Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλυτερα ειμαι, δουλιτσες κανω και κυνηγαω τον μικρο.

δεν ξερω αν φαινονται τα μαλλια εκει, εμενα δεν μου εκανε πολλες φορες ο ντοκ γιατι λεει ξεχνουσε να το γυρισει στο τρισδιαστατο :rolleyes::rolleyes: εμ τα ηθελε ο οργανισμος του τα στολιδια που του εριχνα καθε φορα :lol::lol::lol:

κι εγω δεν ειχα πολλα μαλλια μωρο, μπορει να μου εμοιασε και σε αυτο ο μικρος, οπως σε ολα τα αλλα. εγω δεν εκανα παιδι, καρμπον εκανα....

το γλυκο με βοηθουσε εμενα πολυ. μολις ετρωγα κατι γλυκο, τουμπες ο μικρος. αφου στην καμπυλη σακχαρου ειχα και δυο φιλες μαζι και γελουσαμε με την κοιλια μου που πηγαινε σαν αλιεν απο τα πολλα κλωτσομπουνιδια :lol::lol::lol::lol:


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλυτερα ειμαι, δουλιτσες κανω και κυνηγαω τον μικρο.

δεν ξερω αν φαινονται τα μαλλια εκει, εμενα δεν μου εκανε πολλες φορες ο ντοκ γιατι λεει ξεχνουσε να το γυρισει στο τρισδιαστατο :rolleyes::rolleyes: εμ τα ηθελε ο οργανισμος του τα στολιδια που του εριχνα καθε φορα :lol::lol::lol:

κι εγω δεν ειχα πολλα μαλλια μωρο, μπορει να μου εμοιασε και σε αυτο ο μικρος, οπως σε ολα τα αλλα. εγω δεν εκανα παιδι, καρμπον εκανα....

το γλυκο με βοηθουσε εμενα πολυ. μολις ετρωγα κατι γλυκο, τουμπες ο μικρος. αφου στην καμπυλη σακχαρου ειχα και δυο φιλες μαζι και γελουσαμε με την κοιλια μου που πηγαινε σαν αλιεν απο τα πολλα κλωτσομπουνιδια :lol::lol::lol::lol:

ουτε στον β επιπεδου δεν σου εκανε τρισδιαστατο????:shock: δεν ξερω τι του ειπες, αλλα μαλλον ηθελε περισσοτερο στολισμα!και γιατι δεν τον αλλαζες?

και εμενα κανει τουμπες με τα γλυκα, αλλα δεν εχω τωρα κατι στο σπιτι , μονο η τυροπιτα που ειχα φτιαξει και δεν τρωω τωρα γιατι φοβαμαι μην με πιασουν οι καουρες

συνηθως κλωτσαει το πρωι οταν πινω καφε

μπας και τον νανουρισαν τα τραγουδια ή φοβαται???

ειναι και η πρωτη φορα που του εβαλα τραγουδακια..


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από τον βροχερό περιστερώνα...

Από τον καύσωνα στο απότομο κρύο,μια διαταραχή στα νεύρα μας θα την πάθουμε...Δεν μπορεί...

Για σήμερα εχω φτιάξει χοιρινό ψαρονέφρι με πιπεριες και μανιτάρια και θα το συνοδέψω με ρυζάκι

Απολαμβάνουμε τεμπελιές κατ'οίκον

Link to comment
Share on other sites

το σημαντικο ηταν οτι ηταν καλος επιστημονας. το τρισδιαστατο ειναι πιο πολυ για να βλεπουμε, δεν δειχνει κατι παραπανω για την κατασταση και αναπτυξη του παιδιου ;) απλα θα μπορουσα να ειχα δει την φατσα του πριν γεννηθει :D

