Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

καλημέρα μανούλες και χρονια πολλά,

εμας η μπέμπα τρωει φρουτα και κρέμα μια χαρά αλλά τα λαχανικά ουτε να τα δεί....τρωει 2-3 κουταλιες και αυτες με κλάματα, καθε φορα δοκιμάζω αλλο συνδυασμό αλλα τίποτα...

το ρυζάλευρο στην αρχη δεν το ηθελε και δοκίμασα ολες τις μάρκες, τα ιδια με όλες αλλα μετα που ξεκινησαμε φαριν λακτε δεν την προλαβαίνουμε, μολις τελειωσει κλαιει.

καλη χρονια να εχουμε, υγεια και ευτυχια σε όλες και ολα τα μωρακια!!!!


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρονια μας πολλα κοριτσια και παντα με υγεια και καλοτυχα τα μωρακια μας!

Ευχαριστω για τις ιδεες και τις συμβουλες αλλα δεν θελει τιποτα μα τιποτα! Ουτε φρουτα(δοκιμασα αχλαδι, μηλο και μπανανα) ουτε κρεμα. Βασικα θελει μονο γαλα και μονο μπιμπερο. Πουφφφφφφ. Θα ξαναδοκιμασω σε καμια βδομαδα γιατι δεν αντεχω να τη βλεπω να σπαραζει στο κλαμα.

Φιλακια!


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια!!! Χρονια πολλα!!!

ξερω χαθηκα ειχα πολυ πολυ καιρο να μπω αλλα περασα μια επιλοχεια καταθλιψη αλλο πραγμα...... με πολυ υπομονη απο το περιβαλλον και ψυχοθεραπεια το ξεπερασα,πολυ ασχημο πραγμα βρε κοριτσια......

Ο μπεμπης μου καλα!!! 30 Δεκεμβριου βγαλαμε το πρωτο μας δοντι!!!

την φρουτοκρεμα δεν μου την καλοετρωγε και ξεκινησα να του βαζω μια κουταλια κρεμα βανιλια μεσα!!!! τωρα τρελαινεται και ακομα του δινω μηλο-αχλαδι μονο

κρεμα ετρωγε απο την πρωτη μερα

Σουπα ακομα δεν εχω δωσει

Στον υπνο μας ταλαιπωρει λιγο λογο δοντιων

κοριτσαρες Καλη χρονια να χαιρεστε τις οικογενειες σας φιλια!!!

να μπενετε να τα λεμε ποιο συχνα !!!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια να εχουμε κοριτσια! να χαιρομαστε τα μπουμπουκακια μας!

εφη έχω ακούσει ότι υπάρχει μπιμπερο που αντι για πιπιλα εχει κατι σαν κουταλακι, εγω δεν το εχω δει αλλά εχω ακουσει πως αρεσει στα μωρακια που δεν θελουν το κουταλι.

εμενα κοριτσια το ενα μωρό ζηλευει το αλλο. Η μπεμπα ειναι διαολακι και οταν ειναι διπλα στο μπεμπη του παιρνει τα παιχνιδια και αυτος ο καημενουλης βαζει τα κλαματα, αλλα οταν εχω το ενα μωρο αγκαλια θελει και το άλλο.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Και τι μέρα σήμερα! Ανοιξιάτικη, σου ανοίγει την όρεξη να αρπάξεις το μωρό και να το πας στο πάρκο να φωτοσυνθέσει!

crochet καλώστηνα! κρίμα που πέρασες τέτοια ιστορία! αλλά βλέπω επέστρεψες δριμύτερη. Τι φανταστικά πραγματάκια είναι αυτά που φτιάχνεις! Τη σελίδα στο facebook τώρα την είδα πρώτη φορά κι έμεινα! Πάντως απορώ πού τον βρίσκεις το χρόνο με δύο παιδιά!

Lydia αυτό το μπιμπερό που λες είναι κάτι σα μυθικό πλάσμα - όλες το έχουμε ακούσει αλλά σε κανένα μαγαζί δεν το έχω βρει. Και η ξαδέρφη μου έλεγε ότι είχε τέτοιο στην κόρη της, αλλά δεν ξέρω πού υπάρχει.

Πάντως συνεχίζουμε να μην βάζουμε μπουκιά στο στόμα μας - γαλατάκι (μαμακίσιο και ξένο) και τέλος. Της έβαλα κρεμούλα στο γάλα να δω μήπως φταίει η γεύση της κρέμας που δεν την τρώει, αλλά δεν είχε κανένα πρόβλημα. Απλώς δεν θέλει το κουτάλι.

