Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 ώρα πρίν, Perdikoula είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! 
αυριο με τι καλό πάω για την εμβρυομεταφορα μου! 
στειλτε μου τις ευχές σας να πάνε όλα καλά! 
καλη δύναμη σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν σε οποίο στάδιο και αν βρίσκεται η κάθε μια! 
να έχουμε δύναμη και θετική διάθεση και σκέψη και όλα θα πάνε καλά! 
 

Καλή επιτυχιαααααα!!! Να κολλήσουν για τα καλά!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Έκανα ετ την Δευτέρα κ εχω τρελη υπνηλία, είναι απο τα χαπια σωστά? Κατα τα άλλα δεν μπορω να καταλαβω αλλο σύμπτωμα που να υποδηλώνει κατι θετικό. Στις 27 του μήνα χοριακη...εχω κ ζαλαδες ρε κορίτσια και εσείς???

Καλα αποτελέσματα να έχουμε!!!

  • Καλή τύχη! 3
  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ririii88 said:

Κορίτσια καλημέρα !!!!!! Πως είστε ;; Βλέπω πολλά ευχάριστα νέα !!!! Συγχαρητήρια σε όλες … εγώ μπορώ να ρωτήσω κάτι ;; Είμαι 6η βδομάδα κ εχθές είχα σταγόνες αίμα που έτρεξαν 🥴 πήρα τον γιατρό μου είπε να συνεχίσω τα χάπια κανονικά κ να μείνω ξαπλωμένη κ να σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα … λέτε να είναι κάτι κακο ;;; 🥺

Κι εγώ είδα και την 5η εβδομάδα και την 6η και όχι λίγες σταγόνες, είχα χαμηλή ροή σαν να έρχεται η περίοδος. Όλα καλά όμως, είναι από αγγεία που σπάνε για να γίνει χώρος στην μήτρα μου είπαν και είναι πολύ σύνηθες.

 

@vasoula88 και @Chemist85 συγχαρητήρια για τις επαναληπτικές σας χοριακές κορίτσια!!! @vasoula88 απ ότι έχω καταλάβει τα νούμερα στις χοριακές δεν παίζουν τόσο καθοριστικό ρόλο. Εγώ είχα σχετικά νορμάλ νούμερα και είναι δίδυμα και άλλα κορίτσια είχαν πολύ υψηλά και είχαν ένα

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , teenthybell είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Έκανα ετ την Δευτέρα κ εχω τρελη υπνηλία, είναι απο τα χαπια σωστά? Κατα τα άλλα δεν μπορω να καταλαβω αλλο σύμπτωμα που να υποδηλώνει κατι θετικό. Στις 27 του μήνα χοριακη...εχω κ ζαλαδες ρε κορίτσια και εσείς???

Καλα αποτελέσματα να έχουμε!!!

Καλή επιτυχία να έχεις!!! 
Αν έκανες ΕΤ με βλαστοκυστες τότε χοριακή μπορείς να κάνεις 22/03 και αν έκανες με έμβρυα τριών ημερών τότε 24/02. Δηλ 9η και 11η μέρα απο την ΕΤ. Οι 14 μέρες ειναι ψυχοφθόρες και χωρίς λόγο !! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κι εγώ είδα και την 5η εβδομάδα και την 6η και όχι λίγες σταγόνες, είχα χαμηλή ροή σαν να έρχεται η περίοδος. Όλα καλά όμως, είναι από αγγεία που σπάνε για να γίνει χώρος στην μήτρα μου είπαν και είναι πολύ σύνηθες.

 

@vasoula88 και @Chemist85 συγχαρητήρια για τις επαναληπτικές σας χοριακές κορίτσια!!! @vasoula88 απ ότι έχω καταλάβει τα νούμερα στις χοριακές δεν παίζουν τόσο καθοριστικό ρόλο. Εγώ είχα σχετικά νορμάλ νούμερα και είναι δίδυμα και άλλα κορίτσια είχαν πολύ υψηλά και είχαν ένα

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου … μου είπε να κάτσω ξάπλα μέχρι την Δευτέρα που θα με έβλεπε έτσι κ αλλιώς για να ακούσουμε καρδιά .. αν είναι όλα καλά .. 🥺

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ririii88 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου … μου είπε να κάτσω ξάπλα μέχρι την Δευτέρα που θα με έβλεπε έτσι κ αλλιώς για να ακούσουμε καρδιά .. αν είναι όλα καλά .. 🥺

Όλα καλά θα είναι!!και εγω ειχα στις πρώτες εβδομάδες της εγκυμοσύνης και ειχα πάει να λιποθυμήσω από τον φόβο μου!συνηθως η αποβολή συνοδεύεται από πολύ πόνο απ ότι ειχα μάθει. Καλο κουραγιο μέχρι τη Δευτέρα!!

