Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Ήρθε κανονικότατα η περίοδος!την επόμενη φορα το θαύμα ! 

Έτσι ακριβώς! Την επόμενη! Χαίρομαι να βλέπω αισιόδοξους ανθρώπους, έτσι είμαι και εγώ αλλά μετά την τελευταία απογοήτευση κάπου το έχω χάσει!!!

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια καλησπέρα.

σημερα τελείωσα την σύντομη πρόκληση. Έχω διαθέσιμη gonal μια πένα με 600 μονάδες που την άνοιξα σήμερα και αλλες 3 που την παλαιότερη την άνοιξα πριν από 12 μέρες και έχουν μέσα στο  περίπου η μια 50 μονάδες η άλλη 75 και η τριτη  75 Σύνολο δλδ περίπου 800 μονάδες, ίσως και παραπάνω.

Οποια κοπέλα ενδιαφέρεται να μου στείλει προσωπικο μνμ να ερθει τις παρει. Μένω Παλληνη.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κατερινα83 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

σημερα τελείωσα την σύντομη πρόκληση. Έχω διαθέσιμη gonal μια πένα με 600 μονάδες που την άνοιξα σήμερα και αλλες 3 που την παλαιότερη την άνοιξα πριν από 12 μέρες και έχουν μέσα στο  περίπου η μια 50 μονάδες η άλλη 75 και η τριτη  75 Σύνολο δλδ περίπου 800 μονάδες, ίσως και παραπάνω.

Οποια κοπέλα ενδιαφέρεται να μου στείλει προσωπικο μνμ να ερθει τις παρει. Μένω Παλληνη.

@stathoula

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Έτσι ακριβώς! Την επόμενη! Χαίρομαι να βλέπω αισιόδοξους ανθρώπους, έτσι είμαι και εγώ αλλά μετά την τελευταία απογοήτευση κάπου το έχω χάσει!!!

Είμαστε παρούσες με όλα τα κομμάτια μας!και απογοήτευση και αισιοδοξία, απ όλα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 3/16/2023 at 6:58 PM, Nina_1979 said:

Άντε να σας πω κι εγώ τα νέα μου με το θριλεράκι μου


13-2 εμβρυομεταφορά
24-2 χοριακή 29,59
28-2 χοριακή 81,54
3-3 χοριακή 189,30
7-3 χοριακή 501,30
10-3 χοριακή 913,40
15-3 χρορισκή 2.041

Τέλος οι χοριακές Σάββατο πάω για υπέρηχο, να δούμε τί θα δούμε εκεί μέσα και το άγχος έχει πιάσει ταβάνι…

Δε ξέρω ρε κοπελές, έχω πολύ άσχημο προαίσθημα…

@Nina_1979 Κοπέλα μου τι έγινε? Πήγες για υπέρηχο? Σε έχω έννοια όλη μέρα!!! Δεν γράφω συχνά αλλά σας παρακολουθώ και αγωνιώ για όλες σας!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Sonne είπε:

@Nina_1979 Κοπέλα μου τι έγινε? Πήγες για υπέρηχο? Σε έχω έννοια όλη μέρα!!! Δεν γράφω συχνά αλλά σας παρακολουθώ και αγωνιώ για όλες σας!! 

Καλησπέρα. Ευχαριστώ για το ενδιαφέροςν σας ρε κορίτσια 😍

πήγα για υπέρηχο και είδαμε ενδομήτριο σάκο, ευτυχώς δεν είναι εξωμήτριο, γιατί το φοβόμουν πολύ.

το θριλεράκι μου συνεχίζεται, με βγάζει μία βδομάδα περίπου λιγότερο, έχω σίγουρα καθυστερημένη εμφύτευση. Φοβάται για παλίνδρομη, γιατί οι τελευταίες χοριακές δεν είχαν σωστό διπλασιασμό. 
 

Ξαναπάω για χοριακή τη Δευτέρα (έχουν σιχαθεί να με βλέπουν εν τω μεταξύ) και παρακαλάμε να κάνει ένα καλό ντου το νούμερο. Αν αρχίσει να πέφτει, πάμε για απόξεση. Αν πάρει τα πάνω του, σε 10-15 μέρες θα ξαναπάω ελπίζοντας να δούμε έμβρυο και ίσως και παλμό. 
 

Άλλες φορές το κλαίω και το πενθώ το έμβρυο, άλλες φορές λέω «σκάσε και πίστεψε σ´ αυτό, παλεύει να ζήσει το κακόμοιρο». Είναι και οι ορμόνες που δε βοηθούν τα πράγματα καθόλου.

