Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Εννοείται και ειναι πολύ καλά. Διπλασιαστηκε ολοκαθαρα!  Πότε ξαναεχετε επαναληπτική?

      πρίν από 13 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

      Μόνο 1 σε όλες ή σε περιπτώσεις υψηλού κινδύνου?  

φίλοι ή μη πω καλύτερα..... ας πουμε τον πόνο μας


polina26

Recommended Posts

Αααααχ κ εμένα μου'χουν λέιψει!Τα κοκορέτσια,τα ουίσκι δεν έπινα ποτέ μπλιαχ.

Στο θέμα μας!Κ εγώ έχω δώσει στον μικρό μπύρα με το δάχτυλο αλλά ήταν 8 μηνών κ βάλε!Κ είχα ξεκαθαρίσει σε όλους ότι το παιδί μέχρι 6 μηνών που πίνει τα πάντα από αποστειρωμένα δε θέλω να του δώσουμε χαζομάρες για κανέναν λόγο!Κ το σεβάστηκαν.Αυτοί δλδ γιατί δεν το σεβάστηκαν?Δεν ξέρω αν είναι από χαζομάρα ή από κακία,το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.Οκ το μωρό δεν πρόκειται να πάθει κάτι πιθανότατα αν δοκιμάσει τσουρέκι,μερέντα ή λαδορίγανη αλλά εφόσον η μάνα του έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν θέλει να δώσει τίποτα εκτός από γάλα κ αυτό αποστειρωμένο ή στήθος θα έπρεπε να το σεβαστούν.Κ μ'εκνευρίζουν απίστευτα αυτοί που δε σέβονται το παιδί μου!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αααααχ κ εμένα μου'χουν λέιψει!Τα κοκορέτσια,τα ουίσκι δεν έπινα ποτέ μπλιαχ.

Στο θέμα μας!Κ εγώ έχω δώσει στον μικρό μπύρα με το δάχτυλο αλλά ήταν 8 μηνών κ βάλε!Κ είχα ξεκαθαρίσει σε όλους ότι το παιδί μέχρι 6 μηνών που πίνει τα πάντα από αποστειρωμένα δε θέλω να του δώσουμε χαζομάρες για κανέναν λόγο!Κ το σεβάστηκαν.Αυτοί δλδ γιατί δεν το σεβάστηκαν?Δεν ξέρω αν είναι από χαζομάρα ή από κακία,το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.Οκ το μωρό δεν πρόκειται να πάθει κάτι πιθανότατα αν δοκιμάσει τσουρέκι,μερέντα ή λαδορίγανη αλλά εφόσον η μάνα του έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν θέλει να δώσει τίποτα εκτός από γάλα κ αυτό αποστειρωμένο ή στήθος θα έπρεπε να το σεβαστούν.Κ μ'εκνευρίζουν απίστευτα αυτοί που δε σέβονται το παιδί μου!

ασε άσε.... μίλησα με τον άντρα μου και του το ξεκαθάρισα.. δεν θέλω να μαλώσεις με τον φίλο σου αλλα αφού εμένα με γράφουν εκεί που δεν ποιάνει η μέλανι δεν θα έχω πολλά πολλά μαζί τους εσύ κάνε ότι θες... και αφού και με την κοπέλα δεν έχω κοινά δεν με πολυκόφτει να κόψω επαφές απο μεριάς μου.. το παιδί μου πάνω απο όλα και απο όλους.. και εγώ πιστεύω πλέον ότι απο την χαζομάρα που τους δέρνει το κάνουν... τι να πω εύχομαι ολόψυχα απο την καρδιά μου το κορίτσι να αποκτήσει παιδάκι για να καταλάβει τι περνάμε και εμείς οι μάνες (με την καλή εννοια.. ) και να πάρει χαρές απο το δικός της παιδί ;);)

Link to comment
Share on other sites

ο άντρας μου λέει ότι έχω δίκιο (ο γιατρόςε είπε να λέμε ναι )

πως το κάνουν απο ανοησία και πως δεν θα υπάρξει άλλη φορά γιατί θα μιλήσει στο φίλο του και πως απο εδώ και μπρος θα είμαστε έξτρα προσεκτικοι.. αυτα είπε να δω τι θα κάνει όμως...

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πιστευω οτι το εκαναν καθαρα απο αγνοια και οχι απο κακια!

