Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Μια χαρά ! Δε φταιει αυτο, απλα καποιοι γιατροι τσεκαρουν κ αυτο κ αν ειναι χαμηλο να δωσουν εξτρα φαρμακα για στηριξη,και ολα καλά να ειναι αν εισαι ατυχη δεν εμφυτεύεται ,ειναι θεμα πιθανοτητων. Ευχομαι καλη επιτυχια αυτη τη φορα με ενα τεραστιο νουμερο !

To ξέρω ότι δε μετράει μόνο αυτό αλλά έχουμε ελέγξει τα πάντα..μονο αυτό και παράθυρο εμφύτευσης δεν ελεγξαμε. Σε ευχαριστω πολύ! 

5 ώρες πρίν, Lela79 είπε:

Και ο δικός μου γιατρός μου εδινε πάντα arvecap μαζί με ovitrelle. 

Μην ανησυχείς 😊. Την εξέταση αυτή στη ζητάνε για δουν αν χρειάζεσαι περισσότερη προγεστερόνη απόν αυτή που ήδη σου δίνουν. Έχω να σου πω ότι εγώ την τρίτη μέρα μετά από ετ με βλαστοκυστες (δηλαδή μετά από 8 μέρες που έπαιρνα προγεστερόνη) στην τελευταία μου ετ είχα προγεστερόνη μόνο  13,98. Μου ζήτησαν να αυξήσω τα κολπικά υπόθετα cyclogest από 1σε 2 την ημέρα μαζί με τα 3 utrogrstan των 200 την ημέρα που ήδη έπαιρνα.

Η χοριακη μου τελικά ήταν θετική κ τώρα διανύω τις πρώτες μέρες της εγκυμοσύνης μου 😊pan widgetspan widget

Να πάνε όλα όμορφα με την εγκυμοσύνη σου!!!!

Σήμερα είδα ελάχιστα καφέ ή κόκκινα δεν κατάλαβα από το αγχος καν τι ήταν....Παρασκευή έχω χοριακή. Με τις ήττες που έχω φάει φοβάμαι ότι είναι έλευση περιόδου και όχι τυχαίο γεγονός ή αίμα εμφύτευσης. Μου είπαν από το κέντρο να αυξησω τα utrogestan και αν συνεχίσει θα σταματήσω το salospir...................Κατάλαβα....Καλά θα πάει κι αυτο.....

7 ώρες πρίν, Lotos είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα !!τι κάνετε ? ..μοιράζομαι μια αγωνία ακόμη κλασσικά ...εχθες ξεκίνησα τα cyclacour για να δούμε δοκιμαστικά το ενδομήτριο!δε θα κάνουμε μεταφορά τωρα.εχω πολύ άγχος για να σας είμαι ειλικρινής .προσπαθώ να σκέφτομαι πως η σαλπιγγογραφια π έγινε προσφατα ,έδειχνε τη μήτρα καθαρή από συμφησεις κτλ ...δε θα έδειχνε η σαλπιγγογραφια  ,αν υπήρχε θέμα στη μήτρα ?στην πορεία θα προχωρήσουμε κ σε υστερ.επισης να ξαναπώ πως χαρίζω φάρμακα αν κάποια κοπέλα θέλει !

Καλησπέρα σου, ευχομαι όλα με το καλό! Θετικές σκέψεις!!! Πως και δε κανατε πριν την προσπάθεια υστεροσκόπηση αφού την έχετε ούτως η άλλως στο πρόγραμμα; Εγω έκανα υστεροσκόπηση και χρειάστηκε σχάση στον πυθμένα (δε βρήκαν κάτι άλλο ευτυχώς) και έκανα και έλεγχο μικροβιώματος. Έδειξε χαμηλούς γαλακτοβάκιλλους και μικρόβιο. Εκανα 2 μήνες θεραπεία με προβιοτικά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 8 λεπτά , Eflenew είπε:

To ξέρω ότι δε μετράει μόνο αυτό αλλά έχουμε ελέγξει τα πάντα..μονο αυτό και παράθυρο εμφύτευσης δεν ελεγξαμε. Σε ευχαριστω πολύ! 

