Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

καλημερα!!!!!

Zophie να σου ζησει και να ειναι γερο και καλοτυχο!!!!Θα περιμενουμε οταν βρεις χρονο να μας γραψεις την εμπειρια σου και πως νιωθεις!!!!θα πετατε απο χαρα τωρα....Τελεια!!!!

Νενα μου ερχετε και το δικο σου το νινακι!!!Μην αγχωνεσε για την θερμοκοιτιδα πιθανο και να μην χρειαστει ...αλλα και αν θα ειναι για πολυ λιγο αφου θεωρειτε τελειομηνο σχεδον και θα ειναι για το καλο του!!!!Με το καλο ευχομαι και να ειναι μια υπεροχη εμπειρια!!!

Barboula μια χαρα τα νεα σας απο το γιατρο βλεπω!!!!Για τον πλακουντα που λες δεν ξερω καν τι ειναι .....!!

Μαιρη κοιμασε ....???Εγω δεν αντεχω αλλο....Ο αντρας μου κοιματε του καλου καιρου και εγω κοβω βολτες στο σπιτι και τρωωωωωωωωω μεσα στη νυχτα ....Οχι απο πεινα αλλα απο λαιμαργια!!!

grace πως πανε οι συσπασουλες???Διαστολη 1??Νομιζω οτι κοντευεις δηλαδη....Εμενα οταν μου πει οτι πλησιαζει η ωρα νομιζω οτι θα δεν θα ξανακοιμηθω καθολου και θα καθομαι σαν τρελη να μετραω καθε ποτε ποναω!!!Εσυ με δυο γεννες εισαι πιο χαλαρη φανταζομαι λογο εμπειριας ε?

Λινακι και Σωκρατη φιλακια στα μπεμπακια σας και να μας λετε λεπτομερειες του προγραμματος μωρου οποτε εχετε χρονο να μαθαινουμε και εμεις!!

Αν προλαβω θα μπω το βραδυ να σας γραψω νεα απο το γιατρο αλλιως αυριο !!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Chot συμπατριώτισσα σιγα μη κοιμάμαι!!! ( σου έχω πει οτι είμαι κι εγω απο Κρήτη εεε); Λαιμαργία δεν λες τίποτα!!! Χτες στις 11 το βραδυ εφαγα ένα σουβλάκι και τωρα πάλι πειναω και τη βγάζω με γαλατάκι! Ολοι λένε οτι σου κλείνει η όρεξη τον τελευταιο καιρο επειδη το μωρο καλύπτει πολυ χώρο!! Εεε δε το βλεπω!!! Άντε να πας κι εσυ στο γιατρο να μας πεις τα νεα σου!!! Κι η zophie μια μέρα πριν γεννήσει είχε διαστολή 1 κι εγω νόμιζα οτι ηταν λιγο!!! Grace ετοιμάσου!!!!

Εγω στις 8 περιμένω τον τεντά να βάλουμε επιτέλους τέντες στο Σπιτι, μετα έχω κομμωτήριο να κάνω ανταυγειες σε αυτο το ερμο το μαλλί που η ρίζα εχει φτάσει μεχρι το πάτωμα το απόγευμα μάθημα θηλασμού με τη Μαια μου κι αν προλάβω θα παω και στο μαιευτήριο να δω τα δωμάτια!!! Φουλ προγραμμα!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

mary μαλλον παρεα γραφαμε το πρωι τελικα...!Δε το ηξερα οτι εισαι Κρητικια και εσυ...Απο που?Εσυ εχεις μια χαρα γεματο προγραμμα για σημερα ευχαριστα θα περασει η μερα σου!!Εγω θα το γεμισω με δουλειες του σπιτιου και καθαριοτητα μεχρι το απογευμα που εχουμε γιατρο!!

Τα υπολοιπα κοριτσακια κοιμουντε και μαζευουν δυναμεις??


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμάς μας βλεπω, θα κοιμόμαστε οταν κοιμούνται και τα μωρα απο τη κούραση! Γερά να ναι και δεν πειράζει!! Είμαι απο την Αση Γωνιά Ρεθύμνης!! Ο μπαμπάς δηλαδη... Εσυ που μένεις;


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

01. soch............ΠΗΤ 11/11/12.....αγοράκι!..........Έλενα........... :P 15/11/2012 :tongue: 08:15 :tongue: 4.010γρ :P

02. Linaki2012...ΠΗΤ 10/12/12.....αγορακι!..........Γ.Ν.Λ..............:P15/11/2012 :tongue: 20:00 :tongue:2.500γρ :P

03. andria27......ΠΗΤ 26/11/12.....κοριτσάκι!......../.................. :P25/11/2012 :tongue: 11:00 :tongue: 3.300γρ :P

