Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2013


mpiskotaki

Recommended Posts

Skybeam η δικια μου δεν ειχε διαφορά μετα τις 40 μερες οσον αφορα στον υπνο. Τεραστια διαφορα ειδα με το που εγινε 4 μηνων, οχι οτι δεν ξυπναει και παλι το βραδυ, αλλα πλεον κοιμαται μονη της (οχι αλλο κουνημα), περασαν οι κολικοι και γενικα μπορει να παιζει μονη της πολλη ωρα, χωρις να με αναζητα.

Όταν λες πολλή ώρα πόση εννοείς; Στην ηλικία αυτή συνήθως βαριούνται πολύ γρήγορα και αναζητάνε την αγκαλιά και τα χάδια της μαμάς.Φαντάζομαι οτι τουλάχιστον είσαι στο οπτικό της πεδίο....


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • didi&k

    1558

  • κατια_82

    1457

  • ritsa3

    1342

  • markela35

    801

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Την επόμενη φορα να κανονισουμε να βρεθούμε οοοολες μαζι!!!! Περασατε υπέροχα κι αυτο φαίνεται απο τις φωτογραφίες!!! Ποιο ΤΕΛΕΙΟ απο όλα όμως ειναι ότι είδατε όλα αυτα τα υπέροχα μουτρακια των μωρων απο κοντα!!!!!!!! Αχ πόσο ζηλεύω!!!!!!

Σημερα με τη Μαρκελα θα περάσουμε τέλεια!!!! Μακάρι να ερχόταν κι η Ελένη!!!!

:D


ODhsp2.png

as1cOCA0g410000NDczOTBifDU3YmR8U2UgcGVyaW1lbm91bWUgc2UuLi4.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

να πω και εγω με την σειρα μου τα καθεκαστα της συναντισης και να ζητησω προκαταβολικα συγνωμη για το σεντονι που θα απλωσω!( με ξερετε ομως ειμαι της λεπτομεριας)

λοιπον:

το μεσιμερακι ηταν δροσερο, εγω ξεκινησα το ταξιδι μου απο την κερατεα αρκετα νωρις, πηγα για καφε με μια φιλη και μετα ειδα την κατια με τον μιχαλιο, Γυναικαρα δεν το συζητω . αφου τις αφησα να βρεθουνε και να τακτοποιηθουνε εσκασα μυτη ( για να κανω και ετυπωση η ψωναρα) με τον μπεμπη μου ο οποιος δεν σταματησε να μιλαει στον μιχαλιο!

λεγαν τα δικα τους

οι μαμαδες υπεροχες μια προς μια και τα μωρακια ησυχα , υπεροχα! και πανεξυπνα! κυρίως πανεξυπνα,( οχι μονα αυτα που θηλαζουν και τα αλλα),

η μικρη στελλιτσα εφτιαξε το γαλα της μονη της:shock:,

ο μικρος της μπαρμπαρας ανοιξε το κουτι με τις πιπιλες και εδωσε μια στην μικρη της real( καλα αλλα του επεσε η μια κατω)

ο μιχαλιος ετρωγε μονος του με το κουταλι του

Η μπεμπα της ελενης κοιμισε τον δικο μου,

Η μικρη της ρεαλ αλλαξε πανα μονη της και εδινε το τηλ, της μαμας της εδω και εκει.

τα διδυμα της κριστυς αλαξξαν το ενα το αλλο και για τον δικο μου δεν θα μιλισω για να μην με πειτε υπερβολικη

ειχα χραψει στο φβ οτι τα μωρα μας ειναι τα πιο ομορφα!

τωρα το λεεω με σιγπουρια ειναι και τα ποιο εξυπνα!

επισεις ειμασταν ολες κουκλες( βαζω και τον εαυτο μου η ψωναρα)

εχουμε χασει ολα τα κιλα της εγκυμοσυνης και με το παραπανω,

ΘΕΕΣ

σας ευχαριστω κοριτσια ηταν τα καλυτερα γενεθλια της ζωης μου ( αν και δεν εχω κανει και πολλα μολις εκλεισα τα 23):-P:razz:

υ.σ.

για την υρις εχω να πω τα καλυτερα, μειναμε στο τελος οι δυο μας και θαψαμε ολες τις υπολοιπες συμπεριλαμβανομενου και τις βλαχαρες


το κοριτσάκι μας

029ed13ffd.png

το αγορακι μας

event.png

Θεε μου σε ευχαριστω...................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όταν λες πολλή ώρα πόση εννοείς; Στην ηλικία αυτή συνήθως βαριούνται πολύ γρήγορα και αναζητάνε την αγκαλιά και τα χάδια της μαμάς.Φαντάζομαι οτι τουλάχιστον είσαι στο οπτικό της πεδίο....