Να πάνε όλα όμορφα με την εγκυμοσύνη σου!!!!

Σήμερα είδα ελάχιστα καφέ ή κόκκινα δεν κατάλαβα από το αγχος καν τι ήταν....Παρασκευή έχω χοριακή. Με τις ήττες που έχω φάει φοβάμαι ότι είναι έλευση περιόδου και όχι τυχαίο γεγονός ή αίμα εμφύτευσης. Μου είπαν από το κέντρο να αυξησω τα utrogestan και αν συνεχίσει θα σταματήσω το salospir...................Κατάλαβα....Καλά θα πάει κι αυτο.....

Καλησπέρα σου, ευχομαι όλα με το καλό! Πως και δε κανατε πριν την προσπάθεια υστεροσκόπηση αφού την έχετε ούτως η άλλως στο πρόγραμμα; 

Δοκιμαστικά το ελέγχουμε...δε θα κάνω ετ..είχα κάνει υστεερ με άλλο γιατρό κ ήταν οκ θεωρητικά ..α

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Eflenew είπε:

To ξέρω ότι δε μετράει μόνο αυτό αλλά έχουμε ελέγξει τα πάντα..μονο αυτό και παράθυρο εμφύτευσης δεν ελεγξαμε. Σε ευχαριστω πολύ! 

Να πάνε όλα όμορφα με την εγκυμοσύνη σου!!!!

Σήμερα είδα ελάχιστα καφέ ή κόκκινα δεν κατάλαβα από το αγχος καν τι ήταν....Παρασκευή έχω χοριακή. Με τις ήττες που έχω φάει φοβάμαι ότι είναι έλευση περιόδου και όχι τυχαίο γεγονός ή αίμα εμφύτευσης. Μου είπαν από το κέντρο να αυξησω τα utrogestan και αν συνεχίσει θα σταματήσω το salospir...................Κατάλαβα....Καλά θα πάει κι αυτο.....

Καλησπέρα σου, ευχομαι όλα με το καλό! Πως και δε κανατε πριν την προσπάθεια υστεροσκόπηση αφού την έχετε ούτως η άλλως στο πρόγραμμα; Εγω έκανα και υστεροσκόπηση και έλεγχου μικροβιώματος. Έδειξε χαμηλούς γαλακτοβάκιλλους και μικρόβιο. Εκανα 2 μήνες θεραπεία με προβιοτικά. 

Το αιματακι μόνο θετικό είναι! Σου εύχομαι μια δυνατή χοριακη! 

Εγώ είχα αίμα και 6η εβδομάδα είχα μόνο 19 προγεστερόνη. 

Θα πάνε όλα καλά! Θα το δεις ❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Lotos είπε:

Δοκιμαστικά το ελέγχουμε...δε θα κάνω ετ..είχα κάνει υστεερ με άλλο γιατρό κ ήταν οκ θεωρητικά ..α

Τότε να είσαι αισιόδοξη και ολα θα πάνε καλα!!!!!!!!!!Θα δεις!!

 

πρίν από 4 λεπτά , Xristina96 είπε:

Το αιματακι μόνο θετικό είναι! Σου εύχομαι μια δυνατή χοριακη! 

Εγώ είχα αίμα και 6η εβδομάδα είχα μόνο 19 προγεστερόνη. 

Θα πάνε όλα καλά! Θα το δεις ❤️

Σε ευχαριστω πολυ αλλά κρατάω μικρό καλάθι.......Μέχρι που σκέφτηκα ότι είναι αίμα ουρολοίμωξης....Πριν κάνω τον έλεγχο μικροβιώματος πάθαινα συχνα ουρολοίμωξη. Από τη θεραπεία του μικροβιώματος μου πέρασαν και οι ουρολοιμώξεις. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό σου εύχομαι !!

