Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ποίες πάμε για σπερματέγχυση?


Recommended Posts

Τρελοκούνελο είσαι απόλαυση! Πολύ χαίρομαι με την ιστορία σου, κυρίως το σφουγγάρισμα μετά!

...περιτο να σας πω οτι την Πεμπτη που ειπα στον γιατρο οτι δυο βδομαδες τωρα εκανα προπονηση για τους ολυμπιακους στην καλλιτεχνικη κολυμβηση, καραφλιασε ο ανθρωπος! μου λεει ''καλα ρε, το εχεις χασει τελειως???'':-):-):-)


Η βλακεια ειναι ανικητη..............................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mina pa

    2105

  • tinkerbell!24

    1859

  • Evangeliapan

    1689

  • Sissy2012

    1391

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Mummytobe δεν μπαινει ενα σπερματοζωαριο!! Αν ειναι δυνατον!! Απο το δειγμα σπερματος παιρνουν την αφροκρεμα, τα καλυτερα, τα επεξεργαζονται κ μετα τα βαζουν σε ειδικο υγρο κ τα εκχεεουν στη μητρα με καθετηρα. Τωρα για τα διδυμα που λες, μια φιλη μου οντως εκανε διδυμα με αυτη τη μεθοδο γιατι ειχε 2 ωοθυλακια ιδιων διαστασεων που εσπασαν μαζι κ γονιμοποιηθηκαν!! Επισης αν το σπερμα ειναι πολυ καλο κ δυνατο μπορουν να γονιμοποιησουν 2 σπερματοζωαρια το ιδιο αυγουλακι, αν υπαρχει μονο ενα. Αυτα κ μονο μπορουν να συμβουν για τα διδυμα. Ευχομαι καλη επιτυχια να εχει η κοπελα!!

αν δεν κάνω λάθος..μόνο το πρώτο μπορεί να συμβεί..το άλλο είναι κληρονομικό..(δεν έιμαι και σίγουρα)

αλλά από ότι ακούω..αν δεν υπάρχει κληρονομικότητα δεν μπορεί μια γυναίκα να κάνει ίδια δίδυμα με αυτές με αύτες τις μεθόδους..

2 σακουλάκια όμως υπάρχουν αρκετές πιθανότητες από τη στιγμή που κάνεις πολλά αυγουλάκια..


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι εννοειται...και φυσικα ο ηλιος και η θαλασσα ενισχυουν την καλη ψυχολογια και βοηθουν πολυ.Ζουμε σε ευλογημενη χωρα και δεν ειναι τυχαιο που αυτη την εποχη ξεφυτρωνουν πολλες εγγυουλες (δοξα το Θεο δηλαδη)!

εμένα πάντως ο γιατρός μου δεν με αφήνει να πάω για μπάνιο....:cry: φοβάται λέει μήπως κολλήσω κανα μικρόβιο και έτσι κάθομαι μέσα με το aircondition γιατί αλλιώς δεν παλεύεται :oops:

Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδα με ρεγουλα τον πολτο! Δν κανει να τρως ποσοτητα. Εγω τρωω μια φορα την ημερα. Επαιρνα μια οδοντογλυφιδα, την βουτουσα μεσα κ οσο επιανε το ετρωγα. Οσο καλο μπορει να σου κανει στη σωστη δοση αλλο τοσο κακο μπορει να κανει σε μεγαλες ποσοτητες. Φιλακια κ να προσεχεις!

