Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Όλα με το καλό αύριο!!!!

      8 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία!!!!!

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

Κορίτσια !!! Με πήραν από την επιτροπή, έχουμε θετική απάντηση !! Μου είπαν να πάω από εκεί να πάρω την απάντηση κ για τα επόμενα βήματα δεν έχω ιδέα ! Θα ρώτησω (αν δεν φάω ξύλο)! 

πρίν από 24 λεπτά , Lotos είπε:

Ρε κορίτσια μου έχει καρφωθεί κάτι που μου είπε ο γιατρός...μου λέει αν όντως έχουμε ωορρηξία μπορεί να γίνει "θαύμα"..εκείνη την ώρα πληγώθηκα γτ σκεφτόμουν πως κάποτε είχαμε 3 εγκυμοσ άσχετα την κατάληξη.τωρα λέω πρέπει να είμαστε εντελώς χάλια ..από το καλό στο χειρότερο δλδ..έχω φτάσει σε φάση που νιώθω απογοητευση μεγάλη ..ελπίζω να μη σας ρίχνω το ηθικό !

Δεν θυμάμαι το ιστορικό σου, καπου το έχω χάσει.
Ωστόσο θαύμα είναι μια η άλλη η σύλληψη, καταλαβαίνω πως το λες και ποσό σε έριξε αυτή η μικρή λεξούλα. Παρόλα αυτά κάτω υπό κάθε περίπτωση αν κάτι θελουμε το κυνηγάμε μέχρι τέλους, όσο αντέχουμε ψυχικά κ ηθικά. Αν νιώθεις πως έχεις «κρασαρει» γιατί δεν δίνεις λίγο χρόνο στον εαυτό σου ; Και πάλι μπορεί να λέω χαζά γιατί δεν ξέρω σε τι ακριβώς στάδιο βρίσκεσαι, ξέρω όμως οτι όταν πιεζόμαστε πολύ, σε κάθε περίπτωση οφείλουμε πρώτα στον εαυτό μας να κάνουμε ένα βήμα πίσω να πάρουμε μια ανάσα να ανασυγκροτηθούμε και να ξανά προχωρήσουμε 🙏🏼

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 15 λεπτά , TaxAgg είπε:

Κορίτσια !!! Με πήραν από την επιτροπή, έχουμε θετική απάντηση !! Μου είπαν να πάω από εκεί να πάρω την απάντηση κ για τα επόμενα βήματα δεν έχω ιδέα ! Θα ρώτησω (αν δεν φάω ξύλο)! 

Δεν θυμάμαι το ιστορικό σου, καπου το έχω χάσει.
Ωστόσο θαύμα είναι μια η άλλη η σύλληψη, καταλαβαίνω πως το λες και ποσό σε έριξε αυτή η μικρή λεξούλα. Παρόλα αυτά κάτω υπό κάθε περίπτωση αν κάτι θελουμε το κυνηγάμε μέχρι τέλους, όσο αντέχουμε ψυχικά κ ηθικά. Αν νιώθεις πως έχεις «κρασαρει» γιατί δεν δίνεις λίγο χρόνο στον εαυτό σου ; Και πάλι μπορεί να λέω χαζά γιατί δεν ξέρω σε τι ακριβώς στάδιο βρίσκεσαι, ξέρω όμως οτι όταν πιεζόμαστε πολύ, σε κάθε περίπτωση οφείλουμε πρώτα στον εαυτό μας να κάνουμε ένα βήμα πίσω να πάρουμε μια ανάσα να ανασυγκροτηθούμε και να ξανά προχωρήσουμε 🙏🏼

Τώρα που θα πας να πάρεις την έγκριση, με ευγένεια και γλώσσα που κόκκαλα δεν έχει αλλά κόκκαλα τσακίζει θα κάνεις μια παρατήρηση για τη θέση που έχουν αρχικά πόσο μάλλον ότι είναι γυναίκες και θα πρέπει να σκέφτονται ότι συναναστρέφονται με γυναίκες που διανύουν μια δύσκολη περίοδο στη ζωή τους!!! Η απλά χεστες πάρε την έγκριση σου και καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Lotos είπε:

Ρε κορίτσια μου έχει καρφωθεί κάτι που μου είπε ο γιατρός...μου λέει αν όντως έχουμε ωορρηξία μπορεί να γίνει "θαύμα"..εκείνη την ώρα πληγώθηκα γτ σκεφτόμουν πως κάποτε είχαμε 3 εγκυμοσ άσχετα την κατάληξη.τωρα λέω πρέπει να είμαστε εντελώς χάλια ..από το καλό στο χειρότερο δλδ..έχω φτάσει σε φάση που νιώθω απογοητευση μεγάλη ..ελπίζω να μη σας ρίχνω το ηθικό !