Τώρα πια κάθεται καθιστή και παίζει με τα παιχνίδια της με τις ώρες και την κάνω χάζι. Στέκεται όρθια αλλά είναι "ανισόρροπη" και πρέπει να της κρατάς τα χεράκια να μην πέσει. Και φυσικά μιλάει (ή μάλλον τραγουδάει) συνέχεια! Έχουμε ξετρελλαθεί!

Από Τρίτη πάλι στη δουλειά, κι εγώ κι ο αντρούλης μου. Πουφφφφ. Ωραία περάσαμε, ξεκουραστήκαμε, ξαναγνωριστήκαμε τόσες μέρες. Άντε να περιμένουμε το Πάσχα τώρα :)


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα καλη χρονια σε ολες και να χαιρόμαστε τα μικρα μας!!!

Η μπεμπα δοξα το θεο τρωει επιτελους κρεμα μετα απο ενα μηνα προσπάθειας!! Δινω 1/2 μηλο, 1αχλάδι, 1 μπανανα και δυο μπισκότα μιραντα.Δεν της αλλαξα τιποτα και την συνηθισε την γευση!

Μολις, αρχησε η μικρη και κανει κου-πε-πε! Μας εχει ξετρελανει!!

crochetmania δεν μπορω να φανταστω τι περασες.. χαρηκα ομως που το ξεπερασες!!!!!!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

τι ωραια μερα σημερα αλλα δυστυχως ειμαστε κρεβατομένοι με ιωση. ευτυχως τα παιδια μάλλον το περνάνε πιο ηπια με δεκατάκια και μιξουλες και λίγο βηχαλάκι, ενώ εγω χτυπάω 39αρια.

crochet πρεπει να περασες ζορικα, αλλα αφου καταλαβες εγκαιρα οτι χρειαζεσαι βοηθεια ολα πηγαν καλα. Σήμερα μπηκα για πρωτη φορα στη σελιδα σου στο facebook τι απιστευτα πραγματακια φτιαχνεις, κουκλιστικα!!!!!!


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή χρονιά!!! Εμείς καλά. Τα κακάκια στρώσανε, τρώμε μετά δυσκολίας τα φρουτάκια μας αλλά τα τρώμε. Το ρυζάλευρο πιό εύκολα. Στο πάρκο κάθεται μόνο ελάχιστα το πρωί και παίζει μόνος του. Τις υπόλοιπες ώρες θέλει να είμαστε δίπλα του συνέχεια. Βαριέται πάρα πολύ εύκολα, κοιμάται πολύ αργά το βράδυ και ξυπνάει πολλές φορές μες στην νύχτα. Θηλάζω ακόμα κ όλο το βράδυ θέλει στήθος κάθε φορά που ξυπνάει. Όσες θηλάζετε, σας έχει έρθει περίοδος ακόμα; Εμένα όχι κ μου φαίνεται λίγο περίεργο αφού εδώ κι ένα μήνα τρώει και φρούτα. Στην μεγάλη μου μόλις άρχισε να τρώει μου ήρθε.

Εμένα το κουπεπέ το έκανε τον περασμένο μήνα και κοίταγε το χέρι του και χάζευε. Πολύ γέλιο ρίχναμε. Τώρα όμως το σταμάτησε... Εν τω μεταξύ μπρουμυτα γυρίζει εδώ κ καιρό, όμως δεν γυρίζει από μπρούμυτα ανάσκελα. Εσάς το κάνουν; Τρελαίνεται να στέκεται, με υποστήριξη φυσικά κ θέλει να τον βάζουμε να κάνει βηματάκια. Εχει στραβά ποδαράκια βέβαια αλλά το πολύ πολύ να τον κάνουμε ποδοσφαιριστή, χαχα.

Φιλάκια σε όλα τα μωράκια!!!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!!! και εμενα γυριζει μπρουμυτα ανασκελα και μπρουτυμα ανασκελα εχει αρχισει να λεει μπα-μπα μπαμπαδιζει που λεμε κοριτσια καθονται καθολου μονα τους??? εμενα ακομη οχι μονο με στηριξει η αμα τον στριμωξω σε καμοια γωνια του καναπε χιχιχιχιχιχιχι

εμενα επιτελους κοιμαται την νυχτα σερι 10 ωρες...


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μανούλες!

σήμερα επιτέλους μετά από 3 ημέρες έπεσε ο πυρετός, αφού πήρα αντιβοίωση γιατί η ίωση μου έκανε λοίμωξη του αναπνευστικού και του μπέμπη του έκανε ελαφριά βροχίτιδα και πήρε για πρώτη φορά aerolin.

