Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

καλημέρα μανούλες, και εμεις τρώμε κρέμα 3 εβδομάδες τωρα αλλά δεν την θελει καθόλου....τις δοκίμασα όλες αλλα τίποτα,με όλες το ιδιο κάνει.

και εγω εκλεισα βάφτιση για Μαιο και λέω να τις κανω μονη μου τις παιδικές μπομπονιέρες, έχετε καμια ιδεα για κατι πρωτότυπο?


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα μανούλες, και εμεις τρώμε κρέμα 3 εβδομάδες τωρα αλλά δεν την θελει καθόλου....τις δοκίμασα όλες αλλα τίποτα,με όλες το ιδιο κάνει.

και εγω εκλεισα βάφτιση για Μαιο και λέω να τις κανω μονη μου τις παιδικές μπομπονιέρες, έχετε καμια ιδεα για κατι πρωτότυπο?

Εγώ έκανα σαν θέμα το γλυφιτζούρι σε (λευκο κοκκινο κ πρασινο) για τους μεγάλους θα εχω απλά πουγκια (και αν προλάβω θα κάνω μαγνητάκια απο φιμο σε σχημα γλυφιτζουρη (αλλιος σκετα) για τα παιδακια θα εχω πλεκτα φλυφιτζούρια και τα μαρτυρικα θα ειναι πάλι με φιμο ... σε λιγες μερες θα ανεβασω φωτο να δειτε... βρήκα και πολύ ωραια πραγματα για στολισμό σε πολυ καλες τιμες. σε οτι θελετε βοηθεια να μου πείτε... ίσως μπορώ κ εγω απο εδω να βοηθήσω. θα χαρω πολύ παντως.


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!

Κορίτσια με την δουλειά δεν έχω προλάβει καθόλου να μπω να σας πω ενα γειά!

Σας φιλώ! Απο την αλλη εβδομαδα που έχω άδεια θα σας τα πω ολα! Παω να ετοιμαστω!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα σαν θέμα το γλυφιτζούρι σε (λευκο κοκκινο κ πρασινο) για τους μεγάλους θα εχω απλά πουγκια (και αν προλάβω θα κάνω μαγνητάκια απο φιμο σε σχημα γλυφιτζουρη (αλλιος σκετα) για τα παιδακια θα εχω πλεκτα φλυφιτζούρια και τα μαρτυρικα θα ειναι πάλι με φιμο ... σε λιγες μερες θα ανεβασω φωτο να δειτε... βρήκα και πολύ ωραια πραγματα για στολισμό σε πολυ καλες τιμες. σε οτι θελετε βοηθεια να μου πείτε... ίσως μπορώ κ εγω απο εδω να βοηθήσω. θα χαρω πολύ παντως.

Αυτό το φιμο ουτε που το ειχα ξανακουσει αλλα απο το λιγο που το εψαξα ειναι εξαιρετικη ιδεα. Μου εδωσες και εμπνευση για το θεμα, μια που ειναι Μαιος, ή ανοιξιατικα λουλουδια και φύλλα, ή λογω καταγωγης λεμονοπορτοκαλομανταρινα με αναλογα γλυκα για κερασμα :)


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

τιτινάκι και εγω δεν το ειχα ακουσει το φιμο, το εψαξα και ειναι πρωτότυπη ιδεα.

εσυ ολα μόνη σου θα τα φτιάξεις? μπράβο σου!!!

εγω λεω να φτιαξω μονο τις παιδικές μονη μου και για τους μεγάλους να κανω μια απλή μπομπονιέρα, τωρα απο θεμα δεν εχω διαλέξει ακόμη....


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!Ξεκινάμε κι εμείς κρεμούλα σιγά σιγά.Θα του δίνω frezyderm όπως έδινα κ στον μεγάλο.είναι λίγο ακριβούτσικες αλλά πολύ καλές.

Βάπτιση αποφασίσαμε για Ιούνιο εμείς αν κι ακόμα συζητάμε την ακριβή ημερομηνία.Θα τα κάνω κι εγώ μόνη μου όπως είχα κάνει στον μεγάλο κι έχω ενθουσιαστεί πάρα πολύ.

Μόνο να βρω λίγο χρόνο να τα κάνω γτ μόνη με 2 παιδιά απλά δεν υπάρχει.Με το ζόρι προλαβαίνω να κάνω κ δουλειές του σπιτιου.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα μανούλες! Ερήμωσε το καφέ μας...