Χαριτολογωντας το ειπα :P απλα με το που θα σηκωθω το πρωι κατευθειαν για τον πολτο παω κι επειδη με χαλαει λιγο η γευση του τρωω και λιγο μελακι μετα δινω και στον συζυγο.Κι εμεις με την οδοντογλυφιδα τον τρωμε την πρωτη μερα πηραμε λιγο παραπανω και ημασταν και οι δυο σαν ντοπαρισμενα:PΦιλια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως ο γιατρός μου δεν με αφήνει να πάω για μπάνιο....:cry: φοβάται λέει μήπως κολλήσω κανα μικρόβιο και έτσι κάθομαι μέσα με το aircondition γιατί αλλιώς δεν παλεύεται :oops:

Εμενα μου ειπε πως δεν υπαρχει προβλημα αλλα εγω επειδη ειχα λιγο αιματακι την προηγουμενη βδομαδα εβαλα και το ταμπονακι μου και πηγα μια χαρα...Ο γιατρος σου ομως σε ξερει καλυτερα οποτε καλα κανεις και τον ακους...Εχουμε ενα ιερο σκοπο οπως λεει και ο γιατρος μου και πρεπει να τον φερουμε εις περας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια θα σας την χαλασω την λιστα εγω θα παω στο οχι εγγυος αρνητικο τεστ αρνητικη χοριακη κ ολα αρνητικα σημερα

φιλια καλα να περνατε !! θα τα ξαναπουμε καποια στιγμη.

Ααααχ κορίτσι μου και εγώ ομοιοπαθούσα.....δεν πρόλαβα καν να κάνω τεστ ήρθε η ακατανόμαστη ακριβώς στην ώρα της 14 μέρες μετά την σπερματέγχυνση!!!Τι να κάνουμε υπομονή και ας ελπίσουμε την επόμενη φορά να είμαστε πιο τυχερές!!!Μην στεναχωριέσαι και έχε θετική σκέψη!!!

Εγώ πάντως λέω να απολαύσω το υπόλοιπο του καλοκαιριού, γιατί λόγω όλων αυτών των προσπαθειών ούτε δακτυλάκι δεν έχω βρέξει!!!και απο Σεπτέμβριο θα ξεκινήσουμε πάλι δυναμικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ κορίτσι μου και εγώ ομοιοπαθούσα.....δεν πρόλαβα καν να κάνω τεστ ήρθε η ακατανόμαστη ακριβώς στην ώρα της 14 μέρες μετά την σπερματέγχυνση!!!Τι να κάνουμε υπομονή και ας ελπίσουμε την επόμενη φορά να είμαστε πιο τυχερές!!!Μην στεναχωριέσαι και έχε θετική σκέψη!!!

Εγώ πάντως λέω να απολαύσω το υπόλοιπο του καλοκαιριού, γιατί λόγω όλων αυτών των προσπαθειών ούτε δακτυλάκι δεν έχω βρέξει!!!και απο Σεπτέμβριο θα ξεκινήσουμε πάλι δυναμικά!!!

Άντε ρε γμτ..... :? Τελικά πολύ τζόκερ η σπερματέγχυση. Κοίτα τουλάχιστον να περάσεις καλά και να κάνεις τα μπανάκια σου, κι από Σεπτέμβριο, όπως λες.

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ κορίτσι μου και εγώ ομοιοπαθούσα.....δεν πρόλαβα καν να κάνω τεστ ήρθε η ακατανόμαστη ακριβώς στην ώρα της 14 μέρες μετά την σπερματέγχυνση!!!Τι να κάνουμε υπομονή και ας ελπίσουμε την επόμενη φορά να είμαστε πιο τυχερές!!!Μην στεναχωριέσαι και έχε θετική σκέψη!!!

Εγώ πάντως λέω να απολαύσω το υπόλοιπο του καλοκαιριού, γιατί λόγω όλων αυτών των προσπαθειών ούτε δακτυλάκι δεν έχω βρέξει!!!και απο Σεπτέμβριο θα ξεκινήσουμε πάλι δυναμικά!!!

