Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

ποίες πάμε για σπερματέγχυση?


Recommended Posts

Αχ κορίτσι τι να σου πω, ξέρω πως είναι. Επαιρνες utrogestan? Γιατί εγώ που έπαιρνα και υποτίθεται σου καθυστερούν την περίοδο, στις 12 μέρες μετά την σπερματέγχυση μου ήρθε, όπως και σε εσένα. Και εγώ θα το αφήσω, όπως και εσύ. Να χαλαρώσουμε λιγάκι και σε κανενα μήνα βλέπουμε. Τώρα ξεκινήσαμε το μέρα παρά μέρα και ο Θεός βοηθός. Καλό μας καλοκαίρι λοιπόν και καλά να περάσουμε!!!

Καλό καλοκαίρι Μαράκι μου!! Έχει αεροπλανικά τώρα μέχρι θανάτου!! Κ δεν έχει μέρα παρα μέρα και τέτοια!! Κάθε μέρα όλη μέρα οποτε μας έρθει!! Αει στο καλο πια με τα ωράρια και τα χρονοδιαγράμματα!! Το μόνο παραστράτημα που έκανα ήταν οτι παρηγγειλα απο το ιντερνετ τεστ ωορρηξιας και εγκυμοσυνης.. αν μου ρθει θα τα χρησιμοποιησω, αν τα παρω και πολυ στο κρανιο θα τα κρυψω στο ντουλαπι!! Αει στο καλο πια!

Δεν επαιρνα ουτρο γιατι το ενδομητριο (δοξα το Θεο) ειναι καλο. Ε ας έχω κ κατι καλο πια εκει μέσα!!:D:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Of all the rights of women, the greatest is to be a mother.-Lin Yutang

Σας περιμένουμε καρδούλες μου..!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mina pa

    2105

  • tinkerbell!24

    1859

  • Evangeliapan

    1689

  • Sissy2012

    1391

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νικολ μου δεν πειράζει κοριτσάκι μου.. πάμε απο Σεπτέμβρη γερα με τσαμπουκα για τα καλυτερα!! Τωρα.. λιγο κρασι, λιγο θαλασσα και το αγορι μου!! ;)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Of all the rights of women, the greatest is to be a mother.-Lin Yutang

Σας περιμένουμε καρδούλες μου..!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Απόψε ανακάλυψα αυτό το φόρουμ, πολύ χρήσιμο για να μοιραζόμαστε το άγχος μας για τα παιδάκια που θέλουμε να κάνουμε...

Με λένε Κατερίνα, 33 ετών, είμαι σε φάση 3ης σπερματεγχυσης τώρα, οι προηγούμενες 2 πριν από 2 χρόνια. Δοκιμάζουμε καινούργια γυναικολογο αυτήν τη φορά, διαφορετική μέθοδο (serpafar & ενέσεις μέρα παρά μέρα), γύρω στα 4 ωοθυλάκια φαίνονται έτοιμα, τη Δευτέρα θα μάθουμε και την ημερομηνία της σπερματέγχυσης.

Καλή τύχη σε όλες μας!

Είμαστε στην ίδια φάση. Δευτέρα πάω και εγώ στον γυναικολόγο για να μάθω το πότε. Μάλλον Τετάρτη ή Πέμπτη. Άντε να έχω έναν άνθρωπο να μοιράζομαι τισ ανησυχίες μου.


DZwvp2.png

tt1908cc.aspx

Link to comment
Share on other sites

Mα φτυστές είμαστε όλες! Το ίδιο πλάνο!!!:tongue:

καλημέρα!!όλες το ίδιο πλάνο!!!

Skybeam πότε ήταν η τελευταία σου περίοδος???


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

Skybeam θέλουμε μεγάλη χοριακή!!!!

Nά' σαι καλά βρε Μαράκι, θα δούμε, θα το τρενάρω μέχρι την Τετάρτη τελικά...

Skybeam πότε ήταν η τελευταία σου περίοδος???

Στις 10 Ιουνίου! Σπερματέγχυση στις 23 Ιουνίου, ωορρηξία και επαφή στις 24. Ο κύκλος μου όμως είναι 30 έως και 31 ημερών και δεν αδιαθετώ πάντα στις 14 μέρες μετά την ωορρηξία, συμβαίνει συχνά και στις 15 μέρες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nά' σαι καλά βρε Μαράκι, θα δούμε, θα το τρενάρω μέχρι την Τετάρτη τελικά...

