Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Zaxaroulamak είπε:

@TaxAgg @xristinakarr καλη αρχη κοριτσια! Κι εγω αναμενω την Παρασκευη και εχω πολλη αγωνια!!

Για την επιτροπή ; Να μην έχεις στο λέω εγώ που μόνο που δεν με έδειραν !!! Χαχαχα 

Άντε να περνάμε στο γκρουπ Β ε;;♥️♥️

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 hour ago, teenthybell said:

Κορίτσια μετα την εμβρυομεταφορα νιωσατε κατι? Καποιο σύμπτωμα ίσως? Μετά απο ποσες μερες μπορεί να αισθανθούμε κάτι ενα σημάδι? Αχχχ πως θα περάσει ο καιρός 

Καλη επιτυχία ο θεός μαζι μας 

Εγώ παρόλο που έψαχνα, δεν βρήκα ούτε κ 1 σύμπτωμα. Μια μέρα μάλιστα ένιωθα να τραβιέται το πόδι μου, όπως παθαίνω πριν την περίοδο, οπότε το είχα δεδομένο ότι απέτυχε, τελικά είχα άδικο!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lotos said:

Όντως ε;;;δεν το θυμάμαι ..τι όμορφο νέο θα ηταν..Ναι έχεις δίκιο Κατερινάκι μου,ίσως πρέπει να το σκεφτώ ετσι.εκτος αν είναι κυστικό π φαντάζομαι σε αυτή την περίπτωση πάλι ίσως έρθει σύντομα περίοδος κ ξεκινήσω? ...με το καλό τα μωράκια σου π είναι τα γούρια της παρέας μας!όπως λ των άλλων κοριτσιών φυσικά!!επίσης,κάπου διάβασα π έλεγες για τα συμπτώματα εγκ π έχεις ...να ξέρεις, εγώ στην τρίτη εγκ  κ άλλες φίλες μ  (δεν είχα καθόλου αναγουλες ,καούρες τπτ..μόνο πρησμένο στήθος κ αίμα συνέχεια)όμως είχα πολύ υψηλες χοριακες κ το έμβρυο εξελισσόταν υπέροχα κ φαινόταν κ στον υπέρηχο...άρα δεν έχει να κάνει με αυτό το έζησα !!! έλεγα συνέχεια γτ δεν έχω συμπτώματα  κ γτωεχω αίμα ...έλα μου όμως που αυτό ήταν τέλεια (εγώ τ έριξα γ γνωστούς λόγους).οι τόσες υψηλές χοριακες σ είναι απίστευτα καλό σημάδι !!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση. Το ξέρω ότι τα συμπτώματα δεν παίζουν τόσο μεγάλο ρόλο. Πιο πολύ τα αναζητώ για να νιώσω στο πετσί μου την εγκυμοσύνη τόσα χρόνια που την έχω άχτι 😛 Αν και είμαι σίγουρη ότι δεν θα αργήσει και αυτό. Ήδη με θέλουν μόνιμα ξάπλα τα σπόρια 😏

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, TaxAgg είπε:

Για την επιτροπή ; Να μην έχεις στο λέω εγώ που μόνο που δεν με έδειραν !!! Χαχαχα 

Άντε να περνάμε στο γκρουπ Β ε;;♥️♥️

Χαχα ναι καλα τα λες! Πιο πολυ αγχωνομαι μηπως δεν τους κανει καποιο χαρτι η καποια υπογραφη και τρεχω αλλα ελπιζω πως ολα θα πανε καλα..ναι ναι αντε να προχωραμε κοριτσια μου! ☺

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, teenthybell είπε:

Κορίτσια μετα την εμβρυομεταφορα νιωσατε κατι? Καποιο σύμπτωμα ίσως? Μετά απο ποσες μερες μπορεί να αισθανθούμε κάτι ενα σημάδι? Αχχχ πως θα περάσει ο καιρός 

Καλη επιτυχία ο θεός μαζι μας 

Καλησπέρα και καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!

