Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

15 minutes ago, Ririii88 said:

Αυτό κάνω .. ξάπλα κ Άγιος ο θεός .. κ ελπίζω την Δευτέρα να είναι όλα καλά !!! Σήμερα δεν είχα καθόλου αίμα μόνο λίγο καφέ … ααα κ επειδή βάζω αυτό το τζελ φεύγουν κομμάτια τα οποία είναι καφέ .. συγνώμη για την ανάλυση .. 🥴

Όλα φυσιολογικά ακούγονται πάντως 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

2 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Εγώ σκέφτομαι να το κάνω αλλά ακόμα δεν το έχω πάρει απόφαση. Ξέρω όμως ότι δεν φαίνονται αμέσως τα αποτελέσματα, σου είπαν ότι θα έχεις εικόνα τόσο νωρίς; Για ποιος λόγο το έκανες αν επιτρέπεται;

Μετά από πολλές επιτυχημένες εμβρυομεταφορες αποφασισαμε να ψάξουμε το ενδομήτριο,το οποίο δεν έφτασε στο επιθυμητό πάχος, ώστε να γίνουν οι βιοψίες. Έτσι προσχωρήσαμε σε PRP. Βέβαια να προσθεσω ότι και στις ετ που προηγήθηκαν δυσκολευόμασταν πολύ με τον τότε γιατρό μου να το φτάσουμε στο επιθυμητό πάχος...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ana21 είπε:

Μετά από πολλές επιτυχημένες εμβρυομεταφορες αποφασισαμε να ψάξουμε το ενδομήτριο,το οποίο δεν έφτασε στο επιθυμητό πάχος, ώστε να γίνουν οι βιοψίες. Έτσι προσχωρήσαμε σε PRP. Βέβαια να προσθεσω ότι και στις ετ που προηγήθηκαν δυσκολευόμασταν πολύ με τον τότε γιατρό μου να το φτάσουμε στο επιθυμητό πάχος...

Κατάλαβα. Καλά κάνατε. Καλά εγώ μετά είδα ότι έγραφες ενδομήτριο, εγώ θέλω να κάνω prp ωοθηκών αλλά το σκέφτομαι ακόμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Chemist85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

@Ririii88 εύχομαι να είναι όλα καλά και να είναι περαστικό το αιματακι ☺️

Η δεύτερη χοριακη μου σήμερα είναι 225 από 86 που ήταν προχθές!!! Καλά πάει μέχρι στιγμής!

Μπράβο κορίτσι!!!!!! Όλα θα πάνε καλά !!!🙏🏼

7 ώρες πρίν, Perdikoula είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! 
αυριο με τι καλό πάω για την εμβρυομεταφορα μου! 
στειλτε μου τις ευχές σας να πάνε όλα καλά! 
καλη δύναμη σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν σε οποίο στάδιο και αν βρίσκεται η κάθε μια! 
να έχουμε δύναμη και θετική διάθεση και σκέψη και όλα θα πάνε καλά! 
 

Πολλή καλή επιτυχία !!!!!! Θετική σκέψη κ ενέργεια κ πάμε δυνατά !!!!!

6 ώρες πρίν, vasoula88 είπε:

Μόλις βγήκε και η επαναληπτική κορίτσια! 550!

Τελειααααααααα !!!!!!!!!! Πάμε γερά !!!! Άντε κ στους επόμενους διπλασιασμούς!

6 ώρες πρίν, vasoula88 είπε:

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Ειχα καιρό να επισκεφθώ το φορουμ. Πέτυχα στην 3η εμβρυομεταφορά που έκανα και τώρα είμαι 2,5 μηνών περίπου. Από την αρχή είχα αίμα και την έχω βγάλει στο κρεβάτι μεχρι στιγμης. Ευτυχως έχει σταματήσει τις τελευταίες εβδομάδες αλλά ο γιατρος μου εξακολουθεί να βρίσκει κάποιες αποκολλήσεις. Θα ήθελα να ρωτησω αν ξέρετε πληροφορίες για επαπειλούμενη άδεια στο δημόσιο. Χρειάζεται και χαρτί από διευθυντή γυναικολογικής κλινικής δημόσιου νοσοκομείου; Πώς τον βρίσκω εφόσον παρακολουθούμαι από ιδιώτη;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Σποράκι είπε:

Κατάλαβα. Καλά κάνατε. Καλά εγώ μετά είδα ότι έγραφες ενδομήτριο, εγώ θέλω να κάνω prp ωοθηκών αλλά το σκέφτομαι ακόμα.

Φυσικά εννοούσα αποτυχημένες...😓

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , armousi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ειχα καιρό να επισκεφθώ το φορουμ. Πέτυχα στην 3η εμβρυομεταφορά που έκανα και τώρα είμαι 2,5 μηνών περίπου. Από την αρχή είχα αίμα και την έχω βγάλει στο κρεβάτι μεχρι στιγμης. Ευτυχως έχει σταματήσει τις τελευταίες εβδομάδες αλλά ο γιατρος μου εξακολουθεί να βρίσκει κάποιες αποκολλήσεις. Θα ήθελα να ρωτησω αν ξέρετε πληροφορίες για επαπειλούμενη άδεια στο δημόσιο. Χρειάζεται και χαρτί από διευθυντή γυναικολογικής κλινικής δημόσιου νοσοκομείου; Πώς τον βρίσκω εφόσον παρακολουθούμαι από ιδιώτη;

