Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , Stef91 είπε:

Κορίτσια εγώ τελικά δεν πρόλαβα να πάω για χοριακή σήμερα! Αδιαθέτησα εχθές δυστυχώς! Πόσο δύσκολο είναι ρε γαμωτο😭😭😭😭

Γιατι δεν έκανες χοριακη; Να πας να κάνεις!! 

Εγώ 9η μέρα από Βλαστοκυστες τα έπαθα όλα. Αίμα φουλ, πόνος στα πόδια, ξεπρηστικε το στήθος, όπως όταν αδιαθετω. Πήγα για χοριακη μόνο και μόνο για να κόψω τα φάρμακα και η χοριακη ήταν 199.30. 

 

πρίν από 23 λεπτά , Soho24 είπε:

Γεια σας κορίτσια, πήρα λίγο το χρόνο μου για να ξέρω που βρισκόμαστε, και αποφάσισα τώρα να μοιραστώ τα νέα μου! 

Κάναμε ωοληψία το Σάββατο και πήραμε 12 ωάρια, δεν το πίστευα ότι θα ακούσω τέτοιο αριθμό. Η χαρά του Σαββάτου οδήγησε σε σχετικά απότομη προσγείωση την Κυριακή, οπότε και με ενημέρωσαν ότι από τα 12 ώριμα ήταν τα 9, και από αυτά γονιμοποιήθηκαν μόλις τα 4! Δεν είχα ιδέα ότι υπάρχουν τέτοιες απώλειες. Εντέλει σήμερα είναι η 3η μέρα και ενημερώθηκα ότι δυστυχώς τα εμβρυάκια μας έριξαν ρυθμούς, αν και ακόμη το παλεύουν. Μπήκαν στο παιχνίδι και γονιμοποιήθηκαν καθυστερημένα άλλα 2, και πάλι όμως τι να το κάνεις αν οι διαιρέσεις δεν είναι σωστές 🥺 Θα περιμένω ψύχραιμα μέχρι Πέμπτη-Παρασκευή, για να δούμε αν θα έχουμε κάποια βλαστοκύστη. 

Στεναχωρέθηκα αρκετά αλλά δεν θα το βάλω κάτω. Θα το διαχειριστώ και θα συνεχίσω! 

Θέλω να πω πως μέχρι στιγμής νιώθω δέος για το ταξίδι της εξωσωματικής (είναι η 1η μου), τρομερή εμπειρία και τρομερή επιστήμη!

 

 

Είναι λογικό να στεναχωριέσαι γιατί νιώθεις ότι οι κόποι σου πήγαν στραφεί. Πότε όμως δεν πάνε πραγματικά. Κάποιο ίσως αντέξει, αλλιώς θα ξέρετε για την επόμενη φορά πιο πρωτόκολλο κάνει για εσένα καλύτερα. 

Εγώ έκανα 18 ωάρια, 12 ώριμα, γονιμοποιηθηκαν τα 8 και έβγαλα μόνο 1 άριστη βλαστοκυστη 4ΑΑ και η 4ΒΑ από τα 18. Με πίεσαν να κάνω εμβρυομεταφορα 4η μέρα αντί για τις Βλαστοκυστες γιατί μάλλον δεν πίστευαν ότι θα φτάσει κάποιο σε βλαστοκυστη. Έχε πίστη ❤️❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 14 λεπτά , Xristina96 είπε:

Γιατι δεν έκανες χοριακη; Να πας να κάνεις!! 

Εγώ 9η μέρα από Βλαστοκυστες τα έπαθα όλα. Αίμα φουλ, πόνος στα πόδια, ξεπρηστικε το στήθος, όπως όταν αδιαθετω. Πήγα για χοριακη μόνο και μόνο για να κόψω τα φάρμακα και η χοριακη ήταν 199.30. 

