Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Εβίρι μου ανοίγεις την όρεξη...

Λοιπόν εμείς φάγαμε το νόστιμο φαγητάκι μας,το δε περιστερόπουλο ανένδοτο...

Κι επειδή δεν θέλω πισωγυρίσματα και θα πάθαινα τραλαλα αν του έδινα πάλι γάλα αντί φαγητού,έβρασα στα γρήγορα χυλοπίτες κοκκινιστές και έκοψα μέσα σε μικρά κομματάκια το ψαρονέφρι

Μια χαρα το χλαπάκιασε!!!Και επεσε και για ύπνο αδιαμαρτύρητα

Σίγουρα δεν είναι από παιδαγωγικής άποψης ορθό να του εχω εναλλακτική στο φαγητό,αλλά ενα-ενα βήμα τη φορά...Το παν για μενα αυτή τη στιγμη είναι να κόψει τα γαλατογίαουρτα και να αρχίσει το κανονικό φαγητάκι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Περιστεράκι μια χαρά φαγητό έφτιαξες για το μικρό. Είχε και την πρωτεΐνη, το άμυλο, τους υδατάνθρακες, το λυκοπένιο της ντομάτας κι αφού έφαγε είσαστε όλοι ευτυχισμένοι. Ο καθένας το ίδιο θα έκανε, όπως βέβαια πολύ καλά έκανες κι εσύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βράσε ρύζι...που λέμε:tongue:

η γιαγια μου οταν ημουν μικρη ελεγε σαν τραγουδακι ¨" ρυζι ρυζι ρυζι και η κοιλια μου καβουρντιζει"

μαλλον απο το στουπωμα θα ηταν:D

εμενα το ρυζακι βγηκε πεντανοστιμο!εκανα αυτο το διχρωμο με το κριθαρακι μεσα και εβαλα και τριμμενο τυρακι απο πανω

με το ζορι εφαγα το 1 μπιφτεκακι , ο ντεξτερ εφαγε 4 μπιφτεκια μου ειπε ηταν νοστιμα

εμενα ακομη μου βρωμαει το κρεας...

αλλα το ψαρονεφρι θα ερχομουν και θα το ετρωγα ολο πες στο μικρο περιστερακι που δεν το ηθελε με πιπεριες και μανιταρια:D


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

να ερθω να κανουμε μαζι μια επιθεση!!!!!!

Όλοι οι σύμμαχοι καλοδεχούμενοι σε τέτοιες επιθέσεις.

Έφτιαξα λίγες αυγοφέτες που, όπως ήρθαν τα πράγματα θα τις φάμε όλοι μαζί.

Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη καλησπερα

τωρα που αναφερατε την μερεντα, εχω διαφορες συνταγες, οποια εχει καμμια δοκιμασμενη ας βαλει. θελω να φτιαξω αυτην την εβδομαδα

βγαινω τρεχοντας γιατι μπηκα σκαστη. εχει κανει καταληψη ο αντρας μου στον υπολογιστη. αμα ξεκουνηθει για τα αθλητικα στον σκαι μπορει να ξαναμπω, αλλιως αυριο


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Τι μου κάνετε;

Χθες σταματησε να βρεχει σε εμάς αλλά έχει ψυχρανει πολυ ο καιρος. Λενε βεβαια οτι θα ανεβει ξανά η θερμοκρασία.

Για να ειμαι στο θεμα: χθες φαγαμε φρικασε και η μικρη μακαρονάκια. Καιρο ειχα να φαω τετοιο φαγητο. Ωραιο ηταν.

Kagly μου πολύ κοντα ειμαστε. ΠΗΤ εχω 21/2.

