Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, teenthybell είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

Δτον επόμενο κύκλο θα κανω την πρώτη μου εμβρυομεταφορα επιτέλους. Ποια είναι η διαδικασία πονάει? Επίσης είμαι σε διλλημμα ποσα έμβρυα να μεταφέρουμε. Δεν είμαι σίγουρη ότι θελω δυο. Μου έγραψε ο γιατρός cyclacur, utrogestan ovitrelle Κ innohep, αυτα για τι πράγμα είναι κ πότε θα τα ξεκινησω? Εχω χαθεί λίγο κ αγχώθηκα....

Καλησπέρα κορίτσι! Με το καλό να γίνει η ετ σου και με μια παχουλή παχουλή χοριακή. Να μη σε φοβίζει τίποτα, η ετ κρατάει ελάχιστα και δεν πονάει καθόλου. Μέχρι να μπεις θα βγεις! Αυτά που σου έγραψε είναι στάνταρ αγωγή για την προετοιμασία αλλά και για τη φάση της αναμονής, δλδ οιστραδιόλη, προγεστερόνη και αντιπηκτικες ενέσεις..η ovitrelle απ ό,τι θυμάμαι είναι για τον έλεγχο της ωορρηξίας.. πας σε φυσικό κύκλο;τώρα για το πόσα ωάρια θα μεταφέρεις αυτό είναι καθαρά προσωπικό σου θέμα.. πρέπει να σταθμίσεις λίγο κατά τη γνώμη μου πιο σενάριο σου φαίνεται πιο σκούρο. Από τη μια αν μεταφέρεις δύο δημιουργείς προοπτικές για δίδυμη κύηση.. είσαι έτοιμη για κάτι τέτοιο; Πώς σου φαίνεται το ενδεχόμενο να αποκτήσεις διδυμακια; Απ την άλλη, μεταφέροντας ένα μειώνεις κάπως τις πιθανότητες επιτυχίας με την πρώτη ετ.. είναι καθαρά προσωπικό σας αυτο και δεν υπάρχει σωστό ή λάθος!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

5 hours ago, Neverstop said:

@MarGe2022εσένα ήθελα να ταγκαρω εδώ 😁

Πολύ θετική εξέλιξη, να μεγαλώσουν όλα εύχομαι! Να συγκρατείς διαστάσεις γιατί είναι βασικό στο πώς μεγαλώνουν. 

Ευχαριστώ πολύ! Ναι από εδώ και πέρα θα τα συγκρατώ καλύτερα! 

Θυμάμαι αυτά τα νούμερα: 2 ήταν 10-11 χιλιοστά, άλλα 2 ήταν μεταξύ 7-10 χιλιοστών, και άλλα δυο μικρότερα από 7. Μου είπαν επίσης κάτι για ενδομήτριο 5. 

5 hours ago, Chris_V said:

Πολύ ωραία μου φαίνονται τα αποτελέσματα! Αυτά τα 4 μεγαλούτσικα θα τα έχεις σιγουρα! 
Με το καλό! 

να'σαι καλά, μου δίνετε θάρρος κορίτσια, ευχαριστώ! Μόλις βγήκαμε από το κέντρο, μου λέει ο άντρας μου "στείλε στα κορίτσια στο φόρουμ, να μας πουν, είναι καλά αυτά τα νούμερα;;;" 😃 

σας ευχαριστούμε πάρα πολύ!!!!!

50 minutes ago, Orchid88 said:

Μια χαρά τα πας.. με δεδομένο ότι σου ανέφεραν ήδη 3+3, θεώρησε σχεδόν σίγουρο ότι θα πάρετε αυτά τα 6 συν όποιο άλλο καταφέρει να μεγαλώσει ικανοποιητικά μέχρι την ημέρα της ωοληψίας. Να συγκρατείς τα χιλιοστά για να βλέπεις πως μεγαλώνουν...

ευχαριστώ πολύ!!!

