Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

ποίες πάμε για σπερματέγχυση?


Recommended Posts

ααχ βρηκα ομοιοπαθουσα ακριβειας!εχθες εκανα και γω με ενα ωαριο23.5 μμ και ενα αλλο μικροτερο!την εκανα 12το μεσημερι!σε 15 μερες θα εχουμε αποτελεσματα μου ειπε ο γιατρος!μακαρι να δουμε ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++!θεε μου βοηθησε μας!

Πωπω, φοβερή σύμπτωση, εμείς την κάναμε στις 12:30 χτες!! Δεν μου είπε η γιατρός πόσο μεγάλα ήταν τα 4 καλά ωάρια που είχα, τη Δευτέρα το ένα ήταν 21.50 και τα άλλα 18-19, και την Τρίτη πονούσε πολύ η αριστερή ωοθήκη που ήταν τα 3 από τα 4 εκεί.

Σου έδωσε κάτι άλλο ο γιατρός σου για τώρα; Εγώ παίρνω προγεστερόνη, 2 κολπικά/μέρα και innohep αντιπηκτικές, 1 ένεση τη μέρα. Και να θες δηλαδή δεν ξεχνιέσαι να περάσουν γρήγορα οι 15 μέρες...

Πότε σου είπε να κάνεις χοριακή; Να μετράμε μαζί τις μέρες αντίστροφα μέχρι τότε.

Σήμερα με ρωτάει ο άντρας μου το πρωί: Αισθάνεσαι κάτι διαφορετικό; Λέω, φυσικά όχι και ούτε πρόκειται, είναι πολύ νωρίς. Λέει, μα με το μητρικό σου ένστικτο δεν καταλαβαίνεις αν είσαι έγκυος ή όχι??? :shock:

Άντρες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mina pa

    2105

  • tinkerbell!24

    1859

  • Evangeliapan

    1689

  • Sissy2012

    1391

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ελπιζω να ειστε ολες καλα!ειδα και μερικα ευχαριστα και πηρα δυναμη!εχθες εκανα σπερματεγχυση!θυμοσαστε ειχα παρει κλομιφαινη ,μετα καναμε ελεγχο ωορηξιας την 10 μερα,οπου τελικα ανταποκριθηκε μονο η δεξια σαλπιγγα!εκανα ενα μεγαλο ωαριο,ενα λιγακι πιο μεγαλο και 2 ακομη μικροτερα!κατοπιν εκανα pregnil των 10000μον. και μετα απο 36 ωρεσ καναμε την σπερματεγχθυση !στην ολη διαδικασια δημιουργηθηκαν 2θεματα που με ανυσηχησαν,το 1)ειναι οτι τη 10μερα που πηγα στον γυναικολογο μου,μου λεει αυτη τη βδομαδα θα λειπω,θα κανεις σπερματεγχυση με εναν φιλο μου ,ο οποιος ειναι καλυτερος απο μενα και ολες πιανουν με την πρωτη.και το αλλο θεμα ειναι οτι ο συζυγος εβγαλε 1μλ σπερμα με κινητικοτη α+β 50% και μετα απο επεξεργασια εφτασε 88%(συνηθως εχουμε 2μλ)!ο συζυγος λεει οτι του πεσε στα χερια και εξω απο το ποτηρι γιατι εκεινη τη στιγμη κλεινει ματια κτλ!αυτα κοριτσια μου ,ο γιατρος ειπε σε 15 μερες να κανω τεστ,μακαρι θεουλη μου να βγει ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++!φιλακια και (συν)ακια σε οοοοοοοολες!σε ολες ομως τα ακουυυυυυυτε!

βαλτε με και στη λιστουλα σας!

ΛΙΣΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ

2. behappy ---> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

4. trelo kouneli --> ΕΓΚΥΟΣ - 2η προσπάθεια

7. lizaki --> ΕΓΚΥΟΣ - 4η προσπάθεια

8. Skybeam---> ΕΓΚΥΟΣ

10. vasso18183 --> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

11. papagia

12. Gossamer Reedglitter

13. catherinec

14. janneta

Καλή επιτυχία κορίτσια!!! Θετική σκέψη και υπομονή! Καλά αποτελέσματα να έχετε!!!