το οτι ακουει το παιδι μεσα στην κοιλια νομιζω οτι ειναι μυθος. σκεψου εσενα μεσα στην θαλασσα. αν εχεις το κεφαλι σου μεσα στο νερο, ακους τιποτα; κατι βαθια φτανουν στα αυτια σου. αυτα που ακουει περισσοτερο ειναι οι ηχοι που παραγονται μεσα στο σωμα σου. ο ηχος της καρδιας σου, ηχοι απο το στομαχι και το εντερο κλπ. γι αυτο και τετοιοι ηχοι τα ηρεμουν περισσοτερο αργοτερα οταν γεννηθουν και εχουν γκρινια. μονοτονοι και επαναλαμβανομενοι. τα δικα σου συναισθηματα περνανε στο μωρο μεσα απο τις ορμονες. αμα ακους εσυ μουσικη και χαλαρωνεις, μπορει να χαλαρωνει κι αυτο, αμα στρεσαρεσαι εσυ ανεβαινουν οι ορμονες στρεσαρεται κι αυτο κλπ

αυτα εχω διαβασει εγω :D


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από τον βροχερό περιστερώνα...

Από τον καύσωνα στο απότομο κρύο,μια διαταραχή στα νεύρα μας θα την πάθουμε...Δεν μπορεί...

Για σήμερα εχω φτιάξει χοιρινό ψαρονέφρι με πιπεριες και μανιτάρια και θα το συνοδέψω με ρυζάκι

Απολαμβάνουμε τεμπελιές κατ'οίκον

μιαμ μιαμ ωραιο το φαγητακι σας!!!!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το σημαντικο ηταν οτι ηταν καλος επιστημονας. το τρισδιαστατο ειναι πιο πολυ για να βλεπουμε, δεν δειχνει κατι παραπανω για την κατασταση και αναπτυξη του παιδιου ;) απλα θα μπορουσα να ειχα δει την φατσα του πριν γεννηθει :D

το οτι ακουει το παιδι μεσα στην κοιλια νομιζω οτι ειναι μυθος. σκεψου εσενα μεσα στην θαλασσα. αν εχεις το κεφαλι σου μεσα στο νερο, ακους τιποτα; κατι βαθια φτανουν στα αυτια σου. αυτα που ακουει περισσοτερο ειναι οι ηχοι που παραγονται μεσα στο σωμα σου. ο ηχος της καρδιας σου, ηχοι απο το στομαχι και το εντερο κλπ. γι αυτο και τετοιοι ηχοι τα ηρεμουν περισσοτερο αργοτερα οταν γεννηθουν και εχουν γκρινια. μονοτονοι και επαναλαμβανομενοι. τα δικα σου συναισθηματα περνανε στο μωρο μεσα απο τις ορμονες. αμα ακους εσυ μουσικη και χαλαρωνεις, μπορει να χαλαρωνει κι αυτο, αμα στρεσαρεσαι εσυ ανεβαινουν οι ορμονες στρεσαρεται κι αυτο κλπ

αυτα εχω διαβασει εγω :D

εχεις δικιο με αυτα που λες...

χθες ομως διαβασα στο βιβλιο εγκυμοσυνης μου οτι απο αυτην την εβδομαδα αρχιζουν να ακουνε και οταν γεννηθουνε αναγνωριζουν την φωνη της μαμας τους και στρεφουν το κεφαλακι τους προς την γνωριμη φωνη

εντιτ: αφου δεν αντεδρασε με τα παιδικα τραγουδακια εβγαλα τα ακουστικα και εβαλα ντισκο να χορεψουμε μαζι στην καρεκλα:D


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

το σημαντικο ηταν οτι ηταν καλος επιστημονας. το τρισδιαστατο ειναι πιο πολυ για να βλεπουμε, δεν δειχνει κατι παραπανω για την κατασταση και αναπτυξη του παιδιου ;) απλα θα μπορουσα να ειχα δει την φατσα του πριν γεννηθει :D

Και ο δικός μου γιατρός το ίδιο

Και χαίρομαι πολύ γι αυτό...

