Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, Angot said:

      χαχαχαχ παρούσα !

      Τι μέντιουμ είσαι εσυ …. Δώσε μες ευχές  μέλλουσα μαμά να μας πάνε κ ας όλα καλα !!! Δ περνάνε οι μέρες κορίτσι Παρασκευή έχω επίσημη πρεμιέρα χαχαχαχ εμάς εδώ στο εξωτερικό μας δίνουν περισσότερες μέρες περίπου 14 μετά την εμβρυομεταφορα ! 

Πόσο δύσκολο να κάνεις παιδάκι στα 40…


Recommended Posts

Αγαπημένες μου φίλες. Ετοιμαζόμουν να κάνω την δεύτερη μου εξωσωματική τις ερχόμενες μέρες και προς έκπληξη μου μαθαινω ότι είμαι έγκυος φυσικά. Είμαι 40 χρόνων και το θεωρούσα απίθανο να μείνω φυσικά. Έκανα στις 4 βδομάδες την χοριακη μου και ήταν 42.2. Άρχισα αμέσως τα φάρμακα που μου έδωσε ο γιατρός από το τηλέφωνο. Είχα ανησυχήσει λίγο αλλά ξέρω ότι και σε άλλες συμβαίνει. Μετά από 2 μέρες, σήμερα δηλαδή έκανα ξανα και το αποτέλεσμα βγήκε δυστυχώς 9.8. Πράγμα που λέει ότι είναι αποβολή…  έχει συμβεί και σε καμία άλλη… γιατί συμβαίνει αυτό και πως το αντιμετωπίσατε; Άρχισα και χάνω κάθε ελπίδα…. Ο πόνος είναι πολύ βαρύς… 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , GeorgiaE είπε:

Αγαπημένες μου φίλες. Ετοιμαζόμουν να κάνω την δεύτερη μου εξωσωματική τις ερχόμενες μέρες και προς έκπληξη μου μαθαινω ότι είμαι έγκυος φυσικά. Είμαι 40 χρόνων και το θεωρούσα απίθανο να μείνω φυσικά. Έκανα στις 4 βδομάδες την χοριακη μου και ήταν 42.2. Άρχισα αμέσως τα φάρμακα που μου έδωσε ο γιατρός από το τηλέφωνο. Είχα ανησυχήσει λίγο αλλά ξέρω ότι και σε άλλες συμβαίνει. Μετά από 2 μέρες, σήμερα δηλαδή έκανα ξανα και το αποτέλεσμα βγήκε δυστυχώς 9.8. Πράγμα που λέει ότι είναι αποβολή…  έχει συμβεί και σε καμία άλλη… γιατί συμβαίνει αυτό και πως το αντιμετωπίσατε; Άρχισα και χάνω κάθε ελπίδα…. Ο πόνος είναι πολύ βαρύς… 

Ορμονικές εξετάσεις έχεις κάνει? Στα 40 μένεις εύκολα έγκυος αν Κ οι εξετάσεις σου είναι καλές . Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός. Το ότι έμεινες έγκυος είναι πολύ ενθαρρυντικό. Μόλις τελειώσει η περίοδος σου μπορείς άμεσα να προσπαθήσεις .

Link to comment
Share on other sites

Έχω κανει όλες τις εξετάσεις αλλά έχω χαμηλή AMH. Επίσης έχω ήπια θρομβοφιλια. 

Στην εξωσωματική που θα έκανα τώρα είχα φυλάξει 5 ωάρια στα 36 μου και 4 στα 38 και μόνο ενα κατάφερε να φθάσει σε βλαστοκύστη (ένα από αυτό που ένανα στα 38) άρα έχω μόνο μια προσπάθεια…

είμαι απελπισμένη… 

πρίν από 14 λεπτά , linaa είπε:

Ορμονικές εξετάσεις έχεις κάνει? Στα 40 μένεις εύκολα έγκυος αν Κ οι εξετάσεις σου είναι καλές . Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός. Το ότι έμεινες έγκυος είναι πολύ ενθαρρυντικό. Μόλις τελειώσει η περίοδος σου μπορείς άμεσα να προσπαθήσεις .

 

Έχω κανει όλες τις εξετάσεις αλλά έχω χαμηλή AMH. Επίσης έχω ήπια θρομβοφιλια. 

Στην εξωσωματική που θα έκανα τώρα είχα φυλάξει 5 ωάρια στα 36 μου και 4 στα 38 και μόνο ενα κατάφερε να φθάσει σε βλαστοκύστη (ένα από αυτό που ένανα στα 38) άρα έχω μόνο μια προσπάθεια…

είμαι απελπισμένη… 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, GeorgiaE είπε:

Έχω κανει όλες τις εξετάσεις αλλά έχω χαμηλή AMH. Επίσης έχω ήπια θρομβοφιλια. 

Στην εξωσωματική που θα έκανα τώρα είχα φυλάξει 5 ωάρια στα 36 μου και 4 στα 38 και μόνο ενα κατάφερε να φθάσει σε βλαστοκύστη (ένα από αυτό που ένανα στα 38) άρα έχω μόνο μια προσπάθεια…

είμαι απελπισμένη… 

 

 

Έχω κανει όλες τις εξετάσεις αλλά έχω χαμηλή AMH. Επίσης έχω ήπια θρομβοφιλια. 