16 ώρες πρίν, Stef91 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! 😊 με έχει πιάσει μια τεράστια απογοήτευση.. αλλά τι να κανείς επιμονή και υπομονή😭

Δεν μπορούμε να κάνουμε και κάτι άλλο…απογοητευόμαστε και σιγά σιγά μαζεύουμε τα κομμάτια μας να πάμε παρακάτω..όσο μπορείς πάρε φροντίδα για σένα απ όπου μπορείς!καλη δύναμη! 

Να ρωτήσω σχετικά με τη πρώτη περίοδο μετά από αποτυχημένη εξωσωματική; Όχι τη πρώτη μετά τη διακοπή των φαρμάκων αλλα την επόμενη. Από χθες άρχισα να έχω λίγα καφέ υγρά και μέχρι τώρα δεν μου ήρθε κανονικά. Η χθεσινή ημερομηνία ήταν η αναμενόμενη γιατί καταλαβαίνω ποτε έχω ωορρηξία. Να σας πω τη μαύρη μου αλήθεια, ελπιζω μήπως έχει γίνει κανένα θαύμα γιατί είχαμε σεξουαλικές επαφές στις γόνιμες μέρες..είναι λέτε λογω της εξωσωματικής και των φαρμάκων αυτή η καθυστέρηση στη φυσιολογική ροη ή να ελπιζω άραγε; Να πω ότι πάντα η περίοδος μου είναι σταθερή και όταν έρχεται από τη πρώτη μέρα έχω κόκκινη ροη. Ευχαριστω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ana21 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Υπάρχει κάποια που έκανε PRP ενδομητρίου και τη βοήθησε; Έκανα προχθές, την Πέμπτη έχω υπέρηχο και έχω τρελή αγωνία...

Εγώ σκέφτομαι να το κάνω αλλά ακόμα δεν το έχω πάρει απόφαση. Ξέρω όμως ότι δεν φαίνονται αμέσως τα αποτελέσματα, σου είπαν ότι θα έχεις εικόνα τόσο νωρίς; Για ποιος λόγο το έκανες αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω σχετικά με τη πρώτη περίοδο μετά από αποτυχημένη εξωσωματική; Όχι τη πρώτη μετά τη διακοπή των φαρμάκων αλλα την επόμενη. Από χθες άρχισα να έχω λίγα καφέ υγρά και μέχρι τώρα δεν μου ήρθε κανονικά. Η χθεσινή ημερομηνία ήταν η αναμενόμενη γιατί καταλαβαίνω ποτε έχω ωορρηξία. Να σας πω τη μαύρη μου αλήθεια, ελπιζω μήπως έχει γίνει κανένα θαύμα γιατί είχαμε σεξουαλικές επαφές στις γόνιμες μέρες..είναι λέτε λογω της εξωσωματικής και των φαρμάκων αυτή η καθυστέρηση στη φυσιολογική ροη ή να ελπιζω άραγε; Να πω ότι πάντα η περίοδος μου είναι σταθερή και όταν έρχεται από τη πρώτη μέρα έχω κόκκινη ροη. Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Να ρωτήσω σχετικά με τη πρώτη περίοδο μετά από αποτυχημένη εξωσωματική; Όχι τη πρώτη μετά τη διακοπή των φαρμάκων αλλα την επόμενη. Από χθες άρχισα να έχω λίγα καφέ υγρά και μέχρι τώρα δεν μου ήρθε κανονικά. Η χθεσινή ημερομηνία ήταν η αναμενόμενη γιατί καταλαβαίνω ποτε έχω ωορρηξία. Να σας πω τη μαύρη μου αλήθεια, ελπιζω μήπως έχει γίνει κανένα θαύμα γιατί είχαμε σεξουαλικές επαφές στις γόνιμες μέρες..είναι λέτε λογω της εξωσωματικής και των φαρμάκων αυτή η καθυστέρηση στη φυσιολογική ροη ή να ελπιζω άραγε; Να πω ότι πάντα η περίοδος μου είναι σταθερή και όταν έρχεται από τη πρώτη μέρα έχω κόκκινη ροη. Ευχαριστω!!

