Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Xristina96 είπε:

Λόγω κύστης έχεις διαταραχή. Θα σου πάρει 2-3 μήνες να σου φύγει. Τα κάνει κάτι τέτοια. Μίλα με τον γιατρό σου να σου δώσει συμβουλή. ίσως σου δώσει αντισυλληπτικά για να ξεκινήσεις ποιο γρήγορα. 

Να του ζητήσει να την δει νωρίτερα. Μετά τις 1.000 μονάδες φαίνεται ο σάκος. Να το δείτε να ηρεμήσει. Στις 20/02 ο γιατρός πάει να ακούσει καρδούλα. 

Συνοπτικά:

Είχα αιμα δεύτερη μέρα περιόδου πάνω από 9 24ωρα, όχι συνεχόμενα. Είχα αίμα όμως κάθε μέρα κατά κόκκινο με πηγματα και κράτησαν όλα περίπου 5 εβδομάδες. Έκανα όμως κάθε εβδομάδα υπέρηχο γιατί περίμενα ότι ήταν ο τελευταίος. Αλλά μου έδιναν δύναμη να συνεχίσω. 

Οπότε πιστεύω ότι πρέπει να την δει νωρίτερα να δει σάκο και να χαρεί λίγο. 

Ααα σου κρατήσε αρκετές μέρες,  μπράβο για την δύναμη σου και το κουράγιο που έκανες , το μωράκι σου Μις χαρά τώρα 🙏

Θα τις τα μεταφέρω  όλα να πάρει δύναμη και εύχομαι να της πάνε επίσης καλά 

Λογικά θα του ζητήσει να πάει  νωρίτερα,  χτες η χοριακη ήταν 1050 , και σήμερα βάσει μιας εφαρμογής μπήκε 5η βδομάδα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 18 λεπτά , Anniee είπε:

Ααα σου κρατήσε αρκετές μέρες,  μπράβο για την δύναμη σου και το κουράγιο που έκανες , το μωράκι σου Μις χαρά τώρα 🙏

Θα τις τα μεταφέρω  όλα να πάρει δύναμη και εύχομαι να της πάνε επίσης καλά 

Λογικά θα του ζητήσει να πάει  νωρίτερα,  χτες η χοριακη ήταν 1050 , και σήμερα βάσει μιας εφαρμογής μπήκε 5η βδομάδα 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Με βοήθησαν πολύ και οι φανταστικές κοπέλες στο φόρουμ ❤️ 

Ναι ναι, έτσι θα είναι. Έχει εφαρμογή υπολογισμός κύησης με βάση την εξωσωματική και σου λέει ακριβώς πόσο είσαι. Καλά θα κάνει να πάει να ηρεμήσει ❤️❤️❤️🙏🙏🙏 εύχομαι να είναι όπως η δική μου περίπτωση και να τελειώσει γρήγορα το αίμα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Clouds είπε:

Καλημέρα σε όλες.Θα ήθελα να ρωτήσω πόσες μέρες ακριβώς πήρατε ουλτρουζεσταν έως την στιγμή της εμβρυομεταφοράς με βλαστοκύστες; Πείτε μου σε κύκλο με ωοληψία αλλα.και σε κύκλο δίχως ωοληψία. Σας ευχαριστώ κορίτσια!

Εκανα ωοληψια ημερα Τετάρτη κ μου ειπε «απο το βραδυ ξεκινα τα ουτρο 1 κολπο 1 στομα πρωι μεσημερι βραδυ και ελα τη δευτερα για εμβρυομεταφορα»για να ανοιξει καλα καλα το παραθυρο εμφυτευσης κ με βλάστομυστες θες 5 μερες προγεστερονης

χωρις ωοληψια δεν εχω ιδεα

1 hour ago, Anniee είπε:

Σ ευχαριστώ,  ετσι σχεδόν της είπε και ο γιατρός συμβαίνει σ αυτή την φάση άλλωστε,  προσπαθώ και εγώ να την ηρεμήσω κιολας , προφανώς λίγη ξεκούραση θέλει 

Μου ειχανε πει αν δω κατι τέτοιο θα είναι παλιο  αιμα που αποβάλετε και απο τα κολπικα υγρα. Αν δω πολυ αιμα να τηλ οπωσδηποτε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Xristina96 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Με βοήθησαν πολύ και οι φανταστικές κοπέλες στο φόρουμ ❤️ 

Ναι ναι, έτσι θα είναι. Έχει εφαρμογή υπολογισμός κύησης με βάση την εξωσωματική και σου λέει ακριβώς πόσο είσαι. Καλά θα κάνει να πάει να ηρεμήσει ❤️❤️❤️🙏🙏🙏 εύχομαι να είναι όπως η δική μου περίπτωση και να τελειώσει γρήγορα το αίμα. 