HvAnp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και μια ερώτηση:

Στη λίστα γιατί λείπουν κάποιοι αριθμοί; δηλαδή 1, 3, 5, 6 κ.λπ;

Οι κοπέλες που λείπουν έμειναν έγκυες ή όχι;

Οι κοπέλες που λέιπουν, και είμαι και εγώ μια από αυτές, είμαστε αυτές που δεν τα καταφέραμε με σπερματέγχυση. Απλά τα νούμερα μένουν για να βλέπουμε ποσοστά, πχ τώρα βλέπεις ότι η τελευταία έγκυος έχει νούμερο 10, μετράς και τις άλλες και είναι 5/10 έγκυες!!! Δεν είναι πολύ καλό ποσοστό? να παίρνουμε κουράγιο και εμείς που θα ξανακάνουμε!!!! Βέβαια δεν έμειναν όλες με την πρώτη αλλά έμειναν με σπερματέγχυση! Οπότε αξίζει να ξαναδοκιμάσουμε!!!


HvAnp3.png
Link to comment
Share on other sites

Vasso, καλή εγκυμοσύνη!

Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια για τη φοβερή σας συμπαράσταση, είμαι σίγουρη ότι θα λάβετε πίσω όλη τη βοήθεια που μου δώσατε στο πολλαπλάσιο, σας το εύχομαι ολόψυχα!

Κορίτσια, 51 μονάδες... ΘΕΤΙΚΟ! Είμαι έγκυος σχεδόν στα 39 μου για πρώτη φορά στη ζωή μου με σπερματέγχυση σε φυσικό κύκλο!

συγχαρητηρια κοριτσι μου...εισαι εγκυουλα....σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και συντομα να κρατας το μωρακι σου στην αγκαλια σου....καλα κοριτσια το ποσο γουρλιδικο ειναι αυτο το φορουμ αλλο πραγμα.....αντε κοριτσια να γινουμε πολλες μπεμπεδοσκονη παντου.....!!!!!!!!!!


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πωπω, φοβερή σύμπτωση, εμείς την κάναμε στις 12:30 χτες!! Δεν μου είπε η γιατρός πόσο μεγάλα ήταν τα 4 καλά ωάρια που είχα, τη Δευτέρα το ένα ήταν 21.50 και τα άλλα 18-19, και την Τρίτη πονούσε πολύ η αριστερή ωοθήκη που ήταν τα 3 από τα 4 εκεί.

Σου έδωσε κάτι άλλο ο γιατρός σου για τώρα; Εγώ παίρνω προγεστερόνη, 2 κολπικά/μέρα και innohep αντιπηκτικές, 1 ένεση τη μέρα. Και να θες δηλαδή δεν ξεχνιέσαι να περάσουν γρήγορα οι 15 μέρες...

Πότε σου είπε να κάνεις χοριακή; Να μετράμε μαζί τις μέρες αντίστροφα μέχρι τότε.

Σήμερα με ρωτάει ο άντρας μου το πρωί: Αισθάνεσαι κάτι διαφορετικό; Λέω, φυσικά όχι και ούτε πρόκειται, είναι πολύ νωρίς. Λέει, μα με το μητρικό σου ένστικτο δεν καταλαβαίνεις αν είσαι έγκυος ή όχι??? :shock:

Άντρες...