Κοριτσι μου γλυκό μπορεί να μην το εννοούσε έτσι όπως το κατάλαβες! Λογικά αν το δεις όταν ετοιμάζεσαι για εξωσωματική και λίγο πριν έρχεται φυσικά θαύμα δεν είναι? Εγώ μέχρι και τη μέρα που έκανα αιματολογικές για να ξεκινήσω διέγερση έκανα χοριακη με περίοδο γιατί περίμενα αυτό το θαύμα!!!σε κάθε περίπτωση στο εύχομαι!!! Κι αν δεν έρθει τώρα να τα καταφέρεις πολύ σύντομα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , TaxAgg είπε:

Κορίτσια !!! Με πήραν από την επιτροπή, έχουμε θετική απάντηση !! Μου είπαν να πάω από εκεί να πάρω την απάντηση κ για τα επόμενα βήματα δεν έχω ιδέα ! Θα ρώτησω (αν δεν φάω ξύλο)! 

Δεν θυμάμαι το ιστορικό σου, καπου το έχω χάσει.
Ωστόσο θαύμα είναι μια η άλλη η σύλληψη, καταλαβαίνω πως το λες και ποσό σε έριξε αυτή η μικρή λεξούλα. Παρόλα αυτά κάτω υπό κάθε περίπτωση αν κάτι θελουμε το κυνηγάμε μέχρι τέλους, όσο αντέχουμε ψυχικά κ ηθικά. Αν νιώθεις πως έχεις «κρασαρει» γιατί δεν δίνεις λίγο χρόνο στον εαυτό σου ; Και πάλι μπορεί να λέω χαζά γιατί δεν ξέρω σε τι ακριβώς στάδιο βρίσκεσαι, ξέρω όμως οτι όταν πιεζόμαστε πολύ, σε κάθε περίπτωση οφείλουμε πρώτα στον εαυτό μας να κάνουμε ένα βήμα πίσω να πάρουμε μια ανάσα να ανασυγκροτηθούμε και να ξανά προχωρήσουμε 🙏🏼

Σε ευχαριστώ για τα ωραία λόγια σου..είχα δώσει 1μιση χρόνο στον εαυτό μου...νομίζω στο τέλος λειτουργεί αυτό το διάστημα καταστροφικά γτ μετα με πιάνει ανυπομονησία κ ματαιότητα..έχω πάρει ένα διάστημα κ άδεια να είμαι κοντά με τον άντρα μ γτ η δουλειά μου είναι αλλού ...όλα καλά κ σε εσενα

πρίν από 12 λεπτά , Lotos είπε:

Με το καλό η προσπαθεια σου !!Σε ευχαριστώ για τα ωραία λόγια σου..είχα δώσει 1μιση χρόνο στον εαυτό μου...νομίζω στο τέλος λειτουργεί αυτό το διάστημα καταστροφικά γτ μετα με πιάνει ανυπομονησία κ ματαιότητα..έχω πάρει ένα διάστημα κ άδεια να είμαι κοντά με τον άντρα μ γτ η δουλειά μου είναι αλλού ...όλα καλά κ σε εσενα

 

πρίν από 14 λεπτά , dreamteam είπε:

Κοριτσι μου γλυκό μπορεί να μην το εννοούσε έτσι όπως το κατάλαβες! Λογικά αν το δεις όταν ετοιμάζεσαι για εξωσωματική και λίγο πριν έρχεται φυσικά θαύμα δεν είναι? Εγώ μέχρι και τη μέρα που έκανα αιματολογικές για να ξεκινήσω διέγερση έκανα χοριακη με περίοδο γιατί περίμενα αυτό το θαύμα!!!σε κάθε περίπτωση στο εύχομαι!!! Κι αν δεν έρθει τώρα να τα καταφέρεις πολύ σύντομα!!!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου..έχεις δίκιο ίσως με πονάει που έχω απομακρυνθεί τόσο από εκείνες τις εγκυμοσυνες ίσως γτ κάνω προβολή των συναισθημάτων μ..ελπίζω ο δρόμος μας να μην είναι μακρύς !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας μετά την αρνητική μου χοριακή.Προσπαθώ να είμαι καλά και να είμαι αισιόδοξη.Ξεκίνησα δίαιτα και περπάτημα για να είμαι πιο έτοιμη για την εξωσωματική μου.Σκέφτομαι να ξεκινήσω να παίρνω βιταμίνες για να ενισχύσω την ποιότητα των ωαρίων μου και επειδή έχω hashimoto έχω βρει τις fertilovit f thy.Είναι καλές λέτε;;Επίσης έχει αρχίσει να με προβληματίζει το ζάχαρο μου που είναι το πρωί οριακό στα 115 και σκέφτομαι μήπως φταίει αυτό και δεν έγινε εμφύτευση.Έχω μιλήσει με διαβητολόγο ο οποίος δεν ανησυχει αλλα πρεπει να κανω καποιες εξετασεις μου είπε.Αυτααα προς το παρον!Σας ευχαριστω γλυκουλες μου

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2023 at 2:27 ΜΜ, Eternity είπε:

@Αγγελικη2021 κι εγώ έχω μια μετάλλαξη αλλά δεν έχω πρόβλημα θρομβοφιλιας. Βέβαια σε περίπτωση εγκυμοσύνης μου είπε ότι θα ξεκινήσω άμεσα τις αντιπηκτικες. Αυτό είχαμε κάνει και στο γιο μου και ο εμβρυολογος μου το είχε επιβεβαιώσει και στην αυχενική, βλέπουν κάποια ποσοστα. Ομως στην εξωσωματική μου είπε όχι, δε χρειάζεται. 

Τα παραπάνω μου επιβεβαίωσε και η κ. Οικονομοπουλου. 

Kαλησπέρα κοπέλα μου και μένα το ειχε επιβεβαιωσει η γιατρος μου αυτό, εχει και με την ηλικια να κάνει κιόλας , αν ειναι η πρωτη εξωσωματικη καλυτερα οχι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , sotiriaGou είπε:

Kαλησπέρα κοπέλα μου και μένα το ειχε επιβεβαιωσει η γιατρος μου αυτό, εχει και με την ηλικια να κάνει κιόλας , αν ειναι η πρωτη εξωσωματικη καλυτερα οχι 

Καλησπερα κοριτσια μπορει καποια κοπελα να μας στείλει σε προσωπικό μνμ κάποιον ενδοκρινολογο κυησης από Αθήνα????σας ευχαριστώ πολυ

 

15 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Θα το κάψουμε κυρ Στέφανε λέει  😅 χαχαχα  

Την ίδια απορία έχω 😂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες.... 

Νομίζω έχω μπλέξει κορίτσια και δεν ξέρω πως και αν θα ξεμπλέξω.... 

Μετα από την πρώτη μου αποτυχημένη ετ, έκανα καλλιέργεια μικροβιώματος ενδομητρίου τον Γέναρη και έδειξε 27% γαλακτοβακιλλούς 73% gardnerella... Πήρα αντιβίωση για 10 μέρες και επανέλαβα την καλλιέργεια (δεν σας περιγράφω τον πόνο...) και έδειξε 40% γαλακτοβάκιλλους 55% gardnerella και 5% other... 

Όπως καταλαβαίνετε η θεραπεία με την αντιβίωση δεν απέδωσε και πολύ...Τωρα αναμένω οδηγίες απ τον γιατρό μου, αλλα να σας πω την αληθεια μου νομίζω ότι θα ξεμπλέξω έτσι εύκολα... Και αυτό που φοβάμαι περισσότερο είναι η διαδικασία, το κόστος και ότι δεν πρέπει να "τσιμπαμε" συχνά το ενδομήτριο..