Σ ευχαριστώ πολύ,  μακάρι 🙏🙏

Με το καλό η αυχενική σου ❤🙏

πρίν από 12 λεπτά , Nephele78 είπε:

Εκανα ωοληψια ημερα Τετάρτη κ μου ειπε «απο το βραδυ ξεκινα τα ουτρο 1 κολπο 1 στομα πρωι μεσημερι βραδυ και ελα τη δευτερα για εμβρυομεταφορα»για να ανοιξει καλα καλα το παραθυρο εμφυτευσης κ με βλάστομυστες θες 5 μερες προγεστερονης

χωρις ωοληψια δεν εχω ιδεα

Μου ειχανε πει αν δω κατι τέτοιο θα είναι παλιο  αιμα που αποβάλετε και απο τα κολπικα υγρα. Αν δω πολυ αιμα να τηλ οπωσδηποτε.

Μακαρι να είναι παλιό,  και ο γιατρός δεν ανησύχησε συμβαίνει,  το καλό είναι ότι δεν πονάει 🙏 

Μακαρι να πάει καλά,  σ ευχαριστώ 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Καλημέρα!εγώ δεν πήρα ουτροτζεσταν ανάμεσα σε ωοληψια και εμβρυομεταφορά που έγινε στον ίδιο κύκλο. Ξεκίνησα να παίρνω από τη 1η μέρα εμβρυομεταφορά, 2 ανά 6 ώρες. 8 τη μέρα δλδ. 

Καθόλου ουλτρουζεσταν; Αυτό πως κ γιατί γίνεται; Άλλες γιατί παίρνουμε ουλτρουζεσταν; Τελικά έπιασε το εμβρυακι;

12 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Απο την επόμενη μέρα της ωοληψιας 

Και για πόσες μέρες έως την ώρα της εμβρυομεταφοράς!

11 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Καλημέρα. Αν δεν έχεις κάνει εξέταση που να δείχνει μεταφορά παραθύρου και έχεις έμβρυα 5 ημερών παίρνεις 5 μέρες προγεστερονη. Δεν έχει σημασία αν θα κάνεις ωολληψια, τα χάπια τα ξεκινας την ημέρα που θα έκανες ή όχι ωολληψια, την ημέρα της ωορρηξιας δηλαδή. Αν πας σε τεχνητο κύκλο ξακινας οταν κρινει ο γιατρός ότι ειναι ετοιμο το ενδομητριο και οι εξετασεις. Πάλι όμως για 5 μέρες, όσο ειναι και τα έμβρυα σου.

Επειδή μου έδωσε αυτή την φορά,δίχως ωοληψία, από Τρίτη βράδυ έως και Δευτέρα πρωι με ώρα ετ 12-1 αλλά πήγε δύο η  ώρα τελικά. (5μετες συν μία φορά Τρίτη βράδυ.Και μια δόση την μετά της ετ)

Άλλη φορά με ωοληψία (είχα πιάσει εκείνη την φορά) είχα ξεκινήσει το πρωί και της επόμενης μέρας από την ωοληψία, πχ τρίτη και Σάββατο μεσημέρι ετ. 

Άρα πόσο χρειάζομαι; Πώς να το λογαριασω;

9 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Εκανα ωοληψια ημερα Τετάρτη κ μου ειπε «απο το βραδυ ξεκινα τα ουτρο 1 κολπο 1 στομα πρωι μεσημερι βραδυ και ελα τη δευτερα για εμβρυομεταφορα»για να ανοιξει καλα καλα το παραθυρο εμφυτευσης κ με βλάστομυστες θες 5 μερες προγεστερονης

χωρις ωοληψια δεν εχω ιδεα

Μου ειχανε πει αν δω κατι τέτοιο θα είναι παλιο  αιμα που αποβάλετε και απο τα κολπικα υγρα. Αν δω πολυ αιμα να τηλ οπωσδηποτε.

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Clouds είπε:

Καθόλου ουλτρουζεσταν; Αυτό πως κ γιατί γίνεται; Άλλες γιατί παίρνουμε ουλτρουζεσταν; Τελικά έπιασε το εμβρυακι;

Και για πόσες μέρες έως την ώρα της εμβρυομεταφοράς!

Επειδή μου έδωσε αυτή την φορά,δίχως ωοληψία, από Τρίτη βράδυ έως και Δευτέρα πρωι με ώρα ετ 12-1 αλλά πήγε δύο η  ώρα τελικά. (5μετες συν μία φορά Τρίτη βράδυ.Και μια δόση την μετά της ετ)

Άλλη φορά με ωοληψία (είχα πιάσει εκείνη την φορά) είχα ξεκινήσει το πρωί και της επόμενης μέρας από την ωοληψία, πχ τρίτη και Σάββατο μεσημέρι ετ. 