καλα εε ,μιλαμε για μεγαλη συμπτωση!οχι δεν μου εδωσε τιποτα!εχεις κατι και παιρνεις τοσα φαρμακα 'η προληπτικα?εντωμεταξυ δε ρωτησα το ενδομητριο μου ποσα εκ.ηταν,μηπως πρεπει να παρω προγεστερονη!τελοσπαντων,μου βρηκε το ενα μεγαλο ωαριο 23,5μμ και μου λεει μεσα σε 2 ωρες λογικα θα σπασει..εiχα κανει pregnil 36ωρες πριν!ειχαμε λιγο σπερματακι 1μλ ,αλλα το ενισχυσανε αυτοι οσον αφαορα την κινητικοτητα εφτασε στο88% απο 50% που ηταν..δεν πετυχαμε τον αντρα σου στα καλυτερα του ,μου ειπε ο γιατρος(μου φανηκε τσακαλακι ο doctor)!εε ειναι αδυνατο να νιωσεις κατι απο τωρα ειναι πολυ νωρις!καλα μας αποτελεσματα


Παναγίτσα μου Τσαμπίκα και Πανορμίτη σας ευχαριστώ!

Γιοκα μας,καλως ορισες στην ζωη μας ,λατρεια μας!!!:D:D

4TSMp3.png?R0gWxqoz

Link to comment
Share on other sites

Οι κοπέλες που λέιπουν, και είμαι και εγώ μια από αυτές, είμαστε αυτές που δεν τα καταφέραμε με σπερματέγχυση. Απλά τα νούμερα μένουν για να βλέπουμε ποσοστά, πχ τώρα βλέπεις ότι η τελευταία έγκυος έχει νούμερο 10, μετράς και τις άλλες και είναι 5/10 έγκυες!!! Δεν είναι πολύ καλό ποσοστό? να παίρνουμε κουράγιο και εμείς που θα ξανακάνουμε!!!! Βέβαια δεν έμειναν όλες με την πρώτη αλλά έμειναν με σπερματέγχυση! Οπότε αξίζει να ξαναδοκιμάσουμε!!!

Α, μάλιστα, δηλαδή οι κοπέλες που λείπουν είναι τώρα μεταξύ κύκλων και αποφάσεων, δεν έχουν ξεκινήσει καινούργιο κύκλο σπερματέγχυσης κ.λπ. ε;

Ναι, είναι πολύ καλό το ποσοστό, και μόνο που βλέπουμε το ΕΓΚΥΟΣ φτάνει :)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση σου 30/6 εκανα σπερμα/ση και η γιατρος μου ειπε σαββατο να κανω χοριακη 'η αλλιως δευτερα.12 μερα μετα την σπερ/ση δεν θα εδειχνε?

κοριτσι μου μην στεναχωριεσαι.....μπορει να μην το εδειξε γιατι ισως η εμφυτευση να εγινε αργοτερα και να μην ανιχνευεται στα ουρα ακομα η ορμονη μην πεφτεις.....δεν ξερω γιατι αλλα εχω καλο προαισθημα για σενα....οταν κανεις χοριακη ενημερωσε μας....


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα, δηλαδή οι κοπέλες που λείπουν είναι τώρα μεταξύ κύκλων και αποφάσεων, δεν έχουν ξεκινήσει καινούργιο κύκλο σπερματέγχυσης κ.λπ. ε;

Ναι, είναι πολύ καλό το ποσοστό, και μόνο που βλέπουμε το ΕΓΚΥΟΣ φτάνει :)

Ακριβώς, εγώ αδιαθέτησα 26/6 μετά από σπερματέγχυση, ξεκίνησα την 2η με ενέσεις αλλά έβγαλα μια κύστη και την αφήσαμε, από Σεπτέμβρη λέω να ξαναπροσπαθήσω και ο Θεός βοηθός!


HvAnp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλα εε ,μιλαμε για μεγαλη συμπτωση!οχι δεν μου εδωσε τιποτα!εχεις κατι και παιρνεις τοσα φαρμακα 'η προληπτικα?εντωμεταξυ δε ρωτησα το ενδομητριο μου ποσα εκ.ηταν,μηπως πρεπει να παρω προγεστερονη!τελοσπαντων,μου βρηκε το ενα μεγαλο ωαριο 23,5μμ και μου λεει μεσα σε 2 ωρες λογικα θα σπασει..εiχα κανει pregnil 36ωρες πριν!ειχαμε λιγο σπερματακι 1μλ ,αλλα το ενισχυσανε αυτοι οσον αφαορα την κινητικοτητα εφτασε στο88% απο 50% που ηταν..δεν πετυχαμε τον αντρα σου στα καλυτερα του ,μου ειπε ο γιατρος(μου φανηκε τσακαλακι ο doctor)!εε ειναι αδυνατο να νιωσεις κατι απο τωρα ειναι πολυ νωρις!καλα μας αποτελεσματα

