Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

καλημέρα μαγειροκόριτσα!!!!

μου κοιμάστε πολύ βλέπω!:tongue: εγώ ρε παιδί μου ακόμη κι όταν δε δουλεύω δεν κοιμάμαι μέχρι πολύ αργά!το αργότερο 9 όρθια!:tongue::evil:

σήμερα,σας είπα,ψάρι με χόρτα!θα σας βάλω φώτο το βράδι

βρήκα κι αυτήν εδώ τη συνταγή για νηστισιμο τσουρέκι,μήπως την έχει κάνει καμιά;έχει πολύ καλές κριτικές!:P

http://www.sintagespareas.gr/sintages/nistisimo-tsoureki.html#rr_message_link

αυγά θα βάψετε;

τι άλλο θα κάνετε;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα στο μαγειροπαρεάκι

Εγώ από την παρασκευή κανω δουλειές για το σπίτι, χαλιά ντουλάπια γενική μπαλκόνια κ ρούχα αλλαγή κ έχω φτύσει αίμα που χρόνος για μαγειρικές , τα βασικά κ απλά έκανα.

Το Σάββατο πήρα σκάρους μικρούς από τη λαική κ βγήκαν εξαιρετικά στο τηγάνι {φώτο μετά} φάγαμε μια γρήγορη πίτσα το βράδυ κ χτες έψησε ο χαζμπαντ μπιφτέκια πεθερίδιου....ασχολίαστο θα δείτε φώτο μετά.

Σήμερα ταπεινά μακαρονάκια με την αγαπημένη μου σάλτσα {έτοιμη αυτή τη φορά, παίρνω πάντα από αυτήν δυο μπουκαλάκια να κάθονται στο ντουλάπι για ώρα ανάγκης όπως σήμερα}

Θα σας διαβάσω κ θα επιστρέψω με φώτος

υγ Νίνα βγάλε την τεράστια φώτο έχει ξεχειλώσει η σελίδα

Sorry κοπελιά, δεν ξέρω πώς γίνεται τόσο τεράστια η φώτο... μόλις την έβγαλα;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα!

Ντέμιιι την συνταγή που σου έγραψα με το νηστίσιμο τσουρέκι, δεν την έχεις? είναι πολύ καλό... στο συνιστώ. εγώ θα το κάνω αύριο. αυγουλάκια βεβαίως και θα βάψουμε! γίνεται Πάσχα χωρίς κόκκινα αυγά?:P Φέτος λέω να δοκιμάσω να βάψω μερικά με παντζάρι... δε μπορεί, θα κοκκινίσουν... βέβαια θα πάρω και βαφή, καλού κακού;) Πού θα κάνεις Πάσχα εσύ? θα φύγει καμία σας για χωριό ή πουθενά αλλού?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα!

Ντέμιιι την συνταγή που σου έγραψα με το νηστίσιμο τσουρέκι, δεν την έχεις? είναι πολύ καλό... στο συνιστώ. εγώ θα το κάνω αύριο. αυγουλάκια βεβαίως και θα βάψουμε! γίνεται Πάσχα χωρίς κόκκινα αυγά?:P Φέτος λέω να δοκιμάσω να βάψω μερικά με παντζάρι... δε μπορεί, θα κοκκινίσουν... βέβαια θα πάρω και βαφή, καλού κακού;) Πού θα κάνεις Πάσχα εσύ? θα φύγει καμία σας για χωριό ή πουθενά αλλού?

α εσύ μου την έδωσες εκείνη με τον αρτοπαρασκευαστή;δεν την έγραψα!θα τη βρω άμεσα όμως!

εμάς η μικρή δεν τρώει αυγά,Πάσχα θα κάνουμε στο χωριό,τι αυγά να βάψω;ξέρω γω!

πατρίδα αναμένω να πάω μια και καλή το καλοκαίρι να αράξω!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα. Εγώ δεν κάνω ιδιαίτερα πράγματα. Προχθες έκανα τη λεμονόπιτα της τεμπέλας. Τόσο γιαούρτι + το ζαχαρούχο γάλα την καθιστούν μάλλον μη αποδεκτή επιλογή για μένα. Δεν μπορώ να φτιάχνω γλυκά που δεν μπορώ να φάω. Στους υπόλοιπους άρεσε, όπως αναμενόταν.

Για σήμερα μάλλον αρακά βλέπω να φτιάχνω γιατί έχω δουλειές με φούντες.

Πρέπει να φτιάξω κουλούρια και τσουρέκια αυτές τις μέρες, αλλά να δω πότε θα προλάβω. Αυγά θα βάψω κι εγώ λίγα για το καλό, την Μ.Πέμπτη.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι αν είναι γιαπράκια κλείνουμε το καπάκι. Αν είναι ντολμαδάκια με κιμά το κλείνουμε αλλά πρέπει να είναι από γυαλί για να βλέπουμε τι γίνεται μέσα, ενώ αν είναι ορφανά το αφήνουμε χωρίς καπάκι.

Link to comment
Share on other sites

που είστε καλέ όλες;;;;;;;

το ψαράκι με τα χόρτα!πολύ νόστιμο τελικά καλαμαράκι!οπότε θα επαναληφθεί!;) σ'ευχαριστώ πολύ!!!