 

Εεε δεν πήγα γιατί λέω αφού έχω αίμα τι να παω αν και έχω τα ίδια συμπτώματα με σένα πόνο στη μέση και στα πόδια, και το αιμα δεν έχει κατέβει φυσιολογικά, δλδ έχω κόκκινα υγρά ακόμη! Λες; 

πρίν από 13 λεπτά , Stef91 είπε:

Εεε δεν πήγα γιατί λέω αφού έχω αίμα τι να παω αν και έχω τα ίδια συμπτώματα με σένα πόνο στη μέση και στα πόδια, και το αιμα δεν έχει κατέβει φυσιολογικά, δλδ έχω κόκκινα υγρά ακόμη! Λες; 

Επίσης όλα τα τεστ βγαίνουν αρνητικά

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Xristina96 είπε:

Είναι λογικό να στεναχωριέσαι γιατί νιώθεις ότι οι κόποι σου πήγαν στραφεί. Πότε όμως δεν πάνε πραγματικά. Κάποιο ίσως αντέξει, αλλιώς θα ξέρετε για την επόμενη φορά πιο πρωτόκολλο κάνει για εσένα καλύτερα. 

Εγώ έκανα 18 ωάρια, 12 ώριμα, γονιμοποιηθηκαν τα 8 και έβγαλα μόνο 1 άριστη βλαστοκυστη 4ΑΑ και η 4ΒΑ από τα 18. Με πίεσαν να κάνω εμβρυομεταφορα 4η μέρα αντί για τις Βλαστοκυστες γιατί μάλλον δεν πίστευαν ότι θα φτάσει κάποιο σε βλαστοκυστη. Έχε πίστη ❤️❤️

@Xristina96 Μακάρι να αντέξει κανένα τσαχπίνικο. Βασικά επειδή είναι η 1η μου εξωσωματική, είμαι εντελώς άπειρη και βιώνω κάθε μερα 1000 συναισθηματικά σκαμπανεβάσματα! Κάθε εμπειρία είναι κέρδος, από όλες κάτι παίρνεις. Αν δεν φτάσουμε ποτέ σε ετ, την επόμενη φορά θα ξερω να ερμηνεύω καλύτερα τα νούμερα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Stef91 said:

Κορίτσια εγώ τελικά δεν πρόλαβα να πάω για χοριακή σήμερα! Αδιαθέτησα εχθές δυστυχώς! Πόσο δύσκολο είναι ρε γαμωτο😭😭😭😭

Κανε ομως πρώτα την χοριακη σου και μετα κόβεις τα φάρμακα. Το αιμα δεν λεει τίποτα ρε κορίτσι μου. Αφου στην έχουν γράψει άλλωστε, δεν εχεις κατι να χάσεις. 

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Stef91 είπε:

Εεε δεν πήγα γιατί λέω αφού έχω αίμα τι να παω αν και έχω τα ίδια συμπτώματα με σένα πόνο στη μέση και στα πόδια, και το αιμα δεν έχει κατέβει φυσιολογικά, δλδ έχω κόκκινα υγρά ακόμη! Λες; 

Επίσης όλα τα τεστ βγαίνουν αρνητικά

Ρε πήγαινε κάνε χοριακη! Εσύ δεν είχες και άχνη γραμμή;; Στην εξωσωματική μέχρι τέλος ελπίζουμε!! Σπάνια αδιαθετεις ενώ παίρνεις φάρμακα!! 

Πάρα πολλές είχαμε αίμα. Εγώ είχα αιμορραγίες!!! 2η μέρα περιόδου. Άνοιξα το αποτέλεσμα για να πετάξω τα χάπια στα σκουπίδια από τα νεύρα μου και βλέπω το αποτέλεσμα και έτρεμα!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κανε ομως πρώτα την χοριακη σου και μετα κόβεις τα φάρμακα. Το αιμα δεν λεει τίποτα ρε κορίτσι μου. Αφου στην έχουν γράψει άλλωστε, δεν εχεις κατι να χάσεις. 

Πάω τώρα και ο θεός βοηθός! 

πρίν από 13 λεπτά , Xristina96 είπε:

Ρε πήγαινε κάνε χοριακη! Εσύ δεν είχες και άχνη γραμμή;; Στην εξωσωματική μέχρι τέλος ελπίζουμε!! Σπάνια αδιαθετεις ενώ παίρνεις φάρμακα!! 

Πάρα πολλές είχαμε αίμα. Εγώ είχα αιμορραγίες!!! 2η μέρα περιόδου. Άνοιξα το αποτέλεσμα για να πετάξω τα χάπια στα σκουπίδια από τα νεύρα μου και βλέπω το αποτέλεσμα και έτρεμα!!! 