Ομως με χαλασε πολυ η απαντηση της κοπελας "και γυρναει και μου λέει αυτή ένα αλβανάκι εδώ πιο κάτω σε πληροφορώ είναι σαν την δικιά σου σε ηλικία και τρώει φασολάδα δηλαδή τι παραπάνω έχεις εσύ απο αυτή την μανα ??"

(την αντεγραψα ακριβως οπως την εχεις γραψει)


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θελω να πιστευω οτι το εκαναν καθαρα απο αγνοια και οχι απο κακια!

Ομως με χαλασε πολυ η απαντηση της κοπελας "και γυρναει και μου λέει αυτή ένα αλβανάκι εδώ πιο κάτω σε πληροφορώ είναι σαν την δικιά σου σε ηλικία και τρώει φασολάδα δηλαδή τι παραπάνω έχεις εσύ απο αυτή την μανα ??"

(την αντεγραψα ακριβως οπως την εχεις γραψει)

εμένα να δεις πως με χάλασε.. ασε . θέλω να πιστεύω πως μπορεί να υπερέβαλε απλά..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είσαι υπερβολική στις αντιδράσεις σου. Θα μπορούσες απλά να τους εξηγήσεις ότι δεν δίνουμε άλλες τροφές στο μωρό εκτός από γάλα πριν τον 6ο μήνα κι ότι το Αλβανάκι αποκλείεται να είναι στην ίδια ηλικία με το μωρό σου, γιατί αν του δίναν φασολάδα 2 μηνών, θα είχαν τινάξει το εντεράκι του στον αέρα. Κι ότι για λόγους υγείας δεν βάζουμε τίποτα ΜΗ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΟ στο στόμα του μωρού. Η κοπέλα προφανώς δεν ξέρει από μωρά, όπως δεν ξέραμε κι εμείς πριν τα κάνουμε. Ανίδεη είναι κι αυτή κι ο άντρας της. Αν τους εξηγήσετε κάποια πράγματα όμορφα κι απλά, δε βλέπω το λόγο γιατί να μην κάνετε παρέα. Εκτός κι αν έχεις άλλα θέματα μαζί τους. Το να λέμε ότι το κάνουν από ζήλεια επειδή δεν έχουν δικό τους μωρό, μου ακούγεται

κάπως". Κανείς δεν έχει μωρό μέχρι να αποκτήσει κάποια μέρα.

Γεια σου Γεωργια!!Τι κανεις?

Θεωρω οτι αν η μαμα εχει εξηγησει οτι δεν κανει να τρωει το παιδακι της αλλες τροφες εκτος απο γαλα και η αλλη επιμενει,ειναι λαθος της αλλης κοπελας οχι της μαμας.

Αν θυμασαι και εσυ ενοχληθηκες απο την κουνιαδα σου,οταν εβαλε το κεφαλακι του μωρου σου πανω στο γεματο ιδρωτα σωμα της.Όπως επισης οτι δεν ηθελες να ειναι το προσωπο της πανω στο καροτσι του μωρου.

Αν η μαμα δεν θελει να γινεται αυτο,τελος,οι αλλοι ειναι τριτοι και θα πρεπει να σεβαστουν τις επιθυμιες της μαμας.

Μωρο παιδι ειναι,δεν μπορει να τρωει μερεντες και φασολαδες!!!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι υπερβολικά εκνευρισμένη.........

λοιπόν θα τα πω εδω γιατί θα κάνω μπαμ

έχει ο άντρας μου έναν φίλο ο οποίος είναι παντρεμένος και δεν έχουν παιδιά.. λοιπόν με τον άντρα μου κάνουν πολύ παρέα αλλά εγώ δεν κάιγομε κιόλας και με την κοπέλα δεν έχω τι να πω .. πιο συγκεκριμένα αν δεν μιλάω εγώ μπορούμε να κοιτάμε το ταβάνι για ώρες .. τεσπα

εγώ έχω ενα μωράκι 2,5 μηνών

όταν ήταν 2 μηνών η μικρή μου πήγε να τις βάλει στο στόμα της μικρής η κοπέλα αυτή τσουρέκι :shock: μιλάμε ισα που την πρόλαβα όταν την ρώτησα τι κάνει μου είπε να θέλω να δω τι θα κάνει λέω είναι πολύ μωρό ακόμα για τέτοια και το κόβω εκεί..