περιμένω και τη δική σου φώτο!!!!:P

dsc6237ht.jpg


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια:P

Καλό μήνα και καλή πρωτομαγιά!!!

Μόλις έψησα τα νηστίσιμα τσουρέκια και ανυπομονώ να τα δοκιμάσω... μου έχουν σπάσει τη μύτη με τη μυρωδιά... αλλά αν δεν μυρίσει και λίγο τσουρέκι το σπίτι, το Πάσχα δεν το νιώθεις..

019ga.jpg

Έφτιαξα και τον Μάη μου και είμαι κομπλέ για σήμερα

dsc01754z.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια:P

Καλό μήνα και καλή πρωτομαγιά!!!

Μόλις έψησα τα νηστίσιμα τσουρέκια και ανυπομονώ να τα δοκιμάσω... μου έχουν σπάσει τη μύτη με τη μυρωδιά... αλλά αν δεν μυρίσει και λίγο τσουρέκι το σπίτι, το Πάσχα δεν το νιώθεις..

019ga.jpg

Έφτιαξα και τον Μάη μου και είμαι κομπλέ για σήμερα

dsc01754z.jpg

Νίνα,τέλεια τα τσουρέκια σου!!!!για ξαναδώσε τη συνταγή!!

όσο για το Μάη,δεν έχω λόγια!!!!!και του χρόνου ναστε καλα!:P


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


που είστε καλέ όλες;;;;;;;

το ψαράκι με τα χόρτα!πολύ νόστιμο τελικά καλαμαράκι!οπότε θα επαναληφθεί!;) σ'ευχαριστώ πολύ!!!

περιμένω και τη δική σου φώτο!!!!:P

dsc6237ht.jpg

εντυπωσιακο....

Καλησπέρα κορίτσια:P

Καλό μήνα και καλή πρωτομαγιά!!!

Μόλις έψησα τα νηστίσιμα τσουρέκια και ανυπομονώ να τα δοκιμάσω... μου έχουν σπάσει τη μύτη με τη μυρωδιά... αλλά αν δεν μυρίσει και λίγο τσουρέκι το σπίτι, το Πάσχα δεν το νιώθεις..

019ga.jpg

Έφτιαξα και τον Μάη μου και είμαι κομπλέ για σήμερα

dsc01754z.jpg

και του χρονου κοριτσι. πολυ ωραια τα τσουρεκακια σου. μπραβο σου.

και το στεφανι σου πολυ εντυπωσιακο...... πανεμορφο. εγω ξεχασα οτι τετοια μερα κανονικα πιανουμε το μαη

Link to comment
Share on other sites

μεγειροκοριτσα χαθηκαε και παλι. λιγο οι δουλειες, λιγο η ζεστη.....

εγω χθες εκανα φακη και μπριαμ κατσαρολας. και σημερα το πρωι εκανα κατι πολυ ωραια νηστισιμα κουλουρακια με ταχινι, αλαδωτα. εριξα μεσα και σταγονες σοκολατας και βγηκαν πολυ πετυχημενα. εχω και φωτο αλλα το βραδυ τωρα.

καλο μηνα να εχουμε.... εγω το μαη τον επιασα τελικα στο μπαλκονι που ξεβοτανισα την αρμπαροριζα.....

Link to comment
Share on other sites

α ξεχασα κελε να σας πω, πηραμε τις χυτρες.....

χθες τις πηραμε, ακομα δεν μαγειρεψα, αλλα το βραδυ επλυνα το καπακι και τη μικρη την κατσαρολα και την εβρασα με νερο οπως ελεγαν οι οδηγιες. σημερα πηρα και κρεας και θελω να μαγειρεψω να δοκιμασω. αλλα πισω στα φαγητα εχει μερικα ενδεικτικα αλλα δεν λεει πχ φασολακια αρακας κτλ, λεει μονο λαχανο και κουνουπιδι, καροτο, πατατες και τα κρεατα. δεν εχει χρονους για οσπρια.

Link to comment
Share on other sites

χρωσταω φωτογραφιες

η παστα φλωρα

355ya.jpg

Uploaded with ImageShack.us

τσουρεκι απο την πρωτη δοση που εκανα

356ug.jpg

Uploaded with ImageShack.us

και οπως φαινεται ο μεγαλος θελει να το τυλιξει

και τα σημερινα ταχινικουλουρακια

350tu.jpg

Uploaded with ImageShack.us

βγηκα πολυ νοστιμα

Link to comment
Share on other sites

χρωσταω φωτογραφιες

η παστα φλωρα

355ya.jpg

Uploaded with ImageShack.us

τσουρεκι απο την πρωτη δοση που εκανα

356ug.jpg

Uploaded with ImageShack.us

και οπως φαινεται ο μεγαλος θελει να το τυλιξει

και τα σημερινα ταχινικουλουρακια

350tu.jpg

Uploaded with ImageShack.us

βγηκα πολυ νοστιμα

μπράβο κουρκουμπίνι!!!!

τελικά της Μπαρμπαρήγου έκανες;

για δώσε συνταγή και για τα κουλουράκια!;)

εγώ χρωστάω φώτο από τη χορτόπιτα


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...