Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσιαα! Πως πήγανε οι διακοπές;

Εμεις επιστρέψαμε εδω και μια εβδομάδας στην καθημερινότητα αλλά βαριέμαιιιιιιι!

Με τα μπεμπέκια όλα υπο έλεγχο, με εξαίρεση τη ζωηράδα (διαβάστε παρακάτω). Από φαγητό κόψαμε όλα τα αλεσμένα τρώνε πλέον το δικό μας (επιτέλουςςς!), ύπνος τη νύχτα 21:00-8:30 σερί και γενικώς όλα καλά. Το βασικό μου πρόβλημα είναι η ζωηράδα και η γκρίνια όταν δεν περνάει το δικό τους!

Παρόλο που δεν περπατάνε εντελώς μόνοι τους ακόμη (μπορούν αλλά φοβούνται :tongue:), σκαρφαλώνουν ΠΑΝΤΟΥ, τραβάνε ΤΑ ΠΑΝΤΑ, μετακινούν καρέκλες, πατάνε κουμπιά, ανοιγοκλείνουν τα ντουλάπια, ανεβοκατεβαίνουν τις σκάλες μπουσουλώντας και γενικώς είναι πολύ δύσκολο να τα ελέγξω! Τι να σας πω... εγώ δεν έκανα παιδιά, μαϊμουδάκια έκανα... ανεβαίνουν στον καναπέ, από εκεί πηδάνε σε ένα κομοδίνο που είναι δίπλα στον καναπέ, και μετά ανεβαίνουν στη βιβλιοθήκη και κάθονται στο ράφι! εγκεφαλικό η Φλορέτα.. :shock::shock: Μετακινούν την καρέκλα, την πηγαίνουν κάτω από το διακόπη, ανεβαίνουν πάνω της για να φτάσουν το διακόπτη και ανοιγοκλείνουν τα φώτα.. κι άλλο εγκεφαλικό η Φλορέτα :shock::shock: Και όλα αυτά χωρίς να έχουν περπατήσει ακόμη! ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΟΥΝ;; :shock::shock: Εϊναι και δύο- μόλις ο ένας έχει ιδέα για σκανταλιά ακολουθεί και ο άλλος από πίσω όλο τρέλα! Έχουμε μαζέψει τα πάντα, πρίζες, καλώδια, κουρτίνες, τραπεζομάντηλα, γυαλικά, και παρόλα αυτά βρίσκουν κάθε μέρα και άλλη σκανταλιά να κάνουν!

Έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι κατό πόσο είναι φυσιολογικό... προχτες πηγα σε μια φίλη που έχει κοριτσάκι στην ίδια ηλικία και καθόταν πολύ ήσυχο! Δεν έχει καν μπουσουλήσει ακόμα! Έχει καμιά άλλη το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχα! κοπανιεμαι κατω τι περιγραφη ξερεις το προβλημα το χεις εσυ κι οι υπολοιπες αγορομανες του κοσμου χαχα και που σαι ακομα πρωτα από όλα χρονια τους πολλα και να τα χαιρεσαι ο μαγκας μου περπατησε 3 μερες πριν τα γενεθλια του κανονικα και μονος του τωρα πλεον τρεχει δε σου περιγραφω τι γινεται χιχιχιχιχι! τα κοριτσακια ειναι πιο ησυχα συνηθως αλλα εγω γουσταρω αγορακια κι ας μου κανουν το σπίτι μπιιιιιιιιιιιιιιιπ! καλα κουραγια!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω κοριτσακι αλλα κανει ακριβως τα ιδια, δεν περπαταει μονη της, (μπορει γιατι κανει καποια βηματα )αλλα σκαρφαλωνει παντου, στο καναπε, κρεβατοκαμαρα, συνθετο tv καρεκλα σκηνοθετη δεν μπορω να την αφησω λεπτο μονη, εχει ξεπατωσει τα φυτα εσωτερικου, πειραζει μπριζες και ανοιγει την σιτα μπαλκονιου και εξαφανιζετε. Ταλιμπανακι κανονικο και πολυ πεισματαρικο.....