Στις 10 Ιουνίου! Σπερματέγχυση στις 23 Ιουνίου, ωορρηξία και επαφή στις 24. Ο κύκλος μου όμως είναι 30 έως και 31 ημερών και δεν αδιαθετώ πάντα στις 14 μέρες μετά την ωορρηξία, συμβαίνει συχνά και στις 15 μέρες...

και εγώ στις 10/6!


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

Μαζί πήγαμε, μόνο που έχεις μικρότερο κύκλο!

αυτό το μήνα νομίζω θα έχουμε τον ίδιο κύκλο..και ελπίζω να είμαστε και οι 2 εγκυούλες!! το προηγούμενο είχα 26 μέρες και για αυτό τώρα νομίζω θα έχω 31 μέρες..έτσι κ αλλιώς δεν ξέρω την ημερομηνία ωορρηξίας.


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΣΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ

1.

2.behappy ---> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

3.

4.trelo kouneli --> ΕΓΚΥΟΣ - 2η προσπάθεια

5.

6.

7.lizaki --> ΕΓΚΥΟΣ - 4η προσπάθεια

8.Skybeam---> 09/07

9.

10.vasso18183

11.papagia

12. Gossamer Reedglitter

αυτό το μήνα νομίζω θα έχουμε τον ίδιο κύκλο..και ελπίζω να είμαστε και οι 2 εγκυούλες!! το προηγούμενο είχα 26 μέρες και για αυτό τώρα νομίζω θα έχω 31 μέρες..έτσι κ αλλιώς δεν ξέρω την ημερομηνία ωορρηξίας.

Μακάρι! Γιατί δεν είσαι στη λίστα μας, να σε βάλω? Πότε θα κάνεις χοριακή?

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι! Γιατί δεν είσαι στη λίστα μας, να σε βάλω? Πότε θα κάνεις χοριακή?

δεν έκανα σπερματέγχυση αυτό το μήνα για αυτό!!!!


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν έκανα σπερματέγχυση αυτό το μήνα για αυτό!!!!

Α, οk! Δεν έχει σημασία, από τη στιγμή που κάνατε προσπάθειες, κάτσε εδώ να δούμε τι γίνεται! Εύχομαι να έχει γίνει το θαύμα, λίγες μέρες μένουν για να το δούμε. Αλλά αυτές οι τελευταίες δυο-τρεις μέρες είναι οι χειρότερες από άποψη αγωνίας!...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε? εγω σημερα ειμαι χαλια εχω δεκατα κανω διαρροια ταση για εμετο και πονανε τα κοκκαλα μου. το σαββατο ειναι να κανω χοριακη ξερει καμια αν υπαρχει κυνδινος για κατι???

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Skybeam!! Δεν υπάρχει αυτή η αγωνία!! αλλα εμενα μου αρεσει πιο πολυ η φαση της αγωνιας παρα της απογοήτευσης!! Μακαρι κοπελα μου να μην χρειαστει να αγορασεις σερβιετες για κανα 9μηνο! :D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Of all the rights of women, the greatest is to be a mother.-Lin Yutang

Σας περιμένουμε καρδούλες μου..!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε? εγω σημερα ειμαι χαλια εχω δεκατα κανω διαρροια ταση για εμετο και πονανε τα κοκκαλα μου. το σαββατο ειναι να κανω χοριακη ξερει καμια αν υπαρχει κυνδινος για κατι???

παπαγια μου καλημερα και περαστικα σου!! θα σε συμβουλευα να παρεις τον γιατρο σου τηλεφωνο να τον ενημερωσεις. Νομιζω ειναι το καλυτερο!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Of all the rights of women, the greatest is to be a mother.-Lin Yutang

Σας περιμένουμε καρδούλες μου..!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Skybeam!! Δεν υπάρχει αυτή η αγωνία!! αλλα εμενα μου αρεσει πιο πολυ η φαση της αγωνιας παρα της απογοήτευσης!! Μακαρι κοπελα μου να μην χρειαστει να αγορασεις σερβιετες για κανα 9μηνο! :D

εγώ το Σάββατο τις βρήκα με 30% και είπα όχι δεν θα αγοράσω...αγόρασα μόνο 1 κουτί για τους <ξένους> και δεν πήρα άλλο!!Δεν την θέλω ας μείνει στη Ρωσία της..έλεος πλέον...


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...