Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Nikaki πιπίλα δεν παίρνει καθόλου. Όποτε ξυπνάει τον βάζω στο στήθος κ κοιμάται αμέσως. Ίσως εγώ φταίω που τον έμαθα έτσι κ τώρα δεν γίνεται αλλιώς. Αν δεν τον βάλω στο στήθος κ απλά προσπαθήσω με αγκαλιά να τον ξανακοιμίσω δεν καταφέρνω τίποτα. Κλαίει κ δεν κοιμάται με τίποτα. Ίσως όταν σταματήσει τον θηλασμό βελτιωθεί κι αυτό. Θα δείξει...


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

mommy K για πες μας και εσυ τα νεα σου! Ετσι να γνωριστουμε να κουβεντιασουμε!

Καλησπερα! Εγω μπαινω τις μεγαλες ώρες ! Μονο αυτες μου εχουν μεινει! :)

Λοιπον εγω ειμαι 25 χρονων και εχω εναν τιγρακο που τον εχουμε ολοι μερα στα χερια! Και οχι οπως οπως, ορθιοι! Αν καθομαστε και τον εχουμε αγκαλια βαριεται και κλαιει ! Θελει ολο βολτα! Εχουμε 2 δοντακια , κανουμε μα ( φιλακι) τη μαμα , οχι το μπαμπα γιατι εχει μουσια, φτυνουμε και λεμε μπαμπα που και που και κατι σαν μαμμαμ. Ειναι 9700 κιλα και 73 εκ. Βλεπω nikaki19 και η ζουζουνα σου ειναι αναπτυγμενη! Α και ο δικος μου δεν θελει καθολου μπρουμητα! Βγαζει και γουλιτσες και μπρουμητα πιο πολυ που πιεζεται το στομαχακι του και ετσι δεν επιμενω και πολυ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

mommy χαχαχα πρεπει να'ναι φατσα ο μικρος!!!! Εμεις "μα"δεν κανουμε μονο ντα-ντα!! Χαχα!!!

Οταν λενε μπαμπα πρωτα το επομενο ειναι αγορι!!! Η δικη μου με μπαμπα ξεκινησε αλλα λεει μονο μαμα τωρα!

Ποσο ειναι ο τιγρακος σου??

Δοξα το θεο καλη ειναι η μπουμπου μονο στο φαει με δυσκολευει αλλα θα το συνηθισει που θα παει!!!

Δεν πειραζει θα περπατησουν αμέσως εμας!

Μαρακι μακαρι να στρωσει γιατι ειναι μεγαλη ταλαιπωρια αυτο το "ξυπνα, νανουρισε μεχρι να κοιμηθει και αντε να σε παρει ο υπνος μετα"


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

nikaki19 ο μικρος μου ειναι 7 μηνων και 5 ημερων! Και εμενα το φαγητό δεν το θέλει , με το ζορι 10 κουταλιτσες ,και το κρεας όσο και να το αλέσω το μαζεύει καπως στο στόμα και το φτυνει ή κανει ότι πνίγεται , τα φρουτα καπως καλύτερα τα δέχεται. Ειδικά το μανταρίνι! Του δίνω το φετάκι , το κραταω στην άκρη και αυτός το ξεζουμίζει! Αμα περπατήσουν , ποιος τα πιανει μετα! Η μπουμπου σου πόσο είναι? maraki2108 Και εμείς τα ίδια! Τωρα τελευταια κοιμάται χωρίς να ξαναφαει η θα φαει λιγο , αλλα θέλει να το έχει εκεί! Να το μυρίζει! :shock::D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα! Εγω μπαινω τις μεγαλες ώρες ! Μονο αυτες μου εχουν μεινει! :)

Λοιπον εγω ειμαι 25 χρονων και εχω εναν τιγρακο που τον εχουμε ολοι μερα στα χερια! Και οχι οπως οπως, ορθιοι! Αν καθομαστε και τον εχουμε αγκαλια βαριεται και κλαιει ! Θελει ολο βολτα! Εχουμε 2 δοντακια , κανουμε μα ( φιλακι) τη μαμα , οχι το μπαμπα γιατι εχει μουσια, φτυνουμε και λεμε μπαμπα που και που και κατι σαν μαμμαμ. Ειναι 9700 κιλα και 73 εκ. Βλεπω nikaki19 και η ζουζουνα σου ειναι αναπτυγμενη! Α και ο δικος μου δεν θελει καθολου μπρουμητα! Βγαζει και γουλιτσες και μπρουμητα πιο πολυ που πιεζεται το στομαχακι του και ετσι δεν επιμενω και πολυ! :)

Άστα Mommy, κι εμένα αγκαλιές όρθιος θέλει. Μας έχει αλλάξει τα φώτα. Όλο βόλτες και αλλαγές παραστάσεων. Μάλλον το 'χουν τα αγοράκια.

