Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

ευχαριστώ,βρε κορίτσια!η αλήθεια είναι πως αγαπώ πολύ τη μαγειρική και τη ζαχαροπλαστική αλλά δεν έχω το χρονο που θα ήθελα!οπότε καλά ειναι κι αυτά που βλέπετε!:P:p:p

καλαμαράκι,σουρίμι παίρνεις κι από το lidl;είναι καλό;

Νίνα,η ravT είναι πάντα μυστηριώδης....;)


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πέπλο μυστηρίου καλύπτει τις κουτάλες και τις κατσαρόλες του παρεντς αχαχαχαχχαχα

Εγώ σήμερα θα βγάλω μαγειρεμένο αρακά απ την κατάψυξη και το βράδυ τορτελίνια αλά κρεμ και κρασάκι (αυτό θα το πιούμε αχαχαχαχαχ)

Την Κυριακή που είμαστε καλεσμένοι σε τραπέζι με ψάρια (λόγω της ημέρας βεβαίως βεβαίως) σκέφτηκα να κάνω την lemon pie της τεμπέλας. Δροσερό γλυκό με λεμόνι, το θεωρώ ότι καλύτερο για κλείσιμο ψαροφαγικού γεύματος. Πάω να βρω τη συνταγή!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια έδωσα 40 ευρώ για την χύτρα και φτου να μην την ματιάσω, κάνει πολύ καλά την δουλειά της:P αλλά μου φαίνεται 100 ευρώ για 2 ουσιαστικά κατσαρόλες, δεν είναι καθόλου άσχημα kourkoumpini.

μα και εγω αυτο σκεφτηκα, οτι με 100 ευρω (99,90 η κατι τετοιο δηλαδη 100) παιρνω 2 χυτρες, μια μεγαλη και μια μικρη. οτι συμφερει. θα παμε μαλλον αυριο να το παρουμε το σετ.

Ναι μωρέ πιάνουν τα χέρια του δεν έχω παράπονο....πήγε ο χαζμπαντ κ του είπε πως είναι μια χαρά όλα τα λαστιχάκια κ το μεγάλο λάστιχο...θα δείξει απόψε η νεκροψία που θα κάνω φακές για αυριο

Αχχχχ κ εγώ θέλω καταψύκτη!!

Εμείς τα πάμε στα εξουσιοδοτημένα σέρβις της κάθε εταιρείας ;)

Θα συμφωνήσω με την Κουρκουμπίνι απορώ τόσο καιρό γιατί μας άφηνες στο σκοτάδι οι φώτο σου είναι πολυυυυυυυυ ωραίες χεχε κ τα καλούδια σου φυσικά!

χμ.....κιμά έτοιμο μαγειρεμένο για μακαρόνια, κανελόνια? ή παίρνεις τρεις μελιτζάνες κ φτιάχνεις παπουτσάκια στο πιτς φιτίλι χαχαχα

Εγώ πάω τώρα καφεδιά σε παιδότοπο κ το βράδυ μαγείρεμα φακές ;)

α κ κόλλησα με το σουριμι.....ξαναπήρα να ξαναφτιάξω χε χε

τι εδειξε η νεκροψια καλαμαρακι γλυκο;

τον εκανα στην κατσαρολα τελικα για να να εχω ετοιμο....

εγω τωρα εχω σιδερο και εχω και να τακτοποιησω τα ψωνια απο τη λαικη.

αυτο εινια δουλεια. να προλαβω τωρα που κοιμουνται να πλυνω τα μαρουλια τουλαχιστον και τα μαιντανα.

ζυμωσα τσουρεκια κανονικα οχι νηστισιμα. μαλλον μου επεσε παραπανω αλευρι. η νεκροψια θα δειξει:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα:P

Μου αρέσει που υπάρχει ένα πέπλο μυστηρίου στο καφέ:P.χα χα χα..

Χτες το βράδυ, λόγω ποδοσφαίρου, προέκυψαν πιτσάκια με πίτες από σουβλάκι

10106361.jpg

Σήμερα έχουμε μακαρονάδα... τώρα τί σάλτσα θα κάνω, δεν έχω αποφασίσει ακόμα... ίσως με λουκανικάκι:P

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν γνωριζόμαστε; Εδώ μέσα! Μέσα απ τις μαγειρικές μας!

