Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Μακαρι απο το νεο ετος να αρχισει ο νεος γυρος!! Μου λειπει η εγκυμοσυνη, ο θηλασμος, τα μικροσκοπικα πατουσακια.. Απο την αλλη χαιρομαι τοσο πολυ τον μικρουλη μου που ειναι στην ωραιοτερη φαση!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σαααααααας!

Αργησα να σας βρω, εχω γεννησει κι εγω 25 Αυγουστου 2013 μια μπεμπουλα υπεροχη! Με λένε Χριστίνα και την μικρη μας τη βγάλαμε Ιφιγένεια. Τη βαφτίσαμε πριν 2 βδομάδες. Ειχαμε καποιες αγωνίες στην εγκυμοσυνη, αλλα ολα καλα!

Να χαιρόμαστε τα αγγελούδια μας και συντομα να ερθουν και άλλα!


Το κοριτσάκι μου είναι η ζωή μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια και παιδακια πλεον.......

μπιζουδακι καλωσηρθες και να χαιρεσαι την μικρη σου!

Αννουλα ολα καλα με την βαπτιση?Μπες να μας γραψεις νεα καλοφωτιστος να ειναι ο μικρος και να χαιρεσαι και την Αγγελικουλα.........

Να μας ζησουν και ολα τα παιδακια που βαπτιστηκαν αυτες τις μερες!

Floretta νομιζω οτι χρονισαν τα πρωτα παιδακια του καφε!Να τα χαιρεσαι και τα δυο αγορακια σου!

Συζητατε για δευτερο βλεπω οι πρωτομανουλες........αντε ξεκινηστε τα παιδια ειναι ευτυχια και οι δευτερομανουλες ντε να μου κανετε λιγο παρεα.........


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

τα δικα μας νεα ειναι αγχος τρεξιμο και πολυ κουραση.......

Παλευω σχεδον ολη μερα μονη μου με δουλεια σπιτι και τα τρια μου βλασταρια.....

Εχω απο προχθες τον μεγαλο με ιωση που κανει σαρανταρια για πενετε μερες και τα εχω δει ΟΛΑ μιλαμε..........προσπαθω να μην μου κολλησουν και τα αλλα δυο πραγμα που μεταξυ μας το θεωρω ακατορθωτο.........

Ειναι που εχουμε το αλλο σ/κ γενεθλια και βαπτιση μαζι και δεν θελω να ειναι η μικρη μου αρρωστη αλλα τι να κανουμε αυτα εχουν τα πολλα παιδια..........

Η κατερινουλα μου ειναι ενας αγγελος μια κουκλα τι να πω(κουκουβα...).Μπουσουλαει ολο το σπιτι και σηκωνεται απο οπου βρει και στεκεται,τρωει φυσικα απο 9 μηνων οτι και εμεις γελαει κανει παλαμακια φωναζει εμας και τα αδερφια της..........τι να σας πω ρε κοριτσια φυσικα και ολα τα παιδια μου τα λατρευω αλλα με αυτην την μικρη μου λιωνω μιλαμε.......


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια μου!!!!!!! τι κάνετε??? διακοπούλες???

Μπιζουδάκι καλώς ήρθες και να χαίρεσαι την κορούλα σου!!!! τι ωραίο όνομα...!!!!

Φλό μου σ'ευχαριστώ πολύ!!!! κ εσύ να χαίρεσαι τα μικρά σου.... κ με το καλό το βαφτισογενέθλιο!!!!

Λοιπόν με την βάφτιση ευτυχώς όλα πήγαν πολύ καλά... πολύ κλάμα λέμε... για εμένα μιλάω καλέ..χαχαχααα μάλλον μου βγήκε όλη η ένταση των ημερών κ έκλαιγα με το παραμικρό. έκλαψα όταν είδα τα ανήψια-νονούς να διαβάζουν το πιστεύω (ήταν ωραία σκηνή, το είπαν όλοι), όταν φώναξαν το όνομα, όυαν τον βούτηξε ο παπάς μέσα κ έκλαιγε... γενικώς πολύ κλάμα!!!! κ ο μι΄ρός σχετικά καλά τα πήγε, περίμενα να κλαίει πολύ περισσότερο. αλλά οκ.