πρίν από 5 λεπτά , Eflenew είπε:

Τότε να είσαι αισιόδοξη και ολα θα πάνε καλα!!!!!!!!!!Θα δεις!!

 

Σε ευχαριστω πολυ αλλά κρατάω μικρό καλάθι.......Μέχρι που σκέφτηκα ότι είναι αίμα ουρολοίμωξης....Πριν κάνω τον έλεγχο μικροβιώματος πάθαινα συχνα ουρολοίμωξη. Από τη θεραπεία του μικροβιώματος μου πέρασαν και οι ουρολοιμώξεις. 

Με το καλό σ εύχομαι !!!σ έγραψα κατά λάθος 2 φορές άρα δίπλα τα καλά νέα π θα ακούσουμε ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Lotos είπε:

Με το καλό σου εύχομαι !!

Με το καλό σ εύχομαι !!!σ έγραψα κατά λάθος 2 φορές άρα δίπλα τα καλά νέα π θα ακούσουμε ...

😄😍 Σε ευχαριστω! Θα δείξει την Παρασκευή ή νωρίτερα αν είναι περιόδος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Eflenew είπε:

Τότε να είσαι αισιόδοξη και ολα θα πάνε καλα!!!!!!!!!!Θα δεις!!

 

Σε ευχαριστω πολυ αλλά κρατάω μικρό καλάθι.......Μέχρι που σκέφτηκα ότι είναι αίμα ουρολοίμωξης....Πριν κάνω τον έλεγχο μικροβιώματος πάθαινα συχνα ουρολοίμωξη. Από τη θεραπεία του μικροβιώματος μου πέρασαν και οι ουρολοιμώξεις. 

Μάλλον είναι η τυχερή σου!!! Μια τεράστια χοριακή σου ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Σποράκι είπε:

Μάλλον είναι η τυχερή σου!!! Μια τεράστια χοριακή σου ευχομαι!

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Να ξέρετε κορίτσια με βλέπετε τόσο συγκρατημένη όχι γιατί είμαι απαισιόδοξη σαν άτομο ή γκρινιάρα 😁 απλά έχω φάει πολλές ήττες από αρνητικές χοριακές στα πολλά χρόνια προσπαθειών, άρα είμαι πάντα έτοιμη για το γνωστό σε όλους αποτέλεσμα: το αρνητικό 🙄Θα δείξει την Παρασκευή..... Θα σας ενημερώσω. Υπάρχει άλλη κοπέλα που περιμένει χοριακή;

  • Καλή τύχη! 5
  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites

On 22/5/2023 at 1:14 ΜΜ, Giouli36 είπε:

Κορίτσι μου εχω  εγώ ένα κουτί αν ενδιαφέρεσαι αλλά είμαι Γιάννενα!!Αν  βρεις τρόπο να το παραλάβεις με μεγάλη μου χαρά να στο δώσω!!

Βρήκα ένα με τα 1000 ζόρια! Αν ξαναχρειαστω όμως, θα το έχω υπόψιν μου. Ευχαριστώ πάρα πολύ! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια καλημερα ,εχω καιρό να γράψω! ήθελα να ρωτησω μήπως γνωρίζει καμια! ξέρουμε στην εγκυμοσυνη ή στην προσπάθεια για μωρό  δεν δίνονται αντικαταθλιπτικά ! υπάρχει όμως κάποιο φάρμακο που επιτρέπεται χωρίς να δημιουργει πρόβλημα και χωρίς να θέλει αποτοξίνωση ο οργανισμός πριν την κύηση; πάντα σε συνεννόηση με τον γιατρό εννοείται 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από εμένα! Και εμείς θα μπούμε στην διαδικασία εξωσωματικης τον Σεπτέμβρη , μετά από σειρά εξετάσεων και πολύ σκέψη . Σε δυο εβδομάδες θα χρειαστεί να κάνω υστεροσκοπιση γτ υπάρχει υποψία πολύποδα … ώστε εάν οντως υπάρχει να τον αφαιρέσουμε. Όλα είναι οκ με εμένα αλλα είμαι 40 πλέον και δεν έχουμε χρόνο για χάσιμο μιας κ υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα στο σπερμα του συζύγου, θα μας καθυστερήσει . Έχετε να μου προτείνετε κάτι ως προς την προετοιμασία αλλά και μια επιτυχία; Να σας πω ότι ήδη έχουμε περάσει επιτροπή και πάρει τα φάρμακα ( gonal and arvekap) 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Σήμερα πήγα για τον 3ο υπέρηχο και μου ειπανε ότι Παρασκευή πάμε για ωοληψία.