Νικόλ μου, λυπάμαι πάρα πολύ, ελπίζω ο Σεπτέμβριος να μας βρει όλες εγκυούλες.Να χαλαρώσουμε τώρα το καλοκαίρι, να πάρουμε και κανένα χρωματάκι..και ελπίζω να μας βγει σε καλό!!!:P:p:p:p


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

Τζουτζουκες μου!!!!! Τι ωραια που μαζευομαστε παλι σιγα σιγα!!! Πολυ νευριασα που μας εκλεισαν το θεμα στο φορουμ :evil::evil::evil:. Σας το ειπα??? Ναι σας το ειπα!!! Κοριτσια σας διαβαζω κ σκεφτομαι ολα αυτα που περνουσα μεχρι τωρα κ που περασα κ το προηγουμενο καλοκαιρι κ φυσικα καταφερα να καταστρεψω... Κοριτσια την πρωτη φορα μου εμεινα εγκυος ηταν ο μηνας που εκανα μετακομιση κ ειχα αποροφηθει με αυτο, οποτε λιγο σκεφτομουν το θεμα μωρο. Τωρα με την δευτερη σπερματεγχυση, σκεφτομουν "αντε να τελειωνουμε με τις τρεις σπερματεγχυσεις να παμε σε εξωσωματικη να τελειωνει αυτο το βασανο καθε μηνα." Ημουν πεπεισμενη οτι δεν πεοκειται να μεινω εγκυος παρα μονο με εξωσωματικη. Σας το ειχα αναφερει κ στο φορουμ αν θυμαστε. Δεν λεω οτι δεν ειχα αγχος. Ειχα. Αλλα οχι οπως αλλες φορες. Τις δυο εβδομαδες που περνουσαν μετα την σπερματεγχυση το ειχα ριξει στις βουτιες, τις παραλιες, τα ποτα κ τα ξενυχτια. Μαλιστα, τοσο πολυ ειχα ξεσαλωσει που πηγαινα η βλαμενη κ εκανα κατακορυφους, τουμπες κ μακροβουτια στη θαλασσα (την ειδα Κομανετση βλεπεις!!!:tongue::tongue::tongue:). Δυο μερες πριν το τεστ ξεκινησε ημικρανια κ εντονοι πονοι περιοδου. Ειπα σκ@τ@ παλι, αλλα δεν πειραζει θα κανω εξωσωματικη κ θα μεινω. Σηκωνομαι Σαββατο πρωι κ παω να κανω το τεστ, καθαρα για να αποκλεισω το ενδεχομενο εγκυμοσυνης κ να παρω επιτελους ενα παυσιπονο γιατι κοντευα να τρελαθω απο την ημικρανια. Κανω τσισακια στο ποτηρακι, βουταω το τεστ κ σκεφτομαι οση ωρα περιμενω "γμτ θα μου ερθει η καταραμενη την δευτερα κ συν του οτι εχω κανει τσαμπα τον φαρμακοποιο πλουσιο με τα παλιοτεστ, δεν θα προλαβω να παω κ στον εξωσωματικο, οποτε παει κ αυτος ο κυκλος." Ετοιμαζομαι να πεταξω το τεστ στον καδο κ βλεπω την γραμμουλα.... ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΛΕΩ! Κανουν τα ματια μου πουλακια. Παιρνω κ το δευτερο απο την συσκευασια το βουταω στο ποτηρακι κ απο την ταραχη μου, μου πεφτουν τα κατουρα στο πατωμα..... Παρωδια σας λεω. Βγαινει κ αυτο θετικο! Παιρνω τον γιατρο μου κ την συνεχεια την ξερετε... Προσπαθειστε να σκεφτεστε αλλα πραγματα, ξερω οτι ειναι δυσκολο, οσο μπορειτε. Θα ερθει, να ειστε σιγουρες! Κανεναν δεν αφηνει ο Θεος. Προσευχομαι για εσας φιλεναδιτσες μου! Να προσεχετε, σας αγαπω πολυ!!!!

Υ.Γ Ελπιζω να μην μας ξανακλειδωσουν κ αυτο το θεμα γιατι τοτε θα τα παρω ασχημα....:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

χαχαχαχα καλε σαν να διαβαζω κατι που εγραψα εγω ειναι αυτο...το μονο που δεν κανω ειναι τα ξενυχτια.....κατα τα αλλα κοριτσια εχω ξεπατωθει στα μπανια και απο το μεσημερι ξεκιναμε για ενα χαλαρο ουζακι και φτανουμε μεχρι τις 11....ααααα εκει ειναι τα ορια μου!εγω στις δωδεκα θελω να ειμαι στο κρεβατακι μου! :) την σπερματεγχυση την εκανα για να την κανω ετσι μωρε να περναει ο καιρος μεχρι να ερθει ο σεπτεμβρης να κανω εξωσ.Μα λες η συνεχεια να ειναι τα χυμενα στο πατωμα τσισακια?! γουι γιλ σι!!!!!!!!!!