Άρα πόσο χρειάζομαι; Πώς να το λογαριασω;

 

Μήπως δεν είχες βάλει βλαστοκυστες; Η προγεστερόνη πάει με τα έμβρυα. Κανονικά αν έχεις 5 ημερών έμβρυο παίρνεις 5 μέρες προγεστερονη, αν έχεις 3 ημερών 3 μέρες προγεστερονη κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Clouds είπε:

Καθόλου ουλτρουζεσταν; Αυτό πως κ γιατί γίνεται; Άλλες γιατί παίρνουμε ουλτρουζεσταν; Τελικά έπιασε το εμβρυακι;

Και για πόσες μέρες έως την ώρα της εμβρυομεταφοράς!

Επειδή μου έδωσε αυτή την φορά,δίχως ωοληψία, από Τρίτη βράδυ έως και Δευτέρα πρωι με ώρα ετ 12-1 αλλά πήγε δύο η  ώρα τελικά. (5μετες συν μία φορά Τρίτη βράδυ.Και μια δόση την μετά της ετ)

Άλλη φορά με ωοληψία (είχα πιάσει εκείνη την φορά) είχα ξεκινήσει το πρωί και της επόμενης μέρας από την ωοληψία, πχ τρίτη και Σάββατο μεσημέρι ετ. 

Άρα πόσο χρειάζομαι; Πώς να το λογαριασω;

 

Πχ ωοληψια ή αντίστοιχα ωορηξια έγινε Παρασκευή , ξεκινησα Σάββατο ουτρο κ σισκλακουρ και Τετάρτη έγινε η μεταφορά , έχω πετύχει 2 φορές εγκυμοσύνη , δηλ την 5η μερα έκανα την μεταφορά βλαστοκυστες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Μήπως δεν είχες βάλει βλαστοκυστες; Η προγεστερόνη πάει με τα έμβρυα. Κανονικά αν έχεις 5 ημερών έμβρυο παίρνεις 5 μέρες προγεστερονη, αν έχεις 3 ημερών 3 μέρες προγεστερονη κλπ. 

Μάλλον δεν είναι κανονας αυτός. Ούτε κι εγώ πήρα 5 μερες με 5ης μερες εμβρυα. 

Σε τεχνητο κυκλο πηρα 3 μερες με καλη prg φυσικά ίσως αυτό να αξιολογεί ο γιατρός κ κινείται ανάλογα 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Clouds είπε:

Καθόλου ουλτρουζεσταν; Αυτό πως κ γιατί γίνεται; Άλλες γιατί παίρνουμε ουλτρουζεσταν; Τελικά έπιασε το εμβρυακι;

Και για πόσες μέρες έως την ώρα της εμβρυομεταφοράς!

Επειδή μου έδωσε αυτή την φορά,δίχως ωοληψία, από Τρίτη βράδυ έως και Δευτέρα πρωι με ώρα ετ 12-1 αλλά πήγε δύο η  ώρα τελικά. (5μετες συν μία φορά Τρίτη βράδυ.Και μια δόση την μετά της ετ)

Άλλη φορά με ωοληψία (είχα πιάσει εκείνη την φορά) είχα ξεκινήσει το πρωί και της επόμενης μέρας από την ωοληψία, πχ τρίτη και Σάββατο μεσημέρι ετ. 

Άρα πόσο χρειάζομαι; Πώς να το λογαριασω;

 

Ναι καθόλου. Μου είχε πει ότι είναι πολύ καλό το ενδομήτριο! Σε λίγες ωρες θα ξέρουμε αν έπιασαν. 2 έμβρυα 4ης ημέρας βάλαμε!!πάω για β χοριακη τώρα!!✌🏻🏻

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Ναι καθόλου. Μου είχε πει ότι είναι πολύ καλό το ενδομήτριο! Σε λίγες ωρες θα ξέρουμε αν έπιασαν. 2 έμβρυα 4ης ημέρας βάλαμε!!πάω για β χοριακη τώρα!!✌🏻🏻

Καλά αποτελέσματα !

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Πχ ωοληψια ή αντίστοιχα ωορηξια έγινε Παρασκευή , ξεκινησα Σάββατο ουτρο κ σισκλακουρ και Τετάρτη έγινε η μεταφορά , έχω πετύχει 2 φορές εγκυμοσύνη , δηλ την 5η μερα έκανα την μεταφορά βλαστοκυστες 

Άρα με βλαστοκύστες 5 ημερών πήρες 4 μέρες ουλτρουζεσταν και το πρωί της Τετάρτης.Συν οι μέρες από τότε που έκανες  οβιτρελ έως την αρχή του ουλτρουζεσταν.Μου είπε ότι από τότε μετρά η έκκριση της προγεστερόνης.Σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Εχω ένα κουτί profertil για άντρες των 180 καψουλων που λήγει τον Ιούνιο του 2023!! Εχουν χρησιμοποιηθεί μόνο 8 χάπια!Δίνεται σε πολύ οικονομική τιμή!Όποια κοπέλα ενδιαφέρεται ας μου στείλει πμ. Μένω επαρχία!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...