μετά απο 1 βδομάδα πάλι προσπάθησε να χώσει στο στόμα του παιδιού μου μερέντα!!! της ξαναλέω πως δεν κάνει και μου λέει πάλι ήθελα να δω τι θα κάνει

προχτες ήρθανε πάλι και ψήσαμε κάποια στιγμή το μωρό έκλαψε και το πήρα στο τραπέζι μαζί μας για να την ταίσω μετά απο λίγο ο άντρας της εκεί που καθόμασταν στο τραπέζι έχωσε τα δάχτυλα του τα οποία πριν τα είχε χώσει στο στόμα του και ήταν μέσα στα λάδια και στις ρίγανες στο στόμα του παιδιού μου..:shock::shock::shock: η γυναικα του γελούσε.. εγώ και ο άντρας μου παγώσαμε τραβάω ενστικτοδώς το χέρι του και με το ζόρι συγκρατούμε μην τον πλακώσω και του λέω τι κάνεις εκεί και μου λέει το έκανα για να γλυψει το δαχτυλό μου το παιδί για να δοκιμάσει λίγη μπριζόλα.. και του λέω τι είναι ρε συ το παιδι μου σκύλος??? και σηκώνομαι και φεύγω με το μωρό. μάλωσα με τον άντρα μου και του λέω πως δεν τους θέλω κοντά στο μωρό και πως δεν με νοιάζει ποσα χρόνια είναι φίλοι .. και πως τόσο καιρό κάνω υπομονή για αυτόν και μόνο μου λέει ηρέμησε δεν θα ξαναγίνει.. χτες πάμε στο σπίτι τους γιατί ο άντρας μου είχε εκεί δουλειά και μας είχαν τραπέζι και γυρνάει και λεει πάλι η γυναίκα του δώσε λίγο προφιτερόλ στο παιδί.. ε εκεί δεν άντεξα άρχισα να λέω πως την έχετε δει?? τι είναι το μωρο μου σκουπιδοφάγος για να τρώει ότι να ναι ??? μωρο είναι μόνο γάλα πίνει... και ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΩ να της δίνετε ότι να ναι σαν να είναι πειραματόζωο καταλάβετε??? και γυρναει και μου λέει αυτή ένα αλβανάκι εδώ πιο κάτω σε πληροφορώ είναι σαν την δικιά σου σε ηλικία και τρώει φασολάδα δηλαδή τι παραπάνω έχεις εσύ απο αυτή την μανα ?? και η απαντησή μου μυαλλό.. αυτό έχω δεν με νοιάζει τι κάνουν οι άλλοι με νοιάζει τι κάνω εγώ και αν δεν μπορείτε να σεβαστείτε τις αποφάσεις μου άντε γεια ...

είμαι δηλαδή παράλογη για να καταλάβω δηλαδη....... τι έπρεπε να κάνω ??? πφφφφφφφφφφ:evil::evil::evil:

κοπέλα μου γιατί τους επιτέθηκες? Με τί ύφος τα έκαναν αυτά? Φαντάζομαι ανάλαφρο, έτσι μου φάνηκε εμένα, εσύ τί επιτίθεσαι?

Εξαρχής έπρεπε να ξεκαθαρίσεις ότι το παιδί σου δεν κάνει να φάει με βάση την παιδίατρο τίποτε άλλο εκτός από αυτά που του δίνεις εσύ και μόνο και τελειώνει το θέμα.

Επίσης ξεκαθαρίζεις ότι δεν χώνει κανείς δάχτυλα στο στόμα του παιδιού για κανένα λόγο, με ρίγανη ή χωρίς.

Αν συνεχίσουν το ανάλαφρο κλίμα και την πλάκα και να χώνουν στο στόμα του παιδιού διάφορα τότε το αρπάζεις και φεύγεις, και εν συνεχεία τους ξεχέζεις.

Δηλαδή ο άντρας σου τί φταίει να χάσει το φίλο του επειδή εσύ δεν έβαλες τα όρια σου και φόρτωσες?

Εντάξει είναι και οι ορμόνες αλλά όλα μέχρι ένα σημείο...