Γενικά σε κάθε κύκλο τα πάντα μπορούμε να δούμε διαφορετικά. Είναι λίγο δύσκολο να έχεις ακόμα επιρροή από τα φάρμακα. Κάνε καλε ένα τεστακι, τα πάντα συμβαίνουν. Κορίτσια εδώ να αναφέρω ότι πολύ δικός μου άνθρωπος είχε καθυστέρηση, κάνει τεστ και βγαίνει αρνητικό. Έρχεται ο δεύτερος μήνας, πουθενά η περίοδος. Δυο μηνών έγκυος παρακαλώ, κατευθείαν για αυχενική πήγε 😀

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Σποράκι είπε:

Γενικά σε κάθε κύκλο τα πάντα μπορούμε να δούμε διαφορετικά. Είναι λίγο δύσκολο να έχεις ακόμα επιρροή από τα φάρμακα. Κάνε καλε ένα τεστακι, τα πάντα συμβαίνουν. Κορίτσια εδώ να αναφέρω ότι πολύ δικός μου άνθρωπος είχε καθυστέρηση, κάνει τεστ και βγαίνει αρνητικό. Έρχεται ο δεύτερος μήνας, πουθενά η περίοδος. Δυο μηνών έγκυος παρακαλώ, κατευθείαν για αυχενική πήγε 😀

Αν δεν έρθει μέχρι αυριο…ίσως πάω να παρω…κάτι τέτοιες ιστορίες ακούω και ελπιζω!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2023 at 11:33 ΠΜ, Fay_ είπε:

Κορίτσια εμένα μου παίρνει για την ωοληψια σε φυσικό κύκλο 550 ο γιατρός κ 400 το κέντρο. Είναι πολλά λέτε ε; Πονάει η τσέπη μας αλλά λέγαμε εντάξει τόσα θα είναι ας μην το κάνουμε θέμα αλλά μάλλον πρέπει να το συζητήσω..

Σε ποιο κέντρο είσαι αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ririii88 said:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου … μου είπε να κάτσω ξάπλα μέχρι την Δευτέρα που θα με έβλεπε έτσι κ αλλιώς για να ακούσουμε καρδιά .. αν είναι όλα καλά .. 🥺

Εγώ είχα πάει την αμέσως επόμενη για υπέρηχο εκτάκτως οπότε είδε ότι δεν είναι κάτι σοβαρό και με ηρέμησε. Μάλιστα μου είπε ότι θα ξανά δω αίμα, όπως και έγινε, οπότε μου ήρθε πολύ πιο χαλαρά την 2η φορά. Ξάπλα λοιπόν μέχρι να επιβεβαιώσετε ότι όλα πάνε καλά και να σκέφτεσαι ότι το έχουν πάθει εδώ μέσα άπειρα κορίτσια και όλα ήταν καλά, μην τρελαθείς.  


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Nina_1979 είπε:

Άντε να σας πω κι εγώ τα νέα μου με το θριλεράκι μου


13-2 εμβρυομεταφορά
24-2 χοριακή 29,59
28-2 χοριακή 81,54
3-3 χοριακή 189,30
7-3 χοριακή 501,30
10-3 χοριακή 913,40
15-3 χρορισκή 2.041

Τέλος οι χοριακές Σάββατο πάω για υπέρηχο, να δούμε τί θα δούμε εκεί μέσα και το άγχος έχει πιάσει ταβάνι…

Δε ξέρω ρε κοπελές, έχω πολύ άσχημο προαίσθημα…

Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα τέλεια !!!! Που θα πάνε !!! Γατζώθηκε το μωράκι για τα καλά ♥️♥️♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εγώ είχα πάει την αμέσως επόμενη για υπέρηχο εκτάκτως οπότε είδε ότι δεν είναι κάτι σοβαρό και με ηρέμησε. Μάλιστα μου είπε ότι θα ξανά δω αίμα, όπως και έγινε, οπότε μου ήρθε πολύ πιο χαλαρά την 2η φορά. Ξάπλα λοιπόν μέχρι να επιβεβαιώσετε ότι όλα πάνε καλά και να σκέφτεσαι ότι το έχουν πάθει εδώ μέσα άπειρα κορίτσια και όλα ήταν καλά, μην τρελαθείς.  

Αυτό κάνω .. ξάπλα κ Άγιος ο θεός .. κ ελπίζω την Δευτέρα να είναι όλα καλά !!! Σήμερα δεν είχα καθόλου αίμα μόνο λίγο καφέ … ααα κ επειδή βάζω αυτό το τζελ φεύγουν κομμάτια τα οποία είναι καφέ .. συγνώμη για την ανάλυση .. 🥴

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...