Το έχει πάθει καμία; Και βασικά ξεμπέρδεψε γρήγορα; 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lotos said:

Ρε κορίτσια μου έχει καρφωθεί κάτι που μου είπε ο γιατρός...μου λέει αν όντως έχουμε ωορρηξία μπορεί να γίνει "θαύμα"..εκείνη την ώρα πληγώθηκα γτ σκεφτόμουν πως κάποτε είχαμε 3 εγκυμοσ άσχετα την κατάληξη.τωρα λέω πρέπει να είμαστε εντελώς χάλια ..από το καλό στο χειρότερο δλδ..έχω φτάσει σε φάση που νιώθω απογοητευση μεγάλη ..ελπίζω να μη σας ρίχνω το ηθικό !

Κορίτσι μου το "θαύμα" στο είπε γιατί μπορεί να έρθει φυσιολογική εγκυμοσύνη λίγο πριν την εξωσωματική. Αυτό από μόνο του θαύμα δεν είναι; Δεν ξέρω αν ήσουν τότε που είχε γίνει αυτό με την @happiness79 που ετοιμαζόταν για την 4η της ετ με ένα μονο εμβρυάκι που της βγήκε υγιές από προεμφυτευτικό και πήρε θετικό τεστ ετσι ξαφνικά και έγινε χαμός εδώ στο φόρουμ. Μην σε παίρνει από κάτω 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια μου!! @MarGe2022 δεν υπάρχεις!! Θέα! Τελείωσαν λοιπόν κ τα σεμινάρια κ ολα… χοριακη έχω την Πέμπτη..σήμερα όμως δεν κρατήθηκα κ πηρα ένα predictor early, δεν το έχω κάνει ακόμα…γτ είχα πιει αρκετά υγρά…θα προσπαθήσω να κρατηθώ έως το πρωί…(που χλωμό το κόβω)….κ βλέπουμε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..! @TaxAgg μαζί την πήραμε την έγκριση τελικά :) ! Πήγα και πήρα την απόφαση σήμερα. Μου είπαν απλά ότι δίνω παντού αντίγραφο της απόφασης, το πρωτότυπο θα πάει στην επιτροπή του ΕΟΠΥΥ για το επίδομα. Ποιό επίδομα είναι αυτό δεν έχω ιδέα βέβαια. Σιγά σιγά θα μπούμε στο νόημα!

Οπότε @MarGe2022 σε παρακαλώ πρόσθεσέ μας στο γκρουπ Β όταν μας ξαναδώσεις το update, να νιώθουμε ότι ανεβαίνουμε επίπεδο σε αυτό το μοναδικά ψυχοβγαλτικό λάιφ γκέημ!!! 😄😆 

Ειλικρινά μας φτιάχνεις τη διάθεση και σε ευχαριστούμε πολύ για τις πολύτιμες ευχάριστες νότες που μας προσφέρεις!!!!

Καλή δύναμη για τη συνέχεια σε όλες μας κορίτσια!

🌷🤞

πρίν από 39 λεπτά , vasoula88 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!! @MarGe2022 δεν υπάρχεις!! Θέα! Τελείωσαν λοιπόν κ τα σεμινάρια κ ολα… χοριακη έχω την Πέμπτη..σήμερα όμως δεν κρατήθηκα κ πηρα ένα predictor early, δεν το έχω κάνει ακόμα…γτ είχα πιει αρκετά υγρά…θα προσπαθήσω να κρατηθώ έως το πρωί…(που χλωμό το κόβω)….κ βλέπουμε!!!

Με το καλό!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Κορίτσι μου το "θαύμα" στο είπε γιατί μπορεί να έρθει φυσιολογική εγκυμοσύνη λίγο πριν την εξωσωματική. Αυτό από μόνο του θαύμα δεν είναι; Δεν ξέρω αν ήσουν τότε που είχε γίνει αυτό με την @happiness79 που ετοιμαζόταν για την 4η της ετ με ένα μονο εμβρυάκι που της βγήκε υγιές από προεμφυτευτικό και πήρε θετικό τεστ ετσι ξαφνικά και έγινε χαμός εδώ στο φόρουμ. Μην σε παίρνει από κάτω 