04. happybear....ΠΗΤ 25/12/12....2 κοριτσάκια!....Γένεσις..........:P 30/11/2012 :tongue: 09:00 :tongue: 2.120 και 2.370 γρ :P

05. fraoulitsa6....ΠΗΤ 06/12/12.....κοριτσάκι!.......Ηώ.................:P 06/12/2012 :tongue:09:45 :tongue:3.050γρ :P

06. zophie..........ΠΗΤ 22/12/12.....αγοράκι!..........Γ.Κ.Θεσ/κης....:P 07/12/2012 :tongue: 17:20 :tongue: 3.400γρ :P

07. lena25..........ΠΗΤ 02/12/12.....αγοράκι!........../

08. papatrikos....ΠΗΤ 14/12/12.....κοριτσάκι!........Μητέρα

09. georgia.g......ΠΗΤ 22/12/13.....αγοράκι!..........Ιασώ

10. sofoula27......ΠΗΤ 23/12/13.....αγοράκι!..........Βιοκλινική ή Γένεσις

11. nena1984.....ΠΗΤ 27/12/12......αγοράκι!..........Βιοκλινική ή Διαβαλκανικό Θεσ/νικης

12. grace3..........ΠΗΤ 29/12/12.....αγοράκι!...........Γεν. Νοσ. Κέρκυρας

13. belleblue ......ΠΗΤ 30/12/12.....κοριτσακι!........Ιασω

14. maryy...........ΠΗΤ 08/01/13.....αγοράκι!..........Ρέα

15. chot..............ΠΗΤ 09/01/13.....αγοράκι!..........Ασκληπείο Κρήτης

16. barboula........ΠΗΤ 31/01/13.....αγοράκι!..........Αττικό


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Zophie μου να σας ζήσει ο μπέμπάκος σας!!! Τι έκπληξη είναι αυτή?? Πες μας τα όλα όταν μπορέσεις. Και τσουπωτούλης ο μπεμπάκος!! Παίζει ρόλο τελικά το σάκχαρο? Σου τον κράτησαν για υπογλυκαιμία καθόλου όπως λένε? Εσύ τρως ότι θέλεις (ο πεινασμένος...)??? Καλό σαραντισμό και γιορτές κούκλα μου με το μωράκι σας :D:D:D

Νενάκι μου μαζί γεννάμε?? Άντε κι εσύ με το καλό κοπέλα μου. Τα κιλά καλά μου ακούγονται δε νομίζω να στο κρατήσουν βρε παιδάκι μου. Ότι είναι καλύτερο πάντως για τα μωράκια μας. Με το καλό!!!

Εγώ πάλι 6 ξύπνησα αλλά ξανακοιμήθηκα στον καναπέ. Σα θανατοποινίτης νοιώθω, μετράω τις μέρες. Αύριο ξανάπαμε στον κτκ το πρωί κι έτσι σπάει η βδομάδα αφού θα την ακούσω πάλι την καρδούλα μου :)

Το σεξ δεν έχει σχέση βρε κορίτσια με το κεφάλι του μωρού. Ο γιατρός φυσικά σου σπρώχνει τα δάχτυλα μέσα στον τράχηλο. Στο σεξ δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση . Τι να σας πω.. εγώ το παλεύω αν είναι όντως έστω και λίγο αλήθεια ότι βοηθάει να μαλακώσει ο τράχηλος. Το ίδιο θα έλεγα να κάνετε κι εσείς αφού ρωτήσετε το γιατρό σας... η πρώτη φορά πονάει χεχεχε ;););)


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

Μπαρμπούλα μου σχετικά με την ωρίμανση πλακούντα αφού σου λεει ο γιατρός ότι είσαι οκ τότε δεν έχεις λόγο να ανησυχείς. Εγώ αυτό το Grade I-II το είδα τώρα που πήγα στις 36 εβδομάδες αλλά είχε να με δει ο γιατρός 5 εβδομάδες όποτε δεν μπορώ να σου πω ουσιαστικά από ποτέ πήγε τόσο. Στις 31 ήταν Ι.


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

ότι πρόλαβα να διαβασω είναι τέλειο

zophie να σου ζησει ο παίδαρος.

nenaki με το καλό και με εναν πόνο.μην στεναχωριέσαι και μην αγχωνεσαι.

papatrikos με το καλό να ακούσεις την καρδούλα σου

εμείς καλά. τωρα γραφω με ενα χερι διότι εχω την μια μπεμπα αγκαλια η οποια δεν κοιμαται. γενικα γινεται χαμος. ισα που προλαβαινω να κανω τα απαραιτητα, αλλα ελπιζω να συνηθισω:(


imQRp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημεραααα....

zophie Μου να σας ζησει ο παιδαρος...μια χαρα..ησουν η Kinder εκπληξη εσυ...!!χεχεχε..!!αντε αντε πλησιαζει κ για εσας παπατρικος κ νενα παρασκευη κ σαββατο...αν στο ενδιαμεσο δεν σας προλαβει η Χαρα...!!!