κ το όνομα αυτού Γιώργος όπως σας ειπα...

Φλό μου όοσ γθια την ευχή στις πρωτομανούλες, συμφωνώ κ επαυξάνω....

όσο αφορά για την ευχή σου στο να ακολουθήσουμε δεν το νομίζω για εμένα κ μόλις είπες τον λόγο μόνη σου...χαχαχαχαχα

"Παλευω σχεδον ολη μερα μονη μου με δουλεια σπιτι και τα τρια μου βλασταρια"

οπότε καλά είμαστε εμείς... όσες πιστές ας ακολουθήσουν!!!

γυρίσαμε σήμερα από τριήμερο που δεν μπορώ να πω οτι το ευχαριστήθηκα. θα σας τα πω αύριο γιατί έρχετε ο λόχος για μπάνιο, φαί κλπ.....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

"Παλευω σχεδον ολη μερα μονη μου με δουλεια σπιτι και τα τρια μου βλασταρια".

αχχ μια από τα ίδια κι εδώ πέρα :D Μόνο που έχω δυο βλαστάρια, όχι τρια. Βλέπω τους φίλους που έχουν μόνο ένα παιδί και είναι άνετοι, κάνουν τις διακοπές τους, το στέλνουν και κανένα ΣΚ στους παπούδες. Όχι οτι δεν κουράζονται, αλλά που και πού κάνουν κανένα διάλειμμα. Που αυτά για εμάς... κάθε μέρα για μένα είναι μαραθώνιος. Αλλά το πρόβλημα δεν είναι αυτό. Είναι ότι δεν έχει διάλειμμα, ποτέ!!! Γιατί απλά ποτέ δεν είμαι χωρίς κανένα παιδί - οι παπούδες απλά δεν αντέχουν να τα κρατήσουν και τα δυο μαζί. Το μόνο διάλειμμά μου είναι στη δουλειά...

Τεσπα, να μην παραπονιέμαι, είμαι πολύ ζουζούνια τα μωρά μου και τα λατρεύω!!!

Γιορτάσαμε και τα γενέθλιά μας!Γελάσαμε πολύ! Αφού σβήσαμε τα κεράκια, αφήσαμε τα μωρά να βουτήξουν στην τούρτα.. τι να σας λέω...πολύ γέλιο!

σας φιλώωω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!!! Χρονια πολλα στα ζουζουνια μας!!!!

Αληθεια ξερουν να σβηνουν κερακια;;;

Εμεις αρχησαμε να δειχνουμε τι θελουμε, λεμε μαμα, μπαμπα,μαμ και τοτο(αυτο) με το ζορι κοιματε το μεσημερι, δεν περπαταμε μονη μας γιατι παταμε στις μυτες,αυτα τα νεα μας.


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

να σας ζήσουν και να τα χιλιάσουν!!!!!! κ εγώ 2 έχω κ αν δεν είχα γιαγιάδες....θα ήμουν στο τρελάδικο!!!!

τι να σας πω... η μεγάλη ζηλεύει κ το βγάζει σε μια μόνιμη μανούρα-γκρίνια. ευτυχώς με τον μικρό τα πάει πολύ καλά, αλλά... μου έχει σπάσει τα νεύρα. δεν είμαι κ στα καλύτερά μου κ δεν έχω κ πολύ υπομονη. πρέπει να συνέλθω για να την κάνω να συνέλθει...


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου τι κανετε?

χαθηκα αλλα ειμαι στο νησι στους δικους μου κ δεν εχω πολυ χρονο για ιντερνετ!!!!!κανουμε συνεχεια βολτες,μπανακια κ η μικρη θελει ολη μου την προσοχη!!!!!!!!!!