Δεν είναι αιμορραγία, απλά στο σκούπισμα! Τώρα πάω! 

  • Καλή τύχη! 6
  • Ευχή 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Soho24 είπε:

@Xristina96 Μακάρι να αντέξει κανένα τσαχπίνικο. Βασικά επειδή είναι η 1η μου εξωσωματική, είμαι εντελώς άπειρη και βιώνω κάθε μερα 1000 συναισθηματικά σκαμπανεβάσματα! Κάθε εμπειρία είναι κέρδος, από όλες κάτι παίρνεις. Αν δεν φτάσουμε ποτέ σε ετ, την επόμενη φορά θα ξερω να ερμηνεύω καλύτερα τα νούμερα. 

Εγώ στην πρώτη είχα βιοχημική, αδιαθετησα 4 μέρες αφού έκοψα τα χάπια. 

Κάνε την χοριακη και εάν είναι αρνητικό τότε θα στεναχωρηθείς! Εδώ όλες ελπίζουμε μέχρι τελευταία στιγμή! 

Στο λέω εγώ που κατέληξα μόνο με μια άριστη βλαστοκυστη.

Έχεις άλλες προσπάθειες στην κατάψυξη; 

πρίν από 13 λεπτά , Stef91 είπε:

Πάω τώρα και ο θεός βοηθός! 

Δεν είναι αιμορραγία, απλά στο σκούπισμα! Τώρα πάω! 

Περιμένουμε το αποτέλεσμα. 

Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Xristina96 είπε:

Εγώ στην πρώτη είχα βιοχημική, αδιαθετησα 4 μέρες αφού έκοψα τα χάπια. 

Κάνε την χοριακη και εάν είναι αρνητικό τότε θα στεναχωρηθείς! Εδώ όλες ελπίζουμε μέχρι τελευταία στιγμή! 

Στο λέω εγώ που κατέληξα μόνο με μια άριστη βλαστοκυστη.

Έχεις άλλες προσπάθειες στην κατάψυξη; 

Περιμένουμε το αποτέλεσμα. 

Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια! 

Όχι δεν έχω!! Θα ξανά ξεκινήσω την διαδικασία από την αρχή! Εντωμεταξύ απορούσα Γιατί δεν πονάει η κοιλιά μ αφού μου ήρθε περίοδος, ενώ άλλες φορές δεν αντέχω. Έχει γούστο.. ευτυχώς  μόνο σήμερα το πρωί δεν πήρα προγεστερονη 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, xristinakarr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..! @TaxAgg μαζί την πήραμε την έγκριση τελικά :) ! Πήγα και πήρα την απόφαση σήμερα. Μου είπαν απλά ότι δίνω παντού αντίγραφο της απόφασης, το πρωτότυπο θα πάει στην επιτροπή του ΕΟΠΥΥ για το επίδομα. Ποιό επίδομα είναι αυτό δεν έχω ιδέα βέβαια. Σιγά σιγά θα μπούμε στο νόημα!

Οπότε @MarGe2022 σε παρακαλώ πρόσθεσέ μας στο γκρουπ Β όταν μας ξαναδώσεις το update, να νιώθουμε ότι ανεβαίνουμε επίπεδο σε αυτό το μοναδικά ψυχοβγαλτικό λάιφ γκέημ!!! 😄😆 

Ειλικρινά μας φτιάχνεις τη διάθεση και σε ευχαριστούμε πολύ για τις πολύτιμες ευχάριστες νότες που μας προσφέρεις!!!!

Καλή δύναμη για τη συνέχεια σε όλες μας κορίτσια!

🌷🤞

Με το καλό!!!!