εδώ και δέκα μέρες ο μπέμπης κάνει κουπεπε αλλά δεν λέει να γυρίσει μπρούμυτα, μόλις εχθές έβγαλε και το 2ο δοντάκι.

η μπέμπα δεν κάνει ακόμα κουπεπε αλλά γυρνάει μπρούμυτα και ανάσκελα. Δεν έχει βγάλει ακόμα δοντάκια αλλά είναι έτοιμα και τα δύο να σκάσουνε. Και τα δύο κάθονται με υποστήριξη βέβαια.

Μαράκι και εμένα δεν μου έχει έρθει η περίοδος και έχουμε αρχίσει τις στερεές τροφές εδώ και ενάμιση μήνα, σήμερα για πρώτη φορά φάγαμε μοσχαράκι.

εμένα υπάρχουν βράδια που θα κοιμηθούν από τις 9.30 μέχρι τις 5. υπάρχουν όμως και βράδια που η μπέμπα θα ξυπνήσειι κάθε δύο ώρες στις 1, 3, 5,7 και ο μπέμπης κάθε 2 αλλά στις 2, 4, 6, εκείνες τις μέρες μπαίνω στο πειρασμό να τους δώσω ξένο για να τα ταισει ο μπαμπάς τους αλλά από την άλλη τα λειπάμε γιατί τώρα με τις στερέες θηλάζουνε σχεδόν μόνο πρωί και βράδυ και μάλιστα το βράδυ πριν κοιμηθούν τους δίνω και λίγο ξένο για συμπλήρωμα.

φιλάκια


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Είμαι από το καφέ Αυγούστου, αλλά τα διδυμάκια μας γεννήθηκαν 16 Ιουλίου, οπότε κι εμείς ξεκινήσαμε στερεές τροφές και μπήκα να σας διαβάσω...

Και τα δικά μου με το κουπεπέ τρελαίνονται! χιχι!

Καλημέρα μανούλες! Ερήμωσε το καφέ μας...

Εμείς ξεκινήσαμε φρουτάκια χωρίς μεγάλη επιτυχία. Δεν φαίνεται να του αρέσουν... Αντιθέτως το ρυζάλευρο που ξεκινήσαμε προχθές του αρέσει πολύ.πήραμε κι εμείς το frezylac όπως δίναμε κ στην μεγάλη. Όμως από προχθές που ξεκίνησε δεν έχει κάνει κακά καθόλου. Όχι οτι σφίγγεται κ δεν μπορεί, απλώς δεν έχει κάνει. Αν δεν κάνει κ σήμερα θα μιλήσω με την γιατρό. Είχε καμμία παρόμοια εμπειρία;

Σας φιλώ όλες κ εύχομαι τα πρώτα Χριστούγεννα των μωρών μας να είναι υπέροχα!!!

Κι εμείς έχουμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Το μεγάλου δεν του αρέσουν καθόλου τα φρούτα και τρωει δυο φορές τη μέρα ρυζάλευρο. Έχει 3 μέρες να κάνει κακά :( Οπότε χτες το βράδυ έβρασα 2 ξερά δαμάσκηνα και το ζουμί το έβαλα στο πρωινό του μπιμπερό με το γάλα. Τα δαμάσκηνα τα έλιωσα και τα περασα από το σουρητήρι και θα τα βάλω στο ρυζάλευρό του το μεσημέρι. Το μπιμπερό το ήπιε όλο - νομίζω ότι του άρεσε περισσότερο κιόλας! Για το ρυζάλευρο με τα λιωμένα δαμάσκηνα δεν ξέρω ακόμη.

Το ρυζάλευρο στον μικρό αρέσει πάρα πολύ, το γλείφει κυριολεκτικά. Ο μεγάλος είναι δύσκολος, δεν του αρέσουν πολύ οι στερεές, αλλά τις τελευταίες μέρες τον ξεγελάω με παιχνιδάκια και το κόλπο δουλεύει πολύ καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

ξεκιναμε 3ο γευμα γιαουρτακι σημερα!

Καναμε χθες δυο εμβόλια ενα τσιμπημα και ενα ποσιμο.

Ειναι 8750 και 72 εκατοστά. Πηρε 400γρ αλλα υψος καθολου.

Εμενα καθεται εδω και κανα μηνα μονη της χωρις υποστήριξη. Αλλα δεν την βλεπω να μπουσουλα γιατι δεν της αρεσει μπρουμυτα.


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου floreta!! Να σου ζησουν τα παιδακια σου!!

Θα βαρεθουν και θα φανε που θα παει μωρε!

Και εμενα ετσι εκανε με τα φρουτα, τωρα τα συνηθισε αλλα δεν τρωει πολυ βεβαια!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...