 

Μόλις με πήραν και για τις σημερινές τιμές: οιστραδιόλη 130, LH 1.7 - μου είπαν ότι δεδομένου ότι παίρνω μόνο 3 μέρες ενέσεις είναι καλές οι τιμές. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Χαχαχα, όλες κάπου το χάνουμε. Και εγώ σε φυσικό πάω, να δω τι θα συμβεί και αυτή τη φορά 🙃

Με το καλό να τα υποδεχτείς τα εμβρυακια !!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Chris_V είπε:

Με το καλό να τα υποδεχτείς τα εμβρυακια !!! 

Αχ σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

πρίν από 17 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Εγώ δυστυχώς αρνητική η χοριακη...πάλι στο μηδέν. 😢

Λυπάμαι βρε κορίτσι μου, αυτό το μηδέν. Ποια προσπάθεια είναι; Έχεις αλλά εμβρυακια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, LeneL είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Με το καλό να γίνει η ετ σου και με μια παχουλή παχουλή χοριακή. Να μη σε φοβίζει τίποτα, η ετ κρατάει ελάχιστα και δεν πονάει καθόλου. Μέχρι να μπεις θα βγεις! Αυτά που σου έγραψε είναι στάνταρ αγωγή για την προετοιμασία αλλά και για τη φάση της αναμονής, δλδ οιστραδιόλη, προγεστερόνη και αντιπηκτικες ενέσεις..η ovitrelle απ ό,τι θυμάμαι είναι για τον έλεγχο της ωορρηξίας.. πας σε φυσικό κύκλο;τώρα για το πόσα ωάρια θα μεταφέρεις αυτό είναι καθαρά προσωπικό σου θέμα.. πρέπει να σταθμίσεις λίγο κατά τη γνώμη μου πιο σενάριο σου φαίνεται πιο σκούρο. Από τη μια αν μεταφέρεις δύο δημιουργείς προοπτικές για δίδυμη κύηση.. είσαι έτοιμη για κάτι τέτοιο; Πώς σου φαίνεται το ενδεχόμενο να αποκτήσεις διδυμακια; Απ την άλλη, μεταφέροντας ένα μειώνεις κάπως τις πιθανότητες επιτυχίας με την πρώτη ετ.. είναι καθαρά προσωπικό σας αυτο και δεν υπάρχει σωστό ή λάθος!

Σευχαριστω πολύ εχω λίγο ανυπομονησία η αλήθεια είναι. Ολα αυτά τα ερωτήματα είναι που με βασανίζουν. Νομίζω για αρχη θα ήθελα ενα παιδακι δε ξέρω με τρομάζει λίγο η δίδυμη κύηση Κ αν εχει κινδυνους κτλ. Απο την άλλη σκέφτομαι κ τις πιθανότητες όπως λες. Έχουμε 4 καταψυξει δεν είναι κ παρα πολλά. Εσείς ποσα μεταφέρετε βρε κορίτσια δυο συνήθως? Κι ότι γινει ? Μου φαίνεται λιγο λοττο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , teenthybell είπε:

Σευχαριστω πολύ εχω λίγο ανυπομονησία η αλήθεια είναι. Ολα αυτά τα ερωτήματα είναι που με βασανίζουν. Νομίζω για αρχη θα ήθελα ενα παιδακι δε ξέρω με τρομάζει λίγο η δίδυμη κύηση Κ αν εχει κινδυνους κτλ. Απο την άλλη σκέφτομαι κ τις πιθανότητες όπως λες. Έχουμε 4 καταψυξει δεν είναι κ παρα πολλά. Εσείς ποσα μεταφέρετε βρε κορίτσια δυο συνήθως? Κι ότι γινει ? Μου φαίνεται λιγο λοττο

Είναι Λόττο. Κοίτα έχει σημασία και η ηλικία, όσο μεγαλώνουμε πολύ πιο δύσκολο να πιάσουμε δυο. Όχι ακατόρθωτο. Εγώ στην αρχή ήμουν κάθετη ότι μόνο ένα θα βάλω γιατί είμαι μόνη μου και με δυο θα δυσκολευτώ αλλά τελικά δυο δυο βάζω χαχαχα. Ξέρω όμως ότι ρισκάρω λίγο, ότι θέλει ο Θεός!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Σποράκι είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Λυπάμαι βρε κορίτσι μου, αυτό το μηδέν. Ποια προσπάθεια είναι; Έχεις αλλά εμβρυακια;

Δυστυχώς δεν έχω. Δεν προχώρησαν τα υπόλοιπα οπότε δεν κρυοσυντηρησαμε. Είναι η 2η. Η 1η είχε επιτυχία αλλά το μωρό είχε ένα σπάνιο σύνδρομο και το έχασα 7 μηνών έγκυος. Σ ευχαριστώ πολύ. 