Εμείς έχουμε το ίδιο ύψος αλλά 9 κιλά. Έχει μείνει σχετικά στάσιμος στο βάρος από τότε που άρχισε στέρεες γιατί, όπως είπα και παραπάνω, δεν τρώει σχεδόν καθόλου. Μπρούμυτα τώρα τελευταία γυρίζει γιατί άρχισε δειλά δειλά να μπουσουλάει αλλά νομίζω πως πρέπει να δυναμώσουν πολύ ακόμα τα χεράκια του για να μπορεί να κάνει παραπάνω "βήματα" μπουσουλώντας. Κι εμένα δεν του άρεσε καθόλου νωρίτερα γι'αυτό δεν έχει δυναμώσει αρκετά μάλλον.

Τις τελευταίες μέρες άρχισε να κάνει παλαμάκια ενώ αρκετό καιρό τώρα κάνει "γεια σου, γειά σου". Νομίζω όμως ότι τα κάνει και τα δυό ασυνείδητα γιατί άλλοτε το κάνει σε φάσεις που του το λέμε και ταιριάζει με την περίσταση άλλα άλλες φορές το κάνει και μόνος του στο άσχετο. Στο πάρκο τραβιέται απ'τα δίχτυα για να σταθεί όρθιος αλλά συνεχώς πέφτει. Τουλάχιστον όμως κάθεται λίγο παραπάνω στο πάρκο τώρα που άρχισε λίγο να κινείται. Τον βάζουμε και στην στράτα που του αρέσει πολύ και έτσι προλαβαίνω να φάω, κάτι που ως τώρα δεν γινόταν με τίποτα. Έτρωγα με αυτόν να χτυπιέται στην αγκαλιά μου ή θηλάζοντας, προκειμένου να είναι ήρεμος. Ανυπομονώ να σταματήσει να ξυπνάει την νύχτα αλλά ξέρω ότι δεν πρόκειται να συμβεί σύντομα αφού με έχει σαν πιπίλα και όποτε ξυπνάει θέλει στήθος για να ξανακοιμηθεί. Ίσως όταν σταματήσει τον θηλασμό να μάθει να κοιμάται...


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

maraki2108 λες και μου περιγράφεις εμας!!!! Ετσι και ο δικός μου! Το αυτοκοληητακι μου!!!! Μπρούμυτα γυρναει αλλα φερνει γυρα , γύρω απο τον εαυτο του αντι να κανει μπροστα! Στο παρκο δεν καθεται, γενικα δεν καθεται καπου! Μονο στο γυμναστήριο αν κάτσει λίγο με μας παρεα , αν δει οτι δεν ειμαι διπλα τσιριζει προειδοποιητικά στην αρχή και μετα βαζει τα κλάματα! Που θα πάει θα μεγαλώσουν και θα κοιμηθούμε και εμεις λιγάκι! Και ο δικος μου θηλαζει 2 με 3 φορές τη νυχτα! Ποτε ειναι γεννημένος ο μπεμπούλης σου? :D

Link to comment
Share on other sites

maraki2108 λες και μου περιγράφεις εμας!!!! Ετσι και ο δικός μου! Το αυτοκοληητακι μου!!!! Μπρούμυτα γυρναει αλλα φερνει γυρα , γύρω απο τον εαυτο του αντι να κανει μπροστα! Στο παρκο δεν καθεται, γενικα δεν καθεται καπου! Μονο στο γυμναστήριο αν κάτσει λίγο με μας παρεα , αν δει οτι δεν ειμαι διπλα τσιριζει προειδοποιητικά στην αρχή και μετα βαζει τα κλάματα! Που θα πάει θα μεγαλώσουν και θα κοιμηθούμε και εμεις λιγάκι! Και ο δικος μου θηλαζει 2 με 3 φορές τη νυχτα! Ποτε ειναι γεννημένος ο μπεμπούλης σου? :D

Άσε, αυτός ο ύπνος είναι μαρτύριο! Τώρα που έμαθε να κάνει κ παλάμακια, ξυπνάει την νύχτα κ χτυπάει παλαμάκια! Τι τραβάμε...

Εμένα 4 Ιουλίου είναι γεννημένος. Γερά να ΄ναι όλα τα παιδάκια!!!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες ... τι μου κάνετε??? πόσο καιρό έχω να διαβάσω νεάκια σας??? χαίρομαι που όλες είστε καλά κ να παιδάκια μας μεγαλώνουν κ κατακτούν τον δικό τους κόσμο. έφτιαξα μια ομάδα στο φαισμπουκ για εμας https://www.facebook.com/groups/701237466565733/ θα χαρω πολυ να σας δω εκει

. τα φιλιά μ σε όλες


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μανούλες και καλά κούλουμα (έτσι δεν λένε?). Τιτινάκι σου έστειλα αίτημα για το γκρούπ.

Πώς πάνε τα μπουμπουκάκια της παρέας? Εμείς μεγαλώνουμε και εδώ και 4 ημέρες επιτέλους αρχίσαμε να τρώμε! Χωρίς δράματα και κλάματα ανοίγει το στοματάκι του και τρώει ότι του δίνω! Προχθές μάλιστα τον είχαμε στην στράτα και άρπαξε μια ζωγραφιά της αδερφής του και έφαγε μια μπουκιά. Ήταν να μην πάρει φόρα. Τώρα θα τα φάει όλα!!!