Μπορει να παιζει και μια-δυο ωρες μονη της, αγκαλιες δεν αναζητα εκτος αν ποναει. Φυσικα και ειμαι διπλα της ολη την ωρα και παιζω μαζι της καποια λεπτα αλλα μια χαρα απασχολειται με τις κουδουνιστρες και με τις τουμπες της. Κανει βαρελακια απο τη μια ακρη του δωματιου στην αλλη και πιστεψε με, μια χαρα την απασχολει αυτο για αρκετη ωρα


as1cOB50g410002MDAwMDYxMmR8MDAwMTUxMmJ8SWhyIFRleHQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να παιζει και μια-δυο ωρες μονη της, αγκαλιες δεν αναζητα εκτος αν ποναει. Φυσικα και ειμαι διπλα της ολη την ωρα και παιζω μαζι της καποια λεπτα αλλα μια χαρα απασχολειται με τις κουδουνιστρες και με τις τουμπες της. Κανει βαρελακια απο τη μια ακρη του δωματιου στην αλλη και πιστεψε με, μια χαρα την απασχολει αυτο για αρκετη ωρα

Συγγνώμη που ρωτάω, αλλά 5 μηνών παιδί το αφήνεις να κυλιέται στο πάτωμα επί δύο ώρες; Μην τραματιστεί, όχι τίποτα άλλο. Πάντως πραγματικά μου κάνει εντύπωση η κινητική της ανάπτυξη. Να δεις που θα ασχοληθεί με τον στίβο!


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ρωτάω, αλλά 5 μηνών παιδί το αφήνεις να κυλιέται στο πάτωμα επί δύο ώρες; Μην τραματιστεί, όχι τίποτα άλλο. Πάντως πραγματικά μου κάνει εντύπωση η κινητική της ανάπτυξη. Να δεις που θα ασχοληθεί με τον στίβο!

μην το λες ταμαρ.τα ιδια ακριβως κανει και η δικια μου.εεμενα κλαιει στις αγκαλιες,θελει να καθεται μονο μονη της και να κυλιεται στο δωματιο της.ασε εχω βρει μπελα.συνεχεια σφουγγαριζω.απλα κλεινω την πορτα για να μη βγει και στο χωλ.


6KuQp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

να πω και εγω με την σειρα μου τα καθεκαστα της συναντισης και να ζητησω προκαταβολικα συγνωμη για το σεντονι που θα απλωσω!( με ξερετε ομως ειμαι της λεπτομεριας)

λοιπον:

το μεσιμερακι ηταν δροσερο, εγω ξεκινησα το ταξιδι μου απο την κερατεα αρκετα νωρις, πηγα για καφε με μια φιλη και μετα ειδα την κατια με τον μιχαλιο, Γυναικαρα δεν το συζητω . αφου τις αφησα να βρεθουνε και να τακτοποιηθουνε εσκασα μυτη ( για να κανω και ετυπωση η ψωναρα) με τον μπεμπη μου ο οποιος δεν σταματησε να μιλαει στον μιχαλιο!

λεγαν τα δικα τους

οι μαμαδες υπεροχες μια προς μια και τα μωρακια ησυχα , υπεροχα! και πανεξυπνα! κυρίως πανεξυπνα,( οχι μονα αυτα που θηλαζουν και τα αλλα),

η μικρη στελλιτσα εφτιαξε το γαλα της μονη της:shock:,

ο μικρος της μπαρμπαρας ανοιξε το κουτι με τις πιπιλες και εδωσε μια στην μικρη της real( καλα αλλα του επεσε η μια κατω)

ο μιχαλιος ετρωγε μονος του με το κουταλι του

Η μπεμπα της ελενης κοιμισε τον δικο μου,

Η μικρη της ρεαλ αλλαξε πανα μονη της και εδινε το τηλ, της μαμας της εδω και εκει.

τα διδυμα της κριστυς αλαξξαν το ενα το αλλο και για τον δικο μου δεν θα μιλισω για να μην με πειτε υπερβολικη

ειχα χραψει στο φβ οτι τα μωρα μας ειναι τα πιο ομορφα!

τωρα το λεεω με σιγπουρια ειναι και τα ποιο εξυπνα!

επισεις ειμασταν ολες κουκλες( βαζω και τον εαυτο μου η ψωναρα)

εχουμε χασει ολα τα κιλα της εγκυμοσυνης και με το παραπανω,

ΘΕΕΣ

σας ευχαριστω κοριτσια ηταν τα καλυτερα γενεθλια της ζωης μου ( αν και δεν εχω κανει και πολλα μολις εκλεισα τα 23):-P:razz:

υ.σ.

για την υρις εχω να πω τα καλυτερα, μειναμε στο τελος οι δυο μας και θαψαμε ολες τις υπολοιπες συμπεριλαμβανομενου και τις βλαχαρες

ωωωωωωω ευχαριστουμε ευχαριστουμε!!!


6KuQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Ροδουλα μας κανεις κ κοκκινιζουμεεεεεε.....βρε συνονοματο τι γινεται τοσο ιδια ειναι τα παιδακια μας>???εμεις το σκ που λειπαμε κ πηγαμε να χαλαρωσουμε φαντασου οτι καταλαβε οτι ειμαστε κουρασμενοι κ ηταν οοοολη την ωρα μονος του..δνε ηθελε πολλα πολλα...επαιζε μονος του...γυριζε απο ανασκελα μπρουμυτα κ τουμπαλι....αστα αστα...σκεφτομαι πραγματικα ποσο εξυπνος ειναι ο γαμπρος σουυυυ....


