Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

φίλοι ή μη πω καλύτερα..... ας πουμε τον πόνο μας


polina26

Recommended Posts

Τι να λεμε τωρα?? εδω μια εγραφε προχθες στις ελλη.μαμαδες πως δινει στο παιδακι της 5,5 μηνων παστιτσιο κανονικα...και μαλιστα το υπερυφανευοταν:shock::shock::shock::shock:

Η αλλη εδινε κονσερβα καλαμαρακια σε παιδι 9 μηνων!!

Η αλλη σε παιδι 2 μηνων γαλα εβαπορε νουλακ και οχι πως δεν ειχε χρηματα να απο επιλογη...

Η αλλη εβαζε στο παιδι της της νουνου το κοιμαμαι μεγαλωνω για να κοιμαται και να ηρεμει..

Ενας θειος του αντρα μου του εδωσε 1 χρονων 1 μπυρα να πιει για να περπατησει γιατι κατα αυτον ειχε αργησει ηδη ενα χρονων...

Και η λιστα δεν εχει τελειωμο!

:shock::shock::shock::shock::shock:

ουαου και εγώ είχα τύψεις που της έδωσα ριζαλευρο (το οποίο τελικά μας έκανε καλό γιατί μειωθηκαν οι εμετοί μας άσχετο)

σοκαριστικα τολμώ να πω με αυτά που έγραψες.. και αναρωτιεμαι ξανά μα είναι δυνατόν θα μας τρελάνουν τελείως .. γιατί αντε ο παππους είναι βλαμμένος που λέει ο λόγος αλλά και ο γονιος.. τραγικό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συγνώμη αλλά για ποιό λόγο να δώσει κάποιος μπύρα , έστω και με το δάκτυλο, σε μωρό 8 μηνών;:shock::shock::shock::shock:

:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Ή κάτι δεν πάει καλά σε αυτές τις δύο περιπτώσεις ή εγώ κάνω λάθος που δεν δίνω κανένα τσιπουράκι στην κόρη μου! και να σκεφτείς ότι είναι 11 μηνών και βάλε!:rolleyes:

κανένα λάθος δεν κάνεις.κάνεις αυτό που θεωρείς εσυ ως σωστό(τερο).


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να λεμε τωρα?? εδω μια εγραφε προχθες στις ελλη.μαμαδες πως δινει στο παιδακι της 5,5 μηνων παστιτσιο κανονικα...και μαλιστα το υπερυφανευοταν:shock::shock::shock::shock:

Η αλλη εδινε κονσερβα καλαμαρακια σε παιδι 9 μηνων!!

Η αλλη σε παιδι 2 μηνων γαλα εβαπορε νουλακ και οχι πως δεν ειχε χρηματα να απο επιλογη...

Η αλλη εβαζε στο παιδι της της νουνου το κοιμαμαι μεγαλωνω για να κοιμαται και να ηρεμει..

Ενας θειος του αντρα μου του εδωσε 1 χρονων 1 μπυρα να πιει για να περπατησει γιατι κατα αυτον ειχε αργησει ηδη ενα χρονων...

Και η λιστα δεν εχει τελειωμο!

η πεθερά μου μου έλεγε οτι στα χρόνια τους τα μωρά απο 3 μηνων τα ξεκίναγαν κρέμες..με τον άντρα μου είμαστε γεννημένοι το 1980.

γιατί πρέπει οι επιλογές του καθενός να τυγχάνουν της γενικής αποδοχής;


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

η πεθερά μου μου έλεγε οτι στα χρόνια τους τα μωρά απο 3 μηνων τα ξεκίναγαν κρέμες..με τον άντρα μου είμαστε γεννημένοι το 1980.

γιατί πρέπει οι επιλογές του καθενός να τυγχάνουν της γενικής αποδοχής;

Δηλαδη εσενα δεν σου κανει εντυπωση τιποτα απο αυτα που ακουμε και γραφονται??

Ενταξει παλια διναν στα παιδια και ξηρους καρπους κ.α απο 6 μηνων και πολλες φορες τυχαινε να προκληθει αλλεργικη αντιδραση και το παιδι να πρηστει πχ και να λεγαν ααααααααααααχ το δολιο το ματιαξαν!!!!!!!!!! απο αγνοια τους!!:oops::rolleyes::rolleyes:

Πλεον ομως ζουμε σε μια εποχη που εχουμε και προσβαση σε πληροφοριες και καλυτερη πληροφορηση...

Για μενα το να κανει μια γυναικα ενα παιδι και να παιζει τοσο ασχημα με την υγεια του δινοντας του κονσερβα καλαμαρακια η φασολαδα απο 2 μηνων ειναι τουλαχιστον ανευθυνη για να μην πω κατι χειροτερο...επειδη ειναι παιδια μας κανεις δεν μας δινει το δικαιωμα να παιζουμε με την υγεια τους!