Συμφωνώ και με τη newbie G πο τπρόλαβα να διαβασω κι επανέρχομαι


-7.5 κιλά :D

Link to comment
Share on other sites

κοπέλα μου γιατί τους επιτέθηκες? Με τί ύφος τα έκαναν αυτά? Φαντάζομαι ανάλαφρο, έτσι μου φάνηκε εμένα, εσύ τί επιτίθεσαι?

Εξαρχής έπρεπε να ξεκαθαρίσεις ότι το παιδί σου δεν κάνει να φάει με βάση την παιδίατρο τίποτε άλλο εκτός από αυτά που του δίνεις εσύ και μόνο και τελειώνει το θέμα.

Επίσης ξεκαθαρίζεις ότι δεν χώνει κανείς δάχτυλα στο στόμα του παιδιού για κανένα λόγο, με ρίγανη ή χωρίς.

Αν συνεχίσουν το ανάλαφρο κλίμα και την πλάκα και να χώνουν στο στόμα του παιδιού διάφορα τότε το αρπάζεις και φεύγεις, και εν συνεχεία τους ξεχέζεις.

Δηλαδή ο άντρας σου τί φταίει να χάσει το φίλο του επειδή εσύ δεν έβαλες τα όρια σου και φόρτωσες?

Εντάξει είναι και οι ορμόνες αλλά όλα μέχρι ένα σημείο...

Συμφωνώ και με τη newbie G πο τπρόλαβα να διαβασω κι επανέρχομαι

πλάκα κάνεις;2 μηνών και πήγε να του δώσει τσουρέκι κι είναι και υπεβολική η θεματοθέτρια;;;άμα πνιγόταν το παιδί να δεις τι ανάλαφρο κλίμα που θα είχανε!!!μες στα γέλια και τις χαρές!!!!χαχαχαχα!!!!ας γελάσουμε όλοι μαζί που κάποιος με ανάλαφρη διάθεση και καλή πρόθεση αφού έγλειψε τα δάχτυλά του,πήρε όλα τα μικρόβια του στόματος του και τα έχωσε στο στόμα του βρέφους να δει αν της αρέσει η λαδορίγανη και το ψητό παϊδι....!!!!φοβερά αστείο!!!!!!!!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πλάκα κάνεις;2 μηνών και πήγε να του δώσει τσουρέκι κι είναι και υπεβολική η θεματοθέτρια;;;άμα πνιγόταν το παιδί να δεις τι ανάλαφρο κλίμα που θα είχανε!!!μες στα γέλια και τις χαρές!!!!χαχαχαχα!!!!ας γελάσουμε όλοι μαζί που κάποιος με ανάλαφρη διάθεση και καλή πρόθεση αφού έγλειψε τα δάχτυλά του,πήρε όλα τα μικρόβια του στόματος του και τα έχωσε στο στόμα του βρέφους να δει αν της αρέσει η λαδορίγανη και το ψητό παϊδι....!!!!φοβερά αστείο!!!!!!!!
εσύ είσαι δικηγόρος της κοπέλας? Την γνώμη μας δεν μπορούμε να τη πούμε? Εγώ θεωρώ ότι δεν είναι ικανός λόγος να ξεκόψει από την παρέα έστω του άντρα της. Δεν έχει το δικαίωμα στην τελική. Αντίθετα μπορεί να τρίξει τα δόντια του άντρα της να επιβληθεί στον φίλο του/μάνα του/ οποιονδήποτε δικό του κάνει κάτι που δεν της αρέσει. Απλά είναι τα πράγματα. Και ειδικά όταν αφορούν το παιδί. Εχεις κανόνες και οι άλλοι τους ακολουθου΄ν, αφού πρώτα τους επιβάλεις με τον τρόπο σου.

Επίσης μπορείς να διαβάσεις καλύτερα αντί να αναλώνεσαι σε ειρωνίες, δεν είπα εγώ πως είναι υπερβολική η θεματοθέτρια αλλά άλλη χρήστρια που παράθεσε την άποψη της.

Τέλος η άποψη μου ολόκληρη αναφέρει στο αρχικό μήνυμα πως όταν κάποιος δεν σεβεται τους κανόνες μας (και προφανώς κινδυνεύει το παιδί μας) το παίρνουμε και φεύγουμε.