Το ότι ούτε τρισδιαστατο εκανα,ούτε ηξερα πώς είναι το παιδάκι μου πριν γεννηθεί δεν με πείραξε ποτε

Με ενοιαζε μόνο να είναι γερό και τίποτε άλλο

Εκτός αυτού είμαι υπέρ της άποψης να αφήσουμε και κάτι στην φαντασία σε αυτές τις μαγικες στιγμές της εγκυμοσύνης-γέννησης

Η τεχνολογία εχει βοηθησει πολύ,αλλά έχει αφαιρεσει τη μαγεία...την εκπληξη

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ελεγε "το παιδι μοιαζει στον πατερα του. το βλεπω εγω"

γεννιεται ο μικρος -πιστο αντιγραφο δικο μου. του το λεω καποια στιγμη και μου λεει "ελα μωρε το ελεγα για να παρηγορω τον αντρα σου. το εβλεπα οτι μοιαζει σε σενα απο την αρχη" :lol::lol::lol:

του λεω "μια εσυ και μια η κυρα μας η μαμη ενα πραγμα" :lol::lol::lol::lol::lol:


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Κι εδώ βροχές σήμερα. Μια αρχίζει, μια σταματάει. Αυτός ο καιρός μου αρέσει, αλλά όχι για πολύ...

Σήμερα τρώμε μπριζολίτσες στο φούρνο με ρυζάκι (που έβρασε στο ζουμί τους). Απο τα αγαπημένα μου φαγητά.

Το βράδυ, μάλλον, θα έχω κοσμό. Θέλω κάτι εύκολο να τους μαγειρέψω, για να μην παραγγείλουμε πάλι απ' έξω. Θα δω... για καμιά μακαρονάδα φούρνου με κόβω.

Όσο για τους υπερήχους, εγώ μόνο έναν τρισδιάστατο έκανα, αλλά δε φαίνεται σχεδόν τίποτα. Δεν μπορείς να καταλάβεις πώς είναι το παιδί, πόσο μάλλον σε ποιον μοιάζει.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου.

Έφτιαξα χοιρινές μπριζόλες στην κατσαρόλα με συνοδεία κίτρινου ρυζιού. Είδα ότι με κάποιες παραλλαγές ταυτιστήκαμε η μία με την άλλη.

Χτες πήγαμε στον πύργο της τηλεόρασης εντός της Στουτγκάρδης. Πρόκειται για ένα κτίσμα που η βάση του είναι κυλινδρική, εκτείνεται σε τεράστιο ύψος (483μ.) και η κορυφή του είναι στρογγυλή, στην οποία υπάρχει καφετέρια και πιο πάνω μία τεράστια κεραία να τρυπάει τον ουρανό.

Όπως μου είπε μία φίλη μου, ήταν ο πρώτος πύργος τηλεόρασης που φτιάχτηκε κι ενέπνευσε τους υπόλοιπους και στις άλλες χώρες.

Στο παρακάτω λινκ θα δείτε πως είναι.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Fernsehturm_stuttgart.jpg

Εμείς ανεβήκαμε ακριβώς εκεί που τελειώνουν τα γυάλινα παραθυράκια, σαν να λέμε στην ταράτσα των παραθύρων και κάτω ακριβώς από την κοκκινόασπρη κεραία. Στο εστιατόριο-καφέ δεν μπορέσαμε να πάμε γιατί κάποιοι έκαναν πάρτυ και η αίθουσα ήταν πριβέ.

Στο επόμενο λινκ θα δείτε ένα δείγμα μόνο, από τη θέα προς τα κάτω, όπως φαίνεται από ψηλά. Δυστυχώς, δε σκέφτηκα καθόλου να πάρω τη φωτογραφική μαζί μου.

Τώρα θα μου πείτε να ξαναπάω για να φωτογραφίσω, αλλά δε νομίζω, γιατί πληρώσαμε τρία εισιτήρια (δύο ενηλίκων και ένα παιδικό) που στοίχισαν 13 ευρώ, μόνο και μόνο για το ασανσέρ και τίποτ' άλλο. Δηλαδή, στην είσοδο του πύργου υπάρχει ταμείο που κόβει τα εισητήρια, στο ασανσέρ υπάρχει άνθρωπος που ελέγχει αν πληρώσαμε και μας ανεβοκατεβάζει ο ίδιος πάνω και κάτω χωρίς να λέει πληροφορίες. Τα χρήματα δηλαδή, ανταποκρίνονται αποκλειστικά και μόνο στο ασανσέρ και στην επίτρεψη της εισόδου. Σιγά μην ξαναπάω.

http://www.blackskorpion.or.at/forum/print.php?threadid=173&page=1&sid=8ca4e7514356bb80260c54d48d685096

2260278w1dfvowpql.gif

animal-graphics-animals-cooking-374132.gif

Ντίντι δε σου έχω πει ότι μου αρέσουν πολύ τα σκίτσα που βάζεις.