Euuop3.pngXBLUp3.png

''Αν και ο θηλασμός μπορεί να μη φαίνεται η σωστή επιλογή για κάθε μητέρα, εντούτοις είναι πάντα η σωστή επιλογή για κάθε μωρό!"

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εσενα δεν σου κανει εντυπωση τιποτα απο αυτα που ακουμε και γραφονται??

Ενταξει παλια διναν στα παιδια και ξηρους καρπους κ.α απο 6 μηνων και πολλες φορες τυχαινε να προκληθει αλλεργικη αντιδραση και το παιδι να πρηστει πχ και να λεγαν ααααααααααααχ το δολιο το ματιαξαν!!!!!!!!!! απο αγνοια τους!!:oops::rolleyes::rolleyes:

Πλεον ομως ζουμε σε μια εποχη που εχουμε και προσβαση σε πληροφοριες και καλυτερη πληροφορηση...

Για μενα το να κανει μια γυναικα ενα παιδι και να παιζει τοσο ασχημα με την υγεια του δινοντας του κονσερβα καλαμαρακια η φασολαδα απο 2 μηνων ειναι τουλαχιστον ανευθυνη για να μην πω κατι χειροτερο...επειδη ειναι παιδια μας κανεις δεν μας δινει το δικαιωμα να παιζουμε με την υγεια τους!

πως δεν μου κάνει εντύπωση,τί λες;;;έχω ακούσει και διαβάσει κι εγω σημεία ΚΑΙ τέρατα!!

το οτι όμως δεν συμφωνούν όλες οι απόψεις με τις δικές μου δε με κάνει καλυτερη και τους άλλους χειρότερους,μας κάνει απλώς αντίθετους (στις απόψεις),αυτό εννοώ εγω.

και κάπως βρε κορίτσια μεγάλωσε η ανθρωπότητα στους αιωνες!δεν είχαν μια ζωή κρέμες,φρουτόκρεμες και συγκεκριμένο πρόγραμμα και ωράριο διατροφής!!κάπου θα βασίζονται κι αυτές που τα κάνουν αυτά στα παιδιά τους-πού δεν ξέρω ούτε και με τί σκεπτικό...


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Συγνώμη αλλά για ποιό λόγο να δώσει κάποιος μπύρα , έστω και με το δάκτυλο, σε μωρό 8 μηνών;:shock::shock::shock::shock:

:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Ή κάτι δεν πάει καλά σε αυτές τις δύο περιπτώσεις ή εγώ κάνω λάθος που δεν δίνω κανένα τσιπουράκι στην κόρη μου! και να σκεφτείς ότι είναι 11 μηνών και βάλε!:rolleyes:

Το τι κάνει ο καθένας στο παιδί του είναι καθαρά θέμα δικό του!Όπως έδωσα στο παιδί μου να δοκιμάσει με το δάχτυλο γάλα,μέλι,κρέμα ή οτιδήποτε άλλο έτσι του έδωσα κ μπύρα με το δάχτυλο. Και μόλις μέθυσε (με αυτή την σταγόνα) αρχίσαμε και τους χορούς!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το τι κάνει ο καθένας στο παιδί του είναι καθαρά θέμα δικό του!Όπως έδωσα στο παιδί μου να δοκιμάσει με το δάχτυλο γάλα,μέλι,κρέμα ή οτιδήποτε άλλο έτσι του έδωσα κ μπύρα με το δάχτυλο. Και μόλις μέθυσε (με αυτή την σταγόνα) αρχίσαμε και τους χορούς!

;););):tongue::tongue::tongue::D:D:D :cool::cool::cool:

ΘΕΑ!!!!!!!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Συγνώμη αλλά για ποιό λόγο να δώσει κάποιος μπύρα , έστω και με το δάκτυλο, σε μωρό 8 μηνών;:shock::shock::shock::shock:

:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Ή κάτι δεν πάει καλά σε αυτές τις δύο περιπτώσεις ή εγώ κάνω λάθος που δεν δίνω κανένα τσιπουράκι στην κόρη μου! και να σκεφτείς ότι είναι 11 μηνών και βάλε!:rolleyes:

Είσαι θεά!!!Χαχαχαχαχχχ!!!Μη σου πω κ κανένα γλυκύ βραστό...

Link to comment
Share on other sites

Το τι κάνει ο καθένας στο παιδί του είναι καθαρά θέμα δικό του!Όπως έδωσα στο παιδί μου να δοκιμάσει με το δάχτυλο γάλα,μέλι,κρέμα ή οτιδήποτε άλλο έτσι του έδωσα κ μπύρα με το δάχτυλο. Και μόλις μέθυσε (με αυτή την σταγόνα) αρχίσαμε και τους χορούς!

Ναι, είναι δικό του θέμα, απλά σε ορισμένες περιπτώσεις πρέπει να επιληφθεί του θέματος η πρόνοια, η αστυνομία, ο εισαγγελέας...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...