Συγχαρητήρια και καλή δύναμη! Τελειώνει και το α' τρίμηνο και ελπίζω να είσαι κάθε μέρα και καλυτερα! Για  το Δημόσιο που ρωτάς δε θέλει άδεια από δημόσιο νοσοκομείο, αρκεί η βεβαιωση του γιατρού σου για την αιτία και τη διάρκεια της άδειας, με ότι αποδεικτικά τη συνοδεύουν (πχ υπερηχο). Θα τα καταθέσεις στην Υπηρεσία σου και κάποια στιγμή θα σε ειδοποιήσουν ότι περνάς επιτροπή ΕΟΠΠΥ. Δεν υπάρχει περίπτωση με αποκολλησεις να έχεις θέμα στην έγκριση.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , armousi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ειχα καιρό να επισκεφθώ το φορουμ. Πέτυχα στην 3η εμβρυομεταφορά που έκανα και τώρα είμαι 2,5 μηνών περίπου. Από την αρχή είχα αίμα και την έχω βγάλει στο κρεβάτι μεχρι στιγμης. Ευτυχως έχει σταματήσει τις τελευταίες εβδομάδες αλλά ο γιατρος μου εξακολουθεί να βρίσκει κάποιες αποκολλήσεις. Θα ήθελα να ρωτησω αν ξέρετε πληροφορίες για επαπειλούμενη άδεια στο δημόσιο. Χρειάζεται και χαρτί από διευθυντή γυναικολογικής κλινικής δημόσιου νοσοκομείου; Πώς τον βρίσκω εφόσον παρακολουθούμαι από ιδιώτη;

Εγω του ιδιώτη προσκόμιζα + τον υπέρηχο  και δεν με κάλεσε και ποτε η επιτροπή.

 Με το καλο το μωράκι σας!

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , Nels είπε:

Συγχαρητήρια και καλή δύναμη! Τελειώνει και το α' τρίμηνο και ελπίζω να είσαι κάθε μέρα και καλυτερα! Για  το Δημόσιο που ρωτάς δε θέλει άδεια από δημόσιο νοσοκομείο, αρκεί η βεβαιωση του γιατρού σου για την αιτία και τη διάρκεια της άδειας, με ότι αποδεικτικά τη συνοδεύουν (πχ υπερηχο). Θα τα καταθέσεις στην Υπηρεσία σου και κάποια στιγμή θα σε ειδοποιήσουν ότι περνάς επιτροπή ΕΟΠΠΥ. Δεν υπάρχει περίπτωση με αποκολλησεις να έχεις θέμα στην έγκριση.

Καλησπέρα,

Εγώ τις δήλωσα ηλεκτρονικά και δεν ζήτησαν κάτι άλλο. Βέβαια από τον Δεκέμβρη δεν έχω πάρει ούτε ένα ευρώ. Στο 1555 μου είπαν ότι παίρνει και 4 μήνες να μπουν τα πρώτα. Αλλά ακόμα βρίσκεται στο στάδιο του θετική βεβαίωση εργοδότη. Έστειλα σήμερα email στο ΕΦΚΑ αλλά στο ΕΦΚΑ που ανήκω δεν απαντάνε στα eMail ούτε και τηλέφωνα. Τι άλλο μπορώ να κάνω; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Xristina96 είπε:

Καλησπέρα,

Εγώ τις δήλωσα ηλεκτρονικά και δεν ζήτησαν κάτι άλλο. Βέβαια από τον Δεκέμβρη δεν έχω πάρει ούτε ένα ευρώ. Στο 1555 μου είπαν ότι παίρνει και 4 μήνες να μπουν τα πρώτα. Αλλά ακόμα βρίσκεται στο στάδιο του θετική βεβαίωση εργοδότη. Έστειλα σήμερα email στο ΕΦΚΑ αλλά στο ΕΦΚΑ που ανήκω δεν απαντάνε στα eMail ούτε και τηλέφωνα. Τι άλλο μπορώ να κάνω; 

Δεν το καταλαβαίνω, σταμάτησε η μισθοδοσία σου ενώ είσαι δημόσιος υπάλληλος επειδή ζήτησες άδεια επ απειλούμενης εγκυμοσύνης? Δεν έχει τύχει τέτοια περίπτωση σε συναδέλφους μου πάντως, η μισθοδοσια τους συνέχιζε κανονικά, όπως σε οποιαδήποτε αναρρωτική άδεια που απαιτείται έγκριση από επιτροπή ΕΟΠΠΥ. Τώρα δεν ξέρω αν από Υπηρεσία σε Υπηρεσία διαφέρει η διαδικασία, αναλογα αν είναι Δήμος, Υπουργείο ή ΝΠΙΔ του Δημοσίου καθώς και τι σύμβαση έχεις, αν είσαι πάντως αορίστου χρόνου ξέρω  πληρώνεσαι κανονικά αρκεί να έχεις κλείσει νομιζω ένα έτος προυπηρεσιας για κάθε μήνα που αιτείσαι άδεια.

Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2023 at 2:12 ΜΜ, Ria_ είπε:

Καλημέρα ,βγήκε η καλλιέργεια και λέει candida albinious κάπως έτσι , πήρα το γιατρό αλλά δε με πήρε ακόμα. Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό ,ήδη με τα lomexin που πήρα νοιωθω καλύτερα 

Από πίσω σου έρχομαι χαχαχαα... εγώ έκανα  κολπική καλλιέργεια κ έβγαλε ένα μικρόβιο proteas... ξεκινώ σήμερα αντιβίωση 10 μέρες και το ξανα βλέπουμε ..πως είσαι;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...