Προσπαθώ να μένω στα θετικά, δηλαδή ότι έμεινα με την πρώτη και ότι δεν είναι εξωμήτριο. Αν δεν τα καταφέρω θα ξαναπροσπαθώσω, έχω άλλες 3 βλαστκύστες. Λεφτά δεν έχω βέβαια, αλλά οκ, θα το παλέψουμε. Γερή να είμαι, τί να πω…😏


 

  • Μου αρέσει 4
  • Καλή τύχη! 2
  • Ευχή 8
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nina_1979 said:

Καλησπέρα. Ευχαριστώ για το ενδιαφέροςν σας ρε κορίτσια 😍

πήγα για υπέρηχο και είδαμε ενδομήτριο σάκο, ευτυχώς δεν είναι εξωμήτριο, γιατί το φοβόμουν πολύ.

το θριλεράκι μου συνεχίζεται, με βγάζει μία βδομάδα περίπου λιγότερο, έχω σίγουρα καθυστερημένη εμφύτευση. Φοβάται για παλίνδρομη, γιατί οι τελευταίες χοριακές δεν είχαν σωστό διπλασιασμό. 
 

Ξαναπάω για χοριακή τη Δευτέρα (έχουν σιχαθεί να με βλέπουν εν τω μεταξύ) και παρακαλάμε να κάνει ένα καλό ντου το νούμερο. Αν αρχίσει να πέφτει, πάμε για απόξεση. Αν πάρει τα πάνω του, σε 10-15 μέρες θα ξαναπάω ελπίζοντας να δούμε έμβρυο και ίσως και παλμό. 
 

Άλλες φορές το κλαίω και το πενθώ το έμβρυο, άλλες φορές λέω «σκάσε και πίστεψε σ´ αυτό, παλεύει να ζήσει το κακόμοιρο». Είναι και οι ορμόνες που δε βοηθούν τα πράγματα καθόλου.

Προσπαθώ να μένω στα θετικά, δηλαδή ότι έμεινα με την πρώτη και ότι δεν είναι εξωμήτριο. Αν δεν τα καταφέρω θα ξαναπροσπαθώσω, έχω άλλες 3 βλαστκύστες. Λεφτά δεν έχω βέβαια, αλλά οκ, θα το παλέψουμε. Γερή να είμαι, τί να πω…😏


 

Προσευχομουν τόσο έντονα να είναι όλα καλά σήμερα για σένα!!! Καταλαβαίνω πως νιώθεις !! Να πιστεύεις μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο στο εμβρυακι σου!! Πολύ πολύ θετικό ότι δεν είναι εξωμητριο.  Κανε υπομονή και εύχομαι από Δευτέρα να είναι πιο ξεκάθαρα τα πράγματα. 🙂

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Sonne είπε:

Προσευχομουν τόσο έντονα να είναι όλα καλά σήμερα για σένα!!! Καταλαβαίνω πως νιώθεις !! Να πιστεύεις μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο στο εμβρυακι σου!! Πολύ πολύ θετικό ότι δεν είναι εξωμητριο.  Κανε υπομονή και εύχομαι από Δευτέρα να είναι πιο ξεκάθαρα τα πράγματα. 🙂

Σε ευχαριστώ ΤΟΣΟ πολύ! ❤️

Εν τω μεταξύ, ο άντρας μου στην κοσμάρα του κανονικά, ρώτησε αν υπάρχει περίπτωση για δίδυμα, ο γιατρός γούρλωσε τα μάτια 😂

Είναι τόσο σίγουρος ότι θα πάνε όλα καλά, που έχει αρχίσει και με νευριάζει 😏

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Nina_1979 said:

Σε ευχαριστώ ΤΟΣΟ πολύ! ❤️

Εν τω μεταξύ, ο άντρας μου στην κοσμάρα του κανονικά, ρώτησε αν υπάρχει περίπτωση για δίδυμα, ο γιατρός γούρλωσε τα μάτια 😂

Είναι τόσο σίγουρος ότι θα πάνε όλα καλά, που έχει αρχίσει και με νευριάζει 😏

Χαχαχχα κλαιω!!! αυτοί οι άντρες μας ρε παιδί μου ορισμένες φορές πραγματικά κοσμαρα!!! Αλλά είναι λογικό μα μην καταλαβαίνουν πως νιώθουμε εμείς. 

Όμως κάποιες φορές κάνει καλό!! Εκμεταλλευσου λοιπόν την θετική του ενέργεια και άσε τον να σε τραβήξει προς το μέρος του. Θα σου δώσω μια συμβουλή που ξέρω πως δύσκολα να το καταφέρεις αμέσως αλλά ακόμα και η προσπάθεια θα σου κάνει καλό. 