-7.5 κιλά :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εσύ είσαι δικηγόρος της κοπέλας? Την γνώμη μας δεν μπορούμε να τη πούμε? Εγώ θεωρώ ότι δεν είναι ικανός λόγος να ξεκόψει από την παρέα έστω του άντρα της. Δεν έχει το δικαίωμα στην τελική. Αντίθετα μπορεί να τρίξει τα δόντια του άντρα της να επιβληθεί στον φίλο του/μάνα του/ οποιονδήποτε δικό του κάνει κάτι που δεν της αρέσει. Απλά είναι τα πράγματα. Και ειδικά όταν αφορούν το παιδί. Εχεις κανόνες και οι άλλοι τους ακολουθου΄ν, αφού πρώτα τους επιβάλεις με τον τρόπο σου.

Επίσης μπορείς να διαβάσεις καλύτερα αντί να αναλώνεσαι σε ειρωνίες, δεν είπα εγώ πως είναι υπερβολική η θεματοθέτρια αλλά άλλη χρήστρια που παράθεσε την άποψη της.

Τέλος η άποψη μου ολόκληρη αναφέρει στο αρχικό μήνυμα πως όταν κάποιος δεν σεβεται τους κανόνες μας (και προφανώς κινδυνεύει το παιδί μας) το παίρνουμε και φεύγουμε.

και εγω τη γνώμη μου λέω σε μια άποψη που διάβασα σε δημόσιο φόρουμ όπου ο καθένας μπορεί και πρέπει και δικαιωματικά οφείλει να λέει τη δική του γνώμη και να την υπερασπίζεται.

Κι εγω έτσι απλά τα βλέπω τα πράγματα.....

και επειδή ξανά διάβασα το μήνυμά σου πουθενά δεν αναφέρεις πως δεν θεωρείς εσυ υπερβολική τη θεματοθέτρια αλλά άλλη χρήστρια..'το αντίθετπ θα έλεγα...:(παραθέτω και το αρχικό σου μηνυμα)

κοπέλα μου γιατί τους επιτέθηκες? Με τί ύφος τα έκαναν αυτά? Φαντάζομαι ανάλαφρο, έτσι μου φάνηκε εμένα, εσύ τί επιτίθεσαι?

Εξαρχής έπρεπε να ξεκαθαρίσεις ότι το παιδί σου δεν κάνει να φάει με βάση την παιδίατρο τίποτε άλλο εκτός από αυτά που του δίνεις εσύ και μόνο και τελειώνει το θέμα.

Επίσης ξεκαθαρίζεις ότι δεν χώνει κανείς δάχτυλα στο στόμα του παιδιού για κανένα λόγο, με ρίγανη ή χωρίς.

Αν συνεχίσουν το ανάλαφρο κλίμα και την πλάκα και να χώνουν στο στόμα του παιδιού διάφορα τότε το αρπάζεις και φεύγεις, και εν συνεχεία τους ξεχέζεις.

Δηλαδή ο άντρας σου τί φταίει να χάσει το φίλο του επειδή εσύ δεν έβαλες τα όρια σου και φόρτωσες?

Εντάξει είναι και οι ορμόνες αλλά όλα μέχρι ένα σημείο...

Συμφωνώ και με τη newbie G πο τπρόλαβα να διαβασω κι επανέρχομαι


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω τη γνώμη μου λέω σε μια άποψη που διάβασα σε δημόσιο φόρουμ όπου ο καθένας μπορεί και πρέπει και δικαιωματικά οφείλει να λέει τη δική του γνώμη και να την υπερασπίζεται.

Κι εγω έτσι απλά τα βλέπω τα πράγματα.....

και επειδή ξανά διάβασα το μήνυμά σου πουθενά δεν αναφέρεις πως δεν θεωρείς εσυ υπερβολική τη θεματοθέτρια αλλά άλλη χρήστρια..'το αντίθετπ θα έλεγα...:(παραθέτω και το αρχικό σου μηνυμα)

κοπέλα μου εσύ συνεχίζεις να λες τη γνώμη σου σχετικά με τη δικιά μου γνώμη, ε πως θα γίνει έχουμε άλλη γνώμη σεβάσου το.

Επίσης δεν πρόκειται να σου αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας, επειδή πουθενά δεν αναφέρω ότι δεν θεωρώ εγώ υπερβολική τη θεματοθέτρια, δε σημαίνει ότι την θεωρώ υπερβολική!