Όντως ε;;;δεν το θυμάμαι ..τι όμορφο νέο θα ηταν..Ναι έχεις δίκιο Κατερινάκι μου,ίσως πρέπει να το σκεφτώ ετσι.εκτος αν είναι κυστικό π φαντάζομαι σε αυτή την περίπτωση πάλι ίσως έρθει σύντομα περίοδος κ ξεκινήσω? ...με το καλό τα μωράκια σου π είναι τα γούρια της παρέας μας!όπως λ των άλλων κοριτσιών φυσικά!!επίσης,κάπου διάβασα π έλεγες για τα συμπτώματα εγκ π έχεις ...να ξέρεις, εγώ στην τρίτη εγκ  κ άλλες φίλες μ  (δεν είχα καθόλου αναγουλες ,καούρες τπτ..μόνο πρησμένο στήθος κ αίμα συνέχεια)όμως είχα πολύ υψηλες χοριακες κ το έμβρυο εξελισσόταν υπέροχα κ φαινόταν κ στον υπέρηχο...άρα δεν έχει να κάνει με αυτό το έζησα !!! έλεγα συνέχεια γτ δεν έχω συμπτώματα  κ γτωεχω αίμα ...έλα μου όμως που αυτό ήταν τέλεια (εγώ τ έριξα γ γνωστούς λόγους).οι τόσες υψηλές χοριακες σ είναι απίστευτα καλό σημάδι !!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Τσα! 😃 Σας έλειψα;;;; πώς πάμε;;; Κάτι μυρίστηκα και μπαίνω και τι να δω;;;; κάτι πήρε το μάτι μου για πεσμένες ψυχολογίες! Βρε! Να μην σας αφήσω λίγες μέρες μόνες σας, δεν προλαβαίνω να στρίψω τα μάτια μου, και αυτά κάνετε;;; 😂 έλα να ανέβει πάλι η ομάδα!!! 💓

Έχομεν πολλά updates??? Για να δούμε, έχουμε και λέμε! 😃

 

Γκρουπ Α: Κορίτσια που περιμένουν να περάσουν επιτροπή ή περιμένουν αποτελέσματα επιτροπής ❤️

@Zaxaroulamak, @xristinakarr, @Λουμ

@TaxAgg τι συμπεριφορά ήταν αυτή που αντιμετώπισες κορίτσι μου;;; για όνομα του Θεού, θα έπρεπε να ντρέπονται! έχουμε το χάλι μας και τις αγωνίες μας και έχουμε και αυτούς τους ανεκδιήγητους υπάλληλους της επιτροπής, με τις παρωχημένες διαδικασίες τους και την χαρτούρα! Μην στενοχωριέσαι, βάλτο πίσω σου, και σκέψου το τελικό αποτέλεσμα: θα πάρεις το χαρτί και θα ξεκινήσεις την προσπάθεια σου!!! 

 

Γκρουπ Βου: Κορίτσια που είναι ή θα είναι μέσα στο επόμενο 3/4μηνο στην φάση της διέγερσης/ωοληψίας ❤️

@MarGe2022, @Katiamaxiking, @Soho24, @Βάσω91, @Machart, @Fay_ , @Lotos (λίγο πιο πίσω αλλά θα έρθει η ώρα!)

@dreamteam είδες που πρέπει να έχεις πίστη; πήρες ωάρια εκεί που έλεγες ότι δεν θα έχεις τίποτα. Πάμε γερά και στην επόμενη ωοληψία, κάτι μου λέει ότι θα είμαστε μαζί. Χαπακώσου τώρα με τις βιταμίνες σου και εσύ όπως και εγώ και πάμε δυνατά!!! 😘

@Miss_Pineapple ξέρω ότι νιώθεις απογοητευμένη αλλά είχες μια γονιμοποίηση, και θυμίσου χρειαζόμαστε μόνο ένα! Έχε πίστη στο εμβρυάκι σου! 😘

@Kate89 λυπάμαι για την αρνητική χοριακή σου, βάλε δύναμη και σου εύχομαι η εξωσωματική σου να πετύχει με την μία!

@Alex@ τι προτείνει τελικά ο γιατρός; να προχωρήσετε ή όχι;

@Anna G τα πήρες τα φάρμακα; πότε ξεκινάς; καλή επιτυχία!!!

@Ele@n βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων;;; πότε με το καλό ξεκινάς; καλή επιτυχία!!!

