Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Cafe ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2013


mpiskotaki

Recommended Posts

kalημερα!

σαραντισαμε , μεγαλωνουν γρηγορα!

πειτε κατι ρε κοριτσια!

εμεις καλα ειμαστε , θηλαζουμε ολη μερα καθε μερα αλλα το βραδυ περνουμε λιγο συμπληρωμα! ειμαστε πολυ καλα παιδια , αλλα δεν κοιμομαστε και πολυ !

η παιδιατρος λεει να μην τον ταϊζω τοσο συχνα για να μαθει σιγα σιγα, ( κανουμε 12-14 γευματα κια πρεπει να παμε αρχικα στα 9 και μετα στα 7, χλωμο το βλεπω)

εχουμε αρχισει και γελαμε και σημερα εβγαλε και την πρωτη φωνουλα!


το κοριτσάκι μας

029ed13ffd.png

το αγορακι μας

event.png

Θεε μου σε ευχαριστω...................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • didi&k

    1558

  • κατια_82

    1457

  • ritsa3

    1342

  • markela35

    801

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

επιτελους θα γραψω κι εγω την ιστορια του τοκετου μου!!!!οπως ολες θα ξερετε σας ειχα ζαλισει με την ανυπομονησια μου να γεννησω κι εγω επιτελους...ειχα σκασει απο τη ζηλια μου που ολες κρατουσατε τα μωρακια αγκαλια κι εγω ακομα ειχα τη δικη μου στην κοιλια..ετσι 39+6 το πρωι στην τελευταια μου επισκεψη στο γιατρο διαπιστωσαμε οτι με διαστολη 1 και συσπασεις μηδενικες δεν θα βλεπαμε φως οποτε το ιδιο βραδυ θα μπαιναμε με προκληση.το μεσημερι κι ενω ειχα σηκωσει ολο το σπιτι ωστε να το αφησω καθαρο,πλατς!!!!λιγα νερακια!!!13.10 για την ακριβεια...μετα απο λιγο ξανα πλατς αλλα λιγα νερακια και λιγο αιμα μαζι!!!η γιατρος σιγουρευτηκε οτι μαλλον κατι ξεκινησε...τα λεμε στην κλινικη μου ειπε και κλεισαμε το τηλεφωνο..στο δρομο και γυρω στις 13,45 πλαααααααααααααααατς!!!!!!!!!!!σπασανε και τα υπολοιπα νερα!!!!μεσα σε πεντε λεπτα ειχαν αρχισει οι πονοι!!!μα τι πονοι!!!εβαλα να κλεισουν το ραδιο και να μηνμου μιλαει κανενας!!!!ηθελα να αρχισω να τρεχω απο τους ονους..φτανουμε στην κλινικη και με παιρνουν με το καροτσακι να με ετοιμασουν.ολα τα διαδικαστικα και να με ρωτανε πως με λενε..απο τους πονους ειχα ξεχασει!!!!δεν μποροσα να απαντησω τιποτα!!!μετ απο καμια ωρα ερχεται και η γιατρος..πονους καθε εναμιση λεπτο και διαστολη 2...βλεπω εναν καλο κυριουλη να πλησιαζει!!!ο κυριος επισκληριδιος!!!!τον ζητησε η γιατρος μου εκ μερους μου!!!!τον αγαπησα απο την πρωτη στιγμη!!!απο εκεινη την ωρα αρχισα να απολαμβανω τον τοκετο μου...λιγοι πονοι εξτρα στον ορο,οι πονοι να χορευουν στο μηχανημα κι εγω να βλεπω τηλεοραση!!!ενας ενας οι δικοι μου ερχονταν και μου κανανε παρεα και η γιατρος μου εκει να μου μετραει διαστολη!!!κατα τις 10 το βραδυ αρχισα να νιωθω μια πιεση απο κατω εντονη.φωναζει ο αντρας μου τη γιατρο..σχεδον τελεια διαστολη!!αρχιζουν ετοιμαζουν πετσετες,εργαλεια,το κουνακι του μωρου που θα το μεταφερουν,ωχ!!εφτασε η ωρα σκεφτομαι...εχουμε λιγο τραχηλο ακομα λεει η γιατρος στον αντρα μου,κατσε λιγο μαζι της και θα σου πουμε ποτε θα βγεις.σε δυο λεπτα ξανανιωθω μεγαλυτερη πιεση.με φιλαει ζεστα στα χειλη και με αφηνει.η ωρα 10.05..γιατρε θα αργησουμε ρωταει???σε καναμισαωρο απανταει πιστευω γιατι ειναι πολυ συνεργασιμη!!!σπρωξε μου λεει..σπρωχνω μια φορα....βλεπω το κεφαλι μου λεει..εγω δεν το πιστευ..εχει μαυρα μαλλακια πολλα..να σου κοψω μια τουφιτσα???οχι οχι το μωρακι μου τουφιτσα,,,δεν ηθελα.....ξανασπρωξε...σπρωχνω αλλα λαθος!!!οχι με το λαιμο φωναζει..ξανασπρωξε μια τριτη φορα!!!ε ηταν και η τελικη!!!πεισμωσα τοσο πολυ που εσπρωξα με ολη μου τη δυναμη!!!!και την ειδα!!!!μια δυνατη τσιριδα και ενα μεγαλο μωρακι!!!η πρωτη μου σκεψη!!!!ποσο μεγαλο μωρακι!!!!

