Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

Καλημερούδια!

Δεν ξέρω αν φαίνεται αλλά ανέβασα μια νέα φώτο στο άλμπουμ τα μπεμπέ μας στο φεις!!! Χθες στολίσαμε και φωτογραφηθήκαμε :rolleyes:

Τι μου κάνετε όλες;

Παπατρίκος μου αυτή είναι η εβδομάδα σου!! Υπομονή και ψυχραιμία μέχρι το Σ/Κ θα κρατάς μια μπεμπούλα στην αγκαλιά σου και δεν θα πιστεύεις πως είναι δικιά σου!!!

Μαιρούλα ρωτάς για τον ύπνο (ποιό ύπνο;) χαχα. Εχει σηκώσει ένα συνήθειο τις τελευταίες μέρες το μικρό μου όπου δεν κοιμάται απο τις 4 το απόγευμα μέχρι τις 10 το βράδυ. Και θέλει συνέχεια να το αλλάζουμε, να το θηλάζω και να το κρατάμε αγκαλίτσα. Και είναι εκείνες οι ώρες που θες να φας, να κάνεις μπάνιο, να χαλαρώσεις λίγο αγκαλίτσα με τον σύντροφο σου. Μετά εξουθενωμένη τον βάζω για ύπνο στις 10 και κοιμάται 1-2 ώρες!! Και όλο το βράδυ πάμε έτσι. :) Αυτός είναι ο ύπνος μας!

Νενάκι άντε κοπέλα μου να μπείτε στο σπίτι να ηρεμήσετε και εσείς! Με το καλό!!

Grace χρόνια πολλά κοπέλα μου οτι επιθυμείς να αποκτήσεις και με το καλό να κρατήσεις τον μπέμπη σου στην αγκαλιά σου. Όποτε είναι να ρθει!! :rolleyes::rolleyes:

Chot θα έρθει η μέρα που θα γεννήσεις και ούτε θα το καταλάβεις!! Απόλαυσε τις τελευταίες μέρες που έχεις το μικρό σου στη κοιλίτσα :rolleyes:


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γεια σαςςςςςςςςςςς...καλη εβδομαδα με νεες αφιξεις απο μωρακια ....!!!:D:D

Φραουλιτσα μου να σου ζησει η μπουμπου σου....!!περιμενουμε νεακια!!:D:D

Χαρα μου χρονια πολλα κ ευτυχισμενα κ απο εδω...!!:D:D:D

παπατρικος μετρας αντιστροφα την στιγμη που θα κρατησεις αγκαλιτσα κ εσυ το μπουμπουκακι σου...!!!

Νενα μου με το καλο να μπειτε στο σπιτακι σας λοιπον κ μετα να αναμενετε το μπεμπακι σας!!

τα υπολοιπα κοριτσια βλεπω μια χαρα..!!

Λινακι ο μπεμπης σου σε κραταει ξυπνια εεε???υπομονη κ θα βρει το προγραμμα του!!!:D:D:D

εμεις εχουμε doppler σημερα στις 2...απο σημερα ξεκινησα κ εγω διατροφουλα...!ενα γιαουρτακι με καροτο κ πορτοκαλι εφαγα για πρωινο ...!!μεσημεριανο εχουμε οσπρια κ απογευματινο καμια φρυγανια με τυρακι η κανενα αβγο...!!

κατεθεσα κ τα χαρτια για το επιδομα κυοφοριας κ 31 του μηνα περιμενουμε την πληρωμη...

περασα ενα υπεροχο πολυ ηρεμο κ ρομαντικο πσκ....κ λιωσαμε με τις πυτζαμες στο τζακι....βλεποντας την θαλασσα..με τον αμορε..!!

σας φιλω γλυκα οοολες..!!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!! Ποσο χαίρομαι που γεμίζει το άλμπουμ απο κει μωράκια!!! Κι ας μη γνωριζόμαστε βρε παιδι μου, συγκινουμαι τόσο πολυ οταν τα κοιτάζω!!! Έχω λιωσει μιλάμε!!! Αμήν Παναγίτσα μου να μας αξιώσεις όλες να βάλουμε φωτογραφίες με υγιη κι ευτυχισμένα μωράκια!!!