Εγώ από τις πρώτες μέρες ένιωθα διάφορα τσιμπήματα χαμηλά (τα οποία τα έχω ξανανιώσει και στις δύο προηγούμενες μου εγκυμοσύνες, που δυστυχώς δεν προχώρησαν) και έλεγα από μέσα μου "βρε λες να γίνεται κάτι?". Από την άλλη έλεγα, μπα τιποτα δεν θα ειναι.

Έχω θετικά τεστακια εγκυμοσύνης και περιμένω να πάω για την β-χοριακη....Τρέμω βέβαια, δεν θέλω να πάω, φοβάμαι...

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Fifi88 είπε:

Καλησπέρα σε όλες.... 

Νομίζω έχω μπλέξει κορίτσια και δεν ξέρω πως και αν θα ξεμπλέξω.... 

Μετα από την πρώτη μου αποτυχημένη ετ, έκανα καλλιέργεια μικροβιώματος ενδομητρίου τον Γέναρη και έδειξε 27% γαλακτοβακιλλούς 73% gardnerella... Πήρα αντιβίωση για 10 μέρες και επανέλαβα την καλλιέργεια (δεν σας περιγράφω τον πόνο...) και έδειξε 40% γαλακτοβάκιλλους 55% gardnerella και 5% other... 

Όπως καταλαβαίνετε η θεραπεία με την αντιβίωση δεν απέδωσε και πολύ...Τωρα αναμένω οδηγίες απ τον γιατρό μου, αλλα να σας πω την αληθεια μου νομίζω ότι θα ξεμπλέξω έτσι εύκολα... Και αυτό που φοβάμαι περισσότερο είναι η διαδικασία, το κόστος και ότι δεν πρέπει να "τσιμπαμε" συχνά το ενδομήτριο..

Το έχει πάθει καμία; Και βασικά ξεμπέρδεψε γρήγορα; 

Ειμαι στην ίδια φάση με σένα,, χωρίς όμως να έχω κάνει επανέλεγχο. Πρώτο δείγμα στη λαπαροσκοπηση οπότε δεν έχω εμπειρία πόνου. Τόσο πολύ πονάει?? Το άφησα για μετά από κανένα δίμηνο.  Επανέλεγχο μετά την αντιβίωση έκανες? Δεν άφησε άλλο διάστημα? Προβιοτικα σου έδωσε? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Neverstop είπε:

Ειμαι στην ίδια φάση με σένα,, χωρίς όμως να έχω κάνει επανέλεγχο. Πρώτο δείγμα στη λαπαροσκοπηση οπότε δεν έχω εμπειρία πόνου. Τόσο πολύ πονάει?? Το άφησα για μετά από κανένα δίμηνο.  Επανέλεγχο μετά την αντιβίωση έκανες? Δεν άφησε άλλο διάστημα? Προβιοτικα σου έδωσε? 

Πηρα αντιβιωση για 10 μερες μαζι με ενα ultra levure, αφησα 6 μερες και εκανα την επανεξέταση.... Μολις τωρα μου ειπε πως θα πρεπει να συνεχισω την αντιβιωση και να βαζω και ενα υπόθετο. Οσο για τον πόνο....παιρνω καμια ωρα πριν 2 Buscopan plus και παλι ποναω.. Μη σε φοβιζω ομως, εγω πονεσα παααρα πολυ και στην εμβρυομεταφορα, οποτε ισως να ειναι και προσωπικό το πρόβλημα... 

Ευχομαι να ξεμπερδεψουμε σύντομα με δαυτο!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fifi88 είπε:

Πηρα αντιβιωση για 10 μερες μαζι με ενα ultra levure, αφησα 6 μερες και εκανα την επανεξέταση.... Μολις τωρα μου ειπε πως θα πρεπει να συνεχισω την αντιβιωση και να βαζω και ενα υπόθετο. Οσο για τον πόνο....παιρνω καμια ωρα πριν 2 Buscopan plus και παλι ποναω.. Μη σε φοβιζω ομως, εγω πονεσα παααρα πολυ και στην εμβρυομεταφορα, οποτε ισως να ειναι και προσωπικό το πρόβλημα... 