ο τοκετος ειναι μια συγκλονιστικη εμεπειρια,σοκαριστικη που σου αφηνει μια τοσο περιεργη αισθηση!!!

ευχαριστω ολες τις διαδικτυακες μου φιλες που μοιραστηκαν το ονειρο μαζι μου!!!


6KuQp2.png
Link to comment
Share on other sites

κατια_82 : ΑΓΟΡΙ (17-11-12)

didi&k: ΑΓΟΡΙ (25-12-12)

ritsa3 :ΚΟΡΙΤΣΙ (27-12-12)

Vassouli:ΑΓΟΡΙ ((12/1/13)

barboula: ΑΓΟΡΙ(14/1/2013)

eleni_dimitris : ΑΓΟΡΙ (15/1/2013)

impatient (lena): ΚΟΡΙΤΣΙ (17/1/2013)

kat32: ΚΟΡΙΤΣΙ (20/1/13)

Ροδουλα77: ΑΓΟΡΙ (24/1/13)

Sapi(Σοφία): ΚΟΡΙΤΣΙ (25/1/2013)

Ταμαρ ΚΟΡΙΤΣΙ (26/1/2013)

mpiskotaki: ΚΟΡΙΤΣΙ (28/1/2013)

Φουσκιτσα : ΑΓΟΡΙ (29/1/2013)

Filliopi : ΑΓΟΡΙ (31-1-13)

cristy : ΚΟΡΙΤΣΙΑ (3/2/2013)

τσιπουριτσα ΚΟΡΙΤΣΙ (9/2/13)

titoula : ΚΟΡΙΤΣΙ (15-2-13)

realthing: ΚΟΡΙΤΣΙ (22/2/2013)

MARITA 1982 : ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ:11/2/2013) ΡΕΑ

Katerinoula-Spiros : ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 14/02/2013)

Sophia! : ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 16/02/2013) ΜΗΤΕΡΑ

nantia: ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 19/2/13) Διαβαλκανικό θεσσαλονίκη

ioanna2013:........(ΠΗΤ 23-2-13)Erbach ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ

behappy: ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ 7-3-13) ΜΗΤΕΡΑ


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπραβο real thing!!! νερακια νερακια νερακια παντου.... μια χαρα τα καταφερες! χχχαααχχχααα μ αρεσε το "μεγαλο μωρακι"!!! μια ΚΟΠΕΛΑΡΑ ολοκληρο μοντελο θες να πεις... και η τουφιτσα! χχχαααχχχχχααααααα.... μονο εγω κι η ριτσα εχουμε καραφλα μωρα μαλλον! αντε να μας ζησουν.... :tongue:


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχχχ ρε συνονοματο πεισμωσες κ εσυ ε????τι μεγαλο μωρο....???διμετρο θες να πεις κ με καρε μαλλι,,,χαχαα!αντε μπραβο...λιγα για την νυφη μου!!!!!!:D:D:D αντε πας κ εσυ τελευταια των μωροικανων εκανες τομεγαλυτερο μωρακιιιιιιι!!!!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα!!ναι μοντελακι με μαγουλια!!!!ναι κοριτσια σε τρια λεπτα ειχα γεννησει!!τρεις εξωθησεις και βγηκε!!!σας ευχαριστω!!!!εχουμε παντως τα πιο ομορφα μωρα!!!ειναι γεγονος!!!


6KuQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Όλα καλά?

Εμείς θηλάζουμε και ... λερώνουμε πάνες ... απίστευτες ποσότητες

Το άγχος μου το μεγάλο είναι η μεγάλη μου κόρη, η οποία αισθάνεται "παραμελημένη".