καλοφωτιστα να ειναι τα μωρακια που βαφτιστηκαν!!!!!!!

εμεις θα κανουμε γαμνοβαφτιση τον οκτωβρη!!!!!!!!!εχουμε 4 δοντακια κ ετοιμαζονται αλλα δυο δεν τρωμε αλεσμενα,μπουσουλαμε κ περπαταμε με βοηθεια γενικα εχει γινει ανταρτης η μικρη μου ειρηνη!!!!!!!!!!!!!!


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια μου καλημερα!!!τι κανετε;;;να ζησουν τα φρεσκοβαπτισμενα νινακια σας και να ναι μια ζωη καλοφωτιστα!!!εγω εχω να σας παραθεσω τα εξης προβληματα που εχω κι αν ειναι καμια μεσα ας μου πει τη γνωμη της γιατι εχω αρχισει και αγχωνομαι...

Ο μικρος εδω κ πολλους μηνες για να κοιμηθει εχει στανταρ ωρα,οπου τον εμαθα να τον αφηνω ξυπνιο στο κρεβατι να του λεω συγκεκριμενα λογακια,να παιρνει αγκαλιτσα το νανι του και να κοιμαται μονος του!μολις τον αφηνα εφευγα απ το δωματιο,δεν εκλαιγε καθολου,νανουριζοταν κ σε κανα 5 λεπτο κοιμοταν!!!ονειρο!!πριν 3 μερες ξεκινησα δουλεια!τον κρατησε ο αντρας μου κι εγω δουλευα 1500-2300!!οσο ημουν στο σπιτι ο αντρας μου τον εχει βαλει γ υπνο παμπολλες φορες για υπνο κ ποτε κανενα προβλημα!τον βαζει που λετε γ μεσημερι,ουτε κιχ κ νανι!!το βραδυ κανει οοολες τις διαδικασιες ιδια με μενα κ οταν πηγε στις 2130 να τον βαλει για υπνο την ωρα που πηγε να φυγει μας ακουσε το τετραγωνο!!!εκλαιγε τοσο πολυ που πνιγοταν!!ορθιος στην κουνια να ουρλιαζει!!τον αφησε λιγο να κλαψει,πηγε τον καθησυχασε ποσες φορες κ δυστυχως μετα απο καμια ωρα τον εβγαλε απ το δωματιο κ τον εφερε στο σαλονι να ηρεμησει!!λαθος !!μεχρι τις 2330 που γυρισα ηταν στο σαλονι με ενδιαμεσες προσπαθειες γ υπνο παλι ακαρπες!!οταν πηγα να τον βαλω εγω τα ιδια κ σε μενα οπου κατα τις 0000 κοιμηθηκε με νανουρισμα μεσα στη κουνια!!την επομενη μερα του κανε τα ιδια και τα μεσημερι κ ξανα το βραδυ!!!ειπα μηπως αρχισε βα φοβαται το σκοταδι αλλα το δε μπορει γιατι το μεσημερι τί φοβαται κ κανει τα ιδια;επισης εχω ξαναλειψει απο το μεσημερι μεχρι το βραδυ χωρις να με δει πριν κοιμηθει κι ολα καλα!!πού καταλαβε οτι πηγα γ δουλεια;να φταιει αυτο;κ στην πεθερα μου χθες τα ιδια!!τι να κανω;;;;;;;;τοσοι κοποι τοσων μηνων για υπνο χωρις υποβοηθεια σε μια νυχτα πηγαν χαμενοι...προτασεις;;;;

