο τέλος μετρήσαμε κ τράχηλο κ μας πέσαν λίγο τα φτερά.  . .πριν ένα μήνα ήταν 3.6 κ τώρα 1.7 . . .  Θα κάνω τις ενεσεις κορτιζόνης για τους πνεύμονες για παν ενδεχόμενο κ μεθαύριο πάω για καρδιοτοκογραφο για να δούμε τις συσπάσεις ( γτ πετρώματα έχω εδώ κ 2 μήνες αλλά δεν καταλαβαίνω αν είναι συσπάσεις) κ μετά βλέπουμε πως πάμε.  . . 

Ποποπο ρε κάτι κοπελαρες που θα βγάλεις!!! Είναι πάρα πολύ καλές σε βάρος!!! Εσένα η καθημερινότητα σου πως είναι; Αν νιώθουμε δυσφορία και βάρος εμείς που κυοφορούμε ένα μωρό εσείς βρε κορίτσια που έχετε δίδυμα, τουλάχιστον 3,5 κιλά ήδη στη κοιλιά σας,πως νιώθετε;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Μα περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός,  εγώ δεν το πιστεύω,   ποτέ ήταν καλοκαίρι κ έλεγα " μα γτ δεν έχω κοιλιά; " ποτέ ήρθε ο Δεκεμβρης κ η κοιλιά μου δεν χωράει πουθενά , κ κουνιούνται συνέχεια αυτά τα πλασματακια κ λέω από κει θα βγουν 2 μωρουλινια.  . .2 ανθρωπάκια!!!! Έχουμε να ζήσουμε τρομερές στιγμές!!! Κ με τα δίδυμα ακόμα πιο πολλές!!! Θα έχεις βοήθεια εσύ?? 

Να πάνε όλα καλά στο ραντεβού σου !!! Να μας στείλεις!!!

Έτσι θέλει βήμα-βήμα!!!! Κ όλα θα πάνε κατ ευχήν!!!  Ειναι τα μόνα πλυντήρια κ σιδερωματα που τα έκανα με κέφι!!!! Μύριζε όλος ο όροφος μωρουδιλα από το Αρκάδι!!!!! Αφού σκέφτομαι να πλύνω κ τα δικά μου με αυτό!!!! Χαχαχαχαχα !!!! Έκανα τσεκ το βράδυ για την βαλίτσα μόνο τις εξετάσεις μου θέλω να εκτυπώσω γτ τις έχω όλες σε email . . . Την ληξιαρχική πράξη γάμου  την έχω  κατεβάσει από το gov αλλά νομίζω θέλει  Κ την πρωτότυπη???? Ας μας πει οποία γνωρίζει 

Κι εγώ από gov την κατέβασα.. νομίζω δεν χρειάζεται η πρωτότυπη! Αλλά δεν είμαι σίγουρη. Θα πάρω στο μαιευτήριο να ρωτήσω. Εσύ που γεννας?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Mar.theo τέλειο βάρος έχουν τα κορίτσια σου! Εμένα τόσο γεννήθηκαν στις 35+2 εβδομάδες. Ξεκουράσου τώρα, λίγο έμεινε! Έτσι κ αλλιώς τα έχεις σχεδόν όλα έτοιμα!

Εγώ αυτή την Κυριακή κλείνω τις 30 εβδομάδες! Θα ξεκινήσω να πλένω τα ρούχα της μικρής αυτές τις μέρες και ανυπομονώ!

Εν τω μεταξύ έχω άγχος να δω τι βάρος θα έχει φτάσει μετά από ένα μήνα. Όλοι μου λένε ότι έχω μικρή κοιλιά..μα εμένα μου φαίνεται κανονική. Κ το άλλο άγχος είναι ο τράχηλος, πριν ένα μήνα ήταν 3 και κατι.. ελπίζω να τα δούμε όλα καλά την Παρασκευή!

Laura δεν πήρα ρηλαξ. Στα δίδυμα που μας τα είχαν δανείσει δεν τους άρεσε και πολύ να κάθονται εκεί μέσα. Κ αν δεν κάνω λάθος δεν επιτρέπεται από νεογέννητα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...