Λείπει βλέπετε κι ο σύζυγος κ είμαι εντελώς μόνη με τις 3 χάριτες.

Το φουκαριάρικο τουλάχιστον δεν ξεσπάει πάνω στις μικρές, αλλά έρχεται κ μου λέει όλο παράπονο: "μαμά θέλω να παίξουμε".

Οι γιαγιάδες δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμες όλη την ώρα.

Έτσι αισθάνομαι τύψεις κ για τη μεγάλη μου που της στερώ χρόνο για παιχνίδι κ την αφήνω να ζωγραφίζει/παίζει/βλέπει τηλεόραση κλπ μόνη της, αλλά και για τις μικρές που τις κάνω μπάνιο/αλλάζω/ντύνω/φροντίζω κλπ στα "πεταχτά" χωρίς την ηρεμία που είχα στη μεγάλη μου που έβαζα χαμηλούς φωτισμούς, απαλή μουσική, τραγουδούσα νανουρίσματα...

Αυτά εν ολίγοις.


fgFzp3.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αααχχχχχ.... κριστυ μου!!! ουτε που μπορω να φανταστω πως θα τα καταφερνα στη θεση σου... εισαι ομως πολυ πιο δυνατη και το χεις! 3 υπεροχα πλασματακια και "κρεμονται" κυριολεκτικα οι ζωουλες τους απο σενα! εδω τα καταφερες με τοσες δυσκολιες... τωρα??? ολα θα τα κανεις!!! υπομονη και με τη μεγαλη... παιδακι ειναι, θελει χρονο! και μην λες βλακειες... προσφερεις την αγαπη σου και ακομα παραπανω... κι αυτο δεν γινεται "πεταχτα"... τα φιλια μας σε ολες τις χαριτες!!!!


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!!!

τι κανετε?τα μωρουλινια μας καλα ειναι?

εμεις σαραντησαμε την κυριακη κ ειμαστε πολυ ευτυχισμενοι!!!

πηγαμε κ την πρωτη μας επισκεψη στην γιατρο!!!πηραμε καλο βαρος κ ψηλωσαμε!!!ειμαστε καλα μια ομφαλοκηλη εχουμε μικρη αν δεν περασει μεχρι τον 6ο μηνα εγχειρηζετε αλλα μαλον ειναι μικρη θα παρακολουθειτα κ μαλον θα φυγει απο μονη της!!!

θελω την βοηθεια σας σε κατι κ οταν λεω βοηθεια δεν εννοω να ακουσω γλυκιτητες αλλα πραγματικοτητες γιατι θελω να ξερω τα πραγματα οπως ειναι για να τα αντιμετωπισω!!!!

η γιατρος ξαπλωσε κατω το παλικαρι μου κ το επιασε απτα χερια να το σηκωσει για να δει κατα ποσο σηκωνει το κεφαλι του,ο δικος μου ομως εκανε μια προσπαθεια αλλα το ειχε πισω...

αυτο εχει σχεση με την εγκεφαλικη αναπτυξη.

μου ειπε οτι μεχρι 2 μν πρεπει να το κραταει ορθιο.

μου εχουν κοπει τα ποδια,δεν μπορω να το διαχειριστω!!!τι θα κανω?

ξερετε κατι πανω σε αυτο?θα παρω κ αλλη γνωμη ειπα απο αλλο γιατρο αλλα να παω τωρα ή να περιμενω σε δυο βδομαδες που θα ξαναπαμε να δω κ τι θα μας πει?

τα φιλια μου σε ολες κ σε ολα τα μωρακια μας!!!

χαρειτε τα.......!!!!:D:D:D


rnDZp2.png

Rh0Qp2.png

Link to comment
Share on other sites

φουσκιτσα μου, καταρχην να τα χιλιασετε και βοηθεια σας!

δευτερον μην αγχωνεσαι... και βεβαια να ρωτησεις κι αλλο γιατρο και διαβασε κι αυτο

http://www.paidimag.gr/article/266748/8riamboi-toy-protoy-xronoy

πιστευω παντως πως εχει μεγαλη σημασια να τον βαζεις κι εσυ λιγο μπρουμητα, να τον χαιδευεις στον αυχενα-πλατουλα, να τον κοιτας απτο πλαι, γιατι ετσι αρχιζει και δυναμωνει μεν και να αντιδρα δε στα ερεθισματα για να σηκωσει το κεφαλακι του... ολα θα ναι καλα!!! μην αγχωνεσαι...


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...