Στην εξωσωματική που θα έκανα τώρα είχα φυλάξει 5 ωάρια στα 36 μου και 4 στα 38 και μόνο ενα κατάφερε να φθάσει σε βλαστοκύστη (ένα από αυτό που ένανα στα 38) άρα έχω μόνο μια προσπάθεια…

είμαι απελπισμένη… 

Εντάξει καταρχάς δεν χρειάζετε απελπισία . Αφου έμεινες έγκυος μια φορά θα ξαναμεινεις. Ακόμα Κ τώρα μπορείς να κάνεις κάποιο φυσικό κύκλο Κ να μαζέψεις Κ αλλά έμβρυα . Όσο προσπαθείς τόσο περισσότερες πιθανότητες έχεις . Τώρα οι παλλινδρομες συμβαίνουν Κ σε νέες κοπέλες δεν χρειάζετε να απελπιζεσε . Η Αμη σε αυτήν την ηλικία είναι φυσιολογικά χαμηλή αν οι άλλες σου εξετάσεις είναι καλές μπορείς να συνεχίσεις πιο εντατικές προσπάθειες να μαζέψεις Κ αλλά έμβρυα  

Δεν είναι κάτι τραγικό αυτό που σου συμβαίνει έχει συμβεί σε όλες νομίζω μικρές μεγάλες που προσπαθούν για παιδί . 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκαιο πρέπει να είμαι δυνατή. Μακάρι να τα καταφέρω και εγώ και όλες οι κοπέλες που προσπαθούν για να κρατήσουν στην αγκαλιά τους ένα μωράκι. Σε ευχαριστώ για τηη απάντηση. Να είσαι πάντα καλά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 9/12/2023 at 4:32 ΜΜ, GeorgiaE είπε:

Αγαπημένες μου φίλες. Ετοιμαζόμουν να κάνω την δεύτερη μου εξωσωματική τις ερχόμενες μέρες και προς έκπληξη μου μαθαινω ότι είμαι έγκυος φυσικά. Είμαι 40 χρόνων και το θεωρούσα απίθανο να μείνω φυσικά. Έκανα στις 4 βδομάδες την χοριακη μου και ήταν 42.2. Άρχισα αμέσως τα φάρμακα που μου έδωσε ο γιατρός από το τηλέφωνο. Είχα ανησυχήσει λίγο αλλά ξέρω ότι και σε άλλες συμβαίνει. Μετά από 2 μέρες, σήμερα δηλαδή έκανα ξανα και το αποτέλεσμα βγήκε δυστυχώς 9.8. Πράγμα που λέει ότι είναι αποβολή…  έχει συμβεί και σε καμία άλλη… γιατί συμβαίνει αυτό και πως το αντιμετωπίσατε; Άρχισα και χάνω κάθε ελπίδα…. Ο πόνος είναι πολύ βαρύς… 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Είχα και εγώ την ίδια τύχη πριν από περίπου ένα χρόνο με φυσική σύλληψη και βιοχημική. Πλέον έχω ξεκινήσει εξωσωματική αλλά από τα 4 ωάρια που έκανα μόνο ένα γονιμοποιηθηκε και το καταψυξαμε ,  δεν είμαι σίγουρη για το πώς θα συνεχίσω από δω και πέρα. Οι ορμονικές μου καλές μόνο χαμηλή αμη 0,40. Εγώ είμαι 41+. Θέλει πολύ κουράγιο και δύναμη να προχωρήσεις. Σου εύχομαι να έχεις ανθρώπους δίπλα σου να σε στηρίξουν και να σε βοηθήσουν να πάρεις τις σωστές αποφάσεις ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2023 at 4:32 ΜΜ, GeorgiaE είπε:

Αγαπημένες μου φίλες. Ετοιμαζόμουν να κάνω την δεύτερη μου εξωσωματική τις ερχόμενες μέρες και προς έκπληξη μου μαθαινω ότι είμαι έγκυος φυσικά. Είμαι 40 χρόνων και το θεωρούσα απίθανο να μείνω φυσικά. Έκανα στις 4 βδομάδες την χοριακη μου και ήταν 42.2. Άρχισα αμέσως τα φάρμακα που μου έδωσε ο γιατρός από το τηλέφωνο. Είχα ανησυχήσει λίγο αλλά ξέρω ότι και σε άλλες συμβαίνει. Μετά από 2 μέρες, σήμερα δηλαδή έκανα ξανα και το αποτέλεσμα βγήκε δυστυχώς 9.8. Πράγμα που λέει ότι είναι αποβολή…  έχει συμβεί και σε καμία άλλη… γιατί συμβαίνει αυτό και πως το αντιμετωπίσατε; Άρχισα και χάνω κάθε ελπίδα…. Ο πόνος είναι πολύ βαρύς… 

Μην απελπιζεσαι κορίτσι μου με την ηλικία σου γιατί συμβαίνει σε όλες τις ηλικίες ..εγώ είμαι 35 και μετράω 4 αποβολές σε έναν χρόνο εκ των οποίων η μία στις 9 εβδομάδες...από την στιγμή που έμεινες θα ξαναμεινεις απλά θέλει οργάνωση και πλάνο με τους γιατρούς σου ! σου εύχομαι όλα να σου πάνε καλά !!(έχω και εγώ θρομβοφιλια και δεν το ήξερα )


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...