Δεν ειμαι και πολυ καλά αυτες τις μερες. Και δε φταινε οι ορμονες πιστεψτε με. Απλά σαν χαρακτηρας εχω το κουσουρι να κάνω υπομονη πολύ καιρο και να τα μαζευω ολα μεσα μου. Ε κάποια στιγμη σκαω γιατι δεν εχω άλλη υπομονη. Δεν εχει γινει κατι τραγικά σοβαρο αλλά ειναι τα μικροπραγματα που εμποδιζουν την καθημερινοτητα μου και μετα από ενα σημειο δυσκολευουν παρα πολύ τη ζωη μου.

Φιλιά σε όλες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα!

Τι καιρός....τς τς.... Σκέτη μούχλα!

Αχ, που είσαι καλοκαιράκι;;;;; Από δω και πέρα μέσα στη μούχλα θα είμαστε;;;;

Το σκ μας πέρασε ήσυχα, με πολύ παιχνιδι και αγκαλιές και γενικώς ευχαριστήθηκα το κοριτσάκι μου!

Να πούμε και τα μαγειρικά μας... Ψιλοπήξαμε στο κοτόπουλο βέβαια αλλά ήταν ωραίο!!!

Το Σάββατο έκανα τηγανιά κοτόπουλο με μανητάρια, κρέμα γάλακτος και ριζάκι! Χθες φάγαμε κοτομπουκιές με πατατες τηγανητές και για σήμερα έχω περίσσευμα από κεφτέδες με πατάτες και μπάμιες!

Εσας κοριτσια;τι νουμερο φορανε τα παιδακια σας;

Λοιπόν, μια και το έχουμε φρέσκο.... Το Σάββατο πήραμε καινούρια παπούτσια γιατί πήγα να της βάλω αυτά που πήραμε τέλος σχεδόν της άνοιξης και ούρλιαζε γιατί ήταν σφιχτά!

Πάμε λοιπόν στο μαγαζί, της βγάζει ο άνθρωπος 7-8 ζευγάρια και δεν της άρεσαν της κιουρίας!! Το μάτι της έπεσε στα geox τα οποία δοκίμασε και δεν τα έβγαζε με τίποτα, και φυσικά τα πήραμε...

Νο 30!!! (Τα πήρα με λίγο περιθώριο για να βγάλουν και μια σεζόν!:rolleyes:)

ΤΟΝ ΕΡΜΟ !!!! Μπέρδεψε τα κτίρια... νόμιζε ότι είχε έρθει στο μαιευτήριο που είναι εδώ κοντά !!! α χα χα κι εμείς έτσι ραμολιμέντα θα γίνουμε να το δείτε και θα πετάμε του κόσμου τις αρλούμπες !!!:P:p:p:p

αχαχααααα!!!! Εχω λιώσει λέμε!!!!!:tongue::tongue:

ναι το εχω ακουσει αυτο για τις καουρες , θυμαμαι το ελεγε και η μαμα μου στην αδερφη μου που εχουμε 10 χρονια διαφορα

ισχυει ομως???

Ισχύει!!! Εγώ είχα από τον 30 ή 4ο και η Λ. βγήκε με κοτσιδάκια!!!

Με είχε σώσει το γάλα με δημητριακά. Δοκίμασέ το!

στον υπερηχο τον τρισδιαστατο φαινονται τα μαλλακια?

Οχι καλέ!!! Δεν το βγάζει φωτογραφία!!!:P:p:p Ενα αλιενάκι θα δεις, αλλά θα το ερωτευθείς!!!

τωρα του εβαλα τα ακουστικα στην κοιλια και του βαζω παιδικα τραγουδακια

αλλα δεν με εχει κλωτσισει:rolleyes:

Εγώ πάλι στην εγκυμοσύνη το μόνο που ΗΘΕΛΑ να ακούω ήταν κλασική μουσική!!!!:shock::shock::tongue:

Και να φανταστείτε ότι αν μου βάλεις τώρα κλασική θα πηδήξω!!!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Απλά σαν χαρακτηρας εχω το κουσουρι να κάνω υπομονη πολύ καιρο και να τα μαζευω ολα μεσα μου. Ε κάποια στιγμη σκαω γιατι δεν εχω άλλη υπομονη.