Εμάς ήταν η 3η προσπάθεια (οι 2 προηγούμενες πριν από 3 χρόνια σχεδόν, αλλά πολύ διαφορετικές και μόνο με κλομιφαίνη). Τις αντιπηκτικές τις παίρνω από αιματολόγο για υποψία θρομβοφιλίας και βοήθεια να πιάσει το μωράκι. Την προγεστερόνη μάλλον επίσης για υποστήριξη, αυτό είπε η γιατρός, δεν υπήρχε κάποιο πρόβλημα. Τις άλλες φορές δεν είχα πάρει προγεστερόνη, οπότε έχει να κάνει και με τον γυναικολόγο μάλλον.

Εμείς είχαμε 4ml με κινητικότητα 75% μετά την επεξεργασία. Όπως είπε η γιατρός: Όχι το βέλτιστο, αλλά καλή προσπάθεια. Θα δούμε. Υπομονή και κουράγιο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ακριβώς, εγώ αδιαθέτησα 3/7 μετά από σπερματέγχυση, ξεκίνησα την 2η με ενέσεις αλλά έβγαλα μια κύστη και την αφήσαμε, από Σεπτέμβρη λέω να ξαναπροσπαθήσω και ο Θεός βοηθός!

Αμήν! Κι εμείς αν δεν κάτσει τώρα (χτύπα ξύλο) τον Σεπτέμβριο θα κάνουμε την τελευταία σπερματέγχυση και μετά τον Ιανουάριο για εξωσωματική αν πάλι τζίφος. Μακάρι να γλυτώσουμε την πιο επιβαρυντική διαδικασία της εξωσωματικής και να έχουμε όλες μας καλά αποτελέσματα φέτος (για να μην πω αυτόν τον μήνα, τον Σεπτέμβριο, να κάνουμε και Χριστούγεννα με τα μωράκια μας).

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια κοριτσι μου...εισαι εγκυουλα....σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και συντομα να κρατας το μωρακι σου στην αγκαλια σου....καλα κοριτσια το ποσο γουρλιδικο ειναι αυτο το φορουμ αλλο πραγμα.....αντε κοριτσια να γινουμε πολλες μπεμπεδοσκονη παντου.....!!!!!!!!!!

Λιζάκι συγχαρητήρια και σε σένα! Καλή εγκυμοσύνη να έχουμε, ό,τι καλύτερο εύχομαι!:D

Απλά τα νούμερα μένουν για να βλέπουμε ποσοστά, πχ τώρα βλέπεις ότι η τελευταία έγκυος έχει νούμερο 10, μετράς και τις άλλες και είναι 5/10 έγκυες!!! Δεν είναι πολύ καλό ποσοστό? να παίρνουμε κουράγιο και εμείς που θα ξανακάνουμε!!!! Βέβαια δεν έμειναν όλες με την πρώτη αλλά έμειναν με σπερματέγχυση! Οπότε αξίζει να ξαναδοκιμάσουμε!!!

Μαρία είναι απίθανο το ποσοστό. Υπάρχουν σοβαρές ελπίδες, απ' όσο δείχνει στατιστικά η ομάδα μας. Εύχομαι να πάρει και διαστάσεις κάποια στιγμή που θα υπάρχει αρχείο 1000, ας πούμε, κοριτσιών, που καταγράφτηκαν στη λίστα μας και να αποτελέσει επιστημονικό τεκμήριο!

