Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αχ γελάω με το ποσό ξανθια είμαι! 😆 ...ναι το είδα...το δικό μου το clearblue ολόιδιο...θα ανεβάσω το predictor...μισο 

      Ανέβασα 

      Ξεκάθαρα θετικό!!! Εσένα είναι και πιο έντονο,οπότε μάλλον θα έχεις και πιο μεγάλη χοριακη.Σημερα το έκανες? Πριν πόσες μέρες έβαλες είπαμε το εμβρυακι?

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

γεια σας μανούλες,

βγάλαμε και εμεις δοντάκι στις 2/1!!!

μπρούμητα δεν γυρναει ακόμη, το προσπαθει αλλά δεν το εχει καταφέρει και καθεται μονο αν την στηρίζουμε, ευτυχώς αρχισε να τρωει και την χορτόσουπα οχι ολη βεβαια αλλα απο τις 2-3 κουταλιες που ετρωγε τωρα τρωει το μισο και παραπάνω, κρεατάκι θα αρχίσουμε σε 10 μέρες.

αυτο το μπιμπερό με το ενσωματωμενο κουτάλι το εχω και με εχει σώσει....δεν λερώνεται καθολου οταν την ταιζω με αυτο και τελειωνουμε το φαγητο σε 5 λεπτα αλλα τις δίνω μονο τα φρούτα.


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλη χρονιά να χαιρόμαστε τις οικογένειες μας! Μαγαλωνουμε κι εμείς!!!

Τρώμε 3 γεύματα στερεές τροφές, φρούτα! Μοσχάρι με λαχανικά (καθημερινά εδώ και 20 μέρες) και κρεμουλα! Κρεμουλα όχι κάθε μέρα, προτιμώ να τα θηλάζω αλλα επειδή τους αρέσει πολυ καποιες μέρες τους δίνω! Τώρα θα ξεκινήσουμε και κοτόπουλο και ζυμαρικά! Τρώνε με μεγάλη ευχαρίστηση, μάλιστα τους σταματάω εγώ γιατι στην αρχή που τους έδινα όσο θέλαν τρωγαν πανω απο 300γρ φαγητό και μετά δυσκολευοντουσαν να χωνέψουν! Τώρα τους δίνω 200-230! Εσείς ποσο δίνετε? Κάθε φορά βάζω και διαφορετικά λαχανικά και τρελαίνονται! Πολυ χαίρομαι που δεν με ταλαιπωρούν στο τάισμα, σε 5 λεπτα έχουμε τελειώσει! Κιλά πρεπει να ειναι γύρω στα 7,5 με 8! Την αλλη εβδομαδα θα πάμε γιατρό για τα τελευταια προς το παρόν εμβόλια!

Δόντια ουτε για δείγμα, γυρνάνε απο μπρούμυτα ανάσκελα και τούμπαλιν, δεν μπορω να τα αφήσω λεπτο Μονα τους σε κρεβάτι, γιατι θα πέσουν έχουν γινει επικίνδυνα τα πραγματα! Αλλα δεν καθονται ακόμα, στο καρεκλακι τους γερνούν, οποτε το τάισμα γίνεται ακόμα αγκαλιά!

Εμένα περίοδος μου ήρθε λιγες μέρες μετα πολύ αντικατεστησα και το μνεσδημεριανο και σταμάτησα τις αντλησεις στην δουλειά! 6μηνών και 10 ημερών! Δεν επηρρεάστηκε όμως το γαλα μου και η παραγωγή! Μια χαρά!

Φλορετα να σου ζήσουν τα διδυμακια σου!

Κροσετ μου, ζηλεψα με τα πραγματακια που είδα που φτιαχνεις! Εγώ οτι έφτιαξαν της μικρής, παπουτσάκια σκουφακια τα είχα κανει λάθος νούμερο! Οι κουβέρτες μονο βγήκαν χρήσιμες!!!