Μετά την πρώτη μου αποβολη (παλινδρομη στην 9η εβδομαδα) , στην δεύτερη εγκυμοσυνη μου είχα τόσο άγχος, φόβο ... γενικά δεν ένιωσα ποτέ ότι είμαι έγκυος γιατί τα κάλυψε όλα η αρνητική ενέργεια που είχα. Κατέληξε πάλι σε παλινδρομη την 8η εβδομαδα. Δεν το έζησα καθόλου. Όσο και αν αρκούσε. Στην 3η εγκυμοσυνη που θα σου πω από την αρχή ότι πάλι κατέληξε σε παλιδρομη 8η εβδομαδα είχα σχεδόν αποβάλει τον φόβο και το ένιωσα - εζησα όσο τίποτα. Μιλούσα στον μπέμπη μου(μετά από βιοψία μάθαμε οτι ηταν αγορακι) εκανα σχεδια Και ας κράτησε μόνο 8 εβδομαδες. Ήξερα ότι έκανα ότι περνούσε από το χέρι μου.. 

Ζήσε το μέχρι το τέλος. Και πιστεύω ότι το τέλος θα είναι σε 9 μήνες!!! Είναι θηριακι!! Παλεύει. Ζήσε το όμως κάθε δευτερόλεπτο. 

Συγνώμη για το σεντόνι. 🙈

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nina_1979 είπε:

Καλησπέρα. Ευχαριστώ για το ενδιαφέροςν σας ρε κορίτσια 😍

πήγα για υπέρηχο και είδαμε ενδομήτριο σάκο, ευτυχώς δεν είναι εξωμήτριο, γιατί το φοβόμουν πολύ.

το θριλεράκι μου συνεχίζεται, με βγάζει μία βδομάδα περίπου λιγότερο, έχω σίγουρα καθυστερημένη εμφύτευση. Φοβάται για παλίνδρομη, γιατί οι τελευταίες χοριακές δεν είχαν σωστό διπλασιασμό. 
 

Ξαναπάω για χοριακή τη Δευτέρα (έχουν σιχαθεί να με βλέπουν εν τω μεταξύ) και παρακαλάμε να κάνει ένα καλό ντου το νούμερο. Αν αρχίσει να πέφτει, πάμε για απόξεση. Αν πάρει τα πάνω του, σε 10-15 μέρες θα ξαναπάω ελπίζοντας να δούμε έμβρυο και ίσως και παλμό. 
 

Άλλες φορές το κλαίω και το πενθώ το έμβρυο, άλλες φορές λέω «σκάσε και πίστεψε σ´ αυτό, παλεύει να ζήσει το κακόμοιρο». Είναι και οι ορμόνες που δε βοηθούν τα πράγματα καθόλου.

Προσπαθώ να μένω στα θετικά, δηλαδή ότι έμεινα με την πρώτη και ότι δεν είναι εξωμήτριο. Αν δεν τα καταφέρω θα ξαναπροσπαθώσω, έχω άλλες 3 βλαστκύστες. Λεφτά δεν έχω βέβαια, αλλά οκ, θα το παλέψουμε. Γερή να είμαι, τί να πω…😏


 

Πόσο δύσκολο όλο αυτό που περνάς. Αυτό το μωράκι πάντως απίστευτη δύναμη, θέλει να τα καταφέρει. Πάντως λογικό να βγαίνει λίγο πιο πίσω, οι χοριακες σου δεν έχουν τον τέλειο διπλασιασμό αλλά πάντα ανεβαίνουν, δεν νομιζω ότι είναι παλινδρόμη. Αλήθεια πιστεύω ότι θα τα καταφέρει και σου ευχομαι ολόψυχα να ισχύει!!!

  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!! Πολλές ευχές μέσα από την καρδιά μου σε όσες έχουν θετικές χοριακές, μην χάνετε την αισιοδοξία σας αν οι τιμές σας κάνουν νούμερα, ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ❤

Πολλη δύναμη και ενέργεια για όλες τις υπόλοιπες που προσπαθούμε.

Λοιπόν, για τους λάτρεις της στατιστικής, σκέφτηκα να κάνω μια ανακεφαλαίωση της 1ης μου προσπάθειας. Εγώ προσωπικά διαβάζω με τρελό ενδιαφέρον νούμερα ωαρίων, γονιμοποιήσεις και πόσες βλαστοκύστες προέκυψαν! 

Γίνομαι 42 σε λίγους μήνες και μόλις ολοκληρώθηκε ο 1ος κύκλος διέγερσης. Πήραμε 12 ωάρια κατά την ωοληψία, από τα οποία γονιμοποιήθηκαν τα 4! Δύο μέρες μετά έμαθα πως μπήκαν καθυστερημένα στο παιχνίδι άλλα 2. Από 6 γονιμοποιημένα ωάρια προέκυψε την 5η μέρα μία βλαστοκύστη αρκετά καλής ποιότητας (3ΑΒ), ένα δευτερο εμβρυάκι που το πάλευε το περιμέναμε μέχρι την 6η μέρα, αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερε. 