Λινάκι ποσο εχει φτάσει ο μπέμπης στα κιλάκια;;

Παπατρίκος ψυχραιμία!!!! Οοοοολα καλα!!! Βαθιές ανασούλες!!! Θυμίσου να μου λες κι εσυ τα ιδια οταν θα πηγαίνω να γέννησω!! Χάχα!

Εγω τωρα γύρισα απο τη Βιοιατρικη, έκανα καλλιέργεια κολπικου για αεροβια, αναερόβια κλπ και με πέθανε στο πόνο αυτη η χαζη. Ελπίζω να μην έκανε καμία ζημια!! Σημερα θα φτιάξω φανουροπιτα να παω στον Αγιο Φανούριο να μας φανερώσει και στις υπόλοιπες υγιη μπεμπάκια!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε όλες. Εγώ είχα χθες βάρδια μέχρι τις 2 το πρωί και η Ελένη από 3 έως 6. Είχες ανησυχίες ο μπέμπης και λίγη όρεξη για ύπνο. Έχει αρκετές φορές λόξυγγα και αυτό τον χαλάει.

Το Σάββατο κλείνουμε 1 μήνα (Λίνα και ο δικός σου επίσης) οπότε θα έρθουν μια βόλτα το απόγευμα οι γιαγιάδες/παππούδες/θείες για ένα γλυκό και λίγο κανάκεμα.


Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites

Να στε ολες καλα!!! Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας :D :D :D :D !!!

Εμει πηγαμε στον γιατρο σημερα. Κανω συσπασουλες καλες αλλα οχι ακομα ρυθμικες κι εχω και διαστολη 1 δαχτυλο κι εχει ψιλοκατεβει ο μικρος σε σχεση με την προηγουμενη εβδομαδα. Μου ειπαν επισης να ετοιμαζομαι σιγα σιγα γιατι εχω μπει σε διαδικασια τοκετου αλλα αυτο μπορει να παρει απο μερικες ωρες μεχρι και βδομαδα... :) Το ζουζουνι ειναι στα 3200!!


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα καλησπερα σαςςςς!τι κανουμε??

Χαρα μια χαρα ο γιος λοιπον ετοιμαζεται...μεσα στις επομενες μερες θα τον εχεις αγκαλιτσααααα!!!!

Σωκρατη Λινακι εχετε μηνογενεθλια εεε??αντε αντε να τα χιλιασουν τα μπεμπακιαααα κ να ερθουν κ τα επομενα γερα κ υγιη..!

εμεις καναμε το doppler μας...ολα υπεροχα ειπε ο γιατρος....εφτασε τα 2 κιλα....απο την προηγουμενη τριτη μεχρι σημερα παχυναμε..!αν παρω ολες τις μερες απο τον 9ο μου ειπε υπολογιζει να βγει γυρω στα 3500....:D:D

τον ειδαμε κ 3d κ τον ερωτευτηκαααααααα...πραγματικα...!!κ ολη την ωρα ελεγε ο χαζομπαμπας οτι εχει παρει τα χειλακια της μαμας....κ την μυτουλα του μπαμπα...!!μαγουλακια ειχαμε κ οι 2 οποτε δεν λεμε..!!αχαχαχαχα!!ειμαι πολυ πολυ ευτυχισμενη κ χαμογελαστηηηηηηηηηηηη!!σας φιλωωωωωωωωω!!!:D


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ανεβασα κι απογευματινή φωτο!!! Και ναι επιτέλους η κοιλια ξεπετάχτηκε τις τελευταίες μέρες!!! Τεράστια διάφορα!! Αλλα καιρός ηταν γιατι αναρωτιέμουν που χωράει τόσα κιλα παιδι!!! Χιχιι!!

Σωκράτη σας παιδεύει ο μπέμπης!!! Κι εμένα εχει πολυ λοξυγγα στη κοιλια, φαντάζομαι και μετα! Ομως ειναι ωραία ξενύχτια αυτα μωρε! Εγω που ξενυχταω απο μονη μου τόσους μήνες χωρις λόγο κι αιτία, τουλάχιστον μετα θα έχω λόγο!