Φιλάκια! Παω να κανω καμια δουλειά και να ξεραθω!!!!!!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες! Χάρηκα που διάβασα αρκετά νεάκια και που είναι καλά όλα τα μωράκια. Εμένα ο μπέμπης κάθεται χωρίς υποστήριξη οπότε τον βάζω και στο πάρκο κ παίζει μόνος του κανά δεκάλεπτο γιατί βαριέται γρήγορα. Το μπρούμυτα-ανάσκελα ακόμα δεν το ΄χει κάνει, μόνο ανάσκελα-μπρούμυτα. Δεν μπουσουλάει αλλά σέρνεται και φυσικά δεν μπορώ να τον αφήσω μόνο σε κρεβάτι. Τρελαίνεται να στέκεται κ να χοροπηδάει πάνω κάτω, με υποστήριξη φυσικά.

Με τον βραδυνό ύπνο εξακολουθώ να έχω σοβαρό πρόβλημα αφού κοιμάται μετά τα μεσάνυχτα κ ξυπνάει πολλές φορές μες στην νύχτα. Επίσης φαίνεται σαν να έχει πολύ ενέργεια το βράδυ. Είναι μες στην κινητικότητα μέχρι τουλάχιστον τα μεσάνυχτα. Καμμία ένδειξη νύστας. Το πρωί ξυπνάει κατά τις 8:30-9:00 αλλά ξανακοιμάται στις 11:30 για καμμιά ώρα. Κατά την διάρκεια της ημέρας κοιμάται 2-3 φορές από 30-40 λεπτά. Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για να κοιμάται νωρίτερα...

Περίοδος μου ήρθε τελικά, ευτυχώς δεν επηρέασε την παραγωγή μου. Από "λεξούλες" πιό πολύ "μπου" λέει παρά "μπα".

Αυτά τα δικά μας... Φιλάκια σε όλες!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μανούλες!

tina από που το έχεις πάρει το μπουκάλι με το κουτάλι και τι μάρκα είναι με ενδιαφέρει γιατί ενώ με τον μπέμπη δεν λερωνόμαστε, με την μπέμπα γινόμαστε χάλια!


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες!!!

Μπορεί να συμμετέχω λόγω χρόνου,αλλά σας παρακολουθώ όποτε μπορώ!

Ξανα συστήνομαι μιας και δε θα με θυμάστε,είμαι η Άντζυ,φίλη της Maraki2108 μιας και γεννήσαμε μαζί τα πρώτα μας παιδάκια,κι έχω την Χρυσάνθη που ναι σχεδόν 4 ετών και τον μικρό μας Στράτο που σε δέκα μέρες θα ναι 6 μηνών!

Ξεκινήσαμε φρουτάκια κι εμείς,με επιτυχία θα λεγα,δεν υπάρχει κάτι που να μην τρώει αυτο το παιδί..θηλάζει ομως ακόμα με μανία,χωρίς να μειώσει τους θηλασμούς.έβγαλε τον περασμένο μήνα δυο δοντάκια κι απο τότε ταλαιπωρείται με ένα χέρι μόνιμα μες στο στόμα,πρησμένα ούλα και να τρώει ο,τι βρει!!καμία αλοιφή,τζελ κτλ δεν έκαναν τίποτα..άντε να σκασει κανα αλλο να μην βασανίζεται το μωρό μου!

Χτες του δωσα πρώτη φορά πατατούλα και καρότο κι επισης το φαγε ολο με χαρά!θα βγάλω τα απωθημένα μου σε αυτο το παιδί,μιας και η κορη μου δεν έτρωγε και δεν τρωει ακόμα τιποτα!!!

Αυτά προς το παρών,σας φιλώ γιατι με περιμένει πολύ δουλειά και εύχομαι να τα λέμε γιατι ειστε σούπερ παρεάκι!!


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μανούλες.

Lydia το πήρα απο μαγαζί στην πόλη μου αλλα ειναι παρόμοιο με αυτο που ανέβασε η nikaki, βολευει στο ταισμα αλλα η σιλικόνη κρατησε μυρωδια απο τη μπανάνα συγκεκριμένα και τωρα του δίνω μονο φρουτα με αυτο.