Με.τον σύζυγο όμως δεν έχουμε έρθει σε επαφή μια βδομάδα λόγω περιόδου, αν σήμερα ανανεωθεί το σπέρμα επηρεάζει την Παρασκευή το δειγμα που θα δώσει;; δεν είναι χειρότερα να μείνει 10 μέρες χωρίς ανανέωση;

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Θα ξεκινήσω τη διαδικασία για τα χαρτια της επιτροπής και ήθελα λιγο να μου δώσετε τα φώτα σας σε κάτι, επειδή έχω πρήξει τον γυναικολόγο μου και θα τον πρήξω κ άλλο!

Εμείς μενουμε Δωδεκάνησα και ανήκουμε στην επιτροπή του Πειραιά. Τη διαδικασία της ωοληψίας κλπ λογω δουλειάς του συζύγου μπορούμε να την κάνουμε από Νοέμβριο και μετά. Ο γιατρός μου είπε να ζητήσω να κλείσω τηλεφωνικά ραντεβού στην επιτροπή προς το τέλος Ιουλίου και ότι προς το παρόν δέχονται τα δικαιολογητικά ταχυδρομικά  όπως έκαναν λόγω κορωνοϊου  και  για να μην ταλαιπωρηθω και χρειαστει να παω να τα στείλω . Η ερώτηση μου είναι μπορω να κλεισω ραντεβου συγκεκριμενη μερα για να τα στειλω ταχυδρομικά; Δεν πρεπει να ειμαι εκει να τα καταθεσω; Εχω μπερδευτεί.. 

Επίσης αν ειμαστε τυχεροι και παρουμε εγκριση μεσα σε ενα μήνα κ παρουμε και τα φαρμακα, έχουμε συγκεκριμενο περιθωριο για να ξεκινησω τη θεραπεία; Η τους ενδιαφερει μονο ποτε θα παραλαβω εγω τα φαρμακα; Φοβαμαι μη χασουμε περιθωριο γιατι πριν τον Νοεμβριο δεν υπάρχει περιπτωση να ξεκινήσουμε τη διαδικασια ωοληψιας.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alex@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Σήμερα πήγα για τον 3ο υπέρηχο και μου ειπανε ότι Παρασκευή πάμε για ωοληψία.

Με.τον σύζυγο όμως δεν έχουμε έρθει σε επαφή μια βδομάδα λόγω περιόδου, αν σήμερα ανανεωθεί το σπέρμα επηρεάζει την Παρασκευή το δειγμα που θα δώσει;; δεν είναι χειρότερα να μείνει 10 μέρες χωρίς ανανέωση;

 

Καλησπέρα! Εγώ γνωρίζω με βάση τη δικη μας εμπειρία πως το σπερμα πρέπει να ανανεώνεται.. όποτε καλύτερα είναι να έρθετε σε επαφή σήμερα ώστε τη Παρασκευή να δώσει το δείγμα! Εμείς όταν δν μπορούσαμε ν έρθουμε σε επαφή , μας είχε συμβουλέψει βιολόγος αναπαραγωγής ο άντρας να αυτοϊκανοποιείται παρα να μένει στάσιμο ! Καλή επιτυχία!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...