Εδώ και καναδυό μέρες επίσης τραβιέται από τα δίχτυα του πάρκου και στέκεται όρθιος. Το πάλευε καιρό αλλά τώρα το κατάφερε. Με τον ύπνο δεν έχουμε βελτίωση, ίσα ίσα που όσο περισσότερα πράγματα μαθαίνει, τόσο περισσότερο ενθουσιάζεται και ξυπνάει μέσα στην νύχτα να τα κάνει.

Ελπίζω όλα τα μωράκια να είναι πολύ πολύ καλά και να περάσετε ένα υπέροχο τριήμερο!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μανούλες!

mommy καλώς ήρθες στην παρέα μας, να σου ζήσει το αντράκι σου!!!

εμείς πια καθόμαστε για τα καλά. Η μπέμπα μπουσουλάει και λέει μαμ και συνέχεια κάνει γεια με τα χεράκια της. Ο μικρός λέει γκα-γκα και στέλνει φιλάκια. Έχουν βγάλει και τα δύο τα δύο κάτω δοντάκια. Ο μικρός τρώει τις στερεές τροφές μια χαρά και θηλάζει, ενώ η μικρή είναι πιο δύσκολη με το φαγητό και δεν θηλάζει πια, μάλιστα όσες φορές έχω επιμείνει να την θηλάσω με δαγκώνει και αρνείται.

τιτινάκι σου έστειλα αίτημα στο facebook, το όνομα μου είναι Ευαγγελία το Λυδία είναι ψευδώνυμο.

καλή σαρακοστή!!!


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα κοριτσια! Αυτα τα μπεμπάκια θα μας τρελάνουν ! Καθε μέρα κατι καινουργιο κανουν ! Καθε μερα και μια έκπληξη! Εμεις γριλίζουμε σαν τα λιοντάρια! Το κάνει ο μπαμπάς για παιχνίδι το κάνει και ο μικρός να δείξει τι καλός μαθητης είναι! Απο αυριο θα τρωμε και ζυμαρικά! ποιος μας πιανει! Ελπιζω όλα τα μωρακουλίνια να είναι καλα! Και οι μανουλίτσες φυσικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες! Χρονια και ζαμανια ειχα να μπω κι διαβαζα μια ωρα τα νεα σας. Μεγαλωνουν τα μωρα μας :)

χτες ειχαμε το εμβολιο του 8ου μηνα. Για να δουμε λοιπον... ειναι 74 εκ. 9350, δοντια τιποτα ακομα. Τα ματακια μεινανε γκριζοπρασινα τελικα και με τρελαινει οταν με κοιταει :)

Τρωει με το ζορι τα φρουτα και αρκετα τον πουρε με τα λαχανικα και το κρεας αλλα υπαρχουν μερες που αρνειται τα παντα εκτος απο το γαλα. Το δικο μου κοπηκε πριν καμια εβδομαδα. Με την κρεμα ειχε κανει δυσκοιλιοτητα αλλα της φτιαχνω το γαλα με δαμασκηνονερο και το λυσαμε το προβλημα.

Υπνος μια χαρα εδω και μηνες. Απο τις 9 αντε 9.30 μεχρι τις 7.30 το πρωι χωρις διακοπη. Αισθανομαι πολυ τυχερη! Βεβαια, κι εγω ειμαι τοσο κουρασμενη που συνηθως 10 το αργοτερο κοιμαμαι ηδη...

Καθεται μονη της εδω κι 1,5 μηνα, και σκαρφαλωνει σε ο,τι βρει για να στεκεται ορθια καινα πηγαινει βολτα. Κρατιεται απο τα χερια μου και παμε γυρω γυρω το σπιτι. Χτες μου τα διωχνε τα χερια να περπατησει μονο του το χαζουλι. Το αγαπημενο της παιχνιδι ειναι το ''κοιταχτε με που κρατιεμαι με τα χερια και το στομα μου και σηκωνομαι ορθια στο παρκο και μετα ξανακαθομαι και μετα ξανασηκωνομαι αλλες 100 φορες''.

Δεν μιλαει καθολου, μονο αεοου λεει. Κατι μαμα μαμα της βγαινουν οταν κλαει αλλα μαλλον τυχαιο θα ειναι. Α, και τραγουδαει στα παιχνιδια της οταν δεν ειμαστε μπροστα, ποιος να ξερει τι τους λεει.

Δεν φανταζομουνα ποτε οτι ειναι τοσο ομορφο να εχεις ενα μωρακι αγκαλιτσα :) Δηλωνω χαζομαμα (αν και μαλλον το καταλαβατε ηδη). Φιλακια!


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γλυκες μου μανουλες Καλησπέρα!!!!

πως ειστε? Τα μπεμπινια σας???

Η μικρη μου επιτελους εβγαλε 2 δοντακια κατω.

Το φαει το ψιλοτρωει καπως καλυτερα τωρα!

Προσθεσαμε και αυγο στην διατροφη της μικρη με το οποιο τρελαινεται!!!

Αχ δεν εχω αλλα νεα.. παιδιατρο μετα το πασχα θα παμε..!

Σας φιλω ολες!!!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...