Χαρουλα μου, 3200 ο μπέμπαρος μπράβο έτοιμο παιδάκι!! Μου φαίνεται σαν να εχει δίκιο η Chot οτι θα γεννήσεις παρέα με τη παπατρίκος! Με το καλο κορίτσια μου!!

Μπαρμπούλα μεγάλωσε κι ο δικός σου τέλειο και το ντόπλερ! Είδατε και φατσούλα και ξετρελαθήκατε εεε; Τέλεια!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια κ αγορι , τι κανατε?

χαρουλα μου χρονια πολλα , πολυχρονη νατα 100στησεις κ με το καλο ο μικρος, να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!!!!!!!!

παπατρικος μου ετοιμηηηη????????? ε ε ερχεται η μπεμπαααα, υπομονη κ ολα τελεια θα ειναι

λινακι μου ο γιος κουκλος!!

μαιρουλα μου τι ομορφη κοιλιτσα μας ανεβασες?!!!αχ μωρε πονεσες στην εξεταση ε?ελεος πια δεν μπορουν λιγακι πιο ηρεμα..

μπαρμπα μου τελεια τα νεα απο το ντοκ, αψογος κ ο γιοκας σας, αρχισες κ διατροφη, οχι οτι την χρειαζεσαι βεβαια

σωκρατη μου ειχε αυπνιες ο μικρουλης λογο λοξυγγα ε?αχ μωρε..

chot μου αυτο με τους γοφους που λες το εχωκ εγωωωωω σε νιωθω απολυτα, με το καλο αυριο να δεις τον μπεμπη

λοιπον τα δικα μου νεα τωρα, χτες πηγα για κτκ το πρωι , ολα καλα με το μικρο, το βραδυ ομως ειχα αιμα, οχι πολυ, πηρα το γιατρο μου κ με ειπε να ξαναπαω για κτκ, κ εξεταση απο κατω, ολα καλα κ εκει, σημερα πηγα να με δει απο ο ντοκτορ κ στην εξεταση του δαχτυλου μου λεει <<πιανω κεφαλακι>> κ επειδη ειχα αιμα, μπαινω παρασκευη βραδυ για προκληση κ σαββατο γενναμε:D:D:D

το μονο που με αγχωνει ειναι που ειπε ο ντοκ οτι θα ειμαι 36+4 κ υπαρχει μια μικρη περιπτωση για θερμοκοιτιδα, ευχομαι να μην χρειαστει καθολου..τα κιλακια μας ειναι 2500

κ τωρα τρεχατε ποδαρακια μου μιας κ το σπιτι ναι μεν ψιλοτελειωνει, αλλα εχει ακομα δρομο..σας φιλω ολους γλυκα


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

Νενάκι!!!!!! Τι νεακια ειναι αυτα!!!! Σάββατο γεννας!!!!!!!!!!! Απίστευτο!!!!! Παρασκευή η Παπατρίκος, Σάββατο εσυ!!! Μου φαίνεται καθε μέρα εφεξής θα έχουμε και γεννητούρια!!! Με το καλοοοοοοοοο!!!!! Αυτό το αιματακι τι ηταν βρε παιδι μου ομως σου ειπε;; Και ποσο ηταν ας πούμε μια σταγόνα;; Αυτη η εξέταση με το δάχτυλο πονεσε; Βρε κορίτσια μια απορία, αφου ο γιατρός με το δάχτυλο του πιάνει κεφαλάκι που λένε κάντε σεξ τον τελευταιο μηνα δεν το ενοχλουμε;;; Δηλαδη Νένα μου ο μπεμπούλης εχει πάρει θεση μια χαρά; Αχ τα Χριστούγεννιάτικα δωράκια εεεεεεερχονται!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αυτο το αιματακι δεν ηταν ουτε πολυ ουτε λιγο, καπου στη μεση φαντασου μαιρουλα μου, κ πιθανοτατα ειναι απο τον τραχηλο, κατι τετοιο, η εξεταση με τα δαχτυλα ναι πονεσεεεε, εγω τουλαχιστον γιατι εβαλε 3 :shock::shock: κ μετα απο 9μηνες απραξιας το καημενο πονεσα :tongue::cool:

η θεση του μπεμπη ειναι οτι καλυτερο εχουμε αυτη τη στιγμη, η απολυτη θεση για φυσιολογικο τοκετο, το θεμα ειναι μαιρουλα μου εγω να "ανοιξω"με το υποθετο..:rolleyes::rolleyes:


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

νενα μουυυ..τι υπεροχα νεα ειναι αυτα...???καλα ειπα εγω νεες αφιξεις απο μωρακια αυτη την εβδομαδα...!!χεχεχε...!