Επισης....23/08 ειναι ο γαμος βαφτιση!ηταν να αδιαθετησω πανω στο γαμο κ αφου μιλησα με το γιατρο αποφασισα να παρω αντισυλληπτικα απ την περιοδο του ιουλιου για να το ελεγξω!!καθυστερησε 8 μερες,κανω τεστ αρνητικο,μετα απο 2 μερες αδιαθετω κ ξεκιναω τα χαπια(τα οποια τα εχω ξαναπαρει στο παρελθον) μεχρι τις 10 ειχα περιοδο κ απο τοτε εχω καφε....ελαχιστα μεν μονο στο σκουπισμα,μιλαω με γιατρο κ μου λεει για να αποκλεισουμε εγκυμοσυνη κανε αλλο ενα τεστ,κανω αρνητικο,χθες ηρθανε σε επαφη με τον αντρα μου κ σημερα παλι καφε...περιςςοτερα αυτη τη φορα!!θα ξαναπαρω τωρα να δω τι θα μου πει...σας εχει τυχει;;τι λετε να ναι;;

Τα φιλια μου σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν πηγα δουλεια ξυπνουσε 6 και εκλεγε για να μην φυγω. Απορω που καταλαβαινε την ωρα και ξυπνουσε μετα απο 10 μερες ξαναστρωσαμε και κοιματε μεχρι της 8-30

Νομιζω οτι θα πρεπει να συνεχισετε της προσπαθειες σε 3-4 μερες θα το παρει αποφαση. Μηπως ομως τωρα θελει να κοιματε λιγο πιο αργα; εμεις οταν επαναστατησε εκει που εκανε μπανιο 9 τωρα την βαζουμε δεκα παρα.

Σιγουρα του λειπεις και σε περιμενει, ολα τα καταλλαβαινουν.


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες! Τι κανετε; Εμεις ειμαστε διακοπουλες απο την προηγουμενη βδομαδα και σημερα φυγαμε για διημερο οι δυο μας!! Χαλαρωνουμε απιστευτα χωρις τον μικρο αν και μας λειπει πολυ....

Λινα κι εμας ενω κοιμοταν αμεσως και χωρις γκρινιες εχει δυο μηνες τωρα που κλαιει η μαλλον τσιριζει μολις τον βαζουμε στην κουνια! Στην αρχη προσπαθουσα να τον ηρεμησω αλλα δεν εβλεπα αποτελεσμα οποτε τον αφηνα στην κουνια μονο του και μετα απο πολλες τσιριδες κοιμοταν... Πλεον κλαιει και φωναζει για ενα λεπτο (χρονομετρο εχει καταπιει αυτο το παιδι....) αλλα μονο το μεσημερι. Κι αυτο ξεκινησε λιγο αφου περπατησε! Προφανως εχει πιο ενδιαφεροντα πραγματα να κανει απο το να κοιμηθει... Εγω λεω να τον αφησεις λιγες μερες μεχρι να λαβει το μηνυμα οτι οταν ειμαστε στην κουνια κοιμομαστε, απλα ισως να δοκιμασεις να τον βαζεις για υπνο οταν ειναι πιο κουρασμενος.


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσια μου δε ξερω!!!!σημερα παρατηρησα πως μετα 15' κλαμματος τον παιρνει ο υπνος!!!οταν χαζοκλαει ειμαι οκ,το χω!!αλλα οταν πλανταζει δε μπορωωωω!!!μπαινοβγαινω να ηρεμησει κ με το που φευγω ξανα τα ιδια!!μακαρι να στρωσει!!νεφελακι να περασετε τελεια κ να γεμισετε μπαταριες!!!λογικο να σας λειπει αλλα χρειαζεται να στε τα δυο σας που κ που

Link to comment
Share on other sites

Ααα κ εχω κι αλλη ερωτηση!!στις 20 χρονιζουμε κ θελω να του φτιαξω τουρτιτσα να φαει κι αυτος(φλορεεεεεεταααααα;;;;)!!δε τρωμε ομως κροκο ακομη κ ψαχνω συνταγες γ τουρτιτσα αλλα δε μου γεμιζουν το ματι για χρονιαρικο!!εχετε καμια υποψιν;;κι αν ειναι οσο το δυνατο λιγοτερο μπελαλιδικη ενεκα της δουλειας θα το εκτιμουσα...πολλα ζηταω;;;χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...