Με τη Νιουμπι τζι συμφωνώ σε όσα της λέει που αν δείς συμπίπτουν και με το δικό μου μήνυμα, ότι μπορούσε να τους πεί πως στο παιδί δεν δίνουμε άλλες τροφές μέχρι τάδε ηλικία κτλ κτλ

Δεν το ήξερα ότι είμαι σε δικαστήριο και έπρεπε να quotarw όλο το μήνυμα της και να επισημάνω ότι δεν συμφωνώ με τον όρο υπερβολική.

Μπορείς να εστιάσεις κάπου αλλού τώρα τα πυρά σου γιατί δεν έχω όρεξη?

Αρκετά τρολ έχουμε στο φόρουμ, μην τσακωνόμαστε μεταξύ μας :|


-7.5 κιλά :D

Link to comment
Share on other sites

α και άλλο το "συμφωνώ με "άλλο το "συμφωνώ και με", το και με σημαίνει εν μέρει.

Ετσι για την ιστορία ;)

υγ και για να μην μου φέρεις το Μπαμπινιώτη, τουλάχιστο εγώ έτσι το εννούσα.

Ψιλοάσχετο: η αποστείρωση μέχρι 6 μηνών που λέτε γίνεται? εμείς την κόψαμε μόλις άρχισε να βάζει τα πάντα στο στόμα, πρέπει να είμασταν 4!

Επεξεργάστηκαν by dimmi
περί Μπαμπινιώτη

-7.5 κιλά :D

Link to comment
Share on other sites

κοπέλα μου γιατί τους επιτέθηκες? Με τί ύφος τα έκαναν αυτά? Φαντάζομαι ανάλαφρο, έτσι μου φάνηκε εμένα, εσύ τί επιτίθεσαι?

Εξαρχής έπρεπε να ξεκαθαρίσεις ότι το παιδί σου δεν κάνει να φάει με βάση την παιδίατρο τίποτε άλλο εκτός από αυτά που του δίνεις εσύ και μόνο και τελειώνει το θέμα.

Επίσης ξεκαθαρίζεις ότι δεν χώνει κανείς δάχτυλα στο στόμα του παιδιού για κανένα λόγο, με ρίγανη ή χωρίς.

Αν συνεχίσουν το ανάλαφρο κλίμα και την πλάκα και να χώνουν στο στόμα του παιδιού διάφορα τότε το αρπάζεις και φεύγεις, και εν συνεχεία τους ξεχέζεις.

Δηλαδή ο άντρας σου τί φταίει να χάσει το φίλο του επειδή εσύ δεν έβαλες τα όρια σου και φόρτωσες?

Εντάξει είναι και οι ορμόνες αλλά όλα μέχρι ένα σημείο...

Συμφωνώ και με τη newbie G πο τπρόλαβα να διαβασω κι επανέρχομαι

καλησπέρα..

καταρχάς δεν τους επιτέθηκα απευθείας..η κοπέλα άρχισε να μου λεει για το αλβανακι.. μαλλον δεν πρόλαβες να δοιαβάσεις όσα ανέφερα,..

και πιστεψε με οι ορμόνες στο συγκεκριμένο ζήτημα ήταν μια χαρά..

αν δοιάβασεις εξήγησα ήρεμα και ουκ ολίγες φορές ότι δεν κάνει και δεν θέλω να δίνουν στο παιδί το οτιδήποτε εκτός απο γάλα το οποίο το δίνω εγώ και ο μπαμπάς.. ούτε χρειάζετε ο άλλος να έχει ιδιαίτερη εφυία για να το καταλάβει αλλά ακόμα και αν δεν έχει ΠΡΕΠΕΙ και το τονίζω να σεβαστεί την συμπεριφόρά που θέλω να έχει προς το παιδί μου...

στον άντρα μου είπα πως εγώ δεν θέλω να κάνω παρέα μαζί τους αυτός ας κάνει δεν με πειράζει.. απλά μετα απο όλα αυτά δεν τους θέλω κοντά στο παιδί μου γιατί δεν τους έχω εμπιστοσύνη,... και είναι λογικό πιστεύω..

τώρα αν τύχει και βρεθούμε όλοι μαζί απλά φροντιζω να έχω τα μάτια μου 104 για να μην γίνει καμιά χαζομάρα πάλι ...;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...