οσο για την απορια της ΜΑΙΡΗΣ ειχα κ εγω την ιδια απορια...πως μας λενε να κανουμε αφοβα σεξ οταν το πιανουν το κεφαλακι με το χερι...!!ΣΟΚ...!!!

παρολαυτα ειναι η εξεταση αυτη που με αγχωνει πολυ γιατι οοοολες μου λενε οτι ποναει...αλλα απο την αλλη αυτο που λεω στον γιατρο οποτε με ρωταει αν κατι με ποναει ειναι οτι ολοκληρο μωρο θα βγαλουμε αυτο θα μας πονεσει...!!χαιρομαι λοιπον για τα νεα κ τρεξτε λιγο παραπανω αυτες τις μερες ωστε να επιστρεψετε κ να μπειτε απευθειας στο νεο σας σπιτι....!!:D:D:D:D με την αφιξη του μπεμπε σας..!!καλο βραδυυυ!φιλακιααα!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

Νενακι και Μπαρμπουλα σ ευχαριστω! Αντε να δουμε ποτε θα σκασει μυτη κι ο δικος μου!!

Με το καλοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!! Τι τελεια!!!!!!

Το αιματακι δεν ειναι κατι κακο. Σημαινει πως ανοιγει ο τραχηλος(γι αυτο πιανει κεφαλακι) και γι αυτο θα σε βαλει με προκληση. Υπαρχει και πιθανοτητα να σε πιασει να γεννησεις και πριν το Σαββατο κι απο μονη σου :) !!!!

Παντως το θεμα χερι κοριτσια ειναι στον γιατρο.

Εμενα ο γιατρος ο παλιος δεν καταλαβαινα τιποτα! Μια μαια στη γεννα της μικρης με σακατευε καθε φορα που κοιταγε. Και τωρα που μ εχουν δει 4 ατομα, η μια με πονεσε πολυ οι αλλες καθολου. Αντε θα γεμισουμε μωρουδελια!! Τι ωραια!!


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! Πολύ ωραία τα νέα σας!

Το ίδιο και τα δικά μου :) Είμαι σπίτι με έναν μπόμπιρα!

Γέννησα την Παρασκευή 7/12 στις 5.20 το απόγευμα έναν μπέμπη 3400γρ, 52 εκ με μαύρα μαλλάκια :)

Με το καλό papatrikos και nena για αυτή την εβδομάδα!

Fraoulitsa, να σου ζήσει το μωράκι!

Θα σας γράψω ελπίζω σύντομα περισσότερα :)


XzvPp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! Πολύ ωραία τα νέα σας!

Το ίδιο και τα δικά μου :) Είμαι σπίτι με έναν μπόμπιρα!

Γέννησα την Παρασκευή 7/12 στις 5.20 το απόγευμα έναν μπέμπη 3400γρ, 52 εκ με μαύρα μαλλάκια :)

Με το καλό papatrikos και nena για αυτή την εβδομάδα!

Fraoulitsa, να σου ζήσει το μωράκι!

Θα σας γράψω ελπίζω σύντομα περισσότερα :)

Zophie γέννησες!!!!! Δεν το πιστεύω!!!! Να σου ζήσει κοριτσαρα μου!!!! Μα πως έτσι ξαφνικα; Εσπασαν τα νερά;;; Πω πω!!! Εσυ ήσουν η έκπληξη της εβδομάδας!! Φυσιολογικα ελπίζω!!! Θα περινενουμε σύντομα νεα σου!!!!! Σούπερ και τα κιλάκια του!!! Φιλάκια στο μπεμπάκο σου!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...