Μία βλαστοκύστη λοιπόν κορίτσια μου, για την οποία πανηγύρισα ξέφρενα 🤣 Αποφασίσαμε με το γιατρό μου να πάμε σε 2ο κύκλο διέγερσης μετά από λίγους μήνες, μήπως πετύχουμε πιο ποιοτικά ωάρια, για να έχουμε καλύτερα ποσοστά επιτυχίας σε μελλοντική εμβρυομεταφορά.

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

καλημερα κορίτσια , ήρθε η ώρα μου! ξεκίνησα χάπια για την ετ !! την πέμπτη 23/3 παω για την τρίτη και ελπίζω τελευταία ετ!!! 🙏

Καλή επιτυχίααααααα! Να είναι η τελευταία 🥰

  • Μου αρέσει 2
  • Καλή τύχη! 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Soho24 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!! Πολλές ευχές μέσα από την καρδιά μου σε όσες έχουν θετικές χοριακές, μην χάνετε την αισιοδοξία σας αν οι τιμές σας κάνουν νούμερα, ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ❤

Πολλη δύναμη και ενέργεια για όλες τις υπόλοιπες που προσπαθούμε.

Λοιπόν, για τους λάτρεις της στατιστικής, σκέφτηκα να κάνω μια ανακεφαλαίωση της 1ης μου προσπάθειας. Εγώ προσωπικά διαβάζω με τρελό ενδιαφέρον νούμερα ωαρίων, γονιμοποιήσεις και πόσες βλαστοκύστες προέκυψαν! 

Γίνομαι 42 σε λίγους μήνες και μόλις ολοκληρώθηκε ο 1ος κύκλος διέγερσης. Πήραμε 12 ωάρια κατά την ωοληψία, από τα οποία γονιμοποιήθηκαν τα 4! Δύο μέρες μετά έμαθα πως μπήκαν καθυστερημένα στο παιχνίδι άλλα 2. Από 6 γονιμοποιημένα ωάρια προέκυψε την 5η μέρα μία βλαστοκύστη αρκετά καλής ποιότητας (3ΑΒ), ένα δευτερο εμβρυάκι που το πάλευε το περιμέναμε μέχρι την 6η μέρα, αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερε. 

Μία βλαστοκύστη λοιπόν κορίτσια μου, για την οποία πανηγύρισα ξέφρενα 🤣 Αποφασίσαμε με το γιατρό μου να πάμε σε 2ο κύκλο διέγερσης μετά από λίγους μήνες, μήπως πετύχουμε πιο ποιοτικά ωάρια, για να έχουμε καλύτερα ποσοστά επιτυχίας σε μελλοντική εμβρυομεταφορά.

Καλή επιτυχίααααααα! Να είναι η τελευταία 🥰

όλα να πάνε καλα για όλες μας! εγώ αυτό που κατάλαβα από τις απανωτές προσπάθειες είναι πως ο οργανισμός πρέπει να ξεκουράζεται αλλιώς δεν αποδίδει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

όλα να πάνε καλα για όλες μας! εγώ αυτό που κατάλαβα από τις απανωτές προσπάθειες είναι πως ο οργανισμός πρέπει να ξεκουράζεται αλλιώς δεν αποδίδει 

Λογικό μου ακούγεται. Πόση υπερωρία να βαρέσουν πια και αυτές οι ταλαίπωρες οι ωοθήκες? Εγώ έχω υποχρεωτική 4μηνη αναμονή επειδή παίρνω τα φάρμακα μέσω εοπυυ. Βέβαια δεν σου κρύβω ότι σκέφτομαι να τα πάρω μόνη μου για τη 2η διέγερση. Δεν κρατιέμαι, 4 μήνες μου φαίνονται πολλοί 🤔

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Soho24 είπε:

Λογικό μου ακούγεται. Πόση υπερωρία να βαρέσουν πια και αυτές οι ταλαίπωρες οι ωοθήκες? Εγώ έχω υποχρεωτική 4μηνη αναμονή επειδή παίρνω τα φάρμακα μέσω εοπυυ. Βέβαια δεν σου κρύβω ότι σκέφτομαι να τα πάρω μόνη μου για τη 2η διέγερση. Δεν κρατιέμαι, 4 μήνες μου φαίνονται πολλοί 🤔

α δεν το ήξερα ότι θέλουν 4 μήνες στον εοππυ! αρκετός καιρός! με ποιο κριτήριο το καθυστερούν τόσο;  θεωρητικά δικαιολογούν 3 εξωσωματικές μέσα στο χρόνο , αν το δεις έτσι είναι ένα εύλογο χρονικό διάστημα ώστε να μην επιβαρύνεται φουλ ο οργανισμός ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...