Να ξερες πόσο σε νιώθω.... Ακριβώς το ίδιο κάνω κι εγώ και είναι ότι χειρότερο!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, καλή εβδομάδα!

δεν σας προλαβαίνω καλέ!

κάτι πήρε ο μάτης μου για φαγητά, καούρες, τρισδιάστατους, περίοδο, κιλά...

εμείς κ οι τρεις με πρωτοπόρο την κόρη μου είμαστε κρυωμένοι.

έτσι δεν την στείλαμε σήμερα σχολείο. ούτε αύριο μέχρι να το σιγουρέψουμε.

το σχολικό σήμερα περασε 7.20! ήμαρτον! δεν την στέλνω τόσο νωρίς την αγάπη μου! με τίποτα.

σήμερα τρώμε μοσχαρόσουπα πεθερούλας. μούρλια!

το ΣΚ έκανα μακαρόνια με σάλτσα ντομάτας, κρεμούλες, λουκάνικα με πατάτες.

καθάρισα το σπίτι κ ασχολήθηκα κυρίως με το μικρό μου! που έχει οξεία μπαμπακίτιδα!

τον χαιδεύει, τον κανακεύει κ του λέει γλυκόλογα!

π.χ. ανεβαίνει στους ώμους του, χαιδεύει τα μαλλιά του τρυφερά κ του λέει "ο μπαμπούλης είναι ο αγαπούλης μας"!!!!!!!κ τον κατσιάζει στα φιλιά!!!!λιώμα ο φέφος...

της έλεγε αυτοσχέδια παραμύθια, εγώ της διάβαζα τα παραμύθια-βιβλία. χθες όλη μέρα έβλεπε τη βάφτισή της, το Σάββατο άκουγε το σιντί του μάικ του φασολάκη.

φοράει τον βαφτιστικό της σταυρό κ την ταυτότητα, χρυσά κ δεν τα βγάζει ούτε στον ύπνο!

κατά τα άλλα, ο καιρός είναι απαίσιος, βρέχει, έχει μαύρα σύννεφα, έπεσε η θερμοκρασία πολύ κ μου τη δίνει που δεν στεγνώνουν τα ρούχα που είναι απλωμένα!

το απόγευμα θέλω να πάω μια βόλτα στον παθολόγο, γιατί με πονάνε ο λαιμός κ τα ώτα μου!

χάρηκα που είδα μήνυμα της έλεν αγγλία, αν κ δεν το διάβασα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

με γειά τα παπουτσάκια Έλεν! τα τζέοξ είναι πολύ καλά. έχει γούστο η κοράκλα!

κάντυ τώρα διάβασα για τον παππούλη...

καλημερούδια!

Καλημέρα Φοφίκο!

Περαστικούλια σας και κυρίως στη Ρυπα! Εγώ θα έλεγα να μην την στείλεις ούτε αύριο για να αναρρώσει το παιδί.

Για τα τζεοξ το ξέρω.. Και πέρυσι αυτά φορούσαμε! Φοβερά ανατομικα και αθάνατα! Τα αξίζουν τα λεφτά τους!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

103750uwtmi18euu.jpg

καλημερα και καλη εβδομαδα!

ελενακι για τις καουρες πινω γαλα με νεςκουικ και μου περνανε αλλα μπορει και να με ξαναπιασουν μετα απο ωρες

φεφικο μου ελειψες

περαστηκα σας!!!

πριν λιγες μερες εμαθα απο μια κοπελα οτι τα κοριτσακια ξαφνικα μεσα σε μια μερα ερωτευονται τον μπαμπα τους

νομιζω αυτη η μερα ηρθε για εσας:D

περαστικα σας και συντομα!!!

εμας το μενου μας εχει χαμπεργκερς μιας και περισσεψαν απο χθες μπιφτεκακια animal-graphics-animals-cooking-023413.gif


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...