Αααα μα τι ωραία ίδια μέρα !!! Χαχαχα !!! Εμένα πάλι η κυριουλα (η ίδια με την χθεσινη που απόρησε σήμερα πως είχα όλα τα έγγραφα μαζεμένα) μου είπε κ σε μένα ότι παντού δίνω το αντίγραφο της απόφασης και το Γνησιο το κρατάω εγώ. Δεν μ ανέφερε τίποτα για επίδομα ! 
χου νοους🤷‍♀️

πήρα τον γιατρό έχω 23 του μήνα ραντεβού να βγάλουμε τα πλάνα μας να κάνω κ ένα παπ που ήρθε η ώρα του. 
Ευχομαι όλα να πάνε καλά σε όλες μας 🙏🏼

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Zaxaroulamak είπε:

@TaxAgg @xristinakarr καλη αρχη κοριτσια! Κι εγω αναμενω την Παρασκευη και εχω πολλη αγωνια!!

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου, να μην αγωνιάς γι' αυτά, αρκεί το άγχος μας για τα υπόλοιπα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μετα την εμβρυομεταφορα νιωσατε κατι? Καποιο σύμπτωμα ίσως? Μετά απο ποσες μερες μπορεί να αισθανθούμε κάτι ενα σημάδι? Αχχχ πως θα περάσει ο καιρός 

Καλη επιτυχία ο θεός μαζι μας 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, teenthybell said:

Κορίτσια μετα την εμβρυομεταφορα νιωσατε κατι? Καποιο σύμπτωμα ίσως? Μετά απο ποσες μερες μπορεί να αισθανθούμε κάτι ενα σημάδι? Αχχχ πως θα περάσει ο καιρός 

Καλη επιτυχία ο θεός μαζι μας 

Πολύ λίγα πράγματα μπορει να ειναι πραγματικά σημάδια εγκυμοσύνης. Καλύτερα μην δίνεις σημασία σε συμπτώματα γιατί σε τρελαίνουν. Το ξερω, ειναι δύσκολο αλλα η αλήθεια ειναι πως μπορει να εχεις τα πάντα και να μην εισαι και να μην εχεις τίποτα και να εισαι. Κανε λίγη υπομονή. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Πολύ λίγα πράγματα μπορει να ειναι πραγματικά σημάδια εγκυμοσύνης. Καλύτερα μην δίνεις σημασία σε συμπτώματα γιατί σε τρελαίνουν. Το ξερω, ειναι δύσκολο αλλα η αλήθεια ειναι πως μπορει να εχεις τα πάντα και να μην εισαι και να μην εχεις τίποτα και να εισαι. Κανε λίγη υπομονή. 

Ναι δικιο εχεις απλά ψάχνουμε ολες φαντάζομαι ένα σημαδακι!!! Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, xristinakarr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..! @TaxAgg μαζί την πήραμε την έγκριση τελικά :) ! Πήγα και πήρα την απόφαση σήμερα. Μου είπαν απλά ότι δίνω παντού αντίγραφο της απόφασης, το πρωτότυπο θα πάει στην επιτροπή του ΕΟΠΥΥ για το επίδομα. Ποιό επίδομα είναι αυτό δεν έχω ιδέα βέβαια. Σιγά σιγά θα μπούμε στο νόημα!

Οπότε @MarGe2022 σε παρακαλώ πρόσθεσέ μας στο γκρουπ Β όταν μας ξαναδώσεις το update, να νιώθουμε ότι ανεβαίνουμε επίπεδο σε αυτό το μοναδικά ψυχοβγαλτικό λάιφ γκέημ!!! 😄😆 

Ειλικρινά μας φτιάχνεις τη διάθεση και σε ευχαριστούμε πολύ για τις πολύτιμες ευχάριστες νότες που μας προσφέρεις!!!!

Καλή δύναμη για τη συνέχεια σε όλες μας κορίτσια!

🌷🤞

Με το καλό!!!!

Καλή αρχή σας εύχομαι!! Το πρωτότυπο το κρατάς για εσένα, ακόμα και στον ΕΟΠΥΥ δίνει αντίγραφο. Το επίδομα είναι της εξωσωματικής, όταν με το καλό πραγματοποιήσετε την ωοληψία και την εμβρυομεταφορά, έχοντας μαζί σας τις αποδείξεις που αναφέρεται στο κόστος της όλης διαδικασία και με μια βεβαίωση από το κέντρο που έχεις κάνει την διαδικασία τα καταθέτεις στον ΕΟΠΥΥ και λαμβάνεις το επίδομα που είναι γύρω στα 350 euro.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...