τωρα του εβαλα τα ακουστικα στην κοιλια και του βαζω παιδικα τραγουδακια

αλλα δεν με εχει κλωτσισει:rolleyes:

Το παιδί θα βγει τραγουδώντας αντί κλαίγοντας.

του λεω "μια εσυ και μια η κυρα μας η μαμη ενα πραγμα" :lol::lol::lol::lol::lol:

χαχαχαχαχα

Το βράδυ, μάλλον, θα έχω κοσμό. Θέλω κάτι εύκολο να τους μαγειρέψω, για να μην παραγγείλουμε πάλι απ' έξω. Θα δω... για καμιά μακαρονάδα φούρνου με κόβω.

Ωραία ιδέα. Αν έχει χώρο ο φούρνος ρίξε μέσα κι ένα ταψί με ομελέτα (όπως αυτή στο τηγάνι με ό,τι υλικά σου αρέσουν εσένα) ώστε να έχεις κάτι ακόμη που φτιάχνεται εξίσου εύκολα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ηλιαχτιδα τελεια η μακαροναδα φουρνου! κι εγω αυτη φτιαχνω κατα 99% οποτε εχουμε κοσμο ειναι η σπεσιαλιτε μου!!!

εδω ο καιρος ειναι με ηλιο και δεν ζηλευω καθολου που σε εσας βρεχει:tongue:

εβιρι μου παρε τα λινκ για τα εικονιδια να βαζεις κι εσυ!!

http://www.glitter-graphics.com/

http://www.picgifs.com/ το bbcode επιλεγεις αντιγραφη και επικολληση στο μηνυμα σου!!

ολες ρυζι τρωμε σημερα????

Υ.Γ. αν το παιδι βγει και τραγουδαει αχ κουνελακι αντι να κλαιει τοτε να του βαζω ολη μερα τα ακουστικα!!!!:D:D:D:D


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου.

Γεια σου Eviri!!!

Έφτιαξα χοιρινές μπριζόλες στην κατσαρόλα με συνοδεία κίτρινου ρυζιού. Είδα ότι με κάποιες παραλλαγές ταυτιστήκαμε η μία με την άλλη.

Στην κατσαρόλα πώς τις κάνεις?

Ωραία ιδέα. Αν έχει χώρο ο φούρνος ρίξε μέσα κι ένα ταψί με ομελέτα (όπως αυτή στο τηγάνι με ό,τι υλικά σου αρέσουν εσένα) ώστε να έχεις κάτι ακόμη που φτιάχνεται εξίσου εύκολα.

Την ομελέτα την κάνω όπως και για το τηγάνι και απλά τη βάζω στο ταψί και στο φούρνο? Πόσο χρόνο θέλει περίπου? Δεν την έχω ξανακάνει.

Τίποτε άλλο εύκολο έχεις να προτείνεις?


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

εβιρι μου παρε τα λινκ για τα εικονιδια να βαζεις κι εσυ!!

http://www.glitter-graphics.com/

http://www.picgifs.com/ το bbcode επιλεγεις αντιγραφη και επικολληση στο μηνυμα σου!!

Αααα σ' ευχαριστώ.

ολες ρυζι τρωμε σημερα????

Και το ρύζι τρώμε και την ταύτιση.

Υ.Γ. αν το παιδι βγει και τραγουδαει αχ κουνελακι αντι να κλαιει τοτε να του βαζω ολη μερα τα ακουστικα!!!!:D:D:D:D

χαχαχα βάλ' του και το I love rock 'n' roll.

Στην κατσαρόλα πώς τις κάνεις?