  • Λυπημένη/-ος 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Δυστυχώς δεν έχω. Δεν προχώρησαν τα υπόλοιπα οπότε δεν κρυοσυντηρησαμε. Είναι η 2η. Η 1η είχε επιτυχία αλλά το μωρό είχε ένα σπάνιο σύνδρομο και το έχασα 7 μηνών έγκυος. Σ ευχαριστώ πολύ. 

Αχ ναι συγγνώμη, τώρα σε θυμήθηκα. Μπερδεύομαι με τόσα ονόματα. Θέλει λίγο χρόνο τώρα να πάρεις τα πάνω σου και να δεις πως προχωράς. Ευχομαι να ήταν η τελευταία αποτυχία!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Δυστυχώς δεν έχω. Δεν προχώρησαν τα υπόλοιπα οπότε δεν κρυοσυντηρησαμε. Είναι η 2η. Η 1η είχε επιτυχία αλλά το μωρό είχε ένα σπάνιο σύνδρομο και το έχασα 7 μηνών έγκυος. Σ ευχαριστώ πολύ. 

Κορίτσι μου γλυκό τώρα θυμήθηκα που μας τα είχες πει...λυπαμε πολύ κ βαθιά...κ για την πρώτη απώλεια αλλά κ για την τωρινή...ξέρω ότι βάζουμε κύτταρα κ όχι μωρό αλλά απώλεια το θεωρώ κ πάλι...πάρε τον χρόνο σου ..βγάλε ότι συναίσθημα έχεις μέσα στην ψυχή σου κ με το καλό με καθαρό μυαλό προχωρά...σου εύχομαι η άλλη φορά οπότε θελήσεις να είναι να είναι τυχερή κ ευλογημένη..σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά!

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Katiamaxiking said:

Δυστυχώς δεν έχω. Δεν προχώρησαν τα υπόλοιπα οπότε δεν κρυοσυντηρησαμε. Είναι η 2η. Η 1η είχε επιτυχία αλλά το μωρό είχε ένα σπάνιο σύνδρομο και το έχασα 7 μηνών έγκυος. Σ ευχαριστώ πολύ. 

Σου εύχομαι από την καρδιά μου να ήταν η τελευταία φορά που παίρνεις αρνητικά αποτελέσματα. Προς το παρόν, σου στέλνω και εγώ μία μεγάλη αγκαλιά, να "νιώσεις" όλες μας γύρω σου, για να πάρεις δύναμη!  💓 

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει βρε κορίτσια...που να θυμόσαστε...η καθεμία έχει την ιστορία της. Σας ευχαριστώ μέσα από τη καρδιά μου για τη στήριξη σας. Θα προσπαθήσω και εγώ να είμαι εδώ για εσάς. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, teenthybell είπε:

Σευχαριστω πολύ εχω λίγο ανυπομονησία η αλήθεια είναι. Ολα αυτά τα ερωτήματα είναι που με βασανίζουν. Νομίζω για αρχη θα ήθελα ενα παιδακι δε ξέρω με τρομάζει λίγο η δίδυμη κύηση Κ αν εχει κινδυνους κτλ. Απο την άλλη σκέφτομαι κ τις πιθανότητες όπως λες. Έχουμε 4 καταψυξει δεν είναι κ παρα πολλά. Εσείς ποσα μεταφέρετε βρε κορίτσια δυο συνήθως? Κι ότι γινει ? Μου φαίνεται λιγο λοττο

Εγώ είμαι περίπτωση που μετέφερε δύο και τώρα είμαι έγκυος σε δίδυμα! Για να είμαι ειλικρινής εγώ πιο πολύ για να αυξήσουμε τις πιθανότητες μετέφερα δύο, είχα όμως και στο μυαλό μου την πιθανότητα να είναι δίδυμα και ήμουν θετική. Είναι λίγο Λόττο, ακριβώς όπως λες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...