Ευχομαι να ξεμπερδεψουμε σύντομα με δαυτο!!

Εγώ παίρνω κολπικό υπόθετο μέρα παρά μέρα ένα δίμηνο τώρα.. Η αντιβίωση ήταν για δέκα μέρες. 

Κι εγώ πονάω και στο τεστ ΠΑΠ γι αυτό φοβάμαι. Θα πάρω κανένα παυσίπονο πριν. Ο γιατρός μου είπε να μην πάρω τίποτα αλλά αυτός δεν ξέρει, 🤣

Καλά ξεμπερδεματα!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , vasoula88 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!!! Δεν πιστεύω να κοιμάστε;;;;κοριτσια εκανα το τεστ κ βγήκε αμέσως ΘΕΤΙΚΟ!!!! Πρώτη φορά βλέπω κ εγώ θετικό τεστ…δεν το πιστεύω!! Δεν το πιστεύω!!!!σας το ανεβάζω φωτο να το δείτε! Απίστευτο! 

Πολλά συγχαρητήρια συγχαρητήρια!! Φουλ θετικό είναι!! Με μία τριψήφια χοριακή εύχομαι!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, vasoula88 said:

Καλημέρα κοριτσια!!!! Δεν πιστεύω να κοιμάστε;;;;κοριτσια εκανα το τεστ κ βγήκε αμέσως ΘΕΤΙΚΟ!!!! Πρώτη φορά βλέπω κ εγώ θετικό τεστ…δεν το πιστεύω!! Δεν το πιστεύω!!!!σας το ανεβάζω φωτο να το δείτε! Απίστευτο! 

Καραμπινάτο θετικό!!! Συγχαρητήρια ❤️

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vasoula88 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!!! Δεν πιστεύω να κοιμάστε;;;;κοριτσια εκανα το τεστ κ βγήκε αμέσως ΘΕΤΙΚΟ!!!! Πρώτη φορά βλέπω κ εγώ θετικό τεστ…δεν το πιστεύω!! Δεν το πιστεύω!!!!σας το ανεβάζω φωτο να το δείτε! Απίστευτο! 

yoooohooo μπράβο ρε κορίτσι ! αχαχαχ είδε το κάψιμο στο πατουσακι ;

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vasoula88 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!!! Δεν πιστεύω να κοιμάστε;;;;κοριτσια εκανα το τεστ κ βγήκε αμέσως ΘΕΤΙΚΟ!!!! Πρώτη φορά βλέπω κ εγώ θετικό τεστ…δεν το πιστεύω!! Δεν το πιστεύω!!!!σας το ανεβάζω φωτο να το δείτε! Απίστευτο! 

Καλημέρα !!!!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου !!!!! Όλα τα καλά του κόσμου σου εύχομαι και μια τεράστια χοριακη !!!! Ανυπομονούμε !!!!! 😍🥰👼🏼

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, EvgeniaCher είπε:

Καλή αρχή σας εύχομαι!! Το πρωτότυπο το κρατάς για εσένα, ακόμα και στον ΕΟΠΥΥ δίνει αντίγραφο. Το επίδομα είναι της εξωσωματικής, όταν με το καλό πραγματοποιήσετε την ωοληψία και την εμβρυομεταφορά, έχοντας μαζί σας τις αποδείξεις που αναφέρεται στο κόστος της όλης διαδικασία και με μια βεβαίωση από το κέντρο που έχεις κάνει την διαδικασία τα καταθέτεις στον ΕΟΠΥΥ και λαμβάνεις το επίδομα που είναι γύρω στα 350 euro.

Ευχαριστούμε για τη διευκρίνιση!

Καλημέρα σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2023 at 8:13 ΠΜ, Alex@ είπε:

Γκρουπ β εδώ, καλημέρα! Από βδομάδα θα γνωρίζουμε αν θα προχωρήσουμε...που το ελπίζω κιόλας αλλιώς μετά μας πιάνει το Πάσχα και πάμε καλό Μάιο για διέγερση...

Άντε να περνάμε στο γκρουπ Β 😇

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...