ΥΓ Νικολ λυπαμαι κοριτσακι μου....βουρ για μπανακια και απο σεπτεμβρη βλεπουμε με το πλαν μπι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια!!! εχω μεγαλη αγωνια εκανα σπερμ/ση 30/06 ποτε μπορω να κανω τεστ φαρμακειου και ποιο?

Μετά από 14 μέρες, καλύτερα χοριακή σε μικροβιολόγο κατευθείαν. Καλά αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς το πράγμα είπα κ εγω το πρωι!! Δεν ζήτησα να μου πέσει το τζοκερ!! Ένα μωράκι ζήτησα!! Για όνομα του Θεού πια!! Μου ήρθε 12 μερες μετα τη σπερματέγχυση.. πιο νωρίς δηλαδη!! Ήταν η 3η μου σπερματέγχυση..

Θα προχωρήσεις στο καπάκι? Ποια φορά σου ήταν?

Εγώ λέω να κάνω ένα διάλλειμμα μέχρι το Σεπτέμβρη.. δεν μπορω άλλες ορμόνες!! Έλεος!

Αχ κορίτσι τι να σου πω, ξέρω πως είναι. Επαιρνες utrogestan? Γιατί εγώ που έπαιρνα και υποτίθεται σου καθυστερούν την περίοδο, στις 12 μέρες μετά την σπερματέγχυση μου ήρθε, όπως και σε εσένα. Και εγώ θα το αφήσω, όπως και εσύ. Να χαλαρώσουμε λιγάκι και σε κανενα μήνα βλέπουμε. Τώρα ξεκινήσαμε το μέρα παρά μέρα και ο Θεός βοηθός. Καλό μας καλοκαίρι λοιπόν και καλά να περάσουμε!!!


HvAnp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ααααχ κορίτσι μου και εγώ ομοιοπαθούσα.....δεν πρόλαβα καν να κάνω τεστ ήρθε η ακατανόμαστη ακριβώς στην ώρα της 14 μέρες μετά την σπερματέγχυνση!!!Τι να κάνουμε υπομονή και ας ελπίσουμε την επόμενη φορά να είμαστε πιο τυχερές!!!Μην στεναχωριέσαι και έχε θετική σκέψη!!!

Εγώ πάντως λέω να απολαύσω το υπόλοιπο του καλοκαιριού, γιατί λόγω όλων αυτών των προσπαθειών ούτε δακτυλάκι δεν έχω βρέξει!!!και απο Σεπτέμβριο θα ξεκινήσουμε πάλι δυναμικά!!!

Αχ κορίτσι, είχα μια ελπίδα για σένα, τι να πω, κουράγιο, πάμε όλες μαζί για Σεπτέμβρη. Αν και εύχομαι σε όλες μας να γίνει κανένα θαύμα πριν τον Σεπτέμβρη και να μην χρειαστεί. Τα καλύτερα έρχονται!!!

Να μην ξεχνιόμαστε, έχουμε και μια λίστα και περιμένουμε ευχάριστα νέα!

ΛΙΣΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ

1.

2.behappy ---> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

3.

4.trelo kouneli --> ΕΓΚΥΟΣ - 2η προσπάθεια

5.

6.

7.lizaki --> ΕΓΚΥΟΣ - 4η προσπάθεια

8.Skybeam---> 09/07

9.

10.vasso18183

11.papagia

12. Gossamer Reedglitter

καλή επιτυχία!! Skybeam θέλουμε μεγάλη χοριακή!!!!


HvAnp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...