Εμείς ξεκινήσαμε φρουτάκια χωρίς μεγάλη επιτυχία. Δεν φαίνεται να του αρέσουν... Αντιθέτως το ρυζάλευρο που ξεκινήσαμε προχθές του αρέσει πολύ.πήραμε κι εμείς το frezylac όπως δίναμε κ στην μεγάλη. Όμως από προχθές που ξεκίνησε δεν έχει κάνει κακά καθόλου. Όχι οτι σφίγγεται κ δεν μπορεί, απλώς δεν έχει κάνει. Αν δεν κάνει κ σήμερα θα μιλήσω με την γιατρό. Είχε καμμία παρόμοια εμπειρία;

Σας φιλώ όλες κ εύχομαι τα πρώτα Χριστούγεννα των μωρών μας να είναι υπέροχα!!!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια! εμείς ξεκινήσαμε φρουτάκια εδώ και 5 ημέρες. έχουνε γέλιο γιατί με το μήλο και το αχλάδι ξινίζανε τα μουτράκια τους αλλά σήμερα με την μπανάνα την απολαύσανε την φρουτόκρεμα. Ρυζάλευρο τρώνε εδώ και ένα μήνα, αλλά εδώ και 4 ημέρες ο μπέμπης δεν μου το τρώει. τους δίνω τη frezylac αλλά σήμερα του έδωσα του Γιώτη για δοκιμή αλλά και από αυτή μόνο λίγες κουταλιές έφαγε, εάν συνεχίσει έτσι θα μιλήσω με τον παιδίατρο.

swan όντως είναι ακριβούτσικια της frezylac αλλά τις περισσότερες φορές τις παραγγέλνω από το internet και μου έρχονται πιο οικονομικες.

μαράκι εμένα απο τότε που τρώνε στερεες λερώνονται καθημερινά και όχι κάθε 3-4 όπως παλιά


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κορίτσια!!! Ελπιζω να περάσατε τέλεια την ημέρα σας!

Λυδια από πιό site παραγγέλνεις τις frezylac? εμένα με τα κακάκια το αντίθετο. Εκεί που έκανε 3-4 φορές την ημέρα τώρα με το ζόρι μιά φορά την ημέρα.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


maraki εμενα ο μπεμπης εκανε καθε 4 ημερες και τωρα καθε 1-2.

Το frezylac το παραγγέλνω από το https://pharmavel.com και το http://www.pharmacy4u.gr/, το πρώτο έχει λίγο καλύτερες τιμές αλλά ενώ αρχικά μου τα στέλνανε μέσα σε 2-3 ημέρες με την τελευταία παραγγελία καθυστέρησαν 2 εβδομάδες και αναγκαστικά την ακύρωσα, μπορεί να έτυχε. Το 2ο site την 1η παραγγελία μου την έστειλε σε 1 ημέρα τώρα περιμένω την 2η ελπίζω να μην εχουν και αυτοι προβλημα.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα κοριτσια! Τελικα στις γιορτες ειναι ακομα μιο δυσκολο να βρεθει ελευθερος χρονος μου φαινεται! Εχω ευχαριστηθει τη μπεμπα μου ομως!

Η οποια μπεμπα μου κανει πολυ τη δυσκολη και εκτος απο γαλα δεν βαζει τιποτα στο στομα της. Επρεπε να εχουμε ξεκινησει κρεμα απο τις 17 αλλα πού. Η γιατρος λεει να την αφησουμε να πεινασει αλλα δεν το αντεχω. Καμια αλλη ιδεα οι πιο εμπειρες?

Φιλια μανουλες...


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα καλες γιορτες!!!! Υγεια και αγαπη στις οικογενειες σας!!!!!!!!!

Εχω καιρο να μπω και βλεπω χαθηκαμε λιγο..

Η μικρη καλα ειναι τρωει φρουτα και λαχανικα με κοτοπουλο,μοσχαράκι και ζυμαρικα! Με τα φρουτα εχει θεμα αλλα θα τα συνηθίσει που θα παει..

εφη εγω της τραγουδαω για να νην γρινιαζει οταν την ταιζω.Δοκιμασε μηπως θελει την φρουτοκρεμα πολυ πηχτή ή αραιή, ζεστή ή χλιαρή προς κρυα, γλυκια πχ να βαλεις 2 μπισκοτα μεσα Μιράντα . ή να αφησεις τα φρουτα να γινουν αρκετά. Εχουν αποψη μωρε και αυτα!

Η μικρη μου αρρωστησε, την κολλησε ο αντρας μου που ειχε καταρροή,πονολαιμο και λιγα δεκατα αλλα οκ μονο πυρετο ειχε και υπνηλία!

Εχουμε παιδιατρο σε καμια βδομαδα και θα μπω να σας πω νεα.

Αν δεν ξαναμιλησουμε καλη πρωτοχρονιά να εχουμε κοριτσια μου! Οτι επιθυμητε για την νεα χρονια!!!!!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εφη μήπως να δοκιμάσεις να της δώσεις άλλη μάρκα. Εμένα η μπέμπα τρώει τη frezylac, ενώ ο μπέμπης τον πρώτο μήνα την έτρωγε, μετά ούτε να τη βάλει στο στόμα του, του δοκίμασα τέσσερις μάρκες για να βρω τη του αρέσει.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...