Αν κρατάμε στατιστικά προσπαθειών, κι εγώ με την πρώτη σπερματέγχυση και μάλιστα χωρίς κανένα φάρμακο. Μάλιστα ο κύκλος δεν άρεσε καθόλου στη γυναικολόγο μου, και άλλαξε γνώμη την τελευταία στιγμή, κρίνοντας ότι ξαφνικά βελτιώθηκε. Αυτά τα γράφω για να θυμόμαστε ότι πρέπει να είναι και λίγο "ανοιχτοί οι ουρανοί" εκείνη τη στιγμή, να θέλει και λίγο ο Θεός δηλαδή, ή να υπάρχει και λίγο τύχη για όσους δεν πιστεύουν και τόσο στα Θεία.

Cathrinec και Janneta, καλή επιτυχία κορίτσια μου!

Για τις υπόλοιπες περιμένουμε με αγωνία την επόμενη προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Μαρία είναι απίθανο το ποσοστό. Υπάρχουν σοβαρές ελπίδες, απ' όσο δείχνει στατιστικά η ομάδα μας. Εύχομαι να πάρει και διαστάσεις κάποια στιγμή που θα υπάρχει αρχείο 1000, ας πούμε, κοριτσιών, που καταγράφτηκαν στη λίστα μας και να αποτελέσει επιστημονικό τεκμήριο!

Αν κρατάμε στατιστικά προσπαθειών, κι εγώ με την πρώτη σπερματέγχυση και μάλιστα χωρίς κανένα φάρμακο. Μάλιστα ο κύκλος δεν άρεσε καθόλου στη γυναικολόγο μου, και άλλαξε γνώμη την τελευταία στιγμή, κρίνοντας ότι ξαφνικά βελτιώθηκε. Αυτά τα γράφω για να θυμόμαστε ότι πρέπει να είναι και λίγο "ανοιχτοί οι ουρανοί" εκείνη τη στιγμή, να θέλει και λίγο ο Θεός δηλαδή, ή να υπάρχει και λίγο τύχη για όσους δεν πιστεύουν και τόσο στα Θεία.

Εχεις απόλυτο δίκαιο! Και εγώ πιστέυω στον Θεό και από εκεί παίρνω δύναμη, λέω ότι απλά δεν ήταν τώρα η ώρα μου και θα έρθει και η σειρά μου. Οχι πως πονάει λιγότερο, αλλά η πίστη μας κρατάει και είμαστε πιο δυνατές σε κάθε κύκλο!

ΛΙΣΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ

2. behappy ---> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

4. trelo kouneli --> ΕΓΚΥΟΣ - 2η προσπάθεια

7. lizaki --> ΕΓΚΥΟΣ - 4η προσπάθεια

8. Skybeam---> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια (φυσικός κύκλος)

10. vasso18183 --> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

11. papagia

12. Gossamer Reedglitter

13. catherinec

14. janneta


HvAnp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου εκανα σημερα το πρωι το τεστ και βγηκε αρνητικο......ειμαι χαλια υπαρχει περιπτωση λαθους εχει συμβει σε καμια που τελικα ηταν εγκυος??

βρε κορίτσι μου γιαυτό σου είπα εχθές να μην το κάνεις να μην απογοητευτείς τζάμπα. εγώ έκανα το τεστ το πρωι της 12ης μέρας (και ήταν υψηλής ευαισθησίας υποτίθεται) και βγήκε αρνητικό. μετά από λίγες ώρες βγήκε η χοριακή και ήταν 27! είναι πολύ μικρό ακόμα το ποσοστό στο αίμα της ορμόνης πόσο μάλλον στα ούρα. αν δεν έκανες ακόμα χοριακή κάνε αύριο πρωί πρωί και φυσικά έχεις ακόμα ελπίδες όλα είναι πιθανά;)

άσε που αύριο θα είσαι 14η μέρα και θα δεις και μεγάλο νούμερο. θα κάνω και εγω αύριο επαναληπτική και εύχομαι να έχει διπλασιαστεί!

Cathrinec και Janneta κουράγιο υπομονή και σύντομα καλά αποτελέσματα από ότι βλέπετε έχουμε καλά ποσοστά σ'αυτό το site!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...