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Bρε κορίτσια με αυτά που λέτε θα αρχίσω να ανησυχώ. Το κοριτσάκι μου δεν κάνει τίποτα από όλα αυτά. Μαμ, κακά και νάνι. Εντάξει για να μην την αδικώ γυρίζει από ανάσκελα μπρούμυτα και καμιά φορά και το αντίστροφο αλλά ως εκεί. Επίσης πιάνει πραγματάκια με τα χεράκια της και λέει και το κλασσικό "αγκού". Μήπως πρέπει να επισκεφτώ αναπτυξιολόγο;...Πολύ με αγχώσατε τώρα...:(


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Bρε κορίτσια με αυτά που λέτε θα αρχίσω να ανησυχώ. Το κοριτσάκι μου δεν κάνει τίποτα από όλα αυτά. Μαμ, κακά και νάνι. Εντάξει για να μην την αδικώ γυρίζει από ανάσκελα μπρούμυτα και καμιά φορά και το αντίστροφο αλλά ως εκεί. Επίσης πιάνει πραγματάκια με τα χεράκια της και λέει και το κλασσικό "αγκού". Μήπως πρέπει να επισκεφτώ αναπτυξιολόγο;...Πολύ με αγχώσατε τώρα...:(

Ισως ταμαρ χρειαστεί να επισκεφτεις αναπτυξιολογο... Ισως πάλι γεννησες ενα φυσιολογικοτατο παιδάκι και όχι τον Αινσταιν ή τον Μελιτζανιδη σε μίνι έκδοση....


ODhsp2.png

as1cOCA0g410000NDczOTBifDU3YmR8U2UgcGVyaW1lbm91bWUgc2UuLi4.gif

Link to comment
Share on other sites

Ισως ταμαρ χρειαστεί να επισκεφτεις αναπτυξιολογο... Ισως πάλι γεννησες ενα φυσιολογικοτατο παιδάκι και όχι τον Αινσταιν ή τον Μελιτζανιδη σε μίνι έκδοση....

Όχι οτι θα με χαλούσε αν η κόρη μου ήταν ο θηλυκός Αϊνστάιν ή είχε τις ικανότητες του Μελισσανίδη, αλλά μάλλον έχεις δίκιο. Είναι ένα φυσιολογικό μωρό....;) Αλλά πάλι πώς της impatient κάνει βαρελάκια;Τόσο πια αναπτυγμένη κινητικά;...Εντάξει το οτι μένει και παίζει μόνη της δεν θα το ήθελα.Θα με ανησυχούσε η απομονωση σε μια ηλικία που η κοινωνικοποίησή τους αν μη τι άλλο επιβάλλεται προκειμένου να γίνουν ισορροπημένα και ψυχικά υγιή παιδιά κι αργότερα ενήλικες.


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

καθε μωρακι εχει τους δικους του χρονους αναπτυξης... χωρις αυτο να εχει να κανει με την ευφυια η την ευστροφια του! αλλα θα μιλησουν πιο γρηγορα, αλλα θα κατσουν, θα περπατησουν... δεν σημαινει κατι αυτο! απλα μας ανησυχουν, αυτα που ΔΕΝ κανουν μεχρι καποια ηλικια... αλλωστε μια μαμα στο πρωτο της ενθουσιαζεται με το καθετι κ το μεγαλοποιει!!! ετσι κανω κι εγω... ενω μια μαμα με 2,3,κλπ... εεε το χει δει το εργο!

ενημερωτικα δειτε κι εδω....

http://www.nutricia.gr/baby/Pages/baby-calendar.aspx?Period=6ος

τα φιλια μας σε ολες κι ολους.... :-P


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σοβαρα τωρα: Η αννα μου δεν εκανε τιποτα στην ωρα της γιατι ηταν προωρο , ετσι καναμε διαφορες ασκησεις μεχρι να τα κανει

στον μικρο τωρα: εχει γυρισει μια φορα απο ανασκελα μπρουμυτα την ημερα των γεννεθιων μου και αυτο ηταν ολο! δεν το ξανα εκανε, τωρα αρχισε να πιανει την πιπιλα κια στην κουνια κανει τους δειχτες ρολογιου, ουτε βαρελακι ουτε πολλα πολλα , οταν το ειπα στην παιδιατρο μου ειπε: κα Ροδουλα εχετε πολλες απαιτησεις, ολα θα τα κανει , μα αργα μα γρηγορα θα τα κανει!Ωστοσο καθε φορα το εξεταζει εξωνυχιστικοτατα και μου λεει και τι να κανω στο σπιτι για να δυναμωσουν οι μυες!


το κοριτσάκι μας

029ed13ffd.png

το αγορακι μας

event.png

Θεε μου σε ευχαριστω...................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...