 

Γκρουπ Γου: Κορίτσια που προγραμματίζουν μέσα στο επόμενο 3/4μηνο εμβρυομεταφορά ❤️

@Neverstop, @Perdikoula, @Lotos, @SummerDream, @Ria_ (εύχομαι όλα καλά με την καλλιέργεια!), @Lela79 (welcome!), @Maroxmarox και φυσικά τα special κορίτσια μας @Pagor, @Σποράκι 😘

και...@Angot και @amelie77 πάμε με όλες τις ευχές του Γκρουπ Α, του Βου, του Γου και του Δου ΜΑΖΙ για πολύ καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορά!!!!!!! 😘

@kroxa σε βάζω εδώ σωστά;;;

@Depi1234 καλώς όρισες και καλή επιτυχία!

 

Γκρουπ Δου: Κορίτσια που περιμένουν θετική χοριακή ❤️

@Chemist85, @Titti

@Georgebbi πώς είστε; θρίλερ κανονικό! είχατε κάποιο νεότερο; 

@vasoula88 σε θέλω ήρεμη!!! προς το παρόν επικεντρώσου στο σεμινάριο, θα σε εξετάσω να δω αν τα ξέρεις!!! 😂 @Ninaki- τα ίδια ισχύουν και για σένα! Ωωωωωμμμμ, σας θέλω ζεν και τις δυο!

@Stef91 καλώς ήρθες, ελπίζω να πάρεις θετικά νέα!

 

Γκρουπ "Θα το κάψουμε κυρ Στέφανε!!!" 😂  ή αλλιώς κορίτσια που πήραν θετικές χοριακές ❤️ 

@kateriiina25, @Ririii88, @Anthiii, @Nels

@Nina_1979 πως πας κορίτσι μου;;; να ξέρεις, το βραβείο υπομονής εδώ μέσα το παίρνεις εσύ δικαιωματικά! 🥇

@piglet μεταπήδησες εδώ στο λέω να το ξέρεις!!! μπράβο κορίτσι μου!!!

@dec-e  κοριτσάρα άλλαξες γκρουπ!!!!!!!! συγχαρητήρια!!!

@GBAL σου εύχομαι μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη, χωρίς άλλες στενοχώριες!

 

Έλαααααα πάμεεεεεεε ομάδες, πλάτη ίσια, κεφάλι ψηλά, μαλλί, γυαλί και παντελόνι Λιηηηηηη 😂, και προχωράμε αγέρωχα εμπρός με το δικό μας μοναδικό τρόπο!!!  💪 

Κορίτσια εγώ τελικά δεν πρόλαβα να πάω για χοριακή σήμερα! Αδιαθέτησα εχθές δυστυχώς! Πόσο δύσκολο είναι ρε γαμωτο😭😭😭😭

  • Λυπημένη/-ος 14
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, πήρα λίγο το χρόνο μου για να ξέρω που βρισκόμαστε, και αποφάσισα τώρα να μοιραστώ τα νέα μου! 

Κάναμε ωοληψία το Σάββατο και πήραμε 12 ωάρια, δεν το πίστευα ότι θα ακούσω τέτοιο αριθμό. Η χαρά του Σαββάτου οδήγησε σε σχετικά απότομη προσγείωση την Κυριακή, οπότε και με ενημέρωσαν ότι από τα 12 ώριμα ήταν τα 9, και από αυτά γονιμοποιήθηκαν μόλις τα 4! Δεν είχα ιδέα ότι υπάρχουν τέτοιες απώλειες. Εντέλει σήμερα είναι η 3η μέρα και ενημερώθηκα ότι δυστυχώς τα εμβρυάκια μας έριξαν ρυθμούς, αν και ακόμη το παλεύουν. Μπήκαν στο παιχνίδι και γονιμοποιήθηκαν καθυστερημένα άλλα 2, και πάλι όμως τι να το κάνεις αν οι διαιρέσεις δεν είναι σωστές 🥺 Θα περιμένω ψύχραιμα μέχρι Πέμπτη-Παρασκευή, για να δούμε αν θα έχουμε κάποια βλαστοκύστη. 

Στεναχωρέθηκα αρκετά αλλά δεν θα το βάλω κάτω. Θα το διαχειριστώ και θα συνεχίσω! 

Θέλω να πω πως μέχρι στιγμής νιώθω δέος για το ταξίδι της εξωσωματικής (είναι η 1η μου), τρομερή εμπειρία και τρομερή επιστήμη!

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 7
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...