Η περιγραφη σου ολα τα λεφτα....αφου φανταστικα και την δικια μου στην συμμορια


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Lol...

αχ... κάθε μέρα και καινούργιο έχουμε..

χτες ο μεγάλος μου πήγε στο ψυγείο, το άνοιξε, και αφού πέταξε έξω διάφορα τυριά, ζαμπόν και άλλα που βρήκε (μέχρι εδω ok, απλα τον παρατηρούσα ψύχραιμη), πήρε κάτι σταφύλια που είχα σε ένα μπωλ και άρχισε να τα τρώει!! Ευτυχώς ήταν πλυμένα...και μάλιστα ο άτιμος τα σάλιωνε, τα ρουφούσε και μετά τα ξαναέβαζε πίσω μαζί με τα υπόλοιπα (καλά) σταφύλια... χιχιχιχι!:rolleyes::rolleyes:

Καλό μας κουράγιο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ βρε κοριτσακια ολοι θελουν να κανω δευτερο κι εγω οχι κι εχουν αρχισει να μου τα σπανε κανονικα!

Καλά απο τώρα;;;

Κορίτσια σκεφτείτε το καλά για δεύτερο, σας μιλάω ως διδυμομαμά! Με το δεύτερο παιδί, ο ελάχιστος χρόνος που έχετε τώρα για τον εαυτό σας όταν σας κρατάει κάποιος το παιδί, θα εξαφανιστεί κι αυτός! Γιατί με τα δυο παιδιά τρέχουν συνέχεια και οι δύο γονείς, ενώ οι περισσότερες γιαγιάδες δυσκολεύονται να κρατήσουν 2 παιδιά μαζί (οπότε πάντα εσείς μένετε με το ένα από τα δυο)! Δε λέω, είναι μεγάλη η χαρά, αλλά πρέπει να είσαι προετοιμασμένος!

Link to comment
Share on other sites

Φλορετα εχω πεθανει απο τα γελια με την περιγραφη σου!!!! Για να σε καθησυχασω ομως κι εμεις τα ιδια περναμε... Περπαταει κανονικα μονος του απο 9,5 μηνων και σε πληροφορω οτι κανει λιγοτερες ζημιες απο πριν που δε μπορουσε να σταθει καλα στα ποδια του. Φυσικα σκαρφαλωνει σε κρεβατια, καναπεδες, κομοδινα, τραπεζακια και καρεκλες αλλα του εδειξα πως να κατεβαινει μονος του χωρις να χτυπαει το κεφαλι του κι απο τοτε ειμαι ησυχη. Ανοιγει συρταρια, ντουλαπια, καπακια τουαλετας, ψυγειο, πλυντηρια αλλα πλεον δε βγαζει τιποτα εξω οπως εκανε πριν, αντιθετως κρυβει πραγματα κι εμεις ψαχνουμε σε ολο το σπιτι να βρουμε παπουτσια, κινητα, κλειδια... Τωρα αρχισα να τον ρωταω που τα εκρυψε και καποιες φορες παει και μου τα φερνει μονος του! Τα τελευταια του κατορθωματα ειναι να σκουπιζει μονος του τη μυτη και το στομα (οχι με μεγαλη επιτυχια), να χτενιζει τα μαλλια του (κρατωντας τη βουρτσα αναποδα), να τιναζει τα χερια του απο τα χωματα και να μπαινει στη λεκανη που εχω για τη μπουγαδα και να αραζει! Πλεον κι εμεις τρωμε κανονικο φαγητο με πιρουνακι και καποιες φορες τον αφηνω να το βαλει μονος του στο στομα και τα καταφερνει!

Κατα τα αλλα, μολις γυρισαμε απο διακοπες εξαντλημενοι γιατι δεν κοιμοταν παρα μονο τη νυχτα και προσπαθουμε να ξαναμπουμε σε σειρα... Με τον υπνο εχουμε βασικα θεμα οπως παντα αλλα ξεκινησα την εκπαιδευση σημερα και ελπιζω μεχρι το σκ να εχει επανελθει. Κοιμαται 8.30-6.30 το βραδυ, μια ωρα το πρωι και μιαμιση το μεσημερι. Λιγο μου φαινεται αλλα δεν ηταν και ποτε του υπνου οποτε το εχω αποδεχτει.