Πρώτα τις τσιγαρίζω στο λάδι να αλλάξουν το χρώμα τους κι από τις δύο πλευρές, προς το τέλος ρίχνω και ψιλοκομμένο ξερό κρεμμύδι. Όταν σταματήσω να τις κοκκινίζω, ρίχνω κρασί με το μάτι (περίπου ένα ποτηράκι του κρασιού ή ίσως και παραπάνω). Μόλις πάρει βράση το κρασί, ρίχνω και νερό να σκεπαστούν, ώστε να βράσουν και να μαλακώσουν. Ταυτόχρονα ρίχνω κύβο κότας (κι ας είναι χοιρινό το κρέας), αλάτι, πιπέρι κι αφήνω να μαγειρευτούν μέχρι να μαλακώσουν καλά-καλά. Όταν πιει το νερό, τις αφήνω με το λάδι και τις ροδοκοκκινίζω κι από τις δύο πλευρές. Τότε είναι που παίρνουν το τελειωτικό τους σκούρο χρώμα. Την ώρα που τις σβήνω τους ρίχνω και ρίγανη (αυτή στο τέλος για να κρατήσει το άρωμά της). Γίνονται πολύ μαλακές και ταυτόχρονα κρατάνε όλους τους χυμούς τους και πάρα πολύ νόστιμες στη γεύση.

Την ομελέτα την κάνω όπως και για το τηγάνι και απλά τη βάζω στο ταψί και στο φούρνο? Πόσο χρόνο θέλει περίπου? Δεν την έχω ξανακάνει.

Τίποτε άλλο εύκολο έχεις να προτείνεις?

Ναι εγώ έτσι κάνω, βάζω ό,τι υλικά μου αρέσουν όπως και στο τηγάνι, ειδικά αν προσθέσεις και αλεύρι και γάλα στο μείγμα, τότε η ομελέτα θα φουσκώσει και θα γίνει μεγάλη. Θα χρειαστεί όμως, μία ώρα για να γίνει. Αυτό είναι το μόνο μειονέκτημα, ότι δε γίνεται γρήγορα.

Επιπρόσθετα εγώ θα αναφέρω μεζεδάκια που γίνονται γρήγορα κι ό,τι απ' αυτά έχεις στο σπίτι φτιάξε.

Λουκάνικα τηγανητά ή μπεκρή μεζέ, ή ψητά στο φούρνο.

Συκωτάκια τηγανητά ή ψητά.

Τυροπιτάκια με φύλλο κρούστας, ή με σφολιάτα.

Μελιτζάνες και κολοκυθάκια τηγανητά σκέτα ή με κουρκούτι.

Πίτσα πάνω σε αραβική πίτα ή σε πιτούλες από σουβλάκι (που δε χρειάζεται να φτιάξεις ζυμάρι).

Μία σαλάτα με διάφορα πράγματα μέσα σε όποιο συνδυασμό θες: μικρά ζυμαρικά, πατάτα, καρότο σε κύβους βρασμένο, αρακά βρασμένο, αυγό, τόνο ή ζαμπόν, αγγουράκι σε κύβους, καλαμπόκι βρασμένο, κόκκινα φασόλια κονσέρβας, (αν έχεις χρόνο και δικά σου όσπρια μπορείς να βράσεις), κίτρινο τυρί της αρεσκείας σου σε κυβάκια, μαϊντανό, κρεμμύδι ξερό, μαγιονέζα, μουστάρδα, ή εναλλακτικά γιαούρτι και κέτσαπ, λάδι, αλάτι, ξίδι.

Μανιτάρια ψητά ή τηγανητά.

Φέτα τυρί σαγανάκι παναρισμένο.

Φέτα τηγανισμένη μέσα σε φύλλο κρούστας (σαν φάκελο).

Πουγκάκια με φέτα και ντομάτα ψημένα στο φούρνο στη λαδόκολλα.

Όσο θα σκέφτομαι κι άλλα τόσο θα κάνω έντιτ.

Έντιτ:

ντοματοκεφτέδες (θέλουν βέβαια να είσαι στο τηγάνι από πάνω τους, αλλά αν φτιάξεις μικρή ποσότητα θα ξεμπερδέψεις γρήγορα)

Τζατζίκι.

Τυροκαυτερή.

Link to comment
Share on other sites

ολες ρυζι τρωμε σημερα????

Βράσε ρύζι...που λέμε:tongue:

Επιπρόσθετα εγώ θα αναφέρω μεζεδάκια που γίνονται γρήγορα κι ό,τι απ' αυτά έχεις στο σπίτι φτιάξε.

Δείξε έλεος...:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...