:rolleyes::tongue:

ευχαριστώ,βρε κορίτσια!η αλήθεια είναι πως αγαπώ πολύ τη μαγειρική και τη ζαχαροπλαστική αλλά δεν έχω το χρονο που θα ήθελα!οπότε καλά ειναι κι αυτά που βλέπετε!:P:p:p

καλαμαράκι,σουρίμι παίρνεις κι από το lidl;είναι καλό;

Νίνα,η ravT είναι πάντα μυστηριώδης....;)

Ntemaki όχι δεν πήρα απο το λίντλ, πήρα από τον Μασούτη μάρκα 7 θάλασσες νομίζω στα 2.5-3ευρώ τα 250γρ

Πέπλο μυστηρίου καλύπτει τις κουτάλες και τις κατσαρόλες του παρεντς αχαχαχαχχαχα

Εγώ σήμερα θα βγάλω μαγειρεμένο αρακά απ την κατάψυξη και το βράδυ τορτελίνια αλά κρεμ και κρασάκι (αυτό θα το πιούμε αχαχαχαχαχ)

Την Κυριακή που είμαστε καλεσμένοι σε τραπέζι με ψάρια (λόγω της ημέρας βεβαίως βεβαίως) σκέφτηκα να κάνω την lemon pie της τεμπέλας. Δροσερό γλυκό με λεμόνι, το θεωρώ ότι καλύτερο για κλείσιμο ψαροφαγικού γεύματος. Πάω να βρω τη συνταγή!

Η καλύτερη επιλογή όντως!

μ

τι εδειξε η νεκροψια καλαμαρακι γλυκο;

τον εκανα στην κατσαρολα τελικα για να να εχω ετοιμο....

εγω τωρα εχω σιδερο και εχω και να τακτοποιησω τα ψωνια απο τη λαικη.

αυτο εινια δουλεια. να προλαβω τωρα που κοιμουνται να πλυνω τα μαρουλια τουλαχιστον και τα μαιντανα.

ζυμωσα τσουρεκια κανονικα οχι νηστισιμα. μαλλον μου επεσε παραπανω αλευρι. η νεκροψια θα δειξει:rolleyes:

Το καλαμάρι γύρισε αργά από τον παιδότοπο.... :tongue::rolleyes: είχα περίσσευμα από το χτεσινό φαγητό....κ αντί να μπει κατάψυξη θα το φάμε σήμερις χε χε οπότε κάθισα το βράδυ μου :D

Εγώ λέω να κάνω από βδομάδα που θα ρεπάρω κιόλας να είμαι ποιο χαλαρή

Καλή επιτυχία με τα τσουρέκια :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα μαγειροκόριτσα!!!

παρόλο που ξέχασα να πάρω πλήρες γιαούρτι το φαγητό μου έγινε πεντανόστιμο!φώτο μετά που θαρθει ο καλλιτέχνης!:P:p

ravT,καλό!:D

Νίνα,τέλεια η πίτσα με τις πίτες!!!και γρήγορη έτσι;;

εγώ θα πρότεινα κρύα σάλτσα για τα μακαρόνια!έχουμε απίστευτη ζέστη σήμερα!!!!

Σάββατο θα κάνω κι εγώ τορτελίνια αλά κρεμ,τα κάνεις κάπως ιδιαίτερα ravT;;;

αύριο πέστροφες κουρκουμπίνι!:P:p:p


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νινα μου έδωσες λύση στη σπαζοκεφαλιά του τι άλλο να κάνω το βράδυ που θα έρθει ο νονός. Για τα πιτσάκια λέω.

Όχι Ntemiiii

Βράζω τορτελίνια, τα βάζω σε πυρέξ και εκτός από τυριά και κρέμα γάλακτος (light τρομάρα μας) προσθέτω κατά βούληση υλικά. Είτε γαλοπούλα καπνιστή είτε πιπεριές-μανιτάρια-φρέσκια ντομάτα.

Τσουρέκια εγώ από εβδομάδα μιας κι έτσι κι αλλιώς δεν πρόλαβα τον νονό.

Α χθες έκανα και μαρμελάδα φράουλα.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα!:P

Σήμερα είμαι πολύ ανεβασμένη... ο καιρός είναι υπέροχος, έχω ησυχία στο σπίτι, θα κάνω τις δουλειές μου με την ησυχία μου και θα αράξω στον κήπο, αν δεν την κοπανήσω έξω, για καφεδάκι:P

Ntemiii ζηλεύω!!:) μου αρέσουν πολύ οι φωτογραφίες! εντωμεταξύ θέλω να κάνω και εγώ κρέπες.. έχω καιρό να κάνω.. αλλά το τηγάνι που είχα πάρει, παρόλο που είναι τέλειο από πλευράς αντικολλητικού, μετά από 3-4 χρήσεις ο πάτος του πήρε στρογγυλή φόρμα και δεν εφαρμόζει καλά στο μάτι της κεραμικής:evil: τα νεύρα μου! έχετε να μου προτείνετε κάποιο?

Σήμερα μάλλον θα κάνω ομελέτα με σπαράγγια στο φούρνο.

Βρε κορίτσια, έχω μπόλικες φράουλες και θέλω να τις κάνω ένα ωραίο γλυκό. Εκτός από μαρμελάδα φράουλα, έχετε καμία καλή συνταγή?

Link to comment
Share on other sites

χρωστάω φώτος

το μπριάμ

mpriam.jpg

και οι κρέπες που κάναμε πριν λίγο!!!;)

krepes.jpg

miam miam, ενταξει δεν μπορουμε να τα βαλουμε με επαγγελματια.... στη φωτογραφια. αχ τελειες οι κρεπουλες

Καλημέρααα!:P

Βρε κορίτσια, έχω μπόλικες φράουλες και θέλω να τις κάνω ένα ωραίο γλυκό. Εκτός από μαρμελάδα φράουλα, έχετε καμία καλή συνταγή?