βγάλαμε και δευτερο δοντάκι και γκρινιαζει λίγο αλλά δεν παραπονιεμαι γιατι εχω ακούσει πολύ χειρότερα....


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μπαίνω στα γρηγορα για να πω οτι εδω και 3 μερες , με ενα μηνα καθυστερηση βεβαια, τρωμε κρεμουλα με το κουταλι! Την πρωτη φορα εφαγε κρεμα ολο το φορμακι και τονκαρεκλακι, καθως και τα μαλλια, τα αυτια κλπ, αλλα χτες ημασταν πια κυριες! Και απο κει που εκλαιγε με μαυρο δακρυ οταν προσπαθουσα να την ταίσω, τωρα βαζει τις φωνες αν αργησει λιγο το κουταλι... με κουταλα της σουπας θα την ταίζω μου φαινεται! Το Σαββατ θα προσπαθησω και φρουτακια.

Τελικα το μπιμπερο κουταλι δεν χρειαστηκε, μονο χρονος και υπομονη!

Φιλια!


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανουλίτσες! Εμείς χθες είχαμε τρελή γκρίνια που νόμιζα ότι οφειλόταν στο εμβόλιο, όμως σήμερα μου φάνηκε πως αρχίζουν να κάνουν την εμφάνισή τους και τα πάνω δοντάκια. Αύριο θα έχουμε πιό ξεκάθαρη εικόνα.

Συνεχίζουμε να τρώμε πολύ δύσκολα τα φρούτα-συνήθως παραιτούμαστε απ΄την προσπάθεια κάπου στην μέση. Αύριο θα βάλω μια κουταλιά ρυζάλευρο μέσα, μήπως έχουμε καλύτερη τύχη. Δοκιμάσαμε λαχανικά χθες με παταγώδη αποτυχία. Θα ξαναπροσπαθήσω κ αύριο και βλέπουμε. Ευτυχώς τρελαίνεται για ρυζάλευρο. Φαρίνα μου είπε η γιατρός προτιμάει να μην ξεκινήσω πριν τον 8ο. Ο κάθε γιατρός τα δικά του-ως συνήθως.

Αντζούλα χάρηκα για τα νέα σου. Μη χάνεσαι!

Φιλιά σε όλες!!!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!!! Καλή χρονιά εύχομαι σε όλες σας και στις οικογένειές σας!

Εγώ έχω μπλέξει λίγο με το μπλογκάκι μου μιας και ξεκινάω δειλά δειλά καινούρια δουλίτσα και δεν προλαβαίνω και πολλά πλέον!

Εύχομαι να είστε όλες καλά!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Α όσο για την στράτα εμάς η παιδίατρος μας μας είχε πει να μη βάλουμε το παιδί από το 1ο ακόμα μας το είχε πει γιατί δεν του κάνει καλό. Τελικά μου έφερε η ξαδέρφη μου μία δώρο και τον έβαλα αλλά δεν του άρεσε καθόλου οπότε τζάμπα πήγε!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα η παιδίατρος δεν ήταν υπέρ. Μου δάνεισαν όμως μια μεταχειρισμένη και την καταευχαριστήθηκε η μεγάλη μου. Δεν της δημιούργησε κανένα πρόβλημα. Θέλω και στον μικρό να βρω. Δεν θυμάμαι όμως από ποιά ηλικία κάνει. Ξέρει καμμία;


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι μανούλες!!

Μαράκι δεν θυμάμαι απο ποιο μήνα,νομίζω μετά τον 8ο,ή κάνω λάθος.Κι εμάς η τότε παιδίατρος κατά ήταν,αλλά η Χρυσάνθη έκατσε αρκετά στην στράτα!

Εμείς έχουμε μπούκωμα μέρες τώρα,σάλια απο τα δόντια και απίστευτη γκρίνια,μόνο αγκαλιά και πέρα δώθε θέλει αυτό το παιδί μου πια!πάνε οι μέρες που άραζε όλη μέρα στο ρηλάξ,χαχα!


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...