Εγω παλι κοριτσακια μου πολυ θα ηθελα να ξαναμεινω εγκυος συντομα!!!! Βεβαια τον Οκτωβρη θελω να κανω μια μικροεπεμβαση και δε θα ηθελα να ειμαι εγκυος αλλα μετα θα το βαλουμε στο προγραμμα. Δε θελω να εχουν μεγαλη διαφορα μεταξυ τους αλλα ουτε κι εμεις να μεγαλωσουμε και να μην εχουμε αντοχες! Ξερω οτι θα ειναι πολυ δυσκολο με δυο μωρα και δουλεια αλλα θεωρω οτι τα παιδακια με αδερφια μεγαλωνουν πιο φυσιολογικα και δε θελω να του το στερησω...


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου νεφελακι κοιτα απο τη μια σκεφτομαι πως περναν τα χρονια δεν ειμαι και πιτσιρικα και μετα θα ναι ακομα πιο δυσκολο από την αλλη τωρα νοιωθω τοσο εξαντλημενη που ουτε να το σκεφτω δε θελω! ασε που μου χει κολλησει η ενα η πεντε εξι που λεει ο λόγος. Αλλα να με τον αντρα μου μονο 3 μηνες προλαβαμε να μεινουμε μονοι μας σαν ζευγαρι ε ας ηρεμησουμε λίγο... εχω βαρεθει να ακουω αντε και στο δευτερο τωρα που ναι νωρις θα ρθουν αυτοι να μου το μεγαλώσουν; γιατι το πρωτο το μεγαλωσα εγω με καποια βοηθεια απο τον αντρα μου απαπα με την καμμια! αλλιως αν θα επιστρατευθουν οι παντες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!! Παει και το καλοκαιρι, καλο χειμωνα να εχουμε. Και σιγα σιγα φουσκωμενες κοιλιτσες οσες το επιθυμουν!!!!

Η μικρη μου το βραδυ που κοιματε ξεσκεπαζετε μονιμος, φοραει μονο ενα φανελακι και εχω 25 βαθμους τα ξημερωματα, μηπως πρεπει να την ντυνω πιο καλα; να της βαλω καλτσες;


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαγδα εγω του βαζω ενα καλοκαιρινο πυτζαμακι-κορμακι με κοντα μανικια και κοντα μπατζακια, αλλα εχουμε 27 βαθμους στο δωματιο. Δεν τον σκεπαζω γιατι δεν καθεται πανω απι 5' στην ιδια θεση!! Μηπως να της βαλεις πυτζαμακια με κοντο παντελονακι και κοντα μανικια; Νομιζω οτι οι καλτσες ειναι για πιο μετα...


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εμείς κοιμόμαστε με υπνόσακο βαμβακερό, ένα σκέτο βαμβακερό πανί είναι! Τους έχω αγοράσει από το ιντερνετ από Αγγλία.

Αχ βρε κορίτσια, κάναμε το τριπλό εμβόλιο της ιλαράς-ερυθράς-παρωτίτιδας.. οι μπέμπηδες έχουν πυρετό, έχουν γεμίσει σπυριά, δεν τρώνε και ο μικρός μου χτες έκλαιγε ανά 15 λεπτά μέχρι τις 3 το πρωί! Παίζει να ξύπνησα και να ξανακοιμήθηκα 10 φορές.. κουτουλάω σήμερα! :?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!!

Φλορετακι γιατι ετσι ρε γαμωτο;μιλησες με το παιδιατρο κ ειπε πως ειναι παρενεργειες του τριπλου;τοσο βαρβατο ειναι;;ειναι να το κανουμε κι εμεις αυτο το μηνα!!τα υπολοιπα κοριτσια αντιμετωπισατε το ιδιο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...