παπατρικος οσο για το grade κ εμενα την προηγουμενη εβδομαδα που πηγα ηταν 1....τωρα λεει παει απο 1 προς 2....δεν ξερω...!!ειπε οτι ειναι καλο οποτε θα ειναι...αχαχα!!!

εγω ξυπνησα με τον μπεμπουλη μου να κανει τουμπες κ εγω να χαμογελαω διαβαζοντας οοολα οσα γραφετε οι ηδη μανουλες...ανυπομονοντας να ζησεω κ εγω αυτες τις στιγμες...αλλα ας απολαυσω οσο μου μενει ακομα...η καθε στιγμη ειναι μοναδικη ετσι κ αλλιως...!!!σας φιλωωωωωωωωωω..καλημερααααααααααααααααα!!!!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!

Τι υπέροχα νέα διαβάζω;

Νέες αφίξεις!!! ΖΟΦΗ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!!!!!!! Να είναι πάντα ευλογημένο το μωράκι σου!!! Πρέπει με τη πρώτη ευκαιρία να μας πεις την ιστορία σου είναι το πρώτο μωράκι που έρχεται απρογραμμάτιστο :D

Νενάκι μου γεννάς καλό μου; Συμφωνώ πως μπορεί να έρθει και πιο νωρίς ο τοκετός ήδη έχει ξεκινήσει και όπως και στη Χαρά μας μπορεί να έρθει το μωρό ανα πάσα στιγμή!! Ελπίζω να είσαι ΠΑΝΕΤΟΙΜΗ!!! Με το καλό να έρθει και όλα καλά να σου πάνε. Και εγώ 36+4 γέννησα 2500 και μείναμε ούτε 24 ώρες στη θερμοκοιτίδα! Μην ανησυχείς καθόλου. Δεν έχετε συζητήσει για ενέσεις κορτιζόνης;

Μπαρμπούλα και εγώ είχα grade 2 στην 32η εβδομάδα και μετά ωρίμασε πολύ ο πλακούντας και έπρεπε να πάρουμε το μωρό. Αλλά είναι εντελώς τυχαία αυτά τα πράγματα. Μπορεί να φτάσεις 42η εβδομάδα και ο πλακούντας να είναι ακόμη 2!! Χαίρομαι για τα νεάκια σου. Που να το δεις και απο κοντά ακόμη εκεί να δεις έρωτα απίστευτο!!!

Μαιρούλα μου με το καλό το μαλάκι!!!! Τέλεια η κοιλίτσα και το δεντράκι!! Με το καλό να κρατήσεις και εσύ το μπεμπάκι σου!!

Παπατρίκος κάθεσαι σε αναμμένα κάρβουνα εεε; Να δούμε ποιος θα φτιάξει το πινακάκι όταν γεννήσεις εσύ :rolleyes:

Φραουλίτσα μου πότε θα γυρίσετε απο το μαιευτήριο; Σήμερα δεν είναι να βγείτε κανονικά;

Δεν ξέρω πόσα κιλάκια έφτασε το μωρό μου. Τη Παρασκευή θα πάμε στο παιδίατρο να δούμε!!

Όσο για το πρόγραμμα θα σας το πω απο το βράδυ γιατί απο εκεί ξεκινάει η μέρα του μωρού :tongue: Το βράδυ γύρω στις 10 κάνουμε ζεστό μπανάκι. Μετά κάνουμε μασάζ με ειδικό λαδάκι της Johnson για το βράδυ (μυρίζει τέλεια). Μετά πίνουμε γαλατάκι μέχρι να κοιμηθούμε. Ύπνος για 1, 2 ή 3 ώρες ανάλογα με το πόσο χορτάτοι κοιμηθήκαμε... Ξυπνάμε πίνουμε γαλατάκι, αλάζουμε πανάκι και ξαναπίνουμε γαλατάκι. Ύπνος για ακόμη λίγες ώρες. Όταν φύγει το μπαμπάκας απο το σπίτι βάζω άλλο άντρα στο κρεβάτι μου...θηλάζουμε και κάνουμε νάνι αγκαλίτσα μέχρι τις 10-11 το πρωί! Μετά ξυπνάμε αλλάζουμε πανάκι, τρώμε κάνουμε αγκαλίτσες, καθόμαστε λίγο στο ριλάξ και κάνουμε νάνι. Είναι η ωρα που τρέχω σαν Βέγγος να σκουπίσω, σφουγγαρίσω, ξεσκονίσω κλπ κλπ και αν προλάβω να φαω και τίποτα :tongue: Και απο εκεί και πέρα ξυπνάμε, έρχεται και ο μπαμπάκας απο τη δουλειά και δεν κοιμόμαστε ξανά μέχρι τις 10 το βράδυ. Κλαίμε συνέχεια, θέλουμε μανούλα και μαμ και μετά αγκαλίτσες απο τον μπαμπά. Αυτή είναι μια φυσιολογική μέρα με το μωρό μου το γκρινιάρικο :rolleyes:

Σωκράτη και εμάς μας βασανίζει ο λοξυγγας και υποφέρουμε απο αυπνίες. Αν βρεις λύση σε παρακαλώ πες τη και απο εδω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λινακιιιιι!!!! Διαβάζω και ξαναδιαβαζω το ποστ σου και λιώνω!!!!! Τι υπέροχες, τι μαγικες στιγμές ειναι αυτές!!!! Ειναι σαν να έχετε εγκαταλειφθεί σε ένα νησί κι είστε μονο οι δυο σας!! Άντε και οι τρεις σας με το σύζυγο!! Ολος ο κόσμος σου ειναι ο μπέμπης και για κείνον είστε εσείς!! Θέλω κι εγω κι ανυπομονώ να τα ζήσω!!

Zophie και αρκουδομανουλίτσα θα περιμένουμε με τη πρώτη ευκαιρία να μας γράψετε την εμπειρία σας!!!!

Εμάς ακυρώθηκαν πάλι τα μαθήματα λόγω γεννας κι έτσι εχει ψώνια το απόγευμα!! Κάναμε και το κομμωτηριάκι μας κι είμαστε έτοιμοι για τη μεγάλη άφιξη!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

linakiiii.....συγκινουμαι οταν διαβαζω την ιστορια σου...σαν παραμμυθακι ειναι.....τελεια...!!!μ αρεσειιιιι....!!!ζηλευω καλοπροαιρετα κ θελω κ εγωωωω....!!!αλλα δεν πειραζειιιι....θα ερθει κ για εμαςςςς!!αμεεεεε....!!!

Μαιρη το μαλλι υπεροχο...μεγειαααααααααααααααα!!!:D


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ μπαρμπούλα!!!

ΚΑλε η grace δεν εχει γράψει απο χτες! Λέτε να μπήκε μαιευτήριο; Καθε μια που δεν θα γράφει απο δω και πέρα αυτο θα υποψιαζομαστε!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

Μαιρη πως πανε τα πονακια??Ισως να προετοιμαζετε η μητρα σιγα σιγα!!

Linaki και εγω ζηλευω ετσι οπως σε διαβαζω.....!!!!!!Αχ να ρθει και μας το μωρο μας!!!Τελεια τα καταφερνει ο μικρος τι τον λες γκρινιαρουλη καλε??Εγω μια χαρα τον βρισκω!

Ηappybear απο σενα θα μαθουμε τις λεπτομερειες λιγο αργοτερα γιατι απο οτι καταλαβαινω τρεχεις και δεν προλαβαινεις!!!!!Λογικο το βρισκω...να εχεις υπομονη και να δεις που σιγα σιγα θα βρειτε ρυθμους και θα χαλαρωσεις και εσυ...Οποτε βρισκεις χρονο να ξεκουραζεσε!!!Να μας φιλησεις τα κοριτσια !!!!!!!

grace δωσε σημεια αλλιως θα αρχισουμε να ευχομαστε να σου ζησει!!!!!

papatrikos σημερα μπαινεις ή αυριο τελικα??Πως νιωθεις????Αντε με το καλο!!!!!!

Νενα ετοιμαζεσε και εσυ υποθετω!!!Εχεις καθολου πονακια??

barboula ξεκινησες αδεια εσυ τελικα ή οχι ακομα??

Στα δικα μας τωρα!!Ειμαστε 2700γρ και κοιταμε στο πλαι δεξια τωρα(μιση στροφη θελουμε ακομα..)Εχουμε κατεβει αρκετα χαμηλα μας ειπε αλλα ειμαστε μια χαρα κατα τα αλλα.Μου εγραψε τον προεγχειρητικο ελεγχο να κανω να ειμαστε ετοιμοι και μου ειπε να παω απο βδομαδα, Παρασκευη να δουμε τραχηλο :( !!!! Αχ δεν θελω...ειναι αυτο με το χερι απο οτι καταλαβα να ειπε...και πειτε με τρελη αλλα αγχωθηκα οτι θα τον πειραξει και θα γεννησω....Η μαλλον θα τον πειραξει για να γεννησω!!!Δεν ξερω αν ειμαι υπερβολικη αλλα μου τα ειπε λιγο περιεργα και παει εκει το μυαλο μου!!!Θα δουμε....Θα σας πω την αλλη Παρασκευη ...αν δεν μπω για γεννα τοτε!!!!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...