μπορεις να κανεις λικερ,

ταρτα με φραουλες,

γλυκο του κουταλιου (ενταξει εινια ιδιο με τη μαρμελαδα)

επισης σε σιμιγδαλοκρεμα εβαλε η ντινα η νικολαου φραουλες φρεσκιες μεσα και εβαλε και απο πανω μαρμελαδα φραουλα. το ειδα στο σεφ στον αερα, δεν εινια δικο μου.

μπορεις να βαλεις και στην καταψυξη φρεσκιες και να κανεις αργοτερα καποια γλυκια σος η μαρμελαδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πηγαμε σημερα να παρουμε τη χυτρα και δεν ειχε:(:(:(, ειπαν οτι θα μας τηλεφωνησουν μολις παραλαβουν ξανα:?. ε καλα ας μη το δενουμε και κομπο. τεσπα

εγω εκανα φασολακια λαδερα και δεν ξερω τωρα τι να κανω για τα παιδια. για το βραδυ ζυμωσα ζυμαρι για πιτσα, το εχω και φουσκωνει.

τα τσουρεκια μετρια βγηκαν. δεν ξερω γιατι μου χαλασαν σε εμφανιση, ανοιξαν και ετσι πρεπει να κανω αλλα. το περιεργο εινια οτι και εγω κανω πολλα χρονια τσουρεκια με μεγαλη επιτυχια και τη συγκεκριμενη συνταγη την εχω κανει πολλες φορες με επιτυχια επισης. τεσπα. το κακο εινια οτι ηθυελα να παω στην πεθερα μου αυριο και δεν εχω να της παω.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μαγειροκόριτσα!!!!

τι κάνετε;τι καλό ετοιμάζετε;;

χτες φάγαμε πέστροφες!έκανα και τα κουλκουράκια πορτοκαλιού τα νηστισιμα,αλλά μόνο κουλουράκια που δε βγήκαν!:tongue: σαν ψωμοκούλουρα!:P:p:p:p θα σας βάλω μετά φωτο!επιδέχονται γέμιση ή επικάλυψη σοκολάτας ή μαρμελάδας!

σήμερα θα κάνω τορτελίνια για μας και πεσκανδρίτσα για το μικιό!

όσο για τα τσουρέκια,δεν πειράζει βρε κουρκουμπίνι,μην κάθεσαι τώρα να κάνεις άλλα!!εγώ είμαι σε δίλημμα,να κάνω ή όχι!αν αποφαασίσω πάντως να κάνω θαναι με τη βοήθεια του αρτοπαρασκευαστή!και δεν το είχα σημειώσει αυτό που είχατε δώσει!εσύ Νίνα νομίζω;;δε θυμάμαι!!!για δώκετέ το μου!:P:p:p:p

καλημέεεεεεεεερααααααααααααααα


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα!:P

Σήμερα είμαι πολύ ανεβασμένη... ο καιρός είναι υπέροχος, έχω ησυχία στο σπίτι, θα κάνω τις δουλειές μου με την ησυχία μου και θα αράξω στον κήπο, αν δεν την κοπανήσω έξω, για καφεδάκι:P

Ntemiii ζηλεύω!!:) μου αρέσουν πολύ οι φωτογραφίες! εντωμεταξύ θέλω να κάνω και εγώ κρέπες.. έχω καιρό να κάνω.. αλλά το τηγάνι που είχα πάρει, παρόλο που είναι τέλειο από πλευράς αντικολλητικού, μετά από 3-4 χρήσεις ο πάτος του πήρε στρογγυλή φόρμα και δεν εφαρμόζει καλά στο μάτι της κεραμικής:evil: τα νεύρα μου! έχετε να μου προτείνετε κάποιο?

Σήμερα μάλλον θα κάνω ομελέτα με σπαράγγια στο φούρνο.

Βρε κορίτσια, έχω μπόλικες φράουλες και θέλω να τις κάνω ένα ωραίο γλυκό. Εκτός από μαρμελάδα φράουλα, έχετε καμία καλή συνταγή?

αυτό εδώ είναι πολύ καλό!το έχω κάνει αλλά χωρίς κρέμα γάλακτος και άχνη και με ζελέ φραουλας χωρίς ζάχαρη και είναι πολύ καλό!!!!

http://www.sintagespareas.gr/sintages/gliko-me-fraoules-kai-zele.html


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω να κάνω ενα γλυκό για τη μέρα του Πάσχα να το πάμε στη γιαγιά!αλλά τι;;;;

θέλω κάτι άγλυκο κατά βάση,αν γίνεται θα μου πεις γλυκο άγλυκο!:tongue: όσο γίνεται τέλος πάντων!